forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Tajni trokut integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 24/10/2008 : 21:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote


A4, c/b, 192 str.

Od ponedjeljka u strip knjižari "Stripovi na kvadrat".

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - TrOMISLAWSKI on 24/10/2008 23:42:51

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/10/2008 : 21:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
A ovo je za one koji vole Da Vincijev kod.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 24/10/2008 : 21:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Cini se zanimljivo.
Broj stranica?
Cijena?
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/10/2008 : 22:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2008 : 03:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/serie-464-BD-Triangle-secret-(Le).html

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 25/10/2008 03:15:59
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 25/10/2008 : 10:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
uzimam

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 25/10/2008 : 11:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Ovo je več izašlo na slovenskom jeziku u ediciji Extra Bumernag. Solidno ali ništa posebno.
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 30/10/2008 : 11:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message  Reply with Quote
hmm volim ovakve stvari. nadam se da nesto vrijedi.
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 04/11/2008 : 10:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message  Reply with Quote
hmmm 192 strane... Je li to pola serijala unutra? 4 epizode ili 3,5 sa nekim dodacima.
Strip ima 7 epizoda (standardni broj strana 46)..
Pored toga ima 4 dijela dodatnog serijala: Le triangle secret I.N.R.I.
i 2 specijala: 1. Hertz... ne sjecam se drugog naziva...

Edited by - sabko on 04/11/2008 10:36:09
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 04/11/2008 : 10:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo izgleda zanimljivo. Vrijedi li sto?

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 04/11/2008 : 10:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message  Reply with Quote
Ma super je strip, ali puno zavisi od toga kako će biti prevden...
Pročitao sam na njemačkom svih 7 komada (a radilo se nešto i na prevođenju ali nećemo sad o tome kad i gdje).

Evo ovdje imaš nešto malo na engleskom:
http://www.perillos.com/trianglesecret.html

To što neko sponminje da je tematika ala DaVincijev kod ne stoji baš. Tematika je mnogo šira, a mislim da je i rađeno prije njega... Glavna tema su Blizanci Krist. Kao inspiracija se navode neke druge stvari.
Evo otprilike šta je Didier Convard napisao na strani iza stripa:
quote:
Moje posebne zahvale idu za:

Rene Guerreau i Eli Allache, koji su mi prvi ispričali o blizancima Krist.
Alainu Fleigu, autoru “La Terre des Croisades”.
Bruni Lafille sutoru “Templiers en Europe”.
Robertu Amberlainu za njegovu tezu “Jesus ou les Manuscrits de la Mer Morte?”.
kao i braći iz lože “La Loi d’action”.

Nesvjesno su, na svoj način inicirali ovaj rad i ja im se zahvaljujem.

“Tajni trougao” je jedna fiktivna priča i molim čitatelja da je posmatra kao takvu.
Didier Convard



Ima jedna stvar koja mi je odmah zasmetala! Logotip je totalno promašen... Pogledajte font u originalu i font na ovome coveru iz prvog posta:

Edited by - sabko on 04/11/2008 10:46:09
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 04/11/2008 : 10:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sabko

Ma super je strip, ali puno zavisi od toga kako će biti prevden...
Pročitao sam na njemačkom svih 7 komada (a radilo se nešto i na prevođenju ali nećemo sad o tome kad i gdje).

Evo ovdje imaš nešto malo na engleskom:
http://www.perillos.com/trianglesecret.html

To što neko sponminje da je tematika ala DaVincijev kod ne stoji baš. Tematika je mnogo šira, a mislim da je i rađeno prije njega... Glavna tema su Blizanci Krist. Kao inspiracija se navode neke druge stvari.
Evo otprilike šta je Didier Convard napisao na strani iza stripa:
quote:
Moje posebne zahvale idu za:

Rene Guerreau i Eli Allache, koji su mi prvi ispričali o blizancima Krist.
Alainu Fleigu, autoru “La Terre des Croisades”.
Bruni Lafille sutoru “Templiers en Europe”.
Robertu Amberlainu za njegovu tezu “Jesus ou les Manuscrits de la Mer Morte?”.
kao i braći iz lože “La Loi d’action”.

