forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 PADORA - TYLER CROSS U PRODAJI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/12/2013 : 10:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by kasper

teler, teler, nekako si mi sve ove godine simpatican (mozda i vise od toga, ako bi se sreli hteli ). nema medj nama zle krvi, nismo se nesto koskali, bili smo iskreni jedno prema drugom jelte. pogledaj postove nisam te nigde lagao, no no.
stoga lepo ne prdi vise ocu necu, uzmi ovaj strip ko musko, pa ako ti se ne svidja lepo me psuj ovde, necu se ljutiti a i moderatore cu zamoliti da to ignorisu.
a posle uzmi Bilo jednom u Francuskoj, Fibra.


sta reci?...koju poruku poslati?...dobri duh foruma kasper.....
Malo sam samo sumljicav prema novim izdanjima,...pa kad jos nisu iz bonelli kuce....
Ali tolike preporuke provjerenih stripomana ne ostavljaju hladno ni hladnokrvno srce zadrtog bonellijevca... cujemo se sa komentarima kad nabavim i procitam....



svi smo mi Bonelijevci, neki naravno pokusavaju da izbrisu taj deo, al to je njihov problem ne nas

Edited by - kasper on 18/12/2013 10:09:58
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20720 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2013 : 14:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
[/quote]teller
a čuj ante moj druže stari....tebi se previše stvari sviđa..pa si mi več malo sumljiv.....ali ako te utješi....kupit ću tog Crosa na nagovor ante i žistisa...tako da ako ste me netegli imam dva za šamaranje....
a koliko ima tog Tylera brojeva?
[/quote]
a čuj telleru, prijatelju stari:
1.nije ante već anto (ante je kod hrvata, anto kod srba)
2.previše stvari sviđa - verovatno ne čitaš pažljivo moje postove.Istina, maksimalno se trudim da nijedan strip ne naružim, ali pažljivom čitaocu mojih komentara biće jasno da ima tu podosta stripova koji mi nisu prirasli srcu.A osim toga, vremena je malo - zato pažljivo biram šta ću čitati,i obično dobro procenjujem šta će mi se dopasti

3.ako ti se ne svidi TC, slobodno me i išamaraj.
A odgovorio ti je Milan da je u pitanju samo jedan strip, tzv. one shot (ali nije isključeno da zbog sjajne prodaje bude još neki)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/12/2013 14:11:01
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/12/2013 : 14:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
A osim toga, vremena je malo - zato pažljivo biram šta ću čitati,i obično dobro procenjujem šta će mi se dopasti



ja i dalje svako malo se debelo zajebem
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/12/2013 : 19:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
A osim toga, vremena je malo - zato pažljivo biram šta ću čitati,i obično dobro procenjujem šta će mi se dopasti



ja i dalje svako malo se debelo zajebem



I onda se vas dvojica cudite sto vam Teller ne veruje
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20720 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2014 : 02:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tajlera sam ostavio za specijalnu priliku - za čitanje na današnji ( ustvari jučerašnji) dan, 01.01.;kad se lagano probudim, obilno doručkujem, malo provrtim kanale na TV-eu, poigram sa dečicom a potom ih uvalim ženi i majci a ja se malo izolujem na izležavanje,čituckanje&varenje đakonija.
I vaistinu je TC opravdao status štiva za specijalne prilike.
Kao što već rekoše prethodnici - punokrvni te čistokrvni krimo-akcioni krimić sa svim elementima čistokrvne kriminalštine.Malo podseća na U turn sa Šonom Penom, i istina ima tu svih mogućih klišea, ali uklopljenih do krajnje perfekcije.Od prve do zadnje sličice strip bukvalno razbija.

Padora nam je padorila, ovaj, podarila sjajan, i pre svega "vruć" BD naslov, i neizmerno Milanu hvala na ovom potezu.Ipak je ovo album koji je i u Francuskim knjižarama friško aktuelan, a i mi ovde u Srbiji(Hrv/Slo/...) ga možemo čitati na domaćem(srodnom) jeziku - šta ćeš lepše.
Jedan mi je od kandidata za strip godine, to svakako, i obavezno štivo kako za čitanje tako i za posedovanje, svakom ljubitelju BD škole ali i dobrog stripa uopšte.
Tehnički, odlično izdanje; Simbol je prijatno iznenadio sa obzirom da je ovo tvrdokoričen album.

