forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oštećeni stripovi - glanceri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/04/2014 : 17:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
... pa onda naletiš na oglas tipa: ''prodajemo veliku količinu stripova koji su ustvari kupus za sarmu, može i na kile, što više kila to je povoljnije''.
Srdačno Vaš Varaždinac Comics



Obavezno uz ocjenu ide i ocjena razine smrada koji doticni siri u zatvorenom prostoru te preporuka i procjena troska skladistenja kupusa na nacin koji nije opasan za okolinu.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/04/2014 : 17:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bez obzira na pisana ili nepisana pravila, svaki imalo ozbiljniji kolekcionar ima svoju skalu vrijednosti i pravilo o stanju stripa ispod kojeg se ne ide...
Što god tko mislio.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/04/2014 : 17:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

A da postavimo neku skalu. Evo mog predloga:
10 - glanc, niti čitan niti otvaran - eventualno je mirisan, kako ga je štampar poslao, takav je I sad;
9 - jednom do tri puta pročita, možda ima neku linijicu negde na poslednjoj strani;
8 - solidan I vise od toga, ponegde ima linijicu na prednjoj I zadnoj strani ili se odvojila plastifikacija, vidi se da je čitan;
7 - jedan rub ili bok stripa čuknuit (jednog dana ću da odem kod poštara I ima da mu ...), strip čitan ali sve je u redu;
6 - čuknut skoro sa svake strane (ko da su ga koristili kao frizbi - jednom sam sanjao kako se poštari igraju sa mojim stripovima mgmupm)
5 - lepo čuknut, malo stranice ispresavijane možda ima neki natpis, ali unutar stripa, još uvek korektan;
4 - ima I prednju I zadnu, ali nema natpisa, strip unutra vidljivo čitan a ima tragova kafe I bureka, eventualno je u LMS I ZS iscepana najava narednog broja;
3 - ima naslovnu u nekom stanju, možda je na njenoj poleđini igran tablić ali nema veze, pozadi nema zadnje strane;
2 - ceo strip,listovi ne ispadaju, nije ispisan ali bez predjnje strane, trebala nekom za zid umesto postera;
1 - nema ni prednju ni zadnu stranu, ispadaju listovi, eventualno ima ponegde natpis, dobro za uvaljivanje klincima iz komšiluka;
0 - stripu fale strane, a naslovna I poslednja ili ih nema ili su katastrofa, može poslužiti ako nestane papirića za motanje duvana ili kad u WC-u zapomažeš da si ostao bez toalet papira, mada nije preporučljivo.



Naravno, sve je ovo samo malo opuštenije shvatanje ove izuzetno delikatne teme.


bolje skala od 1-5 praktičnija je, zato moj glas ide za nju

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 18:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovdje bih dodao dvije kategorije koje se stvarno rijetko sreću ali nije suvišno znati:

10 extraplus - strip nikada nije dotaknut golim prstima, drito ispod tiskarske mašine maknut rukama sa zaštitnim rukavicama pa potom vakumiran nekoliko puta
quote:
Originally posted by night
10 - glanc, niti čitan niti otvaran - eventualno je mirisan, kako ga je štampar poslao, takav je I sad;
9 - jednom do tri puta pročita, možda ima neku linijicu negde na poslednjoj strani;
8 - solidan I vise od toga, ponegde ima linijicu na prednjoj I zadnoj strani ili se odvojila plastifikacija, vidi se da je čitan;
7 - jedan rub ili bok stripa čuknuit (jednog dana ću da odem kod poštara I ima da mu ...), strip čitan ali sve je u redu;
6 - čuknut skoro sa svake strane (ko da su ga koristili kao frizbi - jednom sam sanjao kako se poštari igraju sa mojim stripovima mgmupm)
5 - lepo čuknut, malo stranice ispresavijane možda ima neki natpis, ali unutar stripa, još uvek korektan;
4 - ima I prednju I zadnu, ali nema natpisa, strip unutra vidljivo čitan a ima tragova kafe I bureka, eventualno je u LMS I ZS iscepana najava narednog broja;
3 - ima naslovnu u nekom stanju, možda je na njenoj poleđini igran tablić ali nema veze, pozadi nema zadnje strane;
2 - ceo strip,listovi ne ispadaju, nije ispisan ali bez predjnje strane, trebala nekom za zid umesto postera;
1 - nema ni prednju ni zadnu stranu, ispadaju listovi, eventualno ima ponegde natpis, dobro za uvaljivanje klincima iz komšiluka;
0 - stripu fale strane, a naslovna I poslednja ili ih nema ili su katastrofa, može poslužiti ako nestane papirića za motanje duvana ili kad u WC-u zapomažeš da si ostao bez toalet papira, mada nije preporučljivo.

duboko ispod nule - stripu fale prednja, zadnja i sve ostale strane... i čini se kao da nikada nije ni postojao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37369 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2014 : 18:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gdje se svrstavaju ovi primjerci?



retro utumbani listovi


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 28/04/2014 : 18:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovdje bih dodao dvije kategorije koje se stvarno rijetko sreću ali nije suvišno znati:

10 extraplus - strip nikada nije dotaknut golim prstima, drito ispod tiskarske mašine maknut rukama sa zaštitnim rukavicama pa potom vakumiran nekoliko puta

quote:
duboko ispod nule - stripu fale prednja, zadnja i sve ostale strane... i čini se kao da nikada nije ni postojao.




