forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Posljednja cigareta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2013 : 18:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Ovaj kratki strip smo kriticni i ja na brzinu napravili prije godinu dana za jedan natjecaj ali sam ja na strip skroz zaboravia.Ovih dana sam ga se sitia pa evo da ga podilimo i sa vama.
Tabla br.1

Tabla br.2

Tabla br.3

Tabla br.4

Edited by - Torghal on 07/06/2013 18:58:02

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 07/06/2013 : 18:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Bravoo!

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2013 : 18:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/06/2013 : 19:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
O.k. je. Možda bi bilo efektnije bez zadnjeg oblačića teksta...onako samo prazan most i zaostala cigareta u padu, ne treba čitatelju baš sve uvijek servirati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2013 : 19:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

O.k. je. Možda bi bilo efektnije bez zadnjeg oblačića teksta...onako samo prazan most i zaostala cigareta u padu, ne treba čitatelju baš sve uvijek servirati.


I kriticni je tia nacrtat cigaretu u padu ali meni se vise ovako svidjalo.samo prazan most.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 07/06/2013 : 19:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bolje je ovako. Ja ne bi skužio da je drugačije...
Stvarno mi je bolje ovako!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 07/06/2013 : 21:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
bravo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2013 : 21:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Veri najs.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2013 : 21:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Hvala jos jednom svima,drago mi je da vam se strip svidja.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 07/06/2013 : 21:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
predivno !!

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 07/06/2013 : 21:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odlično...

Carpe diem
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2013 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
i meni je dobro...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2013 : 22:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već viđeno, predvidljivo i samim tim relativno banalno.
Čemu već u posljednjem kadru prve stranice otkriti da gledamo samoubojicu i čitamo njegove misli? To je dramaturški kontraproduktivno i funkcionira kao klimaks (odnosno antiklimaks) već pri početku.
Kao što reče Tonto, i posljednji oblačić je suvišan jer dodatno objašnjava ono što je jasno od samog početka.
A sve bi moguće bilo zanimljivije da nema epizode Prljava ulica u Nathanu. Odatle je ovo posuđeno i malo izmijenjeno, ali barem meni ne na vješt način.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/06/2013 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Već viđeno, predvidljivo i samim tim relativno banalno.
Čemu već u posljednjem kadru prve stranice otkriti da gledamo samoubojicu i čitamo njegove misli? To je dramaturški kontraproduktivno i funkcionira kao klimaks (odnosno antiklimaks) već pri početku.
Kao što reče Tonto, i posljednji oblačić je suvišan jer dodatno objašnjava ono što je jasno od samog početka.
A sve bi moguće bilo zanimljivije da nema epizode Prljava ulica u Nathanu. Odatle je ovo posuđeno i malo izmijenjeno, ali barem meni ne na vješt način.


Cak mislim i da sam cita tu epizodu Nathana ali to je bilo toliko davno da se ni ne sicam o cemu se u samom stripu radilo a kamoli tog samoubojice kojeg ti spominjes tako da je to cista slucajnost.I inace mrzim sta na ovom forumu ljudi iznose neke stvari kao cinjenice iako u vecini slucajeva nemaju pojma sta govore.Da si napisa da pretpostavljas da sam to posudia iz Nathana to bi vec bila druga stvar ali ovako kako si ti napisa ispada da si bia sa mnom dok sam ja cita nathana i kopira to u svoj strip.Bez veze.Kao da ja tebi napisem da si recenziju za neki film kopira sa interneta samo zato sta sam slicnu recenziju vec procita a nemam nikakav dokaz za to.Sve ostalo sta si napisa postujem,dijelom se i slazem ali ovaj dio sa Nathanom jednostavno nije istina.

