forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Dr. Zistis
Advanced Member



5280 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/03/2020 : 20:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Šetač, zijeeev, ti se sviđa, zbog dinamike ?



Tako je!

Šalu na stranu, to je nešto s čim se mogu poistovjetiti, pa samim time i bolje razumjeti. Za razliku od visenja s planine na -30°C.




Kažem ti ja, čitanje na balkonu gol do pojasa u ove dane mraza i bure pa da vidiš kako ćeš se poistovjetit sa likovima 😊😊😊



Bas tako
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6949 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2020 : 11:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitanih svih pet knjiga, mogu reći da sam itekako iznenađen što je ovaj strip pokupio toliko hvalospjeva. Mogu razumjeti da je netko tko voli planinarenje/penjanje oduševljen ovim stripom, ali koliko sam shvatio, to je slučaj i sa mnogima koji nemaju nikakav interes za te aktivnosti. Pretpostavljam da je stvar u tome da su se ljudi uspjeli povezati ili poistovjetiti s glavnim likovima, a što meni nikako nije pošlo za rukom. Meni je, na kraju, Vrh bogova dobar, ali suviše razvučen te repetitivan strip sa ne pretjerano zanimljivim likovima i vrlo dobrim crtežom.

Eto, sad me mogu razapeti na križ oni koji već nisu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 28/03/2020 : 11:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav narode.
Ako neko ima da bi prodao / mijenjao ovaj komplet, otvoren sam za dogovor :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2020 : 11:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Eto, sad me mogu razapeti na križ oni koji već nisu.



kako je ovo dirljivo, slazem se u potpunosti
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9207 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/03/2020 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hrabar si, Shaneru, kad znaš da ti ne možemo doć blizu

Ne razumijem zašto se smatra da je važno za validaciju djela to da li se uspiješ povezati sa glavnim likom. Evo, ne sjećam se više točno, ali mislim da ja isto nisam razumio motive i podržavao sve odluke ali sam se divio ustrajnosti. Kod Japanaca ima tog pretjerivanja ali ja ga većinom tumačim kao sredstvo pripovijedanja. Uz to, iako sam bio poprilično nezainteresiran za penjanje kao takvo, ipak me uspi zainteresirati i postupno dovoljno uvući u materiju da sam uspio pratiti uspon.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6949 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2020 : 12:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja ne smatram da je za validaciju djela važno povezati se s glavnim likom, samo sam pretpostavio da je to mogući razlog generalnog oduševljenja ovim stripom, jer baš i nisam mogao pronaći neki drugi.

Što se Japanaca i pretjerivanja tiče, slažem se i u ono malo ostalih mangi koje sam pročitao me uglavnom ne smeta, ali ovdje mi je to pripovijedanje neuspjelo (sličan je slučaj s Genom).

Važnu ulogu u konačnom dojmu su sigurno odigrali i brojni hvalospjevi, nakon kojih očekivanja uvijek rastu, a djelo dolazi pod posebno povećalo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 13:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bombarder

Pozdrav narode.
Ako neko ima da bi prodao / mijenjao ovaj komplet, otvoren sam za dogovor :)


jel ti 250 evra mnogo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 13:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon pročitanih svih pet knjiga, mogu reći da sam itekako iznenađen što je ovaj strip pokupio toliko hvalospjeva. Mogu razumjeti da je netko tko voli planinarenje/penjanje oduševljen ovim stripom, ali koliko sam shvatio, to je slučaj i sa mnogima koji nemaju nikakav interes za te aktivnosti. Pretpostavljam da je stvar u tome da su se ljudi uspjeli povezati ili poistovjetiti s glavnim likovima, a što meni nikako nije pošlo za rukom. Meni je, na kraju, Vrh bogova dobar, ali suviše razvučen te repetitivan strip sa ne pretjerano zanimljivim likovima i vrlo dobrim crtežom.

