forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Religijski stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/10/2023 : 16:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Npr svaki bonelijevac je takav, da će odmah pojuriti u vatru i vodu, da ga spasi. To što će pokoji pritom gunđati i žaliti se ne mijenja stvar. Mister no nije manje junak od Zagora, da je antijunak trčao bi tamo gdje je novac, dobitak, slava, ili bi se jednostavno prodao za piće.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/10/2023 : 16:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ma ok

Ali trebaš priznati, lijep postupak.
Na strip razini, po tome se junak razlikuje od antijunaka, pustolova.
Pustolov nema namjeru žrtvovati svoj život za ništa. Junak polazi od toga da drugoga voli više nego sebe.

Ja sam pitao za eksplicitno religijske stripove. Eto, spomenuo sam da kod Bonellija nećeš naći Isusa. To ne znači da se u tim stripovima implicitno ne javlja kršćanska etika.



Ne budi naivan,kako se ono kaže attention whore.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

954 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/10/2023 : 16:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Dva albuma Bookglobea: https://shop.strip-agent.hr/kategorija-proizvoda/biblioteke/papa-u-povijesti/
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1589 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 17/10/2023 : 17:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Evo ovdje se pominju neki stripovi s tom tematikom
https://ilmijja.ba/ojs/index.php/casopis1/article/view/353

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/10/2023 : 17:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50618

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2023 : 17:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Dva albuma Bookglobea: https://shop.strip-agent.hr/kategorija-proizvoda/biblioteke/papa-u-povijesti/



Bravo, to je nekako prošlo ispod radara.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3585 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2023 : 20:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Craig Thompson voli da piše o religiji:


Blankets (Ispod pokrivača, Dekice) / Strip o mladom čoveku koji odbacuje veru u crkvu, ali zadržava veru u boga. Crtež odličan. Postoji recenzija na sajtu moje malenkosti, ko je pročitao značilo bi mi da ostavi kratki komentar.

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-priz-11-blankets/2818/


Habibi / Hrišćanstvo & islam, prelepa kaligrafija i arabeska, samo izdanje izgleda kao da držite u rukama prastari persijski zapis, crtež bogat religijskim elementima, vizuelno strip obara s nogu. Iako je religija bitan deo stripa, strip je u suštini priča o ljubavi. Prelepa grafička novela. Salkan najavio recenziju.
Go to Top of Page

Promys
Starting Member

49 Posts

Member since 03/02/2023

Posted - 17/10/2023 : 21:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Promys a Private Message  Reply with Quote
"Isus: Reč Božija po motivima Biblije", Forma B
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20745 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2023 : 22:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

koji odbacuje veru u crkvu, ali zadržava veru u boga.


nejker,čitaš li ti šta pišeš ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3585 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2023 : 22:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sve je na mestu, naker se precizno izražava, ko ima nedoumice slobodno da obnovi Ćebiće
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1602 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/10/2023 : 07:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Nije u formi stripa, ali ova "Ilustrovana Biblija za mlade" (iliti "Ilustrirana Biblija mladih" u hrvatskom izdanju)
je bolje naslikana od svih drugih ilustrovanih i stripskih adaptacija Biblije. Podseća me na Dona Lorensa,
iako je valjda neki drugi umetnik u pitanju, ne znam da li je uopšte naveden u izdanju,
a nije mi pri ruci da proverim, pozajmljivao sam nekad ranije od komšije na čitanje,
nikako da nabavim za sebe primerak, a već godinama planiram...

Vidim na Guglu da su priređivači izdanja Joseph E. Krause i Samuel Terrien, nisam siguran kad je i gde prvi put izašla,
izgleda u Njujorku januara 1965. godine? Kod nas je od 1969. godine naovamo više puta objavljivana, od strane raznih izdavača.




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

583 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 18/10/2023 : 13:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Ni meni nije pri ruci trenutno, ali ostalo mi negdi u prikrajku mozga da su je ilustrirali studenti neke likovne akademije iz SAD-a. Ili njihovi profesori…dakle više njih, ne radi se o jednom autoru.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3140 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/10/2023 : 14:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima li nekih dobrih stripova sa vjerskom tematikom, ne računajući Bibliju u stripu i slično?

Talijani tj Bonelli se time slabo bave, agnostici su
Francuzi se uglavnom rugaju sa religijom, ateisti su
Kod Amera ima svega i svačega. Sjećam se jednog stripa, nije bio posebno dobar, koji prati Isusovo putovanje u paklu



Evo, ja sam ateist ali se ne sprdam s religijom.


Šta fali sprdanju sa religijom? Najozbiljnije pitam. To sam brdo puta čuo od ljudi koji su ateisti (i sam sam) i nikad se s time nisam mogao složiti.

Ne prihvatam da postoje teme s kojima nema sprdnje, da postoje svete krave i tabu teme. Za mene je to upravo smisao misleće osobe. Humor je jedan od ključnih alata da se izgura jedna apsurdna stvar kao što je život.

A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2023 : 15:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.



Slažem se.

Na to sam i mislio, nisam se izgleda dobro izrazio.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/10/2023 : 20:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima li nekih dobrih stripova sa vjerskom tematikom, ne računajući Bibliju u stripu i slično?

Talijani tj Bonelli se time slabo bave, agnostici su
Francuzi se uglavnom rugaju sa religijom, ateisti su
Kod Amera ima svega i svačega. Sjećam se jednog stripa, nije bio posebno dobar, koji prati Isusovo putovanje u paklu



Evo, ja sam ateist ali se ne sprdam s religijom.


Šta fali sprdanju sa religijom? Najozbiljnije pitam. To sam brdo puta čuo od ljudi koji su ateisti (i sam sam) i nikad se s time nisam mogao složiti.

Ne prihvatam da postoje teme s kojima nema sprdnje, da postoje svete krave i tabu teme. Za mene je to upravo smisao misleće osobe. Humor je jedan od ključnih alata da se izgura jedna apsurdna stvar kao što je život.

A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.


Svaka cast

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 18/10/2023 : 21:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
"Charles de Foucauld" od Verbuma.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37414 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2023 : 16:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ovdje imaš dosta široki pregled koji uključuje i neka domaća izdanja:

https://www.bdtheque.com/recherche/series/theme=51-spiritualite-et-religion



Da bude ovaj link i na ovoj stranici. Ima ovdje dosta dobrih stripova, dosta njih je cak i izdato na ovim nasim prostorima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/10/2023 : 17:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Obratite pažnju na ocjene.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20745 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2023 : 02:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Sve je na mestu, naker se precizno izražava, ko ima nedoumice slobodno da obnovi Ćebiće


Pusti sad Ćebiće - postoji vera u Boga,vera u crkvu je apsurd.
Prvo,vera u nešto što vidiš da postoji,nije više vera,drugo,pošto znam na šta si mislio,praviš standardnu grešku ljudi koji nisu u veri ili su na neki pogrešan način - Bog je Bog,on je taj koji je savršen,bezgrešan...Crkva je institucija,koju vode ljudi;a tu,kao i svugde,ima ih ovakvih i onakvih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 23/10/2023 : 06:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Punk rock Jesus

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000