forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Euro kovanice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2021 : 08:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by 1Euro

bit če problem ako Srbi ikada uđu u EU pa če i oni staviti Teslu



Samo Srbi i mogu da stave Teslu jer je Tesla bio Srbin!

A u usranu EU nećemo Bogu hvala ući nikada!



Vromski ne pizdi, budi srećan šta ja ne odlučujem ko će na kovanici, stavija bi Baneta pa bi onda moga duvat koliko oćeš



na 5 kovanica stavit 5 yu crtača da vronski popizdi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2021 : 08:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Koliko se online traži za francuski Euro salikom Asterixa?



oko 20 eura

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 27/07/2021 : 10:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Koliko se online traži za francuski Euro salikom Asterixa?



Francuzi su napravili i ovaj srebrnjak od 1,5 evra koji nije u cirkulaciji ali je interesantan kolekcionarima, a i onima koji posećuju ovaj forum

https://en.numista.com/catalogue/pieces17305.html


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13062 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 27/07/2021 : 11:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Spirou mi stvarno izvrsno izgleda, super!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/07/2021 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nisu nimalo kreativni, ja bih stavio brkove poput onih od Toma Sellecka. To bi onda asociralo na Mišu Kovača, Blaža Sliškovića i Severinu.

Za BiH bih predložio pitu i ćevape, Crna Gora gusle.
Srbima bi najbolje bilo da stave jednog od modernijih sinova svih naroda i narodnosti poput Vučića, Saše Popovića, Željka Mitrovića ili Kije Kockar. Mnogi čobani bi bili oduševljeni.

Ja bih stavio Zagora. On je naše nacionalno blago. Da je Italijan, jeo bi pizzu i bio bi visok metar i žilet.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2021 : 13:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kad u idućoj seriji kovanica stavimo don Anđelka Kačunka pomešćemo konkurenciju

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13062 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 27/07/2021 : 14:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nisu nimalo kreativni, ja bih stavio brkove poput onih od Toma Sellecka. To bi onda asociralo na Mišu Kovača, Blaža Sliškovića i Severinu.

Za BiH bih predložio pitu i ćevape, Crna Gora gusle.
Srbima bi najbolje bilo da stave jednog od modernijih sinova svih naroda i narodnosti poput Vučića, Saše Popovića, Željka Mitrovića ili Kije Kockar. Mnogi čobani bi bili oduševljeni.

Ja bih stavio Zagora. On je naše nacionalno blago. Da je Italijan, jeo bi pizzu i bio bi visok metar i žilet.



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10075 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/07/2021 : 14:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Glava Kerum
Pismo pršut

Ja bi to.



Ma kakvi. Ako je politika:

Glava: Rojs (en face) i uokolo njegova čuvena maksima.

Pismo:

i mapa da se vidi gdje je caruje ta maksima.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10130 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/07/2021 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Glava Kerum
Pismo pršut

Ja bi to.



Ma kakvi. Ako je politika:

Glava: Rojs (en face) i uokolo njegova čuvena maksima.

Pismo:

i mapa da se vidi gdje je caruje ta maksima.



Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"
Nažalost te naše velikane ka šta su Kerum, Rojs, pa i Bandić ili Mamić nećemo nikad vidit na kovanicama. Tolike glave jedva stanu na frizbi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/07/2021 : 19:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi daje dobru ideju: napraviti Monopoly sa Bandićem i kumpanijom ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10075 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/07/2021 : 20:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"



Nije problem prevesti.

Problem je objasniti kakva je to država gdje je to moguće?

Da se kriminalac ismijava sa cijelom državom i pravosudnim aparatom? I poručuje ko vas j..., zaštićen sam pred zakonom za razliku od vas i možete mi puhat ...

I objasniti im ima li ovdje poštenih ljudi i srame li se što žive ovdje i što im djeca odrastaju u takvom okruženju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2021 : 20:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Glava Kerum
Pismo pršut

Ja bi to.



