forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/01/2022 : 19:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Zeznuo si se i umesto Bouncera precrtao Pogrebnika.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2022 : 09:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bouncer je unatoc, 'sikiri u glavi' vaznog lika, a mozda i bas zato, odlican serijal. Lud, koliko brz, a toliko i zanimljiv serijal. Uostalom zna se kakvu 'kutiju' Jodorowsky nosi na ramenima, i sto iz nje proizlazi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/01/2022 : 18:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Bouncer je meni za klasu-dve bolji od Pogrebnika. Koji uopce nije los, ali nije ni nista posebno.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/01/2022 : 19:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Bouncer je meni za klasu-dve bolji od Pogrebnika. Koji uopce nije los, ali nije ni nista posebno.


bas tako

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2452 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/01/2022 : 20:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik klasa za Bouncera.

Uopste ne vidim hajp oko Bouncera i Deadwood Dicka npr...preterano u svemu u losem smislu...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2022 : 01:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Deadwood Dick je Westercina i stripcina uopce...
Malo sto se tako dobro novo pojavilo kao taj strip. Odlican kako radnjom tako crtezom. Vozi 190 na sat!
Nesto kao i Macan-Kordejev Marsal Bass, koji je takoder izvanredan. (A Kordej je toliko tu 'raspistoljen' da mu niko 'soli na rep" ne moze staviti)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/01/2022 : 11:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Pogrebnik klasa za Bouncera.

Uopste ne vidim hajp oko Bouncera i Deadwood Dicka npr...preterano u svemu u losem smislu...


Amin.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/01/2022 : 13:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bouncer razvikan? Albumi su kod nas prošli prosječno i to uglavnom kod Jodo fanova i nisam primjetio da ga itko baš često spomene (osim Diskača).
Sa Deadwood Dickom smo se svi sprdali prilikom najave zbog glupog naziva a poučeni prethodnim iskustvima nitko nije očekivao da Bonelli može napraviti 18+ vestern i to bez gubitka stripovskog (šašavog) narativa. Hajp također nije postojao ali istina je da se dobar glas jako brzo proširio. Dovoljno govori da ga je i Kordej nahvalio a bogme ne mogu baš zamisliti nekog novokvadratovca da čita boneličare a kamoli da istakne neki naslov kao vrhunsko ostvarenje.

Od novijih stripova eventualno bi se kod Pogrebnika moglo reći da ima hajpa ali kad se Durango i Pogrebnik scenaristički usporede- to je nebo i zemlja.
Durango se čita više kao sinopsis ideja preuzetih iz filmova a takav ostaje vjerojatno do zadnjeg broja dok je Pogrebnik scenaristički puno moderniji i doslovno se konzumira kao film.
Meni se ovisno o raspoloženju sviđaju oba pristupa ali bojim se da će mi jednog od njih vrijeme jednostavno pregaziti. Kao što mi se dogodilo i sa Cisko Kidom.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2022 : 15:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, 'pregazilo' ga je vrijem, scenaristicki. Istina.
Ali kad hocu odmoriti oci samo uzmem Cisco Kida. Ah, taj Jose Luis Salinas... kakvi divni strip crtezi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/01/2022 : 16:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno su i Durango i Bouncer za klasu bolji od Dorisonovog Pogrebnika. O crtežu da ne govorimo.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/01/2022 : 16:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni svi redom super, Comanche, Bouncer, Pogrebnik, Durango, Deadwood, Bass....od svih sam samo Blueberry-a prodao i odustao jer nije išlo.
No o tome sam već pisao...ne zamarajte se, čitajte i skupljajte što vas veseli i prst u uvo. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2022 : 20:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Huh, Bluba moras opet probati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/01/2022 : 05:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Huh, Bluba moras opet probati...



Ma ne fala, to sam sada bio uzeo ova prva 3 integrala od ČK i neće me pa neće. Ako me 9 epizoda nije uvuklu u taj svijet, nema smisla da se silim. Jednostavno mi ne leži taj starinski način pisanja, a i da budem iskren nije me Gir oduševio. On mi je jedan od naj crtača uopće, ali ovdje mi je skoro neprepoznatljiv.
Prodalo se bez ikakvih problema začas po nabavnoj cijeni, e to mu je plus...kao i Golfu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/01/2022 05:51:25
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2022 : 08:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

Huh, Bluba moras opet probati...



Ma ne fala, to sam sada bio uzeo ova prva 3 integrala od ČK i neće me pa neće. Ako me 9 epizoda nije uvuklu u taj svijet, nema smisla da se silim. Jednostavno mi ne leži taj starinski način pisanja, a i da budem iskren nije me Gir oduševio. On mi je jedan od naj crtača uopće, ali ovdje mi je skoro neprepoznatljiv.
Prodalo se bez ikakvih problema začas po nabavnoj cijeni, e to mu je plus...kao i Golfu.


A nista... tu se onda nista ne moze...
Ja ni ne mogu izracunati kolike sam pute Blueberry-a iscitao u svim mogucim strip revijama na ovim prostorima kroz protekle godine zivota. A nedavno jos jednom i cijeli pojedinacni Bookglobe-ov albumski opus i nije mi dosta. Opet cu za neko vrijeme u buducnosti. Za mene je to Western No.1.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 18/01/2022 : 09:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
ne zamarajte se, čitajte i skupljajte što vas veseli i prst u uvo. ;)



Ovo je poenta svega. Da svi ovako razmišljaju, svijet bi bio mnogo lakše i ljepše mjesto za život.

HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 18/01/2022 09:37:52
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/01/2022 : 11:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
I puno dosadniji.
Nije to nikakva poanta nego rezignacija. Forum je tu da se raspravlja, inače ga se može ugasiti. Ali sad smo već ušli u off dubiozu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2022 : 15:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by DiSkAcH
ne zamarajte se, čitajte i skupljajte što vas veseli i prst u uvo. ;)



Ovo je poenta svega. Da svi ovako razmišljaju, svijet bi bio mnogo lakše i ljepše mjesto za život.


skroz omašena lopta - suština je baš u raspravljanju, svađanju, prepiranju, suprostavljanju mišljenja, vređanjima i tako tome. Inače bi i forum i život bili dosadni do bola.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2022 : 15:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Pogrebnik klasa za Bouncera.

Uopste ne vidim hajp oko Bouncera i Deadwood Dicka npr...preterano u svemu u losem smislu...


ti ne vidiš hajp oko Bounsera i Dika,ja oko Pogrebnika,Diskać_neznalica oko Bluba...
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni svi redom super, Comanche, Bouncer, Pogrebnik, Durango, Deadwood, Bass....od svih sam samo Blueberry-a prodao i odustao jer nije išlo.


Blub nije samo najbolji vestern,nego jedan od najboljih stripova uopšte - ja prosto ne mogu da verujem da si ti ovo napisao,ej bre,Diskać,tip koji ima sjajan ukus.Nabavi svega ti 6. i 7. knjigu,i bićeš mi zahvalan do kraja