forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ramireza treba koknuti - Čin 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/11/2021 : 00:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo je s prvi strip da mi se desilo da bolje izgleda u digitalnom previewu nego na papiru, jednostavno toliko je vizualno predigitalan da kao da nikad nije ni trebao napustiti digitalni svijet. Priča uopće nije my cup off tea, al ko voli nek izvoli :) kaže mi frend koji živi u Francuskoj da je tamo veliki hit, al daleko mi je sve to od onog što tamo radi naš dvojac Kordej Macan koji u biti isto žele napraviti nešto komercijalno i zabavno ali naravno na kvalitetan i što moguće originalniji način unutar žanra. Ramirez bi mi vjerovatno bio super da imam 16 godina.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/12/2021 : 16:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gdje je tema za nastavak ali u svakom slučaju isti mi je jednako dobar kao i prvi nastavak. Izvrstan crtež, tarantinovski obrati, pa ubačene ironične reklame.. a i cijela atmosfera kao da je izašla sa ekrana 80-ih, s obzirom na desavanja s razbojnicama u 2.cinu, nadam se da ćemo u nastavku ipak dočekati što je glumicu natjerali na kriminal.

A sad čekati par godina, uhhh.

Edited by - Kerempir on 30/12/2021 16:10:30
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/12/2021 : 20:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote


Isti koncept i za onaj drugi strip samo ključnu reč promeni u "atlas" :)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 30/12/2021 : 21:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Thnx, nešto mi nije bio prije radila trazilica pa sam ignorirao i zaboravio
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 05/12/2022 : 05:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Odličan storyboard, slab strip

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 30/12/2022 : 17:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Evo sta dobijes kad francuz napravi strip u "americkom" stilu...Cekaj...ovi je Ramirez i oni je Ramirez...ovaj Ramirez je i popravljac usisivaca (od koje iz nove linije jedan valja i on ga jedini zna popravit?), on je nejasne proslosti, njem je, ima po faci mrlje al je i...sladak? Vataju ga ne u jednom integralu nego i u dva (valjda ce i u tri?), a tipovi koji nemaju zapravo jasnu sliku ko je on, al eto ga vataju, niko ga nemoze uvatit, a veliki sef je zapravo trasvestit (ono, kad je bal nek je maskenbal). Meni je ovo Saga broj 10. Tj. specijalno izdanje Sage, Saga u 80in godinama (iako je i to bljedno prikazano). Ni manje ni vise. E da, u drugom dijelu saznajemo da mora stic i na koncert jer je Ramirez vjerojatno i najbolji gitarist na svitu? Iako eto, radi u firmi s usisivacima itd...Cekaj, sta je ovo? Pa malo Thelma i Luise, pa malo ce stvarne lokacije, a malo ce izmisljat slicna imena svega i svacega al opet nece stavit to ime (makar i grada). Cemu? Ja volim dobru parodiju, Alan Ford (pocetni) mi je najbolji strip...al ovo...ovo je brate malo jaca pizdarija. 4/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 06/01/2023 : 23:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Moždda bi za ovaj strip bilo bolje, da bi bio nacrtan u "Marcinelle" stilu (kao kakv Spirou ili Gaston). Uz ovakav realističan stil dosta čitatelja izgleda očekuje nekakvog Blacksada ili Killera sa razrađenim likovima i pričom, a ne ovakav "over the top" romp. Vidi se, da je Petrimaux "izrastao" na videoigrama i stroryboardovima, pa se zato snalazi sa klišejskim likovima i pričom, koja je samo kostur za akciju. Uz solidnu dozu referencija na 80-e, te parodije i (samo)ironije, na kraju ispada čušpajz koji nije za svakog. Ili za nikog - mlađe praznoglave generacije promašit če pola referencija, dok če starija gospoda jadikovati nad klišejskim gejmerskim pristupom.

Možda je na kraju cjelina manja od zbroja djelova, ali strip svejedno zaslužuje solidnih 7,5/10
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2023 : 22:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ramirez je donekle zabavan i čovjek zna crtati, ali to je uglavnom sve pozitivno kod ovog stripa. Ramirez je zato najbolji pokazatetelj gdje strip odlazi pretjeranom digitalizacijom. Strip je sve manje strip, a sve više film. Vizualno sličniji crtiću, a scenaristički ispraznim umjetnim netfliksovim hitovima koji su gomila naslaganih klišeja bez imalo mesa, a kamoli šuga. Pripovjedno nesuvisao i epileptičan poput filmova Michaela Baya. Svaki treći kadar ptičija perspektiva, konfuzne postavke istih kojima se valjda nabija dinamičnost i kad treba i kad ne treba. Petrimaux prema kraju sve češće upada u zamku i potpuno nelogično raspoređuje oblačiće po kadrovima što djeluje zbunjujuće te čitanje gubi na tečnosti onda kad je najpotrebnija. Uz sve to humoristčni aspekt stripa ne funkcionira najbolje jer djeluje isforsirano i usiljeno. 2/5

