forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Najave koncerata - Hrvatska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

Chui
Average Member



950 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/05/2024 : 13:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti puno !!! Jedino što imamo još u nekim dogovorima i pregovorima za film je ovo ljeto u Makarskoj, nemamo nikakve kontakte za Bačvice.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2024 : 17:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To treba procackati, moze li se...
Mogao bi ja to vidjeti s kino klubom Split...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



950 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/05/2024 : 09:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

To treba procackati, moze li se...
Mogao bi ja to vidjeti s kino klubom Split...


ako imaš kakav kontakt mogli bi probati
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4891 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/05/2024 : 14:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Hvala ti puno !!! Jedino što imamo još u nekim dogovorima i pregovorima za film je ovo ljeto u Makarskoj, nemamo nikakve kontakte za Bačvice.



Ako sam dobro shvatio, ovo ljeto u Makarskoj će biti svirka sa projekcijom filma (u ljetnom kinu pretpostavljam)? Zna li se datum?
Go to Top of Page

Chui
Average Member



950 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/05/2024 : 14:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Chui

Hvala ti puno !!! Jedino što imamo još u nekim dogovorima i pregovorima za film je ovo ljeto u Makarskoj, nemamo nikakve kontakte za Bačvice.



Ako sam dobro shvatio, ovo ljeto u Makarskoj će biti svirka sa projekcijom filma (u ljetnom kinu pretpostavljam)? Zna li se datum?



na žalost ne mogu ti još niš reći jer niš neznam, čekamo odgovor iz makarske. al da vjerovatno ljetno kino.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2024 : 23:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
ACID MAMMOTH
09. svibanj 2024.
Palach, Rijeka


Ovi grcki stoneri bili su gosti malenog festivalcica pod urnebesnim imenom: Stonerizacija, koji postaje tradicija u kultnom klubu u Rijeci.

Vecer su otvorili Lord Drunkalot iz Zagreba, za koje samo mogu kazati da me njihovo ime inspiriralo da ih 'odradim' na sanku uz zanimljive rijecke craft pive. Gledao sam ih s nekih sezdesetak metara koliko je kut sanka dozvoljavao pogled na udaljenu pozornicu kroz vrata u koncertni prostor. Tako nekako sam i dozivljavao njihovu svirku; iz daljine. Ono, nerazgovijetno, neizbalansirano, 'grezo'. Sa distance. Neartikulirano. Nije me, moram priznati bilo briga kad su otisli, ne mogu ni ja pobogu, popratiti sve te bendove...
Pa jos iz blizine. Zna to umoriti.

Drugi po redu nakon kratke pauze na stage se penju Old Night, Rijecani. Ovi su me vec nakon prve pjesme zainteresirali zvukom, iako sam bio upoznat njihovim izricajem preslusavajuci im albume, prilicno cist sound me podigao na noge lagane. Troje gitarista. Neuobicajen prizor. I svo troje kroz set listu imaju svoj performans. Svoja sola. Lijep melodican, kako se to moderno zove: Doom Metal. Gitare im nisu 'nisko' ugodene i nemaju bas onaj spori ritam tako karakteristican za ovaj stil, vec me svako toliko, sporadicno podsjecaju na Paradise Lost, iz njihove dobre faze. Sa Draconian Timea prema Hostu, Belive in Nothing, One Second i Symbols of Life, sto me samo jos vise rastuzuje 'thinkajuci' kako su Izgubljeni Raj bili losi kad sam ih gledao uzivo, a ulazili su mi u sam vrh bendova slusajuci im albume kuci. (Sto samo po ko zna koji put potvrduje kako je glazba uzivo i svirka pred publikom jedini ispravni i tocni pokazatelj)
Uglavnom, 'Stara Noc' ima glavu i rep i zna sto radi. Basist zna svoj posao. Bubanj je tocan, glas pjevaca ugodan, tri gitare se izmjenjuju u zanimljivim i slusljivim kombinacijama. Publika ih voli, vidi se da su doma i masa nosi njihove Majice. Na mene su ostavili pozitivan dojam i sigurno cu im se opet vratiti preslusavanjem albuma.

Stvorila se dobra vibra i dobar temelj za izlazak ovih sve slusanijih i poznatijih Grka. Ima nesto u tom grckom stoneru. Imaju bas 5-6 jako dobrih bendova.

