forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Princ Fantom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 14/06/2013 : 20:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Kada je Gidap Džo dobio svoj topik podseti me i na zapostavljenog i koliko videh nigde spominjanog, sem s moje strane, Princa Fantoma.
Više se ne sećam detalja priče, a ni zemlje (ali vuče na Indiju), ali... Njegov brat je ubijen, on preuzima njegovo mesto, pošto su blizanci i liče, pa pokušava da otkrije ko su ubice. Kao pomoćnik pojavljuje se lik koji je krupan i visok.

Strip se pojavljivao kao dodatak Komandantu Marku. Pokušao sam da ga izguglam i jedino šta sam nalazio su moji oglasi za stripove od pre milion godina. :)

Ko se seća ovog junaka i ima još neki detalj? Ja odavno ne skupljam Kom. Marka, pa ne mogu da proverim detalje.

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 14/06/2013 : 20:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Nasao sam opis na netu, mozda ce biti od pomoci.

quote:
"Princ Fantom je strip koji su radila braća Roko i Broko Pastoreli, izlazio je u reviji "Gemelli" od 1967 do 1972. Glavni lik je indijski princ Ramajana koji zauzima mesto svog brata blizanca Mahabharate, mučki ubijenog od strane obožavalaca Rašlje, zlokobnog boga podzemnih voda. Ramajanu na putu osvete prati odani ruski sluga Černozem, čijeg je brata blizanca Tresetova vođa sekte mučki ubio i koji zauzima njegovo mesto u društvu. Ramajani i Černozemu pomoć pruža prelepa Delta, čiju sestru bliznakinju Estuar je vođa sekte ubio na prevaru i koja sada zauzima njeno mesto. Nakon brojnih peripetija, u poslednjoj epizodi se otkriva da ni Mahabharata ni Tresetov ni Estuar nisu mrtvi i da su inscenirali smrt kako bi umakli svojim dosadnim blizancima. Strip je dobio brojne nagrade, uključujući Zlatnu cepanicu na festivalu u Irkutsku i Zlatni opušak na festivalu u Trabzonu."
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 14/06/2013 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Hahaha... Joj, završnica stripa je užasna. A, ja oduševljen stripom. E, ali sem Delte, nijedno drugo ime mi više nije poznato.
A, baš me zanima ko li je smislio ove nagrade...

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/06/2013 : 21:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt


quote:
" Strip je dobio brojne nagrade, uključujući Zlatnu cepanicu na festivalu u Irkutsku i Zlatni opušak na festivalu u Trabzonu."




Da mi je znati kako izgledaju te nagrade?
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/06/2013 : 21:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Nije li ovaj strip crtao Marcelo?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 14/06/2013 : 22:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Forum je zahvatio sidrom "ko će se sjetiti još nekog ZS/LMS strip dodatka".

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/06/2013 : 22:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
A Lon Volf?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 14/06/2013 : 22:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Ja se sjecam da je PRINC FANTOM bio dodatak VELIKOM BLEKU u LMS. Mislim da je crtao MARCELLO, a princev krupni pomocnik se zvao SABU.

Edited by - Brdar on 14/06/2013 22:41:53
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 15/06/2013 : 00:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
E, to! Sabu! Tog imena se sećam. :)

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/06/2013 : 18:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Crtao ga je Marcello i to je jedina prava vrijednost ovog stripa.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/06/2013 : 00:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dobri stari Marcello, to je ovo.
Samo što se stripa uopće ne sjećam.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/09/2013 : 02:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Princ Fantom je bio pravo osveženje u dodacima, vredelo je kupovati Bleka samo zbog njega :D
Radnja se dešava u Indiji, prva epizoda je objavljena u stripu "Maskirani Blek", gde na poslednjih par stranica gine brat Kena Kartera, a ovaj zauzima njegovo mesto i postaje Princ Fantom. Ostali likovi su sluga Sabu, devojka Dorijana, mudrac Matumani...

Crtao ga je Marcello, a scenarista je, kako stoji, izvesni Noël Perrone, evo jedine stranice koju izbacuje Gugl :
http://www.comicbd.fr/ScEp-Perrone-Noel.html
Ovde stoji i da je ime Princa Fantoma, u stvari, Ken Parker...Pošto je u to vreme Duga Puška već uveliko izlazio, dnevnikovci verovatno nisu hteli da zbunjuju čitaoce :D ...Mada, ovaj strip je počeo da izlazi u Francuskoj još 1968., tako da, što se tiče imena, nastalo je ipak pre nego što je naš stari znanac sa dugom puškom zakoračio u svet stripa...

Da navedem ovde, ako nije problem, i brojeve u kojima je izlazio kao dodatak, u pitanju je LMS Blek :

712 Maskirani Blek

790 Zatočenica močvare
793 Uhoda
796 Operacija opera
800 Agent B-23
805 Rodijeva pobeda
855 Blekov dug

714 Udica
718 Najduža noć
724 Sedam života
728 Rodijevi otmičari
733 Zajedljivi "Mister Iks"
743 Kristalna muzika
745 Jama prokletih
751 Kod tri hrasta
754 Škotlanđani dolaze
756 Plemeniti spasilac
763 Sabotaža u luci
768 Novogodišnja noć
773 Svadbeno veselje
781 Bravo, Blek !
785 Grad bez sunca

Do ovog broja priča ide u kontinuitetu (odnosno, može se podeliti u nekoliko priča, ali se one nadovezuju jedna na drugu) i nije dovršena do kraja, već su u ovim brojevima od 790 do 855 ubačene epizode koje su ranije izostavljene, a slede odmah nakon prve epizode...Sve su izlazile kao dodatak francuskom Bleku, sem broja 714 Udica, gde je u pitanju YU Blek...Jos nekoliko brojeva nakon broja 800 nisam naveo u spisak, u kojima dodatak jeste Princ Fantom, ali su to neke epizode, izgleda, iz kasnije produkcije, koje nisu povezane sa prethodnim...Kao što vidimo na ove dve table koje je kolega ubacio u postu iznad Princ Fantom počinje i da se maskira poput nekog superheroja...To nema veze sa većinom ovih epizoda koje su objavljene, tako da odabrane table i nisu baš reprezentativne što se tiče ovog stripa...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000