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/01/2023 : 16:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ramirez je donekle zabavan i čovjek zna crtati, ali to je uglavnom sve pozitivno kod ovog stripa. Ramirez je zato najbolji pokazatetelj gdje strip odlazi pretjeranom digitalizacijom. Strip je sve manje strip, a sve više film. Vizualno sličniji crtiću, a scenaristički ispraznim umjetnim netfliksovim hitovima koji su gomila naslaganih klišeja bez imalo mesa, a kamoli šuga. Pripovjedno nesuvisao i epileptičan poput filmova Michaela Baya. Svaki treći kadar ptičija perspektiva, konfuzne postavke istih kojima se valjda nabija dinamičnost i kad treba i kad ne treba. Petrimaux prema kraju sve češće upada u zamku i potpuno nelogično raspoređuje oblačiće po kadrovima što djeluje zbunjujuće te čitanje gubi na tečnosti onda kad je najpotrebnija. Uz sve to humoristčni aspekt stripa ne funkcionira najbolje jer djeluje isforsirano i usiljeno. 2/5


Oprosti, ali za crtača koji govori o drugom crtaču stripova malo si prekritičan. 😅
Kolegijalost bi bila ne govoriti loše o poslu drugih kolega u javnosti; doktori o tuđim operacijama, glumci o tuđim ulogama, režiseri o tuđim filmovima... Zamisli da Messi javno govori o igri drugih igrača. Često se ne daju navući na odgovor, ili kažu zanimljiv (film, uloga, igrač, strip...). No, uredno svi pohvale nešto što im je dobro, što im se sviđa. Dakle, više hvale nego kritiziraju kolege. Drugo su pak kritičari, objektivni analitičari, ali oni nisu ujedno i npr. režiseri.

A opet, meni je možda samo ovaj strip nešto bolji nego tebi (naročito drugi dio!). Kažu neki da je u Francuskoj to veliki hit... pa kad nacrtaš nešto što će postati veliki hit vjerojatno nećeš ništa govoriti o Petrimauxu. 😜
Oprosti na mišljenju, uživaj u crtanju i čitanju stripova.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/01/2023 : 17:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A vidi, misljenja o stripovima sam imao i prije nego sam ih objavljivao, valjda imam pravo na njih i dalje. Kad mi se nesto svidi pisem pohvale, ako mi se nesto nije svidjelo onda valjda mogu pisat kriticno s tim da se trudim to i argumentirati. Na forumu nastupam kao forumas i citatelj ne kao autor, iako ne mogu naravno pobjeći od toga da je rad sa macanom promijenio kako gledam na neke stvari.

Covjek jako dobro zna crtati kao sto sam i napisao, ja imam problem s njegovim pristupom i realizacijom. Ne branim nikome da mu se konacni proizvod sviđa, meni se ne sviđa pretjerano... zasad. Dojam ce biti potpuniji kad projekt bude zavrsen i kad procitam sve.

Ne vidim pretjerani smisao u tome da pisem samo pozitivno, a vjerujem i da postoje ljudi kojima je zanimljivo procitat nesto iz perspektive nekoga tko se bavi crtanjem pa sve i da je taj krivo nasađeni cinik i kenjator.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/01/2023 : 10:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da ni meni nije jasno zašto Tonto ne bi smio pisati o drugim autorima.
To što je Holywood licemjeran i uvijek ''savršen'' ne znači da svi moraju biti.
Isto tako treba uzeti u obzir da se holivuđani mogu srest na npr setu pa može doći do neugodne situacije zbog negativnih kritika, ali ovdje to nije slučaj.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/01/2023 11:08:07
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 24/01/2023 : 12:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Uvijek u Hollywoodu postoji i jedan Quentin Tarantino koji mirne duse napise knjigu sto mu se svida, sto ne
Umjetnicka sloboda

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 24/01/2023 : 23:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Realno, zadnjih godina manje-vise svi filmovi su sranje pa je normalno da i ostali mediji, poput stripa, sljede trend. Brze, vise, jace, brze, vise, jace...bitna je forma, likovi i tematika, ali ne i kvaliteta. O vremena, o dogadjaji.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2023 : 08:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Loše da,sranje da al ipak se nađe.
Uostalom teško je više bacit i dobru reciklažu a kamoli šta novo izmislit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000