Eto, sad me mogu razapeti na križ oni koji već nisu.




nećemo te razapinjati,i zbog čega bi?
navikli smo da za odlične stripove daješ loše ocene;ali sa druge strane,za neke druge odlične stripove(a pri tom meni drage) daješ sjajne ocene,pa to poništava jedno drugo,a ti si i dalje simpa lik.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/03/2020 : 13:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nakon pročitanih svih pet knjiga, mogu reći da sam itekako iznenađen što je ovaj strip pokupio toliko hvalospjeva. Mogu razumjeti da je netko tko voli planinarenje/penjanje oduševljen ovim stripom, ali koliko sam shvatio, to je slučaj i sa mnogima koji nemaju nikakav interes za te aktivnosti. Pretpostavljam da je stvar u tome da su se ljudi uspjeli povezati ili poistovjetiti s glavnim likovima, a što meni nikako nije pošlo za rukom. Meni je, na kraju, Vrh bogova dobar, ali suviše razvučen te repetitivan strip sa ne pretjerano zanimljivim likovima i vrlo dobrim crtežom.

Eto, sad me mogu razapeti na križ oni koji već nisu.




Pretpostavljam da bi i moj utisak ovog stripa bio sličan da sam prije čitanja imao prilike pročitati i negativne kritike umjesto samo pozitivnih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bombarder
Starting Member



44 Posts

Member since 10/01/2018

Posted - 28/03/2020 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bombarder a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Bombarder

Pozdrav narode.
Ako neko ima da bi prodao / mijenjao ovaj komplet, otvoren sam za dogovor :)


jel ti 250 evra mnogo?


SVe do 650e je dobro.
Nisam ja bas nesto inteligentan, prosjek neki, ali nisam ni lud.
Nego, de ako gdje upratis da se prodaje, javi
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/03/2020 : 15:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je Taniguchi dobar ali mi nije vrh. Ne volim što isprekida jednu rečenicu u dva oblačka, niti volim što većina njegovih likova ima neki priprost, zbunjen izraz lica i kockast izgled. Usprkos tim manama, njegovi stripovi su mi dobri, ali ne i izvrsni. Ne sviđa mi se jedino Šetač, taj dosadni šetač. Top lista mi je ovako:

Spomenar mog oca
Daleko susjedstvo
Slatke godine
Vrh bogova
i pri dnu Zoološki vrt zimi.

Šetač ne može biti na listi. Šetača se može spomenuti kao kuriozitet, kao, e tip je napravio strip na 200 strana o tipu koji samo šeta.

Vrh bogova mi je jedna solidna do vrlo dobra priča, kako u kojim momentima. Ono što me intrigira je karakter Habua, njegova strast i borba i ti djelovi su mi vrhunski. Ostatak priče - potraga za Mallorijevim fotoaparatom i novinar koji ga prati su, pretpostavljam, tu da bi se strip prodao široj publici koja se može poistovjetiti s likom novinara i dijeliti njegovu fascinaciju Habuom i koja valjda obavezno traži neku misteriju ili dodatnu atrakciju, osim samog planinarenja. Meni to ne funkcionira, daje dozu sapuničastosti djelu koje bi trebalo gorjeti strašću i surovošću.
Recimo, početak, kad novinar traži Habua u Kathmanduu više liči na scenu iz nekog akcijskog filma nego na ozbiljnu dokumentarističku strip prozu. Te njega nema, niko ga nije vidio, on je legenda, on se krije, po ona trademark zbunjeno Taniguchi lice.. to nije ozbiljan strip.
Ipak, kad saberem dojmove, vrline prevladavaju mane. Sama činjenica da je netko napravio alpinistički strip u 5 knjiga na 1500 stranica je vrijedna pohvale. To što je taj strip i prilično zabavan i što je i izdan kod nas i što je dostupan svakome tko ima 50 kuna da se učlani u knjižnicu je samo dokaz kakvim povlaštenim životom živimo

Edited by - pcoro on 28/03/2020 15:51:26
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2020 : 16:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Recimo, početak, kad novinar traži Habua u Kathmanduu više liči na scenu iz nekog akcijskog filma nego na ozbiljnu dokumentarističku strip prozu. Te njega nema, niko ga nije vidio, on je legenda, on se krije, po ona trademark zbunjeno Taniguchi lice.. to nije ozbiljan strip.



ovaj deo ti je najsmesniji
Go to Top of Page

Zula
Average Member

775 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/03/2020 : 17:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
...Ostatak priče - potraga za Mallorijevim fotoaparatom i novinar koji ga prati su, pretpostavljam, tu da bi se strip prodao široj publici...



