forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 190 Elric
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2021 : 12:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ima je na aukciji🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2021 : 12:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
slažem se za Valkiru - odlična je.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/10/2021 : 21:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ja tako idem i svastarim, nebitno zanr, ovo ono. sto se tice elrika i tog zanra kojemu pripada, mahom su to stripovi radjeni bez volje, po kalupu, za siroke mase koje se loze na epsku fantaskitku, na krv, magiju, mac i tako to. elrik je remek delo u svemu tome, obavezni deo kolekcije... doduse cekam makondom integral, pa ce biti obavezni deo



Zanimljivo, ja bas nemam takav utisak. Torgal mi je u top 3 stvari u stripu generalno, a Dragonero najbolji "novi" Boneli. Sve bismo mogli za njih reći, osim da su rađeni bez volje.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2021 : 21:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by kasper

ja tako idem i svastarim, nebitno zanr, ovo ono. sto se tice elrika i tog zanra kojemu pripada, mahom su to stripovi radjeni bez volje, po kalupu, za siroke mase koje se loze na epsku fantaskitku, na krv, magiju, mac i tako to. elrik je remek delo u svemu tome, obavezni deo kolekcije... doduse cekam makondom integral, pa ce biti obavezni deo



Zanimljivo, ja bas nemam takav utisak. Torgal mi je u top 3 stvari u stripu generalno, a Dragonero najbolji "novi" Boneli. Sve bismo mogli za njih reći, osim da su rađeni bez volje.



dobro, torgal je dobar, prvih 16 brojeva, do vucice. ovo posle je strasno, a o ovim dodatnim serijalma ne bih. sad ce da iskoci anto sa svojim dijamantskim ocenama.
dragonero, bavio sam se pocetcima, neka fala.
mada me privalci ta tematika, naravo, voleo bih da imam i kolekciji gomile epske fantastike.

i jos jedared, elrik je vrh
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2021 : 03:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
normalno - ta priča "prvih x Torgala je vrh,ostalo je sranje" je debilana totalna;prve 33 epizode su genijalne!!!
ne znam za kasnije i spinofove (nikako da ih pročitam),ali ovo je top topova.

a za Dragonera se slažem - ono što sam pročitao,a to nije mnogo,mi je prosečan boneli,što će reći mnjah.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/10/2021 03:27:36
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/10/2021 : 06:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

normalno - ta priča "prvih x Torgala je vrh,ostalo je sranje" je debilana totalna;prve 33 epizode su genijalne!!!



jos kad sevne arsijina sisa, svrs dolazi u momentu.

Edited by - kasper on 02/10/2021 07:14:30
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/10/2021 : 15:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Momci, zaista, ali zaista griješite za Dragonera. Kad se serijal zahukta priča je ogromna, a temelji serijala se tresu ko nigdje u Boneliju. Šteta što je veseli stao ondje, ja sam svjestan da je do Libelusa došao minoran broj ljudi, ne znaju ljubitelji EF šta propuštaju. A Torgal, ni ja ne kontam priču o prvih 16 epizoda. Epizode sa Jolanom u glavnoj ulozi im u najmanju ruku pariraju, dok je Vučica spinof možda i najviše u tom nekom mitološkom aspektu pokazao. Slažem se da zadnja narativna linija u redovnom serijalu malo smara, ali jebi ga, ništa nije savršeno.

A Elrik jeste vrh, nema tu šta,
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/10/2021 : 16:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dragonero tuče Elrica u hedikepu a on mi je lošnjikav strip:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 05/11/2021 : 09:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Lipo je napisan Elric. Ali priznajem da ispod te silne poetike fali malo dubine, prelako se tu stvari događaju i epske bitke traju tri kvadrata, ne ide to tako... Veliko kraljevstvo padne šaptom, moćna kraljica traje tri strane... Kažem, dijalozi imaju neku moć, poetiku, ali ispod te fasade priča je jednostavno - plitka.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/11/2021 : 12:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Propovjedniče, svaka ti je ko u Njegoša! U par riječi si sve rekao.

