forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 6: Sam samcat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/04/2011 : 23:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dajte lakše malo s tim spojlerima:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2011 : 15:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Čudan i dobar strip, nesumnjivo, ali mi nije "pogodio žicu".
Možda sam previše očekivao nakon toliko hvalospeva, pa mi je i to umanjilo doživljaj.
HC reče da mu strip nije stvorio osećaj usamljenosti, da mu fali dinamike,previše istih kadrova - isti slučaj je i kod mene.
Za mene je ovo dobro za pozajmiti i pročitati, ali ništa više.
Posle Light&Bolda, drugi strip od Fibre za koji mi je žao što dao pare (bolje da sam kupio Crnu rupu - ako je neko voljan da se menja tu sam).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/08/2011 : 16:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

HC reče da mu strip nije stvorio osećaj usamljenosti, da mu fali dinamike,previše istih kadrova - isti slučaj je i kod mene.



meni su ti isti kadrovi dali osjecaj usamljenosti
nista ne daje osjecaj dosade od istog ponavljanja, odnosno od nedostatka dinamike

kako bi dinamika dala osjecaj usamljenosti? bas obrnuto! a ona bi samo unistila dojam koji pisac želi pokazati - odnosno, kako je dosadno glavnom junaku
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2011 : 16:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma da , to su kontradiktorne stvari, dinamika i usamljenost - jednostavno ova tema "is not my cup of tea".
pa nije ni čudno kada živim sa ženom i troje dece, a u susednoj kući sa roditeljima je trenutno moja sestra sa porodicom + što je kuća, odnosno dvorište uvek puno komšija,gostiju,prijatelja,... - ja maštam o tome da budem usamljen, barem na jedan dan!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2011 : 22:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
ja maštam o tome da budem usamljen, barem na jedan dan!



procitaj strip jos jednom u kasne nocne sate

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/08/2011 : 20:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Očekivao ipak drugačiji kraj, ali nije loše ni ovako.
Odličan strip
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 20/09/2011 : 19:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
10x4!

Strip bez puno riječi, a tako puno govori. Bilo bi sjajno saznati što se dogodilo kasnije, ovako čitatelj može sam praviti vlastitu inačicu završetka priče, što također nije loše...


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/05/2012 : 07:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
mene samo zanima (pošto sam ga juče prečitao/pregledao) što je onaj čovjek tamo gore pio?:)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 12/05/2012 : 13:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mister-no

mene samo zanima (pošto sam ga juče prečitao/pregledao) što je onaj čovjek tamo gore pio?:)



Vodu.
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/05/2012 : 14:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by mister-no

mene samo zanima (pošto sam ga juče prečitao/pregledao) što je onaj čovjek tamo gore pio?:)



Vodu.



pa pretpostavljam, ali sve oko je more.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 12/05/2012 : 19:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Pa dobijao li je neke namirnice? :)

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/05/2012 : 20:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mister no, jesi li čitao strip???
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/05/2012 : 21:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

mister no, jesi li čitao strip???



Jučer sam ga "pregledao", video sam da dobiva namirnice, ali milim da nije bilo piča. Možda dobija vodu iz kiše:)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/05/2012 : 23:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pa i voda je namirnica!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 14/05/2012 : 10:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mister-no

quote:
Originally posted by supermark

mister no, jesi li čitao strip???



Jučer sam ga "pregledao", video sam da dobiva namirnice, ali milim da nije bilo piča. Možda dobija vodu iz kiše:)



Kišu skuplja sigurno. Ima i poprilične kondenzacije oko svjetla svetionika. Struju ima pa može i destilirati ako je frka. Postoje i razni desalinatori na principu osmoze i filtera. I naravno, vodu može dobiti i s namirnicama. Neka dnevno popije 2 litre, za kuhanje potroši još dvije pa zaokružimo da mu max dnevno treba 5 litara kad je rastrošan. Sto litara mu je bez problema dosta za mjesec dana. To znači da mu je kubik dosta za 10 mjeseci. Pranje, čiščenje i slično može raditi i s morem.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 30/08/2012 : 22:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Danas došao na red.

Oduševio sam se kako crtež priča priču i stvara atmosferu. Genijalno, na trenutke čovjek ima osjećaj da gleda film, a ne da čita.

Ideja sa rječnikom je maestralna. Bilo mi je zanimljivo gledati kako je autor prikazao Sam-ovo predočavanje nekih pojmova koje nikada nije vidio ili prije čuo za njih (podologija, Armstrong, oboa, gljive) te nekih koje duboko proživljava i njegovo ponašanje nakon čitanja istih (čudovište, putovanje, Aladin, vila, a posebno zatvor). Super!

Neki su spominjali da strip ima potencijala za nastavak, a ja se iskreno nadam da ga nikada neće dobiti. Ovako ostaje čitatelju da sam piše nastavak.

Spoiler!!!

Fora sa Glorijom mi je odlična.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/02/2013 : 23:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip dobar... Chaboute me odusevljava kako uspeva da "isprica" pricu kroz crtez, odnosno bez preterane upotrebe teksta... i namerno kazem da isprica, a ne da iscrta jer mi se cini da nacin na koji to radi zasluzuje nesto vise od samog znacenja reci nacrtati...
Nacin na koji te crtezom vodi kroz pricu, kadriranje, atmosfera koju kreira... toliko sve nekako izgleda jednostavno, a opet i maestralno... koga "ne kupe" prvih dvadesetak stranica... mozda ne treba ni da cita dalje, verovatno mu se nece ni svideti (voleo bih da gresim)...
No, zivo me zanima da li se tokom rada na stripu i sam koristio recnikom za kreiranje nekih njegovih delova ili je ipak imao sve unapred odredjeno sta ce upotrebiti od reci/tema... bilo bi interesantno za poimanje stripa i price da je ovo prvo u pitanju... mada sumnjam da ce biti da je tako...
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 22/08/2014 : 07:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam ovaj strip i imam dosta praznih (belih )stranica. Zanima me da li je to ok, pošto se numeracija nastavlja posle kao da je bila neka strana.

