forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS 1 Teks Viler - krivotvorina / falsifikat?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 03/10/2017 : 19:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Original!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/10/2017 : 20:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nikome osim Okiju i meni ne upada u oči da u unutrašnjoj strani kod sredine postoji poveća fleka od ljepila i vlage dok su korice na tom mjestu ko curica.
Ne kažem da ovo nije original ali korice su definitivno priljepljene od nekog drugog primjerka.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2017 : 20:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nikome osim Okiju i meni ne upada u oči da u unutrašnjoj strani kod sredine postoji poveća fleka od ljepila i vlage dok su korice na tom mjestu ko curica.
Ne kažem da ovo nije original ali korice su definitivno priljepljene od nekog drugog primjerka.



Vidiš, i to je moguće. A, ako je tako, da li je to onda original? Vjerovatno bi se našlo "pacijenata" koji bi tvrdili da je to neispravan primjerak, ali meni bi to bilo skroz u redu. I haubu ili vrata mjenjaš na autu, ali od istog modela, zar ne?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2017 : 20:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni liči na origigi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 03/10/2017 : 20:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Korice nisu od istog stripa,sad dali su orginalne ili s drugog stripa tesko je reci , tribalo bi ga viti uzivo i onda doniti sud

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/10/2017 : 20:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Cromwell

Nikome osim Okiju i meni ne upada u oči da u unutrašnjoj strani kod sredine postoji poveća fleka od ljepila i vlage dok su korice na tom mjestu ko curica.
Ne kažem da ovo nije original ali korice su definitivno priljepljene od nekog drugog primjerka.



Vidiš, i to je moguće. A, ako je tako, da li je to onda original? Vjerovatno bi se našlo "pacijenata" koji bi tvrdili da je to neispravan primjerak, ali meni bi to bilo skroz u redu. I haubu ili vrata mjenjaš na autu, ali od istog modela, zar ne?



Istina, ali ne bi platio zamjensku haubu po cijeni originala.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2017 : 21:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tja, promjenio sam vec i haubu i vrata. Ali ista ko moja, s drugog istog automobila, zato ovo i kazem... ali, back to topic, osobno sam vidio kako se krpaju stranice u stripovima koje su posarane, s drugim stranicama iz istih stripova i odlicno je izgledalo. Skalpelom lagano izrezano iz jednog pa pazljivo naljepljeno u drugi. Ja bi to nazvao restauriranje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 03/10/2017 : 23:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da korice i unutrašnjost nisu od istog stripa,ali je to po meni nebitno,uglavnom strip je original.I sam sam ponekad rastavio i sastavio dva slabije očuvana stripa da bi dobio bolji,pa mislim da je to slučaj i ovdje.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/10/2017 : 23:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Hrdja s klamerica nije presla na korice, ali ni u tragovima...To je jedino sto me bode u oci na toj slici, sve ostalo bez sumnje ide u prilog originalu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 03/10/2017 : 23:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

UMPAH! Ovo je najživlji forum na svijetu, izgleda. Hvala svima na odgovorima.

Zašto sam pomislio da je falsifikat? Realno, iz prve sam bio uvjeren da je original, jer je imao sve karakteristike originala. No, onda mi je postalo sumnjivo jer je stvarno super očuvan za te godine, a riječ je o rijetkom stripu. Onda sam krenuo Google-ati i pročitao da se već godinama rade falsifikati koje je doslovno nemoguće prepoznati i da ljudi zbog toga više i ne kupuju te stare stripove jer ne mogu biti 100% sigurni. Sada - da li je to bilo preuveličano - i da li su to pisali ljudi kojima je ipak nedostajao feeling da uzmu u obzir sve parametre koje ste ovdje navodili, ne znam. Ali, drago mi je čuti da gotovo jednoglasno svi mislite da je original... jedino su Cromwellu sumnjive korice.

@ Wolf - nisam ga baš mislio prodavati, ali, budući da više volim neke druge stripove, ako bih ja nekom dalje htio pokloniti, ili možda zamijeniti s nekim za neke druge stripove, volio bih znati da je 100% originalan.

evo još par skenova... neću pretjerivati, da ne oštetim strip ako ispadne na kraju da je stvarno original...

Hvala još jednom svima na uvaženim mišljenjima!







Isto pitanje sam i ja postavio ( na ovom forumu prije godinu dana) nakon što sam kupio i masno platio svoje. A nadam se da nisu faslsifikati :))










Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

Vincent von Hansen
Starting Member

5 Posts

Member since 23/09/2017

Posted - 03/10/2017 : 23:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vincent von Hansen a Private Message  Reply with Quote
Da, sve to što kažete ima logike. Možda da ga ponesem usput u knjižaru "Asteroid xy" kad budem išao nešto već kupovati, pa da tko god bude tamo "baci pogled"? Ne da im ponudim strip već da samo kaže netko svoje mišljenje... ne znam kome bih drugom odnio da pogleda, a sam sigurno neću doći do konačnog zaključka.

Mada ste mi uglavnom sve već rekli ovdje... prevladava mišljenje da je strip oriđiđi, ali (lako moguće) sa zamijenjenim koricama.