Ovaj dio je još bolji. Strip je nastao po nagrađenom romanu Baku Yumemakure...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2020 : 18:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by pcoro
...Ostatak priče - potraga za Mallorijevim fotoaparatom i novinar koji ga prati su, pretpostavljam, tu da bi se strip prodao široj publici...



Ovaj dio je još bolji. Strip je nastao po nagrađenom romanu Baku Yumemakure...



a ne, insistiram da sam ja u pravu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 19:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bombarder

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Bombarder

Pozdrav narode.
Ako neko ima da bi prodao / mijenjao ovaj komplet, otvoren sam za dogovor :)


jel ti 250 evra mnogo?


SVe do 650e je dobro.
Nisam ja bas nesto inteligentan, prosjek neki, ali nisam ni lud.
Nego, de ako gdje upratis da se prodaje, javi


sad neko iz Rijeke da je pametan,pa uzme svih pet knjiga iz biblioteke i proda ti ih za,recimo, 100 evrića,i svi srećni.Ovima kaže da mu je neko uzete stripove drpio,plati kaznu od par stotina kuna,i opet dobar barem 50-60 jura.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/03/2020 19:13:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 19:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šaner i diskać su isuviše fini za tako nešto,mamlaz neće da se spušta na niske grane,ipak je čovek lekar,ali bi neko od ove četvorice,pcoro,sumohrvat ili deers bros, mogao odraditi ovu sitnu prevaru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/03/2020 19:15:47
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/03/2020 : 19:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je da je pisac ubacio novinara i Mallorijev aparat da čitatelju približi povijest uspona na Himalaju kroz priču, a ne kroz predavanje ali meni se taj dio nije svidio. Što se tiče npr. osvajanja Himalaja, ja sam se s tim upoznao kroz Pauletićeve knjige o Nepalu. On je u njima jednostavno prepričao znane činjenice i to je bilo napetije nego ovaj melodramaticni novinar i epizoda s Mallorijevim aparatom.

Ali opet, cijenim taj trud.. pisac se potrudio dati nam čovjeka i povijest i zato kažem - dobar do vrlo dobar strip.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/03/2020 : 19:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šaner i diskać su isuviše fini za tako nešto,mamlaz neće da se spušta na niske grane,ipak je čovek lekar,ali bi neko od ove četvorice,pcoro,sumohrvat ili deers bros, mogao odraditi ovu sitnu prevaru.



Knjižnica je zatvorena zbog karantene
Ali to n bi bila sitna prevara nego zlodjelo. Ako je strip ukraden nekom kolekcionaru, to i nije toliko strašno jer ga je ionako pročitao, ako ga želi pročitati ponovno može naći makar sken.. a ovako bi uzeo strip tisućama Riječana koji ga mogu pročitati. Pa možda čak i samom sebi jer je uvijek moguće da ga ponovno posudim i pročitam.

Krađa stripa iz knjižnice je zločin koji vapi do neba!!!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/03/2020 : 20:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šaner i diskać su isuviše fini za tako nešto,mamlaz neće da se spušta na niske grane,ipak je čovek lekar,ali bi neko od ove četvorice,pcoro,sumohrvat ili deers bros, mogao odraditi ovu sitnu prevaru.