Ma kakvi. Ako je politika:

Glava: Rojs (en face) i uokolo njegova čuvena maksima.

Pismo:

i mapa da se vidi gdje je caruje ta maksima.



Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"
Nažalost te naše velikane ka šta su Kerum, Rojs, pa i Bandić ili Mamić nećemo nikad vidit na kovanicama. Tolike glave jedva stanu na frizbi.

ma par jivarosa riješe probleme s glavama

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10130 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/07/2021 : 22:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"



Nije problem prevesti.

Problem je objasniti kakva je to država gdje je to moguće?

Da se kriminalac ismijava sa cijelom državom i pravosudnim aparatom? I poručuje ko vas j..., zaštićen sam pred zakonom za razliku od vas i možete mi puhat ...

I objasniti im ima li ovdje poštenih ljudi i srame li se što žive ovdje i što im djeca odrastaju u takvom okruženju.


Ove godine je starije tatino zlato upisivalo srednju školu pa smo imali tri miseca drame i suza u kući(ženinih, njega boli kuki), dok za jednin ručkon nisan probija i zabranija baren za stolon maltretiranje sa školon.
Reka san mu da me nije briga oće li upisat frizersku ili kovinotokarsku al da sa 18 očekujen da je vani. Na fakultetu ili na poslu, nije bitno, samo da je vani.
A da san mu i jedan praktični savjet. Ako i misli živit ovde, nek ode vani dvi godine brat jagode ili nešto, zaradit će dovoljno za diplomu koju oće. Budala se smijala.
Al to su ozbiljne teme. Ovo je tema za raspravu o kovanicama i prcanje nacionalista

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2749 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/07/2021 : 23:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"



Nije problem prevesti.

Problem je objasniti kakva je to država gdje je to moguće?

Da se kriminalac ismijava sa cijelom državom i pravosudnim aparatom? I poručuje ko vas j..., zaštićen sam pred zakonom za razliku od vas i možete mi puhat ...

I objasniti im ima li ovdje poštenih ljudi i srame li se što žive ovdje i što im djeca odrastaju u takvom okruženju.


Ove godine je starije tatino zlato upisivalo srednju školu pa smo imali tri miseca drame i suza u kući(ženinih, njega boli kuki), dok za jednin ručkon nisan probija i zabranija baren za stolon maltretiranje sa školon.
Reka san mu da me nije briga oće li upisat frizersku ili kovinotokarsku al da sa 18 očekujen da je vani. Na fakultetu ili na poslu, nije bitno, samo da je vani.
A da san mu i jedan praktični savjet. Ako i misli živit ovde, nek ode vani dvi godine brat jagode ili nešto, zaradit će dovoljno za diplomu koju oće. Budala se smijala.
Al to su ozbiljne teme. Ovo je tema za raspravu o kovanicama i prcanje nacionalista



Ne možeš ti sinko ni prcati sa tim jeftinim "LEFTard" trolanjem...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/07/2021 : 00:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Već vidin zbunjene turiste kako pitaju "What means jamio?"



Nije problem prevesti.

Problem je objasniti kakva je to država gdje je to moguće?

Da se kriminalac ismijava sa cijelom državom i pravosudnim aparatom? I poručuje ko vas j..., zaštićen sam pred zakonom za razliku od vas i možete mi puhat ...

I objasniti im ima li ovdje poštenih ljudi i srame li se što žive ovdje i što im djeca odrastaju u takvom okruženju.


Ne trebaš pojašnjavati turistima jer imaju to u državama iz kojih dolaze. Samo se kradu mnogo veći iznosi.
Ni tamo nisu svi isti pred zakonom a i djeca im odrastaju u sličnom okruženju.