Kod Stoner glazbe problem je sto to volis ili ne volis. Rekao bi, kao i tripice. Nema sredine. Odgovaraju ti ili ne, niposto...

Zna se Stoner koncert okrenuti na tlaku i dosadu. Mucenje instrumenata, na jednu izduzenu i dugu, posve istu pjesmu, za koju jedva hoces da zavrsi. Da sviraju tisinu. Da bude mir...

Ovdje to, hvala Bogu, nikako nije bio slucaj. Kosati momci, sa jednim starijim sijedim gospodinom za glavnom gitarom, dobro su se usemili u rani Black Sabbath!

I to me slusajuci ih doma malo odbijalo, jer su zagrabili prilican dio ostavstine kultnog benda. No na koncertu vec na drugoj stvari sve mi je teklo glatko i intezivno. Zanimljivo i dobro. Cak i unatoc totalno skinutom falsetu, unjkanjem i visokim sferama vokala Ozzy Osbournea. (Mala primjedba na stisani vokal inace jako korektnog tonca, koji je dobro krotio i vodio dva rogata Gibsona, teski bas i potmuli bubanj) Sve su pjesme monumentalne. Doslovno se valjaju prema publici. Bas u valovima. Rifovi su masni, ljepljivi, opori i spori. Nema tu nepotrebmog filozofiranja i gubljenju u solazama. Zna se sto je i kako je na stvari i to se i isporucuje u auditorij. Teska, crna i spora voda vas polako cijeloga prekrivaju dok nazocite njihovom koncertu. I sto vrijeme provedeno ispred njih ide, to sve vise i vise, i bas upravo zbog te njihove teske 'sabatovstine', sve vise i uzivate. Bas nosi i daje na headbanging, u sporom ritmu. Sjajno su "izhendlali' koncert, stidljivo se na specificnom grcko-engleskom sporadicno obracali publici. Pohvalili su i Old Night bend. Stariji gitarist je stalno saptao mladem na uho, ocito pricajuci samo materinji jezik, pa je ovaj prevodio njegove zelje i utiske.

Jako dobra set lista bez pada inteziteta i jedna dodatna pjesma van regularnog bisa, zbog opetovanog skandiranja Rijecana na kraju veceri

Ovi Acid Mammouth su dobra preporuka ako volite izricaj ranih Sabbatha i Ozzya, s malo magijskih tekstova i dosta psihodelije. Naravno, sve spakirano u, kazem, masne i monumentalne rifove.

Bilo ih je zadovoljstvo gledati na sceni, imali su bas dobar zvuk, energija nije presusila u niti jednoj pjesmi i pruzili su specificnu i intezivnu glazbu koja nije bas za svacije usi, ali isto je moglo biti malo vise ljudi od nas stotinjak u publici. Ako i toliko. No dozvali smo ih jos jednom nazad i iskamcili pjesmu viska, sto je ipak uspjeh i znaci da se bendu svidjelo.

Iz nicega se jedan obicni cetvrtak pretvorio u pravu malu festu i koncertnu atrakciju. (Zanima me eto, bas, koliko je bilo ljudi vecer prije u onoj losoj Kocki u mom gradu, jer su svirali i u Splitu. Tko zna jesu li zvucali dobro, i tko je to isao poslusati...)

Ja cu ih sigurno pohoditi i u buducnosti, nekom drugom zgodom i u nekom drugom gradu.




Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 11/05/2024 23:54:08
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2024 : 20:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
TYGERS OF PAN TANG
10. svibanj 2024.
Močvara, Zagreb

Ovo je koncert cija je najava davno objavljena a meni podarila toliko radosti i neizvjesnog iscekivanja do samog pocetka dogadaja. Da sam doslovno brojio dane...

No tik pred samo pohodenje ove svetkovine, ove koncertne poslastice, zivotni dogadaji su zaprijetili da me odnesu 'na stranu', i da mi uskrate ovaj dugoocekivani nastup engleskog benda.

Priznajem, uvidjevsi tu sasvim realnu mogucnost, mom razocarenju i tuzi nije bilo kraja...

Ali... ah, taj vjecni ali! To se nije niposto dogodilo. I tako, Bog da kad si dobar i posten Rocker. I meni je, eto, dato da hodocastim prvom ukazanju ovog benda u Hrvatskoj!

Aleluja! Rock and Roll je vjecan, dok su mu djeca vjerna na putu! Mora biti da sam stvarno bio dobar, kad mi se ovako otvorilo i vratilo!

