forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Umro je glumac Ante Čedo Martinić
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/12/2011 : 11:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Umro je u 51. godini nakon duge i teške bolesti, a radio je doslovce do posljednjeg daha. tu je tekst s Indexa:

U 51. GODINI u Splitu je preminuo hrvatski glumac Čedo Martinić nakon teške i duge borbe s rakom želuca, potvrđeno nam je iz splitskih kazališnih krugova. Vijest o smrti Čede Martinića sve je zatekla tako da još nije poznato kada će biti komemoracija te sprovod.

Unatoč bolesti, Čedo Martinić bio je aktivan do posljednjeg dana. Njegovom smrću, splitski HNK ostao je bez svog ravnatelja Drame. Ne zna se tko će ga naslijediti na toj dužnosti.

Kazališne daske i televizijske sapunice

Uz brojne dramske uloge u teatru, Čedo Martinić ostvario je i sjajnu televizijsku karijeru. Mnogima je ostao upamćen po ulozi negativca u našoj prvoj sapunici Villi Mariji. Glumio je i u serijalima Ponos Ratkajevih, Novo doba i Odmori se, zaslužio si.

Čedo Martinić bio je omiljen, Splićani će ga pamtiti i po interpretaciji cara Dioklecijana u poznatoj ljetnoj fešti Dani Dioklecijana.

Karcinom mu je dijagnosticiran prije godinu dana.

Priznao je da su liječnici "digli ruke od njega"

U intervjuu koji je dao početkom studenog Martinić je kazao da su liječnici "digli od njega ruke", ali da ne klone duhom i nadu je polagao u vjeru. "Bolest je dio života. Tu sam, radim, to što sam bolestan, ne znači da ću sjesti i čekati da smrt dođe po mene", kazao je Martinić u intervju Globusu te dodao kako misli da bi bez duboke vjere teško izdržavao vrijeme bolesti.

Smatrao je da bi njegovo izlječenje bilo čudo. "Medicina je digla ruke od mene, a radi se o teškoj opakoj bolesti. To je situacija u kojoj stvarno vidiš koliko je medicina daleko od rješenja. Pa i silna alternativa kojoj sam izložen, s lijeve i s desne strane. Čini ovo, čini ono. Uočljiva je silna ljudska nemoć u rješavanju tog problema. Jer kad službena medicina ni čovjek ne mogu učiniti ništa, što drugo nego prepustiti se Bogu. Uzdam se u Božju providnost. Zato bi moje izlječenje bilo ništa drugo do Božje čudo".

A ovo je dio njegovog intervjua iz tjednika Globus otprije mjesec i pol:

'Medicina je digla ruke od mene, a radi se o teškoj opakoj bolesti. To je situacija u kojoj stvarno vidiš koliko je medicina daleko od rješenja. Pa i silna alternativa kojoj sam izložen', kaže teško bolesni glumac Ante Čedo Martinić.
--------------------------------------------------------------------------------


Prije godinu dana sve je bilo kao i inače. Čedo Martinić za sobom je imao karijeru koja je naglo krenula uzbrdo. Glumio je u svim važnijim serijama. A u tim se serijama napokon moglo i sasvim dobro zaraditi. Smiješili su se novi projekti kao što je uloga Anića u Ruži vjetrova i bankara Bilića u Lozi. Jedino ga je mučio želudac, mislio je – tegobe što ih izaziva heliko bakterija (helicobacter pylori).

A onda je, na Badnjak 2010., Martinić doznao da boluje od karcinoma. Od toga dana, uz pomoć supruge Zrinke, zdravstvene djelatnice, prijatelja i poznanika traje njegova žestoka borba za ozdravljenje. Iako su liječničke prognoze od samog početka bile neugodne, Martinić je odlučno, hrabro i ustrajno krenuo u bitku za život.



Ovog ljeta odradio je i svoju redovitu gažu Cara Dioklecijana kad se već vidno omršavio i iscrpljen provezao carskom kočijom središtem Splita.

"Pristao sam jer sam odlučio govoriti kako mi vjera u svoj ovoj muci daje snagu. Htio sam svjedočiti postojanje živog Boga. Imao sam tu unutarnju potrebu jer mislim da bih teško izdržavao ovo vrijeme bolesti da nije duboke vjere u meni", kaže Martinić, ističući da ga je bolest još više približila Bogu.


'Uzdam se u Božju providnost'

Glumac otkriva da više uopće ne kontaktira s liječnicima.
"Medicina je digla ruke od mene, a radi se o teškoj opakoj bolesti. To je situacija u kojoj stvarno vidiš koliko je medicina daleko od rješenja. Pa i silna alternativa kojoj sam izložen, s lijeve i s desne strane. Čini ovo, čini ono. Uočljiva je silna ljudska nemoć u rješavanju toga problema. Jer kad oficijelna medicina ni čovjek ne mogu učiniti ništa, što drugo nego prepustiti se Bogu. Uzdam se u Božju providnost. Zato bi moje izlječenje bilo ništa drugo do Božje čudo", kaže Martinić u razgovoru za Globus.

Martiću nije pomogla ni alternativna medicina. Kaže da je koristio neke narodne lijekove, pio razne pripravke od kanabisa, čajeve, trave... Sve to kaže, puno košta, a pitanje je može li pomoći kod teške bolesti.

Martinić kaže da loše jede i gubi kondiciju, teško mu pada i što nema snage za igru sa svojom četverogodišnjom kćeri.

"Najmanje se brinem za sebe, brinem se za obitelj, suprugu i troje djece. Sam sam ostao bez majke vrlo mlad, kao sedmogodišnjak, i taj osjećaj me pogađa. Jer kada razmišljam o svojoj djeci želim jedino da im Bog da oba roditelja. Znam kako je odrastati vrlo mlad bez jednog roditelja. Pogotovo bez majke, jer je majka roditeljica. Eto, ja sam muško dijete koje je ostalo bez majke. Taj nedostatak osjećaš čitav život. Toga bih htio poštedjeti svoju djecu. To me muči", zaključio je Ante Čedo Martinić svoju tužnu životnu priču.

Laka mu zemlja....


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/12/2011 : 11:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
P.S. Oni koji ne gledaju sapunice mogli bi ga znati iz pjesme "Kako ću joj reć da varin" klape Sveti Florijan DVD-a Žrnovnica. Pjesma je pobjedila na Splitskom festivalu 2010. i postala vrlo popularna.

http://www.youtube.com/watch?v=H3ed23LzGw0

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/12/2011 : 13:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Pokoj mu duši. RIP
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2011 : 14:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
RIP

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2011 : 15:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
RIP

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 27/12/2011 : 16:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Nažalost bilo je pitanje trenutka, prije koji mjesec dao je izjavu, čak su ga i uslikali fotku-dvije, rak ga je baš pojeo.

RIP

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/12/2011 : 17:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2011 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pokoj mu viječni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/12/2011 : 22:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
RIP

Have mercy
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/12/2011 : 23:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
počivaj u miru...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46588 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/01/2012 : 17:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
RIP

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 04/01/2012 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
RIP
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000