forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mad max 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/05/2015 : 21:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Da ocito je Miller ima namjeru otici u tom smjeru di ce zena preuzeti uzde..

Death Proof je odlican primjer, iako je tamo upravo Kurt Russel odradia najveci dio posla, naravno u glumackom smislu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/05/2015 21:13:00
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/05/2015 : 21:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Taj nedostatak emotivnog zaleđa u liku Hardyjevog Maxa je ključna razlika između dviju interpretacija. Gibsona potpuno razumijemo i prihvaćamo na temelju tragedije u prvom dijelu, pa su onda i njegovo "bjesnilo" i ludilo u Drumskom ratniku razumljivi i opravdani.

Toga kod Hardyjeva Maxa nema, a tragična dimenzija se u lik razmjerno slabo, prvoloptaški i sasvim konvencionalno pokušava "upisati" kroz slike koje mu povremeno dolaze u misli i iskrsavaju pred očima, slike djeteta i žene za koje pretpostavljamo da su njegovo dijete i supruga, a koje utječu na njegove reakcije pa čak i kumuju nekim događajima kao što su zarobljavanje i određeni propusti u borbi.





Upravo tako. Ne čini to ovaj novi nužno lošijim filmom, samo bitno drugačijim u samoj srži.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2015 : 23:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo ih na okupu!


http://www.liveforfilms.com/2015/05/08/mel-gibson-was-at-the-mad-max-fury-road-premiere/









Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/05/2015 : 23:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Film je zakon. Vratio dašak vremena kada su se akcijske scene bez previše CGI snimale.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12519 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/05/2015 : 09:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by mladjo

Od prva tri najbolji mi je treći, pa drugi, pa prvi.
Inače, to mi je rijetkost - da su nastavci bolji od origigija.
Ovak na prvu, mogu se sjetiti samo još dva takva filma - Alien 2 i Terminator 2.
A ovaj četvrti nastavak mi se čini odličan.
Bumo vidli


Ti si prvi za koga znam da mu je treci najbolji.Vecina se lomi izmedju prvog i drugog.Meni osobno je prvi Terminator puno bolji nego dvojka.A sta se tice prva dva Aliena,kao i kod Maxa tesko ih je usporedjivat jer nisu istog zanra.Prvi je horor a drugi akcijski film.Ali oba su izvrsna.



mladjo uvijek želi biti drugačiji od ostalih

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 21/05/2015 09:07:43
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12519 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/05/2015 : 09:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mladjo

Od prva tri najbolji mi je treći, pa drugi, pa prvi.
Inače, to mi je rijetkost - da su nastavci bolji od origigija.
Ovak na prvu, mogu se sjetiti samo još dva takva filma - Alien 2 i Terminator 2.
A ovaj četvrti nastavak mi se čini odličan.
Bumo vidli



meni je Alien najbolji 4.-ti. pa 3.,pa 2. pa 1.
Terminator mi je prvi najbolji.



lwoode, ti si zbilja jedno neobično stvorenje

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/05/2015 : 09:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by mladjo

Od prva tri najbolji mi je treći, pa drugi, pa prvi.
Inače, to mi je rijetkost - da su nastavci bolji od origigija.
Ovak na prvu, mogu se sjetiti samo još dva takva filma - Alien 2 i Terminator 2.
A ovaj četvrti nastavak mi se čini odličan.
Bumo vidli


Ti si prvi za koga znam da mu je treci najbolji.Vecina se lomi izmedju prvog i drugog.Meni osobno je prvi Terminator puno bolji nego dvojka.A sta se tice prva dva Aliena,kao i kod Maxa tesko ih je usporedjivat jer nisu istog zanra.Prvi je horor a drugi akcijski film.Ali oba su izvrsna.



Tu sam malo i subjektivan jer sam prvo gledao treći nastavak, i to na moru u Filip Jakovu
Sjećam se da sam u tom kinu gledao i Plavi grom
Ha čuj, meni su svi Alieni isti žanr. Inače i dvojku sam gledao kao klinac u kinu. To je bio doživljaj. Posle sam ga godinama tražil sa VHS-u. Ah ta prethistorijska vremena...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/05/2015 : 09:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mladjo

Od prva tri najbolji mi je treći, pa drugi, pa prvi.
Inače, to mi je rijetkost - da su nastavci bolji od origigija.
Ovak na prvu, mogu se sjetiti samo još dva takva filma - Alien 2 i Terminator 2.
A ovaj četvrti nastavak mi se čini odličan.
Bumo vidli



meni je Alien najbolji 4.-ti. pa 3.,pa 2. pa 1.
Terminator mi je prvi najbolji.