Potpuno se slazem za ovo prvo, a za ovo drugo nisam siguran, slab sam sa metafizikom.

Edited by - night on 28/04/2014 19:00:28
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 28/04/2014 : 21:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ja sam to ovako nekako shvatio:

GLANCER - nov strip (ne vidi se da je citan)
5 - citan strip bez ostecenja
4 - strip s neznatim, malim ostecenjima
3 - vidljivo ostecen strip
2 - strip s vecim ostecenjima, tipa fali koji list, zadnja korica
1 - kupus, za potpalu

Po ovoj skali najbolja je četvorka. Da se ponekad i pročita,a da je cijena solidna. A šta ako kupiš nešto ocijenjeno četvorkom,na slici tako i izgleda,a kad ga dobiješ-fali poneki list,a to nije naznačeno? Kao što sam ja prošao više puta,npr... Ili kad kupim peticu,a ono se korice i dobar dio stripa odljepile,iako nije pošaran i pokidan. Jel to za peticu? A da bude ljepše-pričam na telefon sa jednim prodavačem o jednom takvom stripu i kažem mu od koga sam ga kupio,a on ga počne braniti,u stilu-nije on kriv što je ljepilo popustilo... Naravno-riječ je o jednom od jačih prodavača...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/04/2014 : 22:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
0 - fali mu naslovna ili stranica
1 - jako loš strip, kompletan, može faliti zadnja korica
2 - ne fali mu ništa, ali musav, lijepljen, jako savijen
3 - savijen od čitanja, uši, kos hrbat, diskoloracije naslovne
4 - manja oštećenja ili diskoloracije
5 - ko nov

Dršte se ovoga i sve će biti u redu.
Glanceri ne postoje - svaki strip ima manu pa makar i malu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/04/2014 22:51:44
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 23:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno, glancer kiosk stripa je jako teško naći, jedino da je prošao kroz onaj proces opisan u kategoriji 10 extraplus.
Kod HC izdanja tu je puno veća varijanta da se naleti na glancer... pa i sam imam nekoliko takvih koje još do dana današnjeg nisam čitao i stvarno su u izvrsnom stanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 29/04/2014 : 06:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Meni samo nije jasno sto ce nekome strip koji nece citati tzv. glancer, to ti je kao i zena koju neces je***i
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 29/04/2014 : 09:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Meni samo nije jasno sto ce nekome strip koji nece citati tzv. glancer, to ti je kao i zena koju neces je***i


Hahah covjek objasnio

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 29/04/2014 : 09:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Meni samo nije jasno sto ce nekome strip koji nece citati tzv. glancer, to ti je kao i zena koju neces je***i


Kako ti nije jasno, to je kao zena koju nije nitko prije tebe.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/04/2014 : 14:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ja to budem pročitao (vrlo pažljivo) samo kada dođe na red, kod nekih serijala čekam da se sve kompletira ili da nabavim brojeve koji mi fale tako da ne čitam na preskok.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 30/04/2014 : 22:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Ni meni nije to jasno sa glancerima, kako sada to sve klasifikovati. Npr. strip nikada nije čitan, nije otvaran, kako onda znati da unutra nema neka falinka nešto nije u redu. Zatim, neko ko ganja te glancere, pročita to jako pažljivo, sve je tu, rukavice, UV lampe, X zraci, ultra zvuci i ostale neinvazive tehnike, i nakon toga to isto preprodaje kao glancer. Da li je to onda ako ništa drugo nemoralno, ili je vrsta prevare? U tim slučajevima, a da bi neka trgovina/razmjena dobara bude iole moguća a da se ne mora lično doći i pogledati roba (sa naglaskom na r) - zakon je da se pošalje što više kvalitetnih slika. U suprotnom institut povrata robe kod dobronamjernih učesnika je uvjek moguć. I to bi bilo to. Nego, što neko reče, šta sa slučajevima kada nikada ne dobiješ plaćeno, kada te izlevate (a ne konta da je izgubio obraz za npr 20KM i slično)Imao sam doduše samo par takvih slučajeva, ali npr nikada se nešto ne zbog para ne ljutim nego zbog nedobijenih stripova. Poslije dug mi stoje u listama kao dolazeći.

TM
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/04/2014 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trle
Npr. strip nikada nije čitan, nije otvaran, kako onda znati da unutra nema neka falinka nešto nije u redu.


E to je posebno zajebano - imaš neki vrlo vrijedan strip koji nije čitan i onda nakon xx godina otkriješ da mu fali neka stranica ili ima veliku tiskarsku grešku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000