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10130 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2021 : 00:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Ovo mi daje dobru ideju: napraviti Monopoly sa Bandićem i kumpanijom ;o))


To bi bilo top!
Nisi na vrijeme dostavio mito za božičnu kućicu, plati 10000 Kn.
Pregazio te Horvatinčić gliserom, plati račun liječniku 30000 Kn
Idi ravno u zatvor, osim ako nemaš dvojno državljanstvo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10075 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/07/2021 : 01:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Ne trebaš pojašnjavati turistima jer imaju to u državama iz kojih dolaze. Samo se kradu mnogo veći iznosi.
Ni tamo nisu svi isti pred zakonom a i djeca im odrastaju u sličnom okruženju.



I kod njih su u parlamentu kriminalci koje im na TV-u govore: Krao sam i možete mi ga popušiti ... Ili što niste i vi? Ili vaša djeca će valjda shvatiti lekciju i krenuti mojim stopama, a ne ostati idioti poput vas ... Ili kao što reče onaj: Za ideale ginu budale ...

Ako je tako onda smo stvarno dostigli te visoke standarde ili su oni dostigli naše?

Sreća da smo to izborili u tako kratkom vremenu. Stvarno se imamo čime ponositi.

Ja se zbog toga sramim. Zbog svoje nemoći da to promijenim i što je drugima svejedno.

Ali ovo sve što sam naveo nije bitno.

Ali jako je bitno što će biti na kovanici.
I što drugi nemaju, a mi imamo.

A mom prijatelju koji je poginuo braneći domovinu da bi mu njegovi ostali ovdje, sin se nakon besplatnog školovanja pokupio i otišao živjeti u Njemačku. Neki dan slična priča, nije poginuo ali je umro sa 60-ak godina, odlikovani domoljub, kćer s obitelji odselila i opet u Njemačku.

Ali nije to bitno ...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/07/2021 : 01:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko
Ne trebaš pojašnjavati turistima jer imaju to u državama iz kojih dolaze. Samo se kradu mnogo veći iznosi.
Ni tamo nisu svi isti pred zakonom a i djeca im odrastaju u sličnom okruženju.



I kod njih su u parlamentu kriminalci koje im na TV-u govore: Krao sam i možete mi ga popušiti ... Ili što niste i vi? Ili vaša djeca će valjda shvatiti lekciju i krenuti mojim stopama, a ne ostati idioti poput vas ... Ili kao što reče onaj: Za ideale ginu budale ...

Ako je tako onda smo stvarno dostigli te visoke standarde ili su oni dostigli naše?

Sreća da smo to izborili u tako kratkom vremenu. Stvarno se imamo čime ponositi.

Ja se zbog toga sramim. Zbog svoje nemoći da to promijenim i što je drugima svejedno.

Ali ovo sve što sam naveo nije bitno.

Ali jako je bitno što će biti na kovanici.
I što drugi nemaju, a mi imamo.

A mom prijatelju koji je poginuo braneći domovinu da bi mu njegovi ostali ovdje, sin se nakon besplatnog školovanja pokupio i otišao živjeti u Njemačku. Neki dan slična priča, nije poginuo ali je umro sa 60-ak godina, odlikovani domoljub, kćer s obitelji odselila i opet u Njemačku.

Ali nije to bitno ...


Ne uče oni od nas, odavno su oni to usavršili. Istina, uglađeni su i ne izražavaju se vulgarno ali kradu momački.

Evo prije par mjeseci je bila aktualna afera oko nabavke maski. 2-3 zastupnika Bundestaga je uzimalo provizije od nekoliko stotina tisuća €, uglavnom iz vladajuće stranke CDU.
Navodno su umiješani i ministar zdravstva Spahn pa i predsjednik stranke Laschet, odnosno njegov sin.

Još nisam čuo da je netko od njih završio u zatvoru. Samo se ko fol ispričali, napustili Bundestag i kao neće se više kandidirati.

Ima jedna anegdota: Pitaju zastupnika stranke CSU ima li neko dodatno zanimanje. Kaže imam, saborski zastupnik.