Mada, ... sve nešto imam utisak da ovaj strip za sada i nije naišao na prijem kakav bi trebao; nadam se da grešim.Ili je istina da samo bonelijana ili ko-zna-koji-po-redu-reprint-evro/usa-klasika ima sigurnu prođu !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/01/2014 : 09:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
nemože imati dobar prijem kad još nije ni stigao u SLO/HR :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20720 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2014 : 11:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

nemože imati dobar prijem kad još nije ni stigao u SLO/HR :)


ovo sam kopipejstovao sa DW foruma - tako da sam ovo mislio na čitaoce iz Srbije.

edit:
http://www.bdgest.com/bdgestarts
TC najbolji album za 2013. godinu, a Nury je uzeo još i nagradu za najbolji scenario.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/01/2014 12:58:58
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/01/2014 : 13:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
razmahao se covek. razvalio Francusku, uradio kako valja Tajlera. nase trziste vapi za njim
Go to Top of Page

milan16
New Member

192 Posts

Member since 21/08/2007

Posted - 22/01/2014 : 10:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send milan16 a Private Message  Reply with Quote
Od ove nedelje možete kupiti Tyler Cross u striparnicama Babilon i Stripovi na kvadrat.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 22/01/2014 : 13:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip, preporuka svima.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2014 : 22:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao u jednom dahu, odlican strip! Preporucujem svima! Nadam se i da ce biti nastavaka!
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/01/2014 : 23:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
TYLER CROSS
Padora



Cijena 119,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?option=com_content&view=article&id=793:tyler-cross&catid=37:zadnje-novosti&Itemid=67

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 05/02/2014 : 22:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
sasvim je dobar TC... i pored toga sto je prica vise nego poznata i na razlicite nacine vec ispricana... ipak TC ima neki svoj "smek" i cita se sa prilicnim uzivanjem... sam TC je jedan od bolje osmisljenih likova... poseduje odredjenu dozu harizmaticnosti i pored toga sto je bad guy... totalno cool strip...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2014 : 23:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan

sasvim je dobar TC... i pored toga sto je prica vise nego poznata i na razlicite nacine vec ispricana... ipak TC ima neki svoj "smek" i cita se sa prilicnim uzivanjem... sam TC je jedan od bolje osmisljenih likova... poseduje odredjenu dozu harizmaticnosti i pored toga sto je bad guy... totalno cool strip...




Nadam se da ce da prave i nastavak!

Tellere jesi nabavio strip?
Go to Top of Page

milan16
New Member

192 Posts

Member since 21/08/2007

Posted - 17/03/2014 : 13:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send milan16 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Tyler Crossa preuzeta sa sajta Alan Forda.
http://www.alanford.co.rs/blog/blog.php?naslov=Tyler Cross&kategorija=Stripovi
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 17/03/2014 : 18:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Uzeo danas u stripovima na kvadrat... Kad procitam javim kakav je :)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2014 : 21:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milan16

Recenzija Tyler Crossa preuzeta sa sajta Alan Forda.
http://www.alanford.co.rs/blog/blog.php?naslov=Tyler Cross&kategorija=Stripovi



http://www.alanford.co.rs/blog/blog.php?naslov=Tyler%20Cross&kategorija=Stripovi


Evo dobrog linka!

Odlicna recenzija, potpuno se slazem! Tyler Cross vesto kombinuje western i noir i napravio je odlicnu stripcinu!

Evo copy paste citavog teksta za one koji su lenji da otvore link, jer ovaj tekst zasluzuje da se procita i kao odlicna preporuka onima koji se razmisljaju da li da nabave strip i onima koji su procitali strip da vide inspiracije koje su posluzile za ovaj strip.