Nesvjesno su, na svoj način inicirali ovaj rad i ja im se zahvaljujem.

“Tajni trougao” je jedna fiktivna priča i molim čitatelja da je posmatra kao takvu.
Didier Convard



Ima jedna stvar koja mi je odmah zasmetala! Logotip je totalno promašen... Pogledajte font u originalu i font na ovome coveru iz prvog posta:



Hvala!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2008 : 15:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva dva albuma ovog i cijeli Čuvar koplja i nažalost opet se iskazao Bookglob sa prijevodom i obradom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2008 : 16:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čuvar koplja,str.102-"vizir" a drugi put "veliki vizir"

vezir
pov. najviša titula u državnoj hijerarhiji Osmanskog Carstva
1. ministar
2. guverner pokrajine
3. upravnik vilajeta
vizir
1. pov. pokretni rešetkasti dio kacige koji se spušta na lice; obrazina
2. (+ potenc.) pren. ono što je namijenjeno usmjerivanju pogleda u odnosima optičke prirode (zaštitna mrežica za lice kod mačevalaca, usmjerivač objektiva na predmet pri fotografiranju, sprava za mjerenje šupljih predmeta, vanjski dio oplate na pramcu broda itd.)

a to je samo ona na koju sam najviše popizdio od gomile grešaka,doslovno prevedenih rečenica i općenito nezgrapnog prijevoda i obrade sa kojim je otežano čitanje ionako složene priče sa gomilom likova,NEpovijesnih činjenica i događaja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 17:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
mora da zajebavas... veliki VIZIR?????
iznoguz?????


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/12/2008 : 19:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tko je prevodio?

Trouble will find me
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 31/12/2008 : 19:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo. Ako nije preskupo uzimam.

Sotono!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 01/01/2009 : 00:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

iznoguz?????






"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 01/01/2009 00:24:50
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 01/01/2009 : 00:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Čuvar koplja,str.102-"vizir" a drugi put "veliki vizir"

vezir
pov. najviša titula u državnoj hijerarhiji Osmanskog Carstva
1. ministar
2. guverner pokrajine
3. upravnik vilajeta
vizir
1. pov. pokretni rešetkasti dio kacige koji se spušta na lice; obrazina
2. (+ potenc.) pren. ono što je namijenjeno usmjerivanju pogleda u odnosima optičke prirode (zaštitna mrežica za lice kod mačevalaca, usmjerivač objektiva na predmet pri fotografiranju, sprava za mjerenje šupljih predmeta, vanjski dio oplate na pramcu broda itd.)

a to je samo ona na koju sam najviše popizdio od gomile grešaka,doslovno prevedenih rečenica i općenito nezgrapnog prijevoda i obrade sa kojim je otežano čitanje ionako složene priče sa gomilom likova,NEpovijesnih činjenica i događaja.




rekoh ja davno...bolje ne izdavati nego raditi ovakve bljuvotine

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/02/2009 : 01:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Napokon san odlučija ovjeriti i ovo. Ukratko, unatoč par bisera u prijevodu sasvim solidno. Zadovoljan sam. Pogotovo što su me toliko zamantali sa spominjanjem milion imena da greške i ne primjetiš... dobra taktika.

Znači ima još? Ok, očekujemo Integrale, Tome 2.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 25/02/2009 : 11:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Napokon san odlučija ovjeriti i ovo. Ukratko, unatoč par bisera u prijevodu sasvim solidno. Zadovoljan sam. Pogotovo što su me toliko zamantali sa spominjanjem milion imena da greške i ne primjetiš... dobra taktika.

Znači ima još? Ok, očekujemo Integrale, Tome 2.



Nadam se. Kupujem cim se pojavi drugi tom...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/11/2018 : 20:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je ovo hereticko sranje
Kakve su ovo sablazni
Apostazije i hereze
Vidimo se od 1 kune


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000