forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 prelazak granice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12223 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/06/2020 : 11:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Pošto je ova korona virus sve preokrenula na glavu, pa su se sve granice zatvorile, pa onda karantena, samoizolacija i slične bedastoče, sada me zanima:

-da li se može uči iz Slovenije u Hrvatsku npr samo za kupnju stripova u trafiki, uplata kladionice, iči na jednodnevni izlet na more, bez nočenja itd,....

Jer koliko ja znam, najprije su otvorili granicu za vlasnike vikendica, plovila i slično, pa onda za turiste koji imaju uplačeni smještaj u nekom Hotelu,...a šta je sa "običnim" ljudima, da li možemo uči u Hrvatsku za neku kupovinu, izlet,...bez nekakvih liječničkih potvrda na korona virus, pa karantena i slično,...?

-jedna moja prijateljica iz Beograda me želi posjetiti i želi doči avtobusom. Jel može ona iz Srbije, kroz Hrvatsku u Sloveniju ili joj trebaju nekakve liječničke potvrde, nalazi, vize,...?

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/06/2020 : 11:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koliko mi je poznato za Hr sada nema vise nikakvih ogranicenja, ali za Srbiju nisam siguran. Mislim da bi slovenska osoba pri povratku morala u karantenu da ide za Srbiju, ako nije to neka rodbinska veza ili slicno. Ove gluposti se mjenjaju svaki dan, eto Makedonija ponovno ima veliki brojo novo oboljelih pa sigurne nije na sigurnoj listi.

U svakom slucaju nazovi pa se raspitaj.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/06/2020 : 13:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ja što znam, granični prijelaz prema Sloveniji (Jurovski Brod) funkcionira gotovo kao i prije korone i ljudi nemaju nikakvih problema kod prelaska granice.
S druge strane, prijelaz prema BiH (Maljevac) za ljude iz Slovenije i Hrvatske koji su dolje voljeli otići u nabavku građevinskog materijala, plastične stolarije, materijala za centralno, auto djelova, inox ograda itd - bolje izbjegavati do daljnjeg jer vam više ne dozvoljavaju da prevezete robu u vrijednosti do 300 eura i dobijete povrat poreza od BiH kako je to sve funkcioniralo prije korone, nego vas šalju na špediciju što znači da Hrvatskoj plaćate PDV 25% na vrijednost robe od 300 eura, plaćate papire za špediciju dodatnih 50 ili 100 eura (nisam siguran u cifru), te uz sve to nemate ni onih 17 % povrata poreza od BiH, tako da vas “nabavka” košta skoro duplo skuplje nego u vremenu prije korone...
Mislim da to što dolje radi hrvatska policija i hrvatska carina uopće nije po zakonu, ali jbg, treba zakrpati rupe u državnoj blagajni, a najlakše je oplesti narod po grbači.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4820 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/06/2020 : 13:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Pošto je ova korona virus sve preokrenula na glavu, pa su se sve granice zatvorile, pa onda karantena, samoizolacija i slične bedastoče, sada me zanima:

-da li se može uči iz Slovenije u Hrvatsku npr samo za kupnju stripova u trafiki, uplata kladionice, iči na jednodnevni izlet na more, bez nočenja itd,....

Jer koliko ja znam, najprije su otvorili granicu za vlasnike vikendica, plovila i slično, pa onda za turiste koji imaju uplačeni smještaj u nekom Hotelu,...a šta je sa "običnim" ljudima, da li možemo uči u Hrvatsku za neku kupovinu, izlet,...bez nekakvih liječničkih potvrda na korona virus, pa karantena i slično,...?

-jedna moja prijateljica iz Beograda me želi posjetiti i želi doči avtobusom. Jel može ona iz Srbije, kroz Hrvatsku u Sloveniju ili joj trebaju nekakve liječničke potvrde, nalazi, vize,...?