Teksas, četrdesete godine prošlog veka. Tyler Cross je iskusni plaćeni ubica i stručnjak za razne prljave poslove, i upravo mu je predočen novi zadatak – oteti 20 kilograma čistog heroina od jednog „manje zaslužnog“ člana organizacije. Operacija, kako to već hoće, prođe problematično – Tyler uspeva da izvuče robu (i živu glavu), ali gubi svoje saradnike, pa dalje nastavlja sam. Put ga navodi u malo mesto po imenu Black Rock, godinama pod kontrolom moćne porodice Pragg, koja je upletena u sve sfere dnevnog života. Tamo, Cross saznaje da je njegov nalogodavac iznenadno preminuo, i da su pravila igre potpuno promenjena, što samo dodatno komplikuje ionako već zaguljenu poziciju našeg junaka.
***
Beogradska „Padora“ se, za relativno kratko vreme, afirmisala kao izdavač izbora za sve ljubitelje starog, dobrog, „tvrdog“ krimića. Ne čudi, dakle, da nam je upravo od ljudi koji su nam uvezli sjajnog Cassydija stigne i Tyler Cross, one-shot album od 96 strana u režiji scenariste Fabiena Nurya i crtača Bruna. Baš kao i spomenuti Cassidy, i Tyler Cross je još jedan iz galerije krimi-noir likova koji doživi peh na „radnom mestu“, i onda se izvlači iz problema. Razlika je u tome što je Rujuova kreacija više inspirisana filmovima 70tih, dok je Nury za Crossa našao motivaciju u nešto ranijoj eri i raznovrsnijim izvorima.
Kičmu svakog dobrog rada ove orjentacije čini scenario, i Nury je tu odradio dobar posao. Mada su likovi u radnji odavno izlizani šabloni – surovi profesionalac, oholi gradski moćnik, lepotica u nevolji itd. – njihovo prisustvo uopšte ne smeta. Uostalom, može se reći da ljudi i čitaju ovakve stvari baš zbog takvih karakterizacija, koje nikad ne izlaze iz mode. Priča se brzo razvija uz agresivan tempo, a scene obračuna i nasilja su pažljivo raspoređene tako da ne zaguše protok. U jednom momentu, čitalac će možda steći utisak da je Nury malo previše „zagrizao“ i da priča nepotrebno ulazi u treći čin – ipak, kvalitet ostaje na nivou i u poslednjih tridesetak stranica, pa ne moramo žaliti za ovakvim scenarističkim zahvatom. Naracija, taj neizostavni elemenat hard-boiled pulpa, je i ovde prisutna, ali ne toliko kao Chandlerovski voiceover, već više kao spoljna perspektiva. Kao rezultat ovoga Tyler Cross izgleda nešto svežije nego svoja konkurencija, budući da je ipak izbegao jedan žanrovski kliše. Nury takođe kroz ceo strip provlači dosta osetan western štih – malo preko lokacije (Texas oko Rio Grandea), a malo i preko moralnih načela nekih likova, kao i samog raspleta. Ovde se scenarista pokazuje kao ne samo pitomac Chandler-Hammett škole, već i istaknuti „Fordovac“ – prostor posvećen reci Rio Grande direktan je omaž američkom majstoru „kaubojaca“, a način na koji se povežu sudbine karaktera više duguje američkom klasičnom westernu, nego Evropi srodnijem revizionizmu.
Vizuelno, Tyler Cross izgleda kao spoj neo-noir Hollywoodske estetike („Chinatown“ Romana Polanskog i „Blood Simple“ braće Cohen su dobri primeri, kao i potcenjeni „Red Rock West“ Johna Dahla iz 1993.) i radova Sama Peckinpaha. Peckinpahov uticaj primetan je pogotovo u prvoj polovini albuma, koja vizuelno (a pomalo i tematski) podseća na „Bring me the Head of Alfredo Garcia“ – stilizovani revolveraški obračuni takođe deluju inspirisani nekim njegovim kadrovima. Na prvi pogled, Brunov crtež izgleda kao da više priliči nekom komičnom sadržaju – Tyler, koji nalikuje na neku grotesknu karikaturu Bernetovog Torpeda, i ostali likovi iz stripa (korumpirani šerif podseća na Nicka Noltea iz Walter Hillovog „Extreme Prejudice“) će čitaoce više asocirati na, recimo, Trondheima („Zekanove Hvalevredne Pustolovine“) ili Jouvraya („Lincoln“) nego na Franka Millera, ali ovo i nije preterano loša stvar. Što više listate stranice, više ćete i uživati u pomalo i ironičnoj simbiozi već opisanog crteža i R-rated priče.
Sa izdavačkog aspekta, „Padora“ se potrudila da ugođaj bude na nivou. Album stiže u tvrdim koricama i ful koloru, a od dodataka tu je par postera sa motivima iz stripa koje su nacrtali drugi, gostujući autori. Prevod je generalno dobar, mada verujem da će se fanovi westerna nasmejati kada vide da su „ruralesi“ prevedeni kao „ruralci“ (što ruku na srce i jeste nekakav prevod, ali ipak malo suvišan). Povrh svega, cena od 1495 dinara je, ako uzmemo sve u obzir, sasvim korektna.
Tyler Cross je vredan dodatak svakoj kolekciji koja je u sebi već našla mesto za druge stripove ovakvog tipa. Ljubitelji klasičnog krimija će sigurno uživati u ovom albumu, koji bi takođe mogao da posluži kao dobra inicijacija za one koji nisu upoznati sa tim žanrom.

Miloš Jovanović

Edited by - going going on 18/03/2014 21:22:21
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000