Osobno nikada ne bih na taj način išao "uređivati" strip... sve da je i jedan kvadratni centimetar originale korice ostao, radije bih ostavio njega nego išao mijenjati kompletne korice. Eventualno bih za sve skupa (s takvim originalnim koricama, kakve god da jesu) dao da se napravi u knjigoveznici neka vrsta dodatne kutije-korica, i onda na te korice otisnuo originalnu naslovnicu.

No, ja skupljam i stare / rijetke knjige, od kojih neke mogu biti sačuvane u samo nekoliko primjeraka, pa sam možda zbog toga osjetljiviji po tom pitanju... strip, koji god da bio, kad tad će doći neki bolji primjerak, treba samo čekati... a knjiga koja možda postoji u samo jednom očuvanom primjerku, ako se propusti, neće doći nikada više. Možda je ovo što piše usporedivo s originalnim crtežim strip autora, ili možda bilježnicama autora teksta... npr. ako bi se moglo doći do neke Castellijeve bilježnice s originalnim istraživanjima za neku epizodu Martija Misterije... mislim da nikog ne bi zanimalo da li bilježnica ima originalne korice, fali li neka strana i sl.
Go to Top of Page

Vincent von Hansen
Starting Member

5 Posts

Member since 23/09/2017

Posted - 03/10/2017 : 23:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vincent von Hansen a Private Message  Reply with Quote
@ hega-kutjevo - koliko si platio za komplet, ako smijem pitati?
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 03/10/2017 : 23:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

@ hega-kutjevo - koliko si platio za komplet, ako smijem pitati?



Evo sačuvao sam i račun. U antikvarijatu sam ih uzeo.


Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2017 : 00:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hega-kutjevo

quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

@ hega-kutjevo - koliko si platio za komplet, ako smijem pitati?



Evo sačuvao sam i račun. U antikvarijatu sam ih uzeo.




Pa nije to bas ni 'masno" placeno. Dobro si prosao...Bilo je do sad cifri da ti kosa ispadne...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 04/10/2017 : 00:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by hega-kutjevo

quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

@ hega-kutjevo - koliko si platio za komplet, ako smijem pitati?



Evo sačuvao sam i račun. U antikvarijatu sam ih uzeo.




Pa nije to bas ni 'masno" placeno. Dobro si prosao...Bilo je do sad cifri da ti kosa ispadne...



Meni je to bila najskuplja kupnja, po stripu, do sada tako da mi je to masno. Kasnije sam malo gledao kako se ti stripovi kreću po aukcijama i nisu mi baš nešto previše išli iznad. Možda bi ovi i išli jer su dosta dobro očuvani a zato sam ih i uzeo odmah kada sam ih i vidio.
Tek kasnije ti kroz glavu prođu misli da nisu krivotvorine :)

I onda sam napisao da po mirisu mislim da nisu a nitko po slikama nije drugačije ni napisao.

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

Vincent von Hansen
Starting Member

5 Posts

Member since 23/09/2017

Posted - 04/10/2017 : 01:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vincent von Hansen a Private Message  Reply with Quote
Vezano uz taj miris i požutjele stranice i tragove plijesni (buđi) što se nekad spominju... pa sve to se može pokupiti i za nekoliko godina ako stoji u nekom vlažnom prostoru, podrumu ili slično. Ako su krivotvorine rađene na veliko prije 10-15 godina, imale su dovoljno vremena da "odeleže" na nekom mjestu i pokupe miris i boju... tek kao dio dugoročnog plana da se dobije na autentičnosti.

Sjećam se kad sam kao klinac, recimo negdje 1989. godine, došao do nekih stripova s kraja 60-ih (stari Fordovi, najraniji ZS LMS i sl, Diabolik), tada mi je tih 20 godina razlike (od 1969-1989) bila prava vječnost, a stripovi stari 20 godina bili su doslovno kao relikvije i antikviteti... svi do jednog požutjeli, milijun puta ljepljeni, presavijani po svim mogućim pozicijama.

E, sad kad razmislim da je danas od prvih izdanja Slobodne Dalmacije u Hrvatskoj (npr. Martin Mystere - Sotonin ekran) prošlo čak 25 godina, dakle podosta više od onih 20 koje su mi nekada izgledale toliko puno, opet ispadne da je sve relativno. A ti stripovi koje sam kupovao početkom 90-ih i dalje izgledaju kao novi, bez promjene boje i ostalog.

Ako je u vlažnom podrumu, strip može dobiti "patinu" i miris i za 10-ak godina (ako ne i manje), ali, ako je u nekom normalnom prostoru doma, ne mora niti za 30 godina. Dakle, to samo po sebi ne mora ništa značiti.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2017 : 07:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

Vezano uz taj miris i požutjele stranice i tragove plijesni (buđi) što se nekad spominju... pa sve to se može pokupiti i za nekoliko godina ako stoji u nekom vlažnom prostoru, podrumu ili slično. Ako su krivotvorine rađene na veliko prije 10-15 godina, imale su dovoljno vremena da "odeleže" na nekom mjestu i pokupe miris i boju... tek kao dio dugoročnog plana da se dobije na autentičnosti.