Ima riječka strip scena forumaša koji se toga odavno dosjetio 😂😂😂
Ali koliko ja znam u gradskoj biblioteci su stripovi očuvani kao da je netko s njima odigrao na dva mala pa i nemaju neku kolekcionarsku vrijednost. Iskreno nisam znao za neke od forumaša da su iz Rijeke. Nisu nam se nikad pridružili na druženju... Ajde, bit će prilike da se upoznamo kad prođe sva ova izolacija.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/03/2020 : 20:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pcoro i braća deers izbegavaju kafanu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/03/2020 : 20:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Što se Japanaca i pretjerivanja tiče, slažem se i u ono malo ostalih mangi koje sam pročitao me uglavnom ne smeta, ali ovdje mi je to pripovijedanje neuspjelo (sličan je slučaj s Genom).




Moje iskustvo s Japancima se svodi na naslove koje je izdala Fibra, i nekako mi je svima zajednička crta (barem iz mog ugla)nepotrebnog razvlačenja. Vrh bogova mi je baš smor. Bosonogi gen mi je dobar, ali nakon 4 knjige iman osjećaj da se stalno vrti jedno te isto, a i Adolf koji mi je najbolji od tih dužih mangi i sve skupa ima visoku ocjenu na momente pati od te boljke.
One shot mange su mi bolje. Spomenar mog oca vrhunski.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/03/2020 20:40:57
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9207 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/03/2020 : 20:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pcoro i braća deers izbegavaju kafanu?



Ja odavno nisam u Rijeci. Tamo sam samo studirao sada već davnih dana. A brat ni to

A što se tiče pretjerivanja, dio je stvar i kulture a ne samo stila te se mora i tako promatrat. Meni ne smeta ali ja čitam i shonene neke.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 28/03/2020 20:48:58
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6949 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2020 : 22:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner



Što se Japanaca i pretjerivanja tiče, slažem se i u ono malo ostalih mangi koje sam pročitao me uglavnom ne smeta, ali ovdje mi je to pripovijedanje neuspjelo (sličan je slučaj s Genom).




Moje iskustvo s Japancima se svodi na naslove koje je izdala Fibra, i nekako mi je svima zajednička crta (barem iz mog ugla)nepotrebnog razvlačenja. Vrh bogova mi je baš smor. Bosonogi gen mi je dobar, ali nakon 4 knjige iman osjećaj da se stalno vrti jedno te isto, a i Adolf koji mi je najbolji od tih dužih mangi i sve skupa ima visoku ocjenu na momente pati od te boljke.
One shot mange su mi bolje. Spomenar mog oca vrhunski.


Potpis na sve!

Jedino što nisam čitao Buddhu. I on je znači razvučen?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/03/2020 : 22:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner



Što se Japanaca i pretjerivanja tiče, slažem se i u ono malo ostalih mangi koje sam pročitao me uglavnom ne smeta, ali ovdje mi je to pripovijedanje neuspjelo (sličan je slučaj s Genom).




Moje iskustvo s Japancima se svodi na naslove koje je izdala Fibra, i nekako mi je svima zajednička crta (barem iz mog ugla)nepotrebnog razvlačenja. Vrh bogova mi je baš smor. Bosonogi gen mi je dobar, ali nakon 4 knjige iman osjećaj da se stalno vrti jedno te isto, a i Adolf koji mi je najbolji od tih dužih mangi i sve skupa ima visoku ocjenu na momente pati od te boljke.
One shot mange su mi bolje. Spomenar mog oca vrhunski.


Potpis na sve!

Jedino što nisam čitao Buddhu. I on je znači razvučen?




Buddhu nisan čita.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/03/2020 : 22:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Što se kafane tiče, ne izbjegavam, ali nisam ni nešto redovan. U biti nisam previše za pohvalit

Što se Buddhe tiče, možda je razvučen ali ako je, onda je to na drugačiji način od "standardnih" mangi koje odgađaju razrješenje jer su uspješne pa se nastoji izvuć još nešto love.

Buddha je više onako.. bogato, epski ispričan, sa željom da se obuhvati Budhina biografija, način funkcioniranja tadašnjeg društva i sam Život kroz puno akcije, filozofije, drame, tragedije i pošalica i još hrpu stvari i to na način da strip ne bude suhoparan i kompliciran nego zabavan i pristupačan svakome.

Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000