forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 37 - MW
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/09/2021 : 09:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti supermaćuhicu, preosjetljiv je :p

Uostalom, ako ga je strip koji prvenstveno želi biti provokativan isprovocirao da ostavi takav komentar, znači da je strip uspio upravo u onome što mu je i bio cilj, zar ne? ;)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/09/2021 : 09:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2021 : 10:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 09/09/2021 : 11:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

1/10
Jedan od najgorih stripova koje sam pročitao
Hrpa nebuloza koje ne bih stigao pobrojati da iskoristim cijeli godišnji odmor
A trenutno imam pravo na 60 dana godišnjeg





A Supermen sav realan bez nebuloza?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/09/2021 : 12:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dopustite čovjeku da mu se nešto ne sviđa, je li to toliko teško? Koji vam je bog?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/09/2021 : 12:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jok, no quarter. 1/10 bez raspisa zašto 1/10 ne zaslužuje milost :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/09/2021 : 13:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Dopustite čovjeku da mu se nešto ne sviđa, je li to toliko teško? Koji vam je bog?


+1
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/09/2021 : 14:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A ovi što ostavljaju "+1" postove su najgori :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/09/2021 : 14:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

A ovi što ostavljaju "+1" postove su najgori :)


-1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/09/2021 : 16:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...


Ovaj opis radnje na linku što si stavio me zaintrigirao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/09/2021 : 09:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo MW film: https://www.imdb.com/title/tt1242755/

Nisam gledao, iz ove jedine recenzije na IMDB mi se čini da su iz filma izostavljeni neki dijelovi priče.

(ukupna ocjena je niska, ali samo 260 glasova, nije neki uzorak)

Edited by - vukozec on 20/09/2021 09:43:06
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/09/2021 : 10:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...


Ovaj opis radnje na linku što si stavio me zaintrigirao.





Tezukin humor je po mome malo čudan. Isto u Budi. Rekao bih, da zbog kulturnih razlika između nas i Japanaca.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/09/2021 : 20:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Tezuka ne prestaje očaravati, što mi je bilo da sam ga tek nedavno počeo čitati.
Ovaj put sve u jednoj (podebljoj) knjizi. Priča je puna kontroverzi i od samog početka najavljuje da se moramo pripremiti na svašta. Obrata ne nedostaje, ali ono što je glavni forte je što je ovo miks više žanrova koji odlično funkcionira!
Ima tu dramatike, povijensog konteksta, kriminala, akcije i momenata humora. Sve je to jako dobro izbalansirano ako se priviknete na ritam i nekonvencionalnost (bar za tadašnja vremena) pojedinih dijelova. Osjeća se da je ovaj strip nešto posebno, ali cijelo vrijeme na jedan jasan i lako čitljiv način (baš kao Buddha).
Ono što mi se sviđa, osim sjajno razrađene akcije i napetosti koja tjera da se strip što brže pročita, jest ta mračna i relevantna problematika glavnih likova. Daje materijala za razmišljanje i cijelom glavnom zapletu daje određenu težinu.
Crtež je vrlo dobar i smatram da od viđenih mangi, Tezuka ima jedan od najboljih i meni osobno najprijemčivijih vizualnih izričaja.
Nekonvencionalno, dramatično, nabrijano, ludo, ambiciozno, kontroverzno, a opet lucidno i sjajno upakirano, ovaj strip ne pada u svom ritmu i cilja na najvišu stepenicu i ne podbacuje.
5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 26/09/2021 21:19:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/09/2021 : 21:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Crtež ne prestaje razočaravati?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/09/2021 : 21:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Crtež ne prestaje razočaravati?



Ups, ispravio grešku, ne znam što mi se motalo po glavi tada
Tezuka je s pravom nazvan ocem mangi

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/09/2021 : 22:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sjajno je što je Fibra uspjela objaviti toliko Tezukinih naslova.

Pretpostavljam da će doći na red i Phoenix serijal koji sadržava neka od ponajboljih Tezukinih djela.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 10/11/2021 : 18:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Prvi susret sa Tezukom je bila jedna kratka priča u Q stripu. Prvi dojam se i dalje drži: izvrsno pripovijedanje i crtež koji me nekako žulja. Kao da je svjestan da je na vrhu vlastitog umijeća i da je već brendiran, crta iste karikature iako ne mora. Pati se gdje treba lepršati. Pročitao sam još par Tezukinih stripova, nijedan nije loš ali me nijedan nije odvalio.

Adolf mi je bio super jer nema previše boleština. Buddha mi je najbolji i to ne samo zato što kritika kaže da je remek djelo. Zanimljiva tema, odlična izvedba. Čeka drugo čitanje, prvo je bilo sa skena i to poprilično davno. Oda Kirihitu je na mahove bezrazložno mučna i nije mi na listi za kupovinu.

Za UW mi se na početku činilo da namjerava preispitivati krivicu. Je li psihopat kriv ili su krive vrlo čiste i jasne okolnosti koje su ga stvorile? Ubrzo je postalo jasno da je strip obična tko-će-koga napetica što je sasvim OK. Rasplet i kraj je na žalost na razini osrednje epizode Scooby-Dooa tako da će MW na bubanj.

Ali nisam gotov sa Tezukom, nisam baš toliko lud! Shvatio sam da sam čitao samo gekige do sada, probat ću neki Tezukin strip za klince. Ayako ću pažljivo izbjegavati nako što sam čuo da je mučniji od Ode Kirihitu. Imam dovoljno muke i ovako, hvala. Naravno, pročitat ću Phoenix, taman će ga netko reprintati prije nego crknem. Možda me nešto od navedenog pukne pa mi Tezuka postane jasan.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/01/2022 : 16:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, iako je sam kraj (zadnjih 20 strana) predvidiv, kao što su mnogi već rekli. Tokom čitanja prošla me je više puta jeza na tablama gde se vidi i opisuje Mičiov karakter i čisto zlo koje se nalazi u njemu. Ne znam za druge, ali me u tim trenucima Mičio jako podseća (kako likom, tako i mimikom) na Dodža iz Lokota i ključa. S obzirom na to kad su dela nastajala, verovatno je korektno reći, ako je došlo do sličnosti, da su se Džo Hil i Gabrijel Rodrigez tu ugledali na Tezukinog Mičia.

p.s. ima li negde da se nabavi Oda Kirihitu 1?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000