forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Redovno izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 20/01/2018 : 15:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2018 : 16:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...


Pa bogati, da se sto vise primjeraka kupi...dramatika.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/01/2018 : 17:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 20/01/2018 : 20:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga




Nije ovde sada toliko bitno jesu li hrvatski i srpski isti ili različiti jezici, reč je o nečem drugom, da je srpski izdavač počeo da od stosedamdeset i nekog broja objavljuje AF na jekavici i hrvatskom!

Samo mi kaži, da li možeš i da zamisliš obratnu situaciju, da neki hrvatski izdavač otkupi sva prava u regionu na recimo Zagora i Dilana i počne da ih objavljuje na ekavici i sa srpskim izrazima jer su ipak ti stripovi kad su počeli da se objavljuju u SFRJ bili na srpskom i na ekavici...?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/01/2018 : 20:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne znam ništa ja sam u prolazu

ali meni dilan govori srpski a alan hrvatski
tojest dilan na ekavici a alan ijekavski

tako mi ostalo odmalena

a od najmlađe skupine ljudi na planeti ušao sam u skupinu da sam stariji od pola planete :D

dakle što bi stari latini u grčkoj rekli PANTOLE BLEI :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 20/01/2018 : 22:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Da se ja pitam,ja bih zakljucao ovaj totalno glup topic..

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 20/01/2018 : 22:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...


Traze prevoditelja.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2018 : 22:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

Da se ja pitam,ja bih zakljucao ovaj totalno glup topic..


Ne znam zasto mislis da je glup... (topic jel...)
Mnogima je upravo, jako bitan.
Sreca pa te se ne pita...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/01/2018 : 23:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga




Nije ovde sada toliko bitno jesu li hrvatski i srpski isti ili različiti jezici, reč je o nečem drugom, da je srpski izdavač počeo da od stosedamdeset i nekog broja objavljuje AF na jekavici i hrvatskom!

Samo mi kaži, da li možeš i da zamisliš obratnu situaciju, da neki hrvatski izdavač otkupi sva prava u regionu na recimo Zagora i Dilana i počne da ih objavljuje na ekavici i sa srpskim izrazima jer su ipak ti stripovi kad su počeli da se objavljuju u SFRJ bili na srpskom i na ekavici...?



E, aj nemoj više, ono kako bi vi rekli - ne talasaj previše. Zajebi više tu svoju retoriku o narodima i jezicima. Uostalom, ovdje nitko nije raspravljao o jeziku već činjenici da nemamo nikakve konkretne informacije o daljnjim planovima izdavača, jer autor topica ostavio je dva pomalo nedorečena posta i to je sve od njih. Ako tebe žulja hrvatski jezik u stripu tvoj problem, ali zadrži to za sebe. Vjerujem da bi većina, ako ne i svi radije ekavicu samo kad bi išlo tamo gdje je SA stao, nego ovako da deset idućih godina će izlaziti reizdanje onoga što je već izašlo. OK za Srbiju, nastavljaju redom, ali nas ovdje neće privući jer to već imamo od SA.

Ja da sam kao ti ne bih imao ni jedno izdanje Darkwooda, SC-a, VC-a ili nekog drugog izdavača. Dok god je na latinici nije mi problem jezik.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 21/01/2018 : 09:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Postoji li uopšte ovde na forumu zvanični predstavnik izdavačke kuće CPG koji bi davao relevantne podatke o AF-u?
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1452 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 21/01/2018 : 10:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Eto ti ga u prvom postu jbg ti

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 21/01/2018 : 11:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Eto ti ga u prvom postu jbg ti



Pa taj i nije baš neki izvor informacija...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2018 : 15:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Taj je najmanji moguci izvor informacija.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/01/2018 : 15:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
u duhu istocnjackih teorija zavjere

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000