forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Pitanje za znalce - The Outer Limits
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 13:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
po meni zaista jedna fantasticna serija, prvi put sam imao priliku pogledati je jos pred jedno 8-10 godina, doduse u nekim kasnim terminima pa nisam pratio aktivno.
Doduse vise manje sve price se mogu zasebno pogledati, pa ajde...
Uglavnom interesira me jedna specificna epizoda, pa ukoliko netko zna njeno ime, ili mozda iz koje je sezone bila, bio bi mu zahvalan :D

Epizoda pocinje sa nekakvom obitelji, otac, majka, starija kći, i mislim mladja kći ( manje bitna za epizodu, a mozda je i sin, nisam vise siguran ). Uglavnom ova starija kći, je ko fol podosta problematicna, znam cak da se i tetovira na ledja iako joj starci to ne pustaju. Ugl kako je vise nemogu kontrolirat, odluce se iseliti u nekakav gradić ( predgrađe ) gdje obitelji vode svoju problematičnu djecu na neku vrstu preodgoja. Sjećam se da su tamo svi u nekakvim odijelima i sve je fino i krasno i u istu ruku jako creepy. Eh da i podosta tih sretnih obitelji se bavi ratarstvom, odnosno imaju neke biljke koje zalijevaju i uzgajaju. Uglavnom mala je buntovnica i dalje, ali uspijeva naci srodnu dušu ( nekog tipa wannabe James Dean, koji puši marihuanu i voli popit i neznam sto jos... ugl pizdarije )
E sad u tome gradicu kao imaju pravo jednom ili dvaput sjebati stvar, a onda ako se ne poprave mulci, salju ih u nekakvu vojnu školu. I tako oni puse, drogiraju se, jebu bez kondoma, sto ja znam sto vec, slusaju queen mozda... Ugl mala istrazuje na internetu i vidi da ne postoji nikakva vojna skola sa takvim imenom, uglavnom mala i tip odluce valjda pobjeci, ovi ih ulove i salju ih u tu skolu. Te na kraju epizode saznajemo da to nije vojna skola nego neki centar za recikliranje ljudi, koji nakraju postanu ta jebena biljka koju sve obitelji imaju...

Ako se tko sjeca toga, molim pomoc...

Edited by - CAGLIOSTRO13 on 26/09/2011 13:40:27

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/09/2011 : 13:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
To ti je The Twilight Zone (2002 - third revival) prva epizoda:

http://www.imdb.com/title/tt0734780/
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 13:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Pitanje broj 2
Radnja:
Budućnost, svemir, rat izmedju ljudi i neke alien rase. Neki kapetan, general ili nesto je zarobljen, pretpostavljam na svemirskom brodu. Jedan je od rijetke sacice pobunjenika sto je ostala da se suprotstavlja toj velesili alienske rase. Ovi ga muce i pokusavaju od njega otkriti tajne, gdje je ostatak pobunjenika. U isto vrijeme gore je zarobljena i neka zenska, koja nazalost nema nikakve informacije o pobunjenicima, nego je bila obicni vojnik na tom brodu. Nakon sto izmuce kapetana, koji je opak momak i ne zeli izdati nikakvu tajnu, odlucuju se poceti iskaljivati na zeni. Tip cijelo vrijeme planira bijeg, cak uspjeva doci u neki otvor za ventilaciju, i vidjeti u drugu od tih soba ( iz kojih se btw stalno cuju brutalni krikovi ) te tamo vidi kako toj zeni amputiraju noge. Uglavnom ona ga moli da izda tajne samo da ih puste, ubiju sto god vec, samo kao da se ne izivljavaju na njima vise. Govori kako je rat iovako gotov, izgubili su i ta sacica pobunjenika ne moze nista napraviti, da zive u iluziji i takva sranja. Na samom kraju epizode, totalno unakaze tu zensku, i ona u bolovima umire. Kapetan joj na kraju svega kaze nesto u stilu, da mu je zao, da ne smije otkriti tajnu, ali da zeli da zna da njena smrt ( i njegova ) nece biti uzaludna jer su te pobunjenicke snage upravo sada skrivene iza nekog planeta i kako ce sa nekim brutalnim oruzjem unistiti cijelu tu alien rasu.
Naravno zenu nisu mucili, nego su je vracali u njen prvobitni oblik....
Zemlja propada

gg no re
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 13:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
opa, hvala andi... znas li za ovu drugu mozda ista ? :D
Bio sam gotovo 100% siguran da je outer limits :)
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/09/2011 : 14:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0667820/
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 14:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
ne volim imdb, al ovo je remake onaj sto je 1995 poceo :)
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 26/09/2011 : 15:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se te epizode.
Ona je iz ove nove generacije Outer Limits-a.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 15:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
@ dr.strangelove
da iz novije je, isto mi je super epizoda bila

upravo sam pogledao Evergreen, odlicna epizoda jos jednom hvala andi...

evo i zadnjeg pitanja...
za ovu epizodu ja nisam ni cuo prije, nisam je nikad gledao, ali par ljudi ju je spominjalo, ali nitko se nije tocno sjecao...

Znaci, moja dva frenda koji se toga sjecaju, gotovo su 100% uvjereni da je iz Twilight Zonea, muz i zena bez djece, muz je vjerojatno neki pomorac, ili radi vani jer ga uglavnom nema doma i uivjek zeni kupuje neke zivotinje da joj prave drustvo.
Brijem da budu papagaj neki, i jos neka egzoticna zivotinja... No zivotinje umiru ( izgleda da ih zena ubija )...
Valjda joj nakraju muz isfura brdskog gorilu..,.
ako je kome poznato ime :)
hvala
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/09/2011 : 15:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice pitanja broj 2, dobio sam odgovor na najdebilniji nacin, napisem na google, top 10 outer limits episodes:
i ona na mjestu #1 lol....
opet nije mi tako dobra bila... :)


Quality of Mercy je ime, prva sezona, epizoda 14

Edited by - CAGLIOSTRO13 on 26/09/2011 15:57:14
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000