Nema nikakvih zapreka iz Slovenije jer je u EU a za ulazak iz Srbije treba opravdan razlog, turizam, poslovni posjet, tranzit itd itd.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 17/06/2020 : 21:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Koliko je meni poznato sve granice unutar EU bi trebale biti otvorene od 15.6. jedino ne znam šta je sa ljudima koji iz BiH i Srbije žele u EU a nemaju potvrde od firmi u EU zemljama ili nekakve druge potvrde.Ja sam iz Hrvatske u Austriju stigao u nedjelju preko prelaza na Dubravi Križovljanskoj i prošao bez ikakvog upita o bilo kakvim potvrdama ili sl. Ispred mene nekoliko auta sa Maribor tablama, takođe bez neke ekstra kontrole.Prije mjesec dana je to bilo puno žešće kontrolirano, naročito na ulazu u HR gdje sam čekao 1h i 30min.Siguran sam da možeš u običnu kupnju do kioska bez problema
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/06/2020 : 08:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

Ja sam iz Hrvatske u Austriju stigao u nedjelju preko prelaza na Dubravi Križovljanskoj i prošao bez ikakvog upita o bilo kakvim potvrdama ili sl.


Nisam znao da Hrvatska sada granici sa Austrijom. Jos do juce ovo je bio granicni prijelaz sa Slovenijom.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 18/06/2020 : 09:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Anto_123

Ja sam iz Hrvatske u Austriju stigao u nedjelju preko prelaza na Dubravi Križovljanskoj i prošao bez ikakvog upita o bilo kakvim potvrdama ili sl.


Nisam znao da Hrvatska sada granici sa Austrijom. Jos do juce ovo je bio granicni prijelaz sa Slovenijom.

He he to znači kad ideš u npr. SAD moraš napisati ja sam iz Hrvatske ušao u Sloveniju pa preko Austrije dokopao se Njemačke iz koje sam avionom iz Frankfurta preko ...neznam Španije i Portugala doletio do Okeana pa aterirao u SAD.Zar nije lakše napisati ja sam u nedjelju iz Hrvatske stigao u SAD....preko graničnog prelaza Rupe i velike bare


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/06/2020 : 09:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa u SAD se obicno leti avionom (ili ako ima avanturista da ide brodom), a za ovo drugo nije lakse ako na tom putu postoje neke prepreke i gdje bi mogao zapeti. Jos do pre nekoliko tjedana Austrija je nesto zajebavala sa zatvorenom granicom sa Slovenijom (jasno, da im domacini ne spizde na more) dok je granice sa zarazenim zemljama otvorila (Slovenija ima puno zdraviju sliku od svih austrijskih susjeda). Trenutno se nadam da im ne padne opet na pamet postavit se na granicu i i svakoga checkirat.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/06/2020 : 10:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jebem ti ja sve granice na svitu! Upravo cu letjeti za Singapoure i uz sve idiotske testove,( droga i alkohol, krvna grupa,(ka da se minja u deset godin), psihicki testovi...), jos moran uraditi Kovid 19 test, permit to travel test, i svakakva ostala govna za Singapursku vladu. A koliko to sve kosta, boje da van ne govorin. Pali biste u nesvist. Uglavnom, ponavljam; jebem ti ja sve granice na svitu!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 18/06/2020 : 12:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa u SAD se obicno leti avionom (ili ako ima avanturista da ide brodom), a za ovo drugo nije lakse ako na tom putu postoje neke prepreke i gdje bi mogao zapeti. Jos do pre nekoliko tjedana Austrija je nesto zajebavala sa zatvorenom granicom sa Slovenijom (jasno, da im domacini ne spizde na more) dok je granice sa zarazenim zemljama otvorila (Slovenija ima puno zdraviju sliku od svih austrijskih susjeda). Trenutno se nadam da im ne padne opet na pamet postavit se na granicu i i svakoga checkirat.

Da sve je moguće pa i to da se ponovo vrate na granice.A ovo za Austriju stoji, javno su prozvali svoje građane da ovo ljeto ostanu u domaćim odmaralištima samo je preočito bilo da su iz interesa kočili prelaze sa Slovenijom koja se kao i HR super nosila sa korona krizom.politika


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12223 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/06/2020 : 19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
od danas OBAVEZNA 14 dana karantena za sve koji dolazite iz Srbije, Kosova, Makedonije, Bih i Albanije u Sloveniju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/06/2020 : 23:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zesca glupost je da smo uveli karantenu za Nizozemce i Belgijce (koji dolaze vec 30 godina ovdje kao turisti), a za Italijane ne postoji.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12223 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/06/2020 : 00:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zesca glupost je da smo uveli karantenu za Nizozemce i Belgijce (koji dolaze vec 30 godina ovdje kao turisti), a za Italijane ne postoji.