Edited by - Torghal on 07/06/2013 22:58:48
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2013 : 23:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Post sam napisao bez ikakvih negativnih primisli, samo ono što sam zaključio ili naslutio iz stripa.
I ne kažem da je to doslovno prepisano iz te epizode, samo što je mikropriča identična. Kod Nathana jedan od klijenata stanovite prostitutke nakon seksa odlazi, staje na most, pripaljuje cigaretu i razmišlja. Njegove misli pratimo dok cigareta dogorijeva, jasno se sugerira da je čovjek mučen teškim brigama i da se oprašta od života, a na kraju vidimo samo opušak kako pada s mosta. To je puno efektnije, a nije doslovno i nije banalno.
I još nešto o tvom / vašem stripu: bilo bi bolje da čovjek stoji s unutarnje strane ograde, jer kad stoji s vanjske to je dodatni uteg za dramaturški antiklimaks. Sve već od trećeg kadra jasno sugerira o čemu je riječ, čime se umanjuje zanimljivost.
To je samo moje mišljenje, bez ikakvih negativnih primisli. Makar razumijem da bi iz tvoje perspektive bilo idealno da se svi ovdje redamo s postovima "Sjajno!", "Genijalno", "Jako lijepo" i sve u tom smislu.
Sorry, ne funkcioniram na taj način.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 08/06/2013 : 14:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Post sam napisao bez ikakvih negativnih primisli, samo ono što sam zaključio ili naslutio iz stripa.
I ne kažem da je to doslovno prepisano iz te epizode, samo što je mikropriča identična. Kod Nathana jedan od klijenata stanovite prostitutke nakon seksa odlazi, staje na most, pripaljuje cigaretu i razmišlja. Njegove misli pratimo dok cigareta dogorijeva, jasno se sugerira da je čovjek mučen teškim brigama i da se oprašta od života, a na kraju vidimo samo opušak kako pada s mosta. To je puno efektnije, a nije doslovno i nije banalno.
I još nešto o tvom / vašem stripu: bilo bi bolje da čovjek stoji s unutarnje strane ograde, jer kad stoji s vanjske to je dodatni uteg za dramaturški antiklimaks. Sve već od trećeg kadra jasno sugerira o čemu je riječ, čime se umanjuje zanimljivost.
To je samo moje mišljenje, bez ikakvih negativnih primisli. Makar razumijem da bi iz tvoje perspektive bilo idealno da se svi ovdje redamo s postovima "Sjajno!", "Genijalno", "Jako lijepo" i sve u tom smislu.
Sorry, ne funkcioniram na taj način.


O samom stripu ne zelim raspravljat , svaki citatelj ima pravo da donese svoj osobni sud,pozitivan ili negativan.I da,naravno da mi je draze da ljudi napisu da im se strip svidia nego da nije.Ko god kaze drugacije laze.Ali mene nije zasmetalo tvoje negativno misljenje o stripu.Zasmetalo me sta si me optuzia da sam plagijator.Inace mrzim i citat rasprave ovde po forumu a kamoli u njima ucestovat tako da je ovo moj zadnji post na ovu temu.
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 08/06/2013 : 19:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Simpaticno.
Mozda ne bi bilo lose da se na kraju ispostavilo da je doktor pogresio i da Josip nema rak.
Sad, to je moje licno misljenje...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/06/2013 : 21:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
efekti sam prvo preskočio drugu tablu i nisam skužio o čemu se radi i htio sam lupiti komentar da je nedorečeno- jer neznamo zašto se ubio. sviđa mi s eovako puno više

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2013 : 16:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
dobar stripič

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2013 : 18:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni se bas svidelo!
Slazem se samo sa Tontom da bi mozda bilo malo efektnije da je poslednji kadar bez teksta nego samo prazan most i cigareta koja pada, a tekst iz te scene prebaciti u onu iznad.
Odlican strip, ne znam da li ste ga poslali na konkurs za Sajam stripa koji se odrzava u Beogradu u SKCu, tu traze kratki strip ja mislim od 4 ili 6 tabla.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/06/2013 : 14:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Simpatična priča.
Deja Vouz joj oduzima zasluženi efekat, ali je opet osveženje Autorskog Izloga. Svaka čast, momci!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/06/2013 : 17:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
svidja mi se

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 10/06/2013 : 17:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Jos jednom hvala svima.kriticni je bas pocea crtat strip za ovogodisnji konkurs za Sajam stripa u Beogradu po mom scenariju.Mislim da ce (barem meni)bit puno bolji strip od Posljednje cigarete.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000