forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Izložba: Goran Sudžuka - "Martina Mjesec"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

edvin
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 20/09/2011 : 17:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
Goran Sudžuka - svjetsko ime stripa u Galeriji događanja!
"Martina Mjesec" / 23. 9. do 15. 10. 2011.
Nakon ljetne stanke Galerija događanja nastavlja s izložbama koje će ove sezone, svakako, obilježiti kulturnu kartu grada.
Početak sezone otvoriti će izložba "Martina Mjesec" Gorana Sudžuke koji je svoju karijeru započeo u Zagrebu a sada crta za najveće svjetske strip izdavače kao što su DC Comics i Marvel.
"Martina Mjesec" nastala je u suradnji Darkom Macanom kao scenaristom. Ovaj strip nije rađen niti za jednog izdavača te je u njemu Sudžuka pokazao sav svoj talent crtajući bez opterećenja komercijalnih naručitelja.
Iz predgovora kataloga izdvajamo odlomak kojim je Macan najbolje opisao Sudžukin rad:
"Htjeli - ne htjeli, crtači ne mogu sakriti svoj karakter. Iscuri im niz pero, poteče niz kist. Pogledamo kako crtaju i znamo kakvi su. Pogledamo Džukine stripove i ono što odmah iskoči je kako su oku ugodni, kako su umilni i kako ne samo da nam se pokušavaju svidjeti već nam se otprve i sviđaju. Nisam jednom čuo ljude koji nisu u stripu pa ne slijede trendove kako se od svega što Hrvatska proizvodi najviše dive Džuki, njegovim klasičnim kompozicijama, klasičnim figurama, klasičnoj predanosti klasičnomu zanatu ... "

Sudžuka od 1999. godine radi za američkog izdavača DC Comics/Vertigo kreirajući sa Jamiem Delanom serijal »Outlaw Nation«, za kojeg 2001. dobiva nagradu »Russ Manning« za najboljeg debitanta na američkoj sceni.
Trenutno, osim za DC Comics/Vertigo raditi i za drugog najvećeg američkog izdavača »Marvel« crtajući Wolverina.
Njegova svjetska karijera nije vezana samo uz Američko podneblje već surađuje i s najvećim francuskim izdavačem Delcourt.
Na domaćoj sceni Sudžuka često surađuje s Darkom Macanom te među brojnim zajedničkim projektima izdvajamo "Svebor i Plamena" kao najvažniji rad objavljen u Hrvatskoj.

Na izložbi u Galeriji događanja Kulturnog centra Peščenica biti će prikazane originalne table "Martine Mjesec".
Izložba se može pogledati do 15. listopada, radnim danom od 10 do 20 sati i subotom od 10 do 13 sati.
Otvorenje izložbe biti će u petak 23. rujna u 19 sati!

http://www.kcp.hr/izlozbe.asp?id=4

Galerija događanja
Kulturni centar Peščenica
Ivanićgradska 41a, Zagreb
galerija@kcpescenica.hr
www.kcp.hr

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Deers
Advanced Member



Croatia
9230 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/09/2011 : 20:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Džuka crta Wolverina? Di mi je to promaklo...

A izložbu bi rado pogledao ako budem u to vrijeme u Zg-u

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2011 : 20:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sudžuka ima tako lijep i čist crtež da ga je milina gledat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2950 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 20/09/2011 : 22:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Trenutno, osim za DC Comics/Vertigo raditi i za drugog najvećeg američkog izdavača »Marvel« crtajući Wolverina.


To prika, kao Janus Panonius u 15. st. Pomogao mnogim stranama svojim umjećem.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 04/10/2011 : 00:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sudžuka ima tako lijep i čist crtež da ga je milina gledat.




Slažem se,ali ja mu nikad neću oprostit što nije završio "Svebora i Plamenu".Odradio je to Matija odlično,ali kad u početku navikneš na likove i kadrove od Gorana....,,,,,,,ustvari,meni je taj album bio odličan(likovno i zahvaljujući Macanu,scenaristički),pa mi je baš žao da ga nije Sudžuka završio.NEMA OPROSTA!

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000