forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi 27 - Meta: Bat Batterton
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 22/01/2017 : 20:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni se svideo ovaj maksi...zanimljiva prica koja je samo malo mogla biti kraca,ostalo je sve ok....casarovi vrlo dobri
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/01/2017 : 09:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ima jedna scena u stripu gdje Zagor svojim hicima iz pištolja izbija pušku i 2 pištolja,.....znači nikoga nije ubio, ranio,...nego preciznim gađanjem 3 puta odjednom izbija oružje iz ruku ovih kauboja/motikaša....Mislim, ovo pucanje je u rangu Kapetana Mikija,.....bilo je več prije da je Zagor nekome izbio oružje iz ruku, ali 3 puta odjednom na jednoj sličici/sceni, je stvarno previše i za 10 godišnjake....da ne pričam o onom listu, kojeg je skinuo sa drveta pa onda ga još pogodijo prije nego je pao na tlo,....


Inače bezvezan maxi do bola!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/01/2017 : 09:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da, uz svu dosadu koja prevladava ima još i dosta naivnosti, kapetan Miki je go' kurac za Zagora u gađanju.
I ne znam zašto se u imenu epizode spominje Bat Batterton kada je on ovdje sporedan lik, uglavnom nema neku važniju ulogu nego u nekim drugim epizodama gdje je prisutan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/01/2017 : 22:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ima jedna scena u stripu gdje Zagor svojim hicima iz pištolja izbija pušku i 2 pištolja,.....znači nikoga nije ubio, ranio,...nego preciznim gađanjem 3 puta odjednom izbija oružje iz ruku ovih kauboja/motikaša....Mislim, ovo pucanje je u rangu Kapetana Mikija,.....bilo je več prije da je Zagor nekome izbio oružje iz ruku, ali 3 puta odjednom na jednoj sličici/sceni, je stvarno previše i za 10 godišnjake....da ne pričam o onom listu, kojeg je skinuo sa drveta pa onda ga još pogodijo prije nego je pao na tlo,....


Inače bezvezan maxi do bola!



jbg, sad si razotkrio sve što valja u stripu
Jesu bar list Cassarovi dobro nacrtali?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/01/2017 : 23:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Savršeno, najbolje od svega ostalog.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2017 : 12:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by 1Euro

ima jedna scena u stripu gdje Zagor svojim hicima iz pištolja izbija pušku i 2 pištolja,.....znači nikoga nije ubio, ranio,...nego preciznim gađanjem 3 puta odjednom izbija oružje iz ruku ovih kauboja/motikaša....Mislim, ovo pucanje je u rangu Kapetana Mikija,.....bilo je več prije da je Zagor nekome izbio oružje iz ruku, ali 3 puta odjednom na jednoj sličici/sceni, je stvarno previše i za 10 godišnjake....da ne pričam o onom listu, kojeg je skinuo sa drveta pa onda ga još pogodijo prije nego je pao na tlo,....


Inače bezvezan maxi do bola!



jbg, sad si razotkrio sve što valja u stripu
Jesu bar list Cassarovi dobro nacrtali?



vrhunski, a pazi još ovo:

-ne samo da je Zagor skinuo taj list, pa ga još pogodio u padu, on je trebao to napraviti na način da se čuje samo jedan pucanj (jer su svi mislili da je taj list skinuo Bat Batterton) pa je Zagor morao "prekriti" ili uskladiti svoj pucanj sa Batovim, da se umjesto dva pucnja čuje samo jedan, hahaha!!
Naravno Zagor je to uspio i svi su mislili kako je Bat najbolji strijelac
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/01/2017 : 13:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ipak je ona mala čula dva pucnja pa je Chico morao izvlačiti stvar, što ti je žensko izvježbano uho.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/01/2017 : 22:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ja to uredno, kao i uvijek, ali načekat će se dok dođe na red.
Ni taj list me nije zaintrigirao :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/01/2017 : 08:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma bolje da to što prije riješiš i skineš taj teret sa leđa.
List je vrhunski, nikako da padne na zemlju koliko je dugo letio zrakom... e moj Mignacco, i tebi svakakve gluposti padnu na pamet.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2017 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Verovatno svi imamo strip crtače koje nekad (kao dosta mlađi čitaoci) nismo mogli da smislimo,a danas su nam sjajni (recimo,većina Ken Parkerovog stafa);jedni od njih su i braća Kasaro,Gaetana i Gaspara.Ovaj dvojac me je izluđivao kada sam u tinejdžerskim godinama gutao avanture Martija Misterije.Nešto u stilu kao što danas nervira Zagorove fanove.A onda tokom vremena mi je "čučnuo" taj njihov stil,zavoleo sam ih,a posebno su mi dobri na serijalu Duha sa sekirom.Da se razumemo - nije to klasa pomenutih Parkerovih crtača,Milaca,Kalegarija,Trevisana,...ali mi njihov stil kod Zagora do jaja odgovara.I mislim da su mi sve epizode koje oni potpusju sasvim dobre.
Pa kad sam video da oni rade ovaj Maxi,da se tu pojavljuje i moj omiljeni Zagijev sporedni lik,Bat Baterton (što implicira da će tu biti nekih detektivskih elemenata) i da mi je drugar kupio sebi dotični Maxi,sabrao sam jedan,jedan i jedan,te dao šansu najpopulernijem strip junaku na Balkanu.
I nisam nimalo zažalio.

Meta:Bat Baterton je priča o sukobu između jedne porodice stočara i druge zemljoradnika,mržnji koja traje poodavno, i predstavlja pravo bure baruta;na njemu sedi Bat,koji istražuje nestanak mladog bostonskog novinara,a da ne odleti u pizdu materinu,pobrinuće se naši junaci.Priča inače počinje sa zagonetnim ubistvom mladog Vesa MekHorna,na čijem slučaju je radio nestali novinar.Tokom većeg dela stripa,atmosfera je napeta,priča tajanstvena i neizvesna (koliko to može biti).Zagor zajedno sa Čikom i Batom (koji je ovde ozbiljniji i korisniji nego inače) istražuje ceo slučaj,istovremeno se trudeći da održi mir između zavađenih strana.Na trenutke me je strip podsetio na Texovu Dolinu mržnje koju sam nedavno čitao.
Iako strip ima svojih naivnosti,a sam kraj u poslednjih 40-50 stranica predvidljiv,celokupan utisak,uz jako dobre Kasarove kojima leži ovakav tip priče,mi je prilično pozitivan.

3.5/5

Naslovnica je btw teški spojler.E Feri,Feri.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/01/2017 20:49:59
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000