da iznenadio sam se kada sam čuo da čak 300.000 Nizozemaca svake godine več nekih 30 godina za redom dolaze u naše kampove a mi ih ovako zajebavamo. Ova vlada stvarno nema pojma kako se vodi biznis. Bacaju novac kroz prozor,a ne znaju ga zaraditi. Ne da ga ne znaju, čak ga ne žele!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4820 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/06/2020 : 01:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
E sad će se pooštravat mjere, dovelo smo lipo sve do nule, kad ono opet iz uvoza, sve ovo skupa ništa mi se ne sviđa......
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/06/2020 : 22:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Krenuo sam prekjucer prvim letom iz Splita za Zagreb, pa iz Zagreba u Frankfurt, od tamo trecim letom do Dohe, a iz Qatara, cetvrtim zrakoplovom u Singapoure. Majko bozja na sto i kako izgledaju te granice, kontrole, aerodromi... Ovo je novi svjetski poredak. Uzas u sto se ova 'balota' pretvorila...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11698 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/06/2020 : 23:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Bio 15. u Düsseldorfu, nema granica nigdje, niko te ne zaustavlja.
U povratku u BiH, 17. istog mjeseca, isto ništa.

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46548 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/06/2020 : 23:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
bali ništa?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/06/2020 : 23:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ovi sto putuju su nam i donijeli sranje
Porez treba ma ta vasa putovanja

Nova su doba...trebaju novi zakoni

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2020 : 11:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovi sta putuju, 'rane' tebe, vas, njih, sve, cilu ekonomiju svita, jbg. i nazalost. Sve bi ja tija putovat okolo u p.m. Da mogu, kunem se, ne bi se maka dalje od Solina, isusami. A bice i to. Da nije bilo ovog sranja, sigurno bi se umirovija dogodine, ovako me malo unazadilo sa Koronom, pa moran jos rintat za kapitaliste.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 22/06/2020 : 11:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ovi sto putuju su nam i donijeli sranje
Porez treba ma ta vasa putovanja
Nova su doba...trebaju novi zakoni


Kaži da nisi ozbiljan, molim te...

Carpe diem
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/06/2020 : 12:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Bili smo ok dok nisu otvorili granice i ukinuli 14 dana karantene
Citam.knjigu o napoleonu i tada je bilo 14 dana karantene

Boli me djon za vase poslove i putovanja
Zlo nije nastalo u bosni neko ga je donio
Puca mi mali djokica sta mislite

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15690 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2020 : 12:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by zeljko

Ovi sto putuju su nam i donijeli sranje
Porez treba ma ta vasa putovanja
Nova su doba...trebaju novi zakoni


Kaži da nisi ozbiljan, molim te...


To ti je demokracija. Svako misljenje ugleda svijetlo dana. Drugo je pitanje, sto s takvim misljenjem.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16376 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/01/2021 : 14:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima li neko da u narednih dvadesetak dana prelazi granicu iz Hrvatske u BiH? Trebalo bi mi da mi nešto neko kupi, ako bude toga, pa da mi pošalje odnekud s teritorije BiH poštom. Novac bih mogao da uplatim preko pošte, ima usluga PostNet.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 29/01/2021 : 14:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ima li neko da u narednih dvadesetak dana prelazi granicu iz Hrvatske u BiH? Trebalo bi mi da mi nešto neko kupi, ako bude toga, pa da mi pošalje odnekud s teritorije BiH poštom. Novac bih mogao da uplatim preko pošte, ima usluga PostNet.


Javi privatno šta treba, rođak mi radi u Vodicama, mogu ga pitati, svaki vikend se vraća ovamo. Možeš i na telefon 063319753, Viber, WhatsApp, svejedno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 29/01/2021 : 15:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Koliko mi je poznato za Hr sada nema vise nikakvih ogranicenja, ali za Srbiju nisam siguran. .





Ko bi, uopste, zeleo da ide u Srbiju i zasto?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/01/2021 : 15:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by Poli


Koliko mi je poznato za Hr sada nema vise nikakvih ogranicenja, ali za Srbiju nisam siguran. .





Ko bi, uopste, zeleo da ide u Srbiju i zasto?



BG sajam knjiga. Prošle se nije moglo. Tko zna što će biti ove godine.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000