Primer se može videti i u preview-u http://www.fibra.hr/preview/SamSamcatPreview.pdf , gde su 21/22 stranica skroz bele (tako je kod mene isto u štampanom primerku)
To se posle nastavlja pa su bele stranice 59/60, 89/90103/104, 139/140, 161/162, 171/172, 181/182, 191/192 ... itd da ne nabrajam sada jer ih ima još dosta do kraja. Da li je to falični primerak ili je to umetnička predstava :) sa tim ubačenim belinama. Čudno mi jeošto se numeracija nastavlja posle belina kao da je tu trebalo da bude strip a ne prazna stranica
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 23/08/2014 : 01:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
To je ok. Tako treba biti.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6935 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/12/2015 : 19:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Chabouteovo meditativno remek-djelo promišlja o samoći, samodostatnosti, ignoriranju drugih i drugačijih, ali i o pružanju ruke drugome, otkrivanju novih horizonata, preuzimanju rizika i odvažnosti upuštanja u nepoznato. Njegov crtež hipnotizira oči, a priča okupira um još dugo nakon sklapanja korica. Jer, svi postanemo Sam samcat u nekom trenutku života, no imamo li hrabrosti promijeniti to?

10/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 04/01/2017 : 10:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
predivan strip, u svakom mogućem pogledu, tek ga sad pročitao.

razmišljam o glavnom liku i s obzirom na njegov život koliko moraš imati hrabrosti za onaj završni korak...

8,5/10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2018 : 13:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ker mi je Fibrin strip Sam samcat - Orka specijal 6 ušel (razprodal se je "prehitro"), sem prebral našo izdajo in... wooow! Hudo dobro!

Glede na strani (preko 350) ima strip precej malo teksta, a deluje vse tako kot je treba. V tišini. Deloma težka zgodba, ki preizprašuje naš odnos do ljudi, ki se ne ujemajo v našo predstavo o soljudeh. Predsodki. Tudi staršev takšnih otrok. Pa povsem nepotrebno, morda.

Možni SPOILER!
Me je pa prijetno presenetil razplet, saj me je tista vrv pošteno zmrazila. Ampak nekako se ni ujemalo. Zakaj sedaj? V njem je vseeno toliko življenja, radovednosti, sanjavosti, želel si je odkriti svet. In ko je mornar "navezal" stik z njim, si res ne bi mislil, da se bo sedaj pa tako končalo. Vsaj to. Konec dober, vse dobro... ali pa tudi ne. Tega ne vemo. A upanje ostaja.



Strasna stripcina i zao mi je da sam bacio oko za njom tek kada je bila vec rasprodata. Isto i za njegovim Omnibusom (toga i dalje trazim). Anto, to's prod'o vec?

Zanimljivo je bilo i procitati sve postove unazad od pocetka topica.







I da mi je sada znati sta nam je lwood ponudio kao soundtrack. Valjda neku od MDB.


quote:
Originally posted by lwood

ova pisma odlično ide uz čitanje http://www.youtube.com/watch?v=8T0Ryz-IvMY





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/01/2019 : 14:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ker mi je Fibrin strip Sam samcat - Orka specijal 6 ušel (razprodal se je "prehitro"), sem prebral našo izdajo in... wooow! Hudo dobro!

Glede na strani (preko 350) ima strip precej malo teksta, a deluje vse tako kot je treba. V tišini. Deloma težka zgodba, ki preizprašuje naš odnos do ljudi, ki se ne ujemajo v našo predstavo o soljudeh. Predsodki. Tudi staršev takšnih otrok. Pa povsem nepotrebno, morda.

Možni SPOILER!
Me je pa prijetno presenetil razplet, saj me je tista vrv pošteno zmrazila. Ampak nekako se ni ujemalo. Zakaj sedaj? V njem je vseeno toliko življenja, radovednosti, sanjavosti, želel si je odkriti svet. In ko je mornar "navezal" stik z njim, si res ne bi mislil, da se bo sedaj pa tako končalo. Vsaj to. Konec dober, vse dobro... ali pa tudi ne. Tega ne vemo. A upanje ostaja.



Strasna stripcina i zao mi je da sam bacio oko za njom tek kada je bila vec rasprodata. Isto i za njegovim Omnibusom (toga i dalje trazim). Anto, to's prod'o vec?

Zanimljivo je bilo i procitati sve postove unazad od pocetka topica.







I da mi je sada znati sta nam je lwood ponudio kao soundtrack. Valjda neku od MDB.


quote:
Originally posted by lwood

ova pisma odlično ide uz čitanje http://www.youtube.com/watch?v=8T0Ryz-IvMY








https://youtu.be/qborMK4W1ck

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/11/2020 : 08:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Recenzija stripa Sam samcat na slovenačkom jeziku:
Pesem o samoti in tišini
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/strip-o-samoti-in-tisini/

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 24/01/2021 : 21:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Lijepo i dirljivo. Jako. Pjesma tužna života s obećanjem u bolje sutra.
Ili barem mogućnošću istoga.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000