Inače, predgovor za prvi album je napisao sam autor književnog predloška, Michael Moorcock, koji je ovu stripovsku adaptaciju proglasio najboljom od brojnih koje su do sad izašle. Čak je rekao da su neke stvari u stripu bolje i od onoga što je on napisao u knjigama. Predgovor za drugi i treći album su napisali Alan Moore i Neil Gaiman, ustvrdivši da je književni serijal Elric vrh britanske fantastike ali i kamen temelac koji je značajno utjecao na njih kao na osobe i na njihovo stvaralaštvo. Znači riječ je o stripovskom djelu koje nadmašuje književni predložak koji je remek djelo!Po tim bi predgovorima ovaj integral trebao biti strip godine ako ne i desetljeća, ali više je to onako kako je Propovjednik napisao.

Edited by - pcoro on 05/11/2021 12:51:44
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 05/11/2021 : 13:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Propovjedniče, svaka ti je ko u Njegoša! U par riječi si sve rekao.

Inače, predgovor za prvi album je napisao sam autor književnog predloška, Michael Moorcock, koji je ovu stripovsku adaptaciju proglasio najboljom od brojnih koje su do sad izašle. Čak je rekao da su neke stvari u stripu bolje i od onoga što je on napisao u knjigama. Predgovor za drugi i treći album su napisali Alan Moore i Neil Gaiman, ustvrdivši da je književni serijal Elric vrh britanske fantastike ali i kamen temelac koji je značajno utjecao na njih kao na osobe i na njihovo stvaralaštvo. Znači riječ je o stripovskom djelu koje nadmašuje književni predložak koji je remek djelo!Po tim bi predgovorima ovaj integral trebao biti strip godine ako ne i desetljeća, ali više je to onako kako je Propovjednik napisao.



Čitao sam Moorcocka, tj. Elrica, kad sam bio mlad, i bio mi je super, ali ni blizu kao neka dela fantazije koja sam pročitao kasnije. Tako je kako Prop_ovednik kaže - Moorcockove priče nisu baš duboke koliko bi on želeo. Sjajan je što se tiče nabacivanja ideja, ali nije posebno dobar pisac. Osim toga, sve je to izlazilo u Plavoj ptici, dečjoj biblioteci (što nije minus, samo zapažanje).

Gaiman je mnogo više pod vidljivim uticajem Cabella. Bez toga Sandman ne bi postojao...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 05/11/2021 13:02:50
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2021 : 18:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jutros Elrica i meni je strip super.
Prvo crtački je na zavidnom nivou, mašta tog svjeta, te preverzije, okrutnost, kostimi likova...sve je odlično.
Priča mi je bila baš jako napeta, sad bi htio čitati i knjigu. Primjetio sam i ja to, da se sve nekako prebrzo i prelako odvija, ali strip mi je bio baš zabavan i nije mi to smetalo.
Nekako me je jako podsjetilo na Dinu (Melniboneanci kao Harkonneni) i na radove Jodoworskog (minus obavezni incest i ant-crkvanje :D), a i neki dan sam slistio i skenove Gimenezovog Ja Zmaj-a koji mi je isto u tom điru (BTW, jako dobar strip).
Rekao bi da mi se uz Carbone i Silicium najviše svidio od stripove koje sam zadnje kupio, ali nisam još sve pročitao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/12/2021 : 18:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobar je elric, strip, ne lik koji je spreman žrtvovati sve zarad ostvarenja svojih ciljeva. Porijeklom iz rase okrutnih melnibonejaca, pratimo ga od samovoljne abdikacije sa rubinskog prijestolja pa do ucesca u razaranju vlastitog carstva a u pustolovinama između polako se otkrivaju istine o melnibonejcima i elric pomalo stječe trunke humanosti.

Crtež dobar, epski ali na momente zagusujuc.

Mane: strip se oslanja na književni predložak, iako još ne znam u koliko mjeri, a između pojedinih epizoda imamo praznine koje se u par crtica prepricavaju. Očito se u stripu htjelo koncentrirati na glavnu narativnu liniju, ali izostavljanjem tih prica koje se usput spominju, ostavlja se dojam zbrzanog stripa. Takodjer fali mi značenje magicnog mača.