Uspio sam se 'nacrtati' u Mocvari, na uredno popunjenoj terasi, kosijanera svih vrsta i pravaca Heavy Metala kroz povijest sudeci po njihovim majicama. Najavljene su dvije predgrupe i jedan bend poslije Tygersa, te je program zbog kolicine i izmjene instrumenata na preslagivanju pozornice lagano sve vise odskakao od prvobitno predvidene satnice, kako su grupe nastupale.

Prvi su izisli neki Nihilfer iz Zagreba. Cujte, meni je to odmah da iskreno kazem, dok sam cekao Tygerse, bilo bas bezveze. Ono, heavy prangijanje, preseravanje, skicanje i kricanje. Pred njima dva lika u crnim togama i kapuljacama, sve vec videno, potroseno i bez veze, a iskreno, i infantilno. Makar meni. A i ne mogu vise sve i svasta, svu tu silu bendova provariti. Eto se slomilo na ovim Nihilferima, koji bi mi neki drugi put mozda i bili interesantniji ali tu vecer dok sam groznicavo cekao engleske HM prvoborce, nisam im dao puno sanse. Okrenio sam se degustaciji jako zanimljivih craftica pivovare Primarijus u Mocvari; Katapulta, Blagoslova i Cjepiva...
I bile su sjajne! (Za razliku od sirotih Nihilfera)

Drugi po redu su takoder zagrebacki trio Flash. Da ne budem gundalo i da ne gadim nepoznatije bendove koji se trude, za ove cu napisati dvije-tri lijepe rijeci. Obozavam dobro usvirana tria, koja imaju smisla. I takav je bio Flesh. Zaintrigirali su me, osobito zvuk basiste, (koji je i pjevac), i odradio sam ih na nogama ispred pozornice. Dobri su. Zabavni. A trud mi se isplatio sto sam ih popratio jer su u samoj zavrsnici jako dobro otprasili Motorheadovu tesku pjesmu, Ace of Spades u brzom pravom ritmu, prljavom gitarom, potmulim bubnjem i stektajucim basom. Bravo!

E sad, trebalo je nesto vremena da se pripremi stage za Tygerse i sam nisam mogao vjerovati koja me i kolika nervoza uhvatila u iscekivanju ovih prvoboraca NWOBHMa, suputnika i rodoslovnika Judasa, Saxona i Maidena. Prvog i pravog britanskog Heavya, koji je utro put tom pravcu i kojeg volimo i stujemo ovoliko desetljeca kasnije.

Znamo da je ovaj bend istrpio teske promjene svoje posade i svojih clanova, da je kroz njega izdefiliralo toliko puno glazbenika, da su se raspadali i ustajali ponovo. Svadali i mirili, imali rat sa diskografskom kucom pa skoro i zamalo nestali zauvjek, ali to sve uopce nije bitno. Bitne su te pjesme koje su ostavstina i pravi dar ovog zanra. Cisto zlato! Uostalom Robb Weir jedini originalni clan na svim albumima, tu je stalno. Kroz bure, oluje, blire i uragane... tajfune i tornada...koji su se u proslosti survavali na ovaj bend.

Uostalom, u ovo doba globalizma i bendovi lagano postaju nalik internacionalnim nogometnim klubovima, pa danas u Tygers of Pan Tangu imamo dvoje Taljana. Pjevaca i gitaristu. Jacopoa i Francesca. I oba su znalci i profesionalci. Dojam ostavljaju kao da su u bendu od osamdeset i prve, iz zlatnog doba kad je tu svirao veliki i neponovljivi John Sykes!

Bas Jacopo nevjerovatno suvereno i iskreno vlada pozornicom. Nenametljivo za svaku pjesmu isprica kratku povijest zasto, kako ili gdje... Stare stvari mu leze kao da ih je on snimao osobno i vokal mu je izvanredan! Mimika, gestikulikacija i govor tjela, sve mu je na skali za deset, vrhunskog frontmena i ceremonijal majstora. Uzitak ga je slusati i pratiti. Pohvalio je i miris cudnih cigara koji je dolazio iz auditorija, te kazao da mu se cini da je na Jamaici, i da takvog cega u Engleskoj odavno vise nema.