Meni su po redu 2-1-4-3

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/05/2015 : 09:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by mladjo

Od prva tri najbolji mi je treći, pa drugi, pa prvi.
Inače, to mi je rijetkost - da su nastavci bolji od origigija.
Ovak na prvu, mogu se sjetiti samo još dva takva filma - Alien 2 i Terminator 2.
A ovaj četvrti nastavak mi se čini odličan.
Bumo vidli


Ti si prvi za koga znam da mu je treci najbolji.Vecina se lomi izmedju prvog i drugog.Meni osobno je prvi Terminator puno bolji nego dvojka.A sta se tice prva dva Aliena,kao i kod Maxa tesko ih je usporedjivat jer nisu istog zanra.Prvi je horor a drugi akcijski film.Ali oba su izvrsna.



mladjo uvijek želi biti drukčiji od ostalih



treći mi je ostavio u glavi par odličnih scena. Thunderdome, Scena sa Tinom u njenom "stanu"...A Tina Turner je u tom filmo odlična.
A da ne spominjemo glavnu pjesmu u filmu




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/05/2015 : 09:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 21/05/2015 : 09:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
već je počelo striparenje Fury Roada... ;o))

http://www.vertigocomics.com/comics/mad-max-fury-road-nux-immortan-joe-2015/mad-max-fury-road-nux-immortan-joe-1

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/05/2015 : 09:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stave "view gallery" i ja nadobudno krenem razgledati, a ono "1 of 1" i ničega nema.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2015 : 11:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga pogledao još u nedjelju i kao što je JD prognozirao, došao sam na svoje.

Manje-više svi su isecirali Maxa pa neću glođat kost na kojoj više nema mesa.

Potencijalni spoiler!
Ima jedan dio koji je možda promakao, a meni se posebno sviđa - onaj sa staricom koja, osim što uljeze odstreljuje preciznim hicima u medullu spinalis, u torbi čuva sjemenke raznog bilja kojeg je "u ono vrijeme" bilo pregršt te mu nitko nije posebnu pažnju pridavao.
Umire nasilnom smrću, no s osmijehom na licu dok drži svoj vrijedni inventar u rukama. Nakon toga mlada djevojka "preuzima štafetu".

Zašto mi se taj dio sviđa? Valjda zato što se interesantan način osvrće na odnos čovjeka i prirode; čovjeka koji je ignorant, samo uzima i vraća malo do ništa te prirode koja je stara, ali pamti (i čuva!) i zapravo nikad ne umire - ona se, poput fenkisa, ponovno rađa u novoj, mlađoj verziji.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 21/05/2015 : 11:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Stave "view gallery" i ja nadobudno krenem razgledati, a ono "1 of 1" i ničega nema.




http://www.comicbookresources.com/prev_img.php?pid=27666&pg=1

A bit će i ovo:
http://www.comicbookresources.com/article/exclusive-dcs-mad-max-fury-road-furiosa-1-cover-and-solicitation

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/05/2015 : 12:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo je već bolje. A i sjetilo me na ona vremena kad smo u Politikinom zabavniku mogli čitati adaptacije hit-filmova od Indiane Jonesa do Jamesa Bonda Samo za tvoje oči, ponekad i istodobno dok su filmovi igrali u kinima.
Dobro, tada su filmovi u naša kina znatno kasnili, ponekad i po koju godinu, ali ipak.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/05/2015 : 13:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Ako dva glumca glume istu ulogu onda je neminovno i normalno da ih se usporedjuje bez obzira ne veliku vremensku razliku izmedju snimanja treceg i cetvrtog dijela.


Tijekom cijelog filma nijednom nisam imao osjećaj da Hardy tumači isti lik koji je tumačio i Gibson. Jest, postoje poveznice između Gibsonove i Hardyjeve verzije Maxa, ali oni u suštini glume dva različita lika koji dijele isto ime.

Zato ih po meni nema smisla uspoređivati. A toliko sam shvatio i iz intervjua s Millerom, Hardyjem i Theron.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 21/05/2015 : 18:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Torghal

Ako dva glumca glume istu ulogu onda je neminovno i normalno da ih se usporedjuje bez obzira ne veliku vremensku razliku izmedju snimanja treceg i cetvrtog dijela.


Tijekom cijelog filma nijednom nisam imao osjećaj da Hardy tumači isti lik koji je tumačio i Gibson. Jest, postoje poveznice između Gibsonove i Hardyjeve verzije Maxa, ali oni u suštini glume dva različita lika koji dijele isto ime.

Zato ih po meni nema smisla uspoređivati. A toliko sam shvatio i iz intervjua s Millerom, Hardyjem i Theron.