Sjećam se kad sam kao klinac, recimo negdje 1989. godine, došao do nekih stripova s kraja 60-ih (stari Fordovi, najraniji ZS LMS i sl, Diabolik), tada mi je tih 20 godina razlike (od 1969-1989) bila prava vječnost, a stripovi stari 20 godina bili su doslovno kao relikvije i antikviteti... svi do jednog požutjeli, milijun puta ljepljeni, presavijani po svim mogućim pozicijama.

E, sad kad razmislim da je danas od prvih izdanja Slobodne Dalmacije u Hrvatskoj (npr. Martin Mystere - Sotonin ekran) prošlo čak 25 godina, dakle podosta više od onih 20 koje su mi nekada izgledale toliko puno, opet ispadne da je sve relativno. A ti stripovi koje sam kupovao početkom 90-ih i dalje izgledaju kao novi, bez promjene boje i ostalog.

Ako je u vlažnom podrumu, strip može dobiti "patinu" i miris i za 10-ak godina (ako ne i manje), ali, ako je u nekom normalnom prostoru doma, ne mora niti za 30 godina. Dakle, to samo po sebi ne mora ništa značiti.


Ne mora to nista znaciti. Moji Fordovi i nakon vise od 40 godina izgledaju za 5. Za nesto tako staro ne mogu koristiti termin glanc, ali masa bi ih i tako ocjenila. Uglavnom, skladistenje i paznja su bitni. Ovi moji su na polici na noz, nestjesnjeni, (moze ih se lagano vaditi), daleko od sunca, vlage... prvih 100 u kesicama, (morali bi i ostali) i mogu tako jos trajati 40 godina. Malo sam i rekao.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/10/2017 : 09:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
@hega-kutjevo, sve ovisi kod koga se ovakvi stripovi pojave na aukcijama. Kod nekih igrača ovo bi otišlo možda i za 500€ (bilo je zaista luđačkih aukcija). U svakom slučaju si prošao povoljnije nego na aukcijama, s obzirom na izgled stripova na fotografiji. A ne znam baš da bi antikvarijat riskirao s krivotvorinama.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/10/2017 : 09:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Vincent von Hansen

Vezano uz taj miris i požutjele stranice i tragove plijesni (buđi) što se nekad spominju... pa sve to se može pokupiti i za nekoliko godina ako stoji u nekom vlažnom prostoru, podrumu ili slično. Ako su krivotvorine rađene na veliko prije 10-15 godina, imale su dovoljno vremena da "odeleže" na nekom mjestu i pokupe miris i boju... tek kao dio dugoročnog plana da se dobije na autentičnosti.

Sjećam se kad sam kao klinac, recimo negdje 1989. godine, došao do nekih stripova s kraja 60-ih (stari Fordovi, najraniji ZS LMS i sl, Diabolik), tada mi je tih 20 godina razlike (od 1969-1989) bila prava vječnost, a stripovi stari 20 godina bili su doslovno kao relikvije i antikviteti... svi do jednog požutjeli, milijun puta ljepljeni, presavijani po svim mogućim pozicijama.

E, sad kad razmislim da je danas od prvih izdanja Slobodne Dalmacije u Hrvatskoj (npr. Martin Mystere - Sotonin ekran) prošlo čak 25 godina, dakle podosta više od onih 20 koje su mi nekada izgledale toliko puno, opet ispadne da je sve relativno. A ti stripovi koje sam kupovao početkom 90-ih i dalje izgledaju kao novi, bez promjene boje i ostalog.

Ako je u vlažnom podrumu, strip može dobiti "patinu" i miris i za 10-ak godina (ako ne i manje), ali, ako je u nekom normalnom prostoru doma, ne mora niti za 30 godina. Dakle, to samo po sebi ne mora ništa značiti.


Ne mora to nista znaciti. Moji Fordovi i nakon vise od 40 godina izgledaju za 5. Za nesto tako staro ne mogu koristiti termin glanc, ali masa bi ih i tako ocjenila. Uglavnom, skladistenje i paznja su bitni. Ovi moji su na polici na noz, nestjesnjeni, (moze ih se lagano vaditi), daleko od sunca, vlage... prvih 100 u kesicama, (morali bi i ostali) i mogu tako jos trajati 40 godina. Malo sam i rekao.



Ta tvoja AF kolekcija stvarno mora biti opaka. Vidim kod sholle neki dan koliko ti je stalo do glancera. Ali i moja je tu negdje. AF je ipak AF
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2017 : 10:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford mi je definitivno numero uno vazan strip. Malo mi je neugodno samohvaliti se, ali da, mislim da je , ova moja kolekcija jedna od najboljih. Godinama poboljsavana, doradivana, zamnenjivana, cak toliko da su mi se stvorile jos 3 kompletne kolekcije. Jednu sam rasprodao, a ove druge dvije cuvam za sinove... sve neposarane, cistih krizaljki, bez selotejpa...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 04/10/2017 : 15:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote

Original tex,Alan ford..ali ipak nije to prvi broj Zagora...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000