Have mercy
Go to Top of Page

hitchhiker
Starting Member



53 Posts

Member since 01/08/2010

Posted - 28/07/2021 : 07:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hitchhiker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by xilrion

Teslu je bolio kurac i za hrvatsku i za srbiju. Imao je pametnijeg posla.




Govoriš gluposti.



Uvijek.



šah-mat
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5629 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/07/2021 : 08:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ne uče oni od nas, odavno su oni to usavršili. Istina, uglađeni su i ne izražavaju se vulgarno ali kradu momački.

Evo prije par mjeseci je bila aktualna afera oko nabavke maski. 2-3 zastupnika Bundestaga je uzimalo provizije od nekoliko stotina tisuća €, uglavnom iz vladajuće stranke CDU.
Navodno su umiješani i ministar zdravstva Spahn pa i predsjednik stranke Laschet, odnosno njegov sin.

Još nisam čuo da je netko od njih završio u zatvoru. Samo se ko fol ispričali, napustili Bundestag i kao neće se više kandidirati.

Ima jedna anegdota: Pitaju zastupnika stranke CSU ima li neko dodatno zanimanje. Kaže imam, saborski zastupnik.



Tu ti je razlika, kod nas eno Fadil i dalje drma, a da ne govorim da je ovdje korupcija sustav. Svi kradu i nitko ni za što ne odgovara.

Banalan primjer, ali u Mostarskoj bolnici normalan porođaj te košta kovertu sa 100 KM, dok je carski rez 200.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2021 : 08:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Beva vi ste jedina šansa Hr,da čim prije uđete u EU,da ne budemo na dnu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5629 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/07/2021 : 08:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Beva vi ste jedina šansa Hr,da čim prije uđete u EU,da ne budemo na dnu.



Neki dan čitam da se sve više europskih političara zalaže za zajednički trgovinski prostor s EU za zapadni Balkan, ali da ove naše države nikad ne postanu punopravne članice.

Pretpostavljam da su se prepali :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46586 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2021 : 11:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
CG i ALB ulaze sigurno samo je pitanje kad. Ovi ostali ,e to ćemo tek vidit. previše neriješenih stvari,iako se to naravno može sve prominit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12231 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/07/2021 : 12:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

CG i ALB ulaze sigurno samo je pitanje kad. Ovi ostali ,e to ćemo tek vidit. previše neriješenih stvari,iako se to naravno može sve prominit.



naravno da ulaze kad imaju more i turizam, tako ste i vi ušli. Svima je u interesu i da nema šengena nigdje u Eu, pa da može Hans iz Minhena što brže na more. Kada uđe Albanija to če biti hit među ulagačima. Crna Gora mislim da je ionako več rasprodata, tako da tu neče nikome curiti voda na usta, ali pošto su na putu prema Albaniji, pa če i oni uči. Srbija nema mora pa nije toliko zanimljiva Hansu iz Minhena a ionako ne želi uči, pa svi sretni i zadovoljni. Jedino ne znam šta če biti sa Makedonijom, oni bi kao htjeli da uđu ali njihov je problem što nemaju more....uz to ne vole ih Bugari i Grci a ostale zemlje ni ne znaju gdje je Makedonija (pošto nemaju more)

Edited by - 1Euro on 28/07/2021 12:24:32
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 29/07/2021 : 10:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by boddhisatva

Ovo mi daje dobru ideju: napraviti Monopoly sa Bandićem i kumpanijom ;o))


To bi bilo top!
Nisi na vrijeme dostavio mito za božičnu kućicu, plati 10000 Kn.
Pregazio te Horvatinčić gliserom, plati račun liječniku 30000 Kn
Idi ravno u zatvor, osim ako nemaš dvojno državljanstvo.



Ali samo za odrasle ... 21+
Mi to još i kužimo što je ... ali dati to i djeci, pitam se da li bi ta djeca shvatila kolike su te radnje devijantnosti i kriminal

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000