forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE predstavlja: Afera Zola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jason Fly
Starting Member

71 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 06/08/2021 : 09:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote
Iza najpoznatijeg članka u povijesti novinarstva skriva se osoba... njegova obitelji i njihov život.



Scenarij: Chapuzet
Crtež: Girard, Gravé

124 str., boja

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro u striparnicama, knjižarama Znanja, Školske knjige i Hoću knjigu.

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/08/2021 : 20:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Očekivao sam Zolinu biografiju, no ovaj strip je u jednakoj mjeri o Dreyfussu i njegovom slučaju, kao i o Zoli. Zanimljivo kao (štura) lekcija iz povijesti s dopadljivim crtežom, no ne i za višekratno čitanje (bar meni). Ako ništa, potaknuo me da napokon pribavim najnoviji film Polanskog.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/12/2021 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Negativci u ovom biografsko-povijesnom stripu se naslađuju čitajući pisma između zatvorenika i njegove supruge, rugaju se porukama nježnosti i njegovim fizičkim osobinama, prije negoli pisma zgužvaju i bace u koš uz bruahahahah smijeh. Možda su negativci zanimljiviji kad su karikirani, možda bi strip bio dosadniji da su birokratski i vojni činovnici prikazani suhoparnim kakvi su vjerojatno bili, možda je zanimljivije napraviti da nalikuju Bondovim villainima, a možda antisemitizam i zaslužuje da ga se karikira, no ipak mi je to sve djelovalo neuvjerljivo i pamfletistički, naročito upareno sa apologetskim umivanjem samog Zole kojem autori stavljaju misli u stilu "možda sam i ja stigmatizirao Židove u nekim svojim djelima, ali nisam ja to ozbiljno mislio, to je samo bilo malko nespretno od mene". Također, za format stripa ograničenog na 120 stranica bilo bi bolje da su se autori odlučili na što se žele koncentrirati, umjesto da zalaze u svaki sporedni rukavac. Zolin ljubavni trokut, djeca, sumnjive okolnosti smrti, Dreyfusovo zatočeništvo, vojna zavjera, sve se to spotiče jedno o drugo, kao i mnoštvo likova koji se pojavlju u svega jednom ili dva kadra. Autori pretpostavljaju da su nam neke stvari poznate, poput informacije za što je uopće Dreyfuss bio optužen ili slavnog J'accuse pisma koje se jedva spomene, no opet nigdje ne zagrebu ispod površine, te prikaz likova i događaja ostaje plošan i površan. Strip može poslužiti da zaintrigra neuopućene u temu, pa da onda potraže izvore u kojima je ona, kako sa umjetničke tako i sa informativne strane, bolje obrađena.


Edited by - vukozec on 21/12/2021 14:10:23
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/12/2021 : 13:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Crtež i boje su kul ali priča mi je dramaturški potpuno nejasna. Sličan osjećaj kao i sa posljednjim danima Stefana Zvewiga, s time što se u Zweigu barem sve vrtilo oko njega, dok je u Aferi Zola riječ o svemu osim o Zoli.
Džumbus od priče.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/04/2022 : 18:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao u kombiju na putu za Sarajevo - meni ODLIČAN strip! Jako je brz al nekako kao da je uspio sažeti sve bitno da nam na jako zanimljiv način ispriča priču, pa se čita u dahu. Preporuka

Edited by - Chui on 29/04/2022 18:58:28
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000