No strip me zaintrigirao na čitanje knjiga.

P.s. neke stvari me podsjećaju na Gane of athrones i Witcher.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/03/2022 : 19:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što bih rekao. Strip želi biti što maksmimalno epski i brutalan, ali na silu odnosno nema neke dubine. Uglavnom (besmisleno) klanje, krv u potocima, umjetno stvaranje nekakve emocije među likovima (kojih nema) i napetosti, ali ništa od toga odnosno nije me baš dirnulo. Za knjige nikad nisam čuo.

Raskošan crtež, na momente čak i previše pa malo vuče na kič. Rechta znamo iz 3.zavjeta i Conana, on uvijek odradi korektan posao. Scene borbi bi mogle bit bolje ali očito je danas teško naći crtača koji to zna dobro nacrtati. Nije dovoljno samo nabacit brdo detalja, crtež treba imati živost i tečnost a ovdje toga uglavnom nema.

Ne znam jel ostaje u kolekciji. Prije bih rekao da ne.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

gpilat
Starting Member

7 Posts

Member since 16/12/2011

Posted - 24/03/2022 : 08:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send gpilat a Private Message  Reply with Quote
Meni je Elric bio odlican i nasao sam se kako razmisljam o njemu jos dosta dugo nakon citanja. Inace nisam fan epske fantastike (Konana mi ne pada na pamet citati, tematski mi je to un-relatabe skoro ko Zagori), ali me ovdje nesto tolko fasciniralo/uzdrmalo u tom odvratnom brutalnom svijetu u kojem ti polubogovi cijelu svoju okolicu smatraju svojom smočnicom (pijemo krv ljudima, jedemo njihovu novorođenčad, zašto ne), svojim neseserom (kupamo se u ljudskoj krvi, ako padne razina kupke, prerežemo abdomen još jednoj krvorigi) i svojom zabavom (kopanje očiju i lomljenje vrata netom nakon obavljenog blowjoba).
Ne znam kako je to u originalnim djelima ali ovdje je ta dekadentnost prikazana toliko hladno, odvojeno i brutalno da su me bas od nekih scena prolazili žmarci (konkretno scena sa kupkom gdje u neku ruku narativ nalaže da navijamo za Elrica, ali ga gledamo u isto vrijeme kako kasapi ljudske robove da bi sebe malo "popravio", ili nabija prijeteljske seljane na kolce da bi održao imiđ). Kroz te scene nisam bio sigurna što očekivati od lika, treba li očekivai rast i iskupljenje ili sve to zapravo nije bitno s obzirom da promatramo poluboga, pa i nije bitno što on radi sa svojim kućnim ljubimcima. Uglavnom to me kao čitatelja stavilo u konflikt koji mi se dugo motao po glavi.
Vizualno je to odlično izvedeno, inspiraciju crpi iz Barkerovih Čuvara Pakla (koža, kuke, lanci, britve, rezuckanje, šnjitanje, guljenje kože), još jedne meni fascinantne franšize.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/02/2024 : 22:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jel ko čitao prvog Elrika iz 1983? našao sam ga readcomiconline, meni super izgleda. Jel ima neke šanse da netko to objavi?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/02/2024 : 22:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Misliš Moorcockovog.
Čitao sam onoga što je crtao Simonson. Puno bolje od ovoga.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/02/2024 : 23:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Jel ko čitao prvog Elrika iz 1983? našao sam ga readcomiconline, meni super izgleda. Jel ima neke šanse da netko to objavi?



Misliš na ovo:

https://www.ebay.com/itm/255498288779
https://www.ebay.com/itm/144413057526

Ako te ne smeta što su na engleskom javi mi se na PM.

Kao novi su.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/02/2024 : 13:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
da da na taj mislim, Peyo ja bih rađe pričekao da netko to objavi u regiji, na engleskom postoji cijeli online na toj stranici pa mogu tamo čitati, ali sve više me umara to čitanje na engleskom ako je zajebaniji text stalno moram virkati na google translate, ubije mi flow čitanja
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2024 : 13:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Cijena bi bila friendly.

Ali tko zna možda netko to i objavi.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000