Recimo da si u pravu i da njih dva glume dva razlicita lika,onda je po meni Gibsonov Max puno kompleksnije napisan i puno bolje odglumljen za razliku od Hardyevog koji je povrsno napisan i prosjecno odglumljen.Mozda sad nisam posten prema Hardyu jer je on ipak glumia u jednom filmu za razliku od Gibsonova tri ali to je moje misljenje.I taj odnos Maxa i Furiose koliko god dobro napravljen ipak nije onoliko kompleksan i emocionalan kao odnos Maxa i onog malog ruznog kosonje u drugom dijelu.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 23/05/2015 : 21:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Odlicna recenzija Marka Njegica u Slobodnoj.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/286501/Default.aspx
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 25/05/2015 : 20:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Ovako gledajući trailer, dvojim da li u kino voditi 9- godišnje sinove...
Žena i ja idemo sto posto, ali brijem da je too much za malce.
Je li film prekrvav?

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/05/2015 : 20:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by melkajk

Ovako gledajući trailer, dvojim da li u kino voditi 9- godišnje sinove...
Žena i ja idemo sto posto, ali brijem da je too much za malce.
Je li film prekrvav?

Ako pitas mene, film nije za klince od 9 godina.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/05/2015 : 20:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Odlicna recenzija Marka Njegica u Slobodnoj.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/286501/Default.aspx



Nisam još gledao, ali debeli potpis na ovo ispod. Bilo bi lijepo vidjet kad bi Hollywood opet počeo raditi filmove za odrasle.

Furiozni četvrti “Pobješnjeli Max“ je postapokalipsa za nas, fanove izvorne trilogije, veliki povratak junaka i pukokrvne kaskaderske akcije žigosan “R“ predikatom koji u kina dolazi kao osvježenje nakon mnoštva beskrvnih računalno generiranih “PG-13“ spektakala omiljenih kod mlađarije. Na “Mad Maxu 4“, gnjevnom punk filmu u eri pop filmića, mogla bi se prelomiti budućnost komercijalne “big budget“ kinematografije. Zaradi li “Fury Road“ dovoljno novaca, Hollywood bi mogao ponovno početi praviti blockbustere za odrasl(ij)e gledatelje kao u stara dobra vremena osamdesetih i devedesetih. Kakav bi to prekrasan dan bio!
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 25/05/2015 : 21:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by melkajk

Ovako gledajući trailer, dvojim da li u kino voditi 9- godišnje sinove...
Žena i ja idemo sto posto, ali brijem da je too much za malce.
Je li film prekrvav?

Ako pitas mene, film nije za klince od 9 godina.



Ma kakvi, ja se znojao pola filma kamoli klinac od 9 godina
ima jebenih scena
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 25/05/2015 : 21:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Mad Max je filmcina, ovo se obavezno gleda u kinu. Nisam dugo toliko uzivao u gledanju nekog filma, verovatno sve od Djanga.
Za one koje ne znaju, bio je i Gibson u igri, i malo je falilo. Miller je dugo smisljao IV Mad Maxa, oko 2001 bi trebalo poceti snimanje pa se desio 11/9, smanjio se budžet sbog pada Aus $, posle nekoliko godina kad su opet bili spremni, Mel je pao u "probleme", incident sa policijom i navodni antisemitizam i rasizam su zavrsili njegovu karijeru u Hollywoodu.

Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 26/05/2015 : 00:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by melkajk

Ovako gledajući trailer, dvojim da li u kino voditi 9- godišnje sinove...
Žena i ja idemo sto posto, ali brijem da je too much za malce.
Je li film prekrvav?

Ako pitas mene, film nije za klince od 9 godina.



Ma kakvi, ja se znojao pola filma kamoli klinac od 9 godina
ima jebenih scena
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/05/2015 : 09:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Torghal

Odlicna recenzija Marka Njegica u Slobodnoj.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Kultura/tabid/81/articleType/ArticleView/articleId/286501/Default.aspx



Nisam još gledao, ali debeli potpis na ovo ispod. Bilo bi lijepo vidjet kad bi Hollywood opet počeo raditi filmove za odrasle.

Furiozni četvrti “Pobješnjeli Max“ je postapokalipsa za nas, fanove izvorne trilogije, veliki povratak junaka i pukokrvne kaskaderske akcije žigosan “R“ predikatom koji u kina dolazi kao osvježenje nakon mnoštva beskrvnih računalno generiranih “PG-13“ spektakala omiljenih kod mlađarije. Na “Mad Maxu 4“, gnjevnom punk filmu u eri pop filmića, mogla bi se prelomiti budućnost komercijalne “big budget“ kinematografije. Zaradi li “Fury Road“ dovoljno novaca, Hollywood bi mogao ponovno početi praviti blockbustere za odrasl(ij)e gledatelje kao u stara dobra vremena osamdesetih i devedesetih. Kakav bi to prekrasan dan bio!


Eh, recenzija bi bila odlična da se suzdržao od ovakvih komentara.

Nostalgični, "prije je bilo bolje" argumenti ne bi se trebali motati po recenzijama. To samo budi sumnju u sposobnost recenzenta.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000