Ovaj drugi, friski clan, Taljan Francesco, posebna je prica. Njegove gitarske eskapade mozete slusati po njegovim solo izdanjima, ali ovdje u Tygersima strogo se drzi reda i izvornog zvuka, sto hoce reci, zestokog prangijanja u dlaku i u dijelic tocnog zvuka materijala kao kod izvornika i originala. Rekao bi, vojnicki drill.

A kad smo kod izvornika i orididija, tu je Robb!!! Kolicina, mitraljeskih rifova koje ovaj covjek obilato isporucuje, nevjerovatna je! Oduvijek je bio ritam gitarist, sa vrlo malo soliranja, ali Boze, kakav je to pakleni ritam. Ljuto rokanje. Bez milosti. I sve sa smjeskom. Vidi se da gusta u svim tim vihorima i prolaznostima vremena i da itekako ima jos sto za dati i pokazati. Uostalom, zadnji im je Heavy, recentni Bloodlines album iz 2023, upravo izvrstan. I slusati te pjesme uzivo pravi je gust. Malo je podbuhao i ima koji kilogram vise, a po videnom crvenilu u licu ima i koju brojku tlaka vise, ali gitara mu zato lezi u rukama savrseno. Zvuk mu je bajan. Odavno tako nisam gustao u nekom ritmu.

A sto tek reci za stare stvari... pa to je cudo. Ni sanjati nisam mogao kad sam kao djecarac, slusao Wild Cat i Spellbound albume, da cu te pjesme cuti uzivo. I bogme, dobro im je trebalo da dodu u Hrvatsku. I ni minutu prekasno, za moju malenkost. Ali nemojte ni promisliti o nekakvom ocvalom, pregazenom bendu na 'autopilotu' i staroj slavi u potrazi za jos malo novaca... Ne. Niposto. Sviraju rokiju kao iz najbolje faze Whitesnakea i najmocnijoj rockerskoj fazi starih Saxona. Vrhunski! A dalo se primjetiti i feelinga Thin Lizzya te Blue Oyster Culta u mojim usima, a ovim potonjim je jedna od pjesama s koncerta bas i direktno posvecena.

I basist ima taj retro, old school zvuk, bas za koncerte, napunpanu zivu svirku i 'za ekipu', da se plasticno izrazim.

Bubnjar je marka! Takav stil i zvuk udaraca kojeg Craig Ellis koristi, najvise volim cuti i vidjeti. Bas me razgalio.

Dakle, dobili smo, to jest, ja sam dobio, koncert sezone! Iako smo tek u svibnju. Ali ovaj nastup daleko i visoko ce mi kotirati na listi odgledanih nastupa ove godine. To vec sad znam.

Necu pisati pojedinacno o odsviranim pjesmama, samo cu kazati da je izbor odlican i sjajna set lista koja ne gubi na intezitetu jedne jedine sekunde.
A dobili smo i jednu viska van set lista odsviranih do sada po starom kontinentu. Fire on the Horizon, je bila eto gratis za dobru publiku u Zagrebu! (Inace, ne odstupaju od set liste ni milimetra)

I energija. Kakva mocna energija! I benda i pjesama samih.

Toliko sam se radovao Tygersima iz izmisljene zemlje Pan Tang, da sam ih jednostavno morao dobiti. I jesam. Prokleto sam ih htio cuti uzivo i obistinilo mi se. Mocna je to i zilava zivotinja, taj tigar. Nije mi dato u sposobnost da stopostotno opisem istinsko zadovoljstvo koje sam imao gledajuci ovaj bend uzivo. Zato sam i napisao osvrt 4 dana poslije da mi se sve slegne i iskristalizira. A Tygerse ne stajem slusati danima. Instant su me vratili u dane bezbriznog djetinjstva, i nekih lijepsih, boljih vremena, veliko im hvala na tome!

Istinske legende Heavy Metala u punoj velicini te rijeci.

Koncert za sjecanje. A jedino su uspomene i najvrijednije.

E da... poslije njih je trebao svirati rijecki Keops, ali nema sanse da to slusam poslije Tygersa... nema sanse. Odsetao sam u noc.

Keops ce ionako otvoriti nastup Brucea Dickinsona u Hali, pa cu ih tamo u sedmom mjesecu pogledati.

A Taygers of Pan Tang idem iz ovih stopa ponovo zavrtiti! ;)

Zadovoljstvo je bas bilo moje!




Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 15/05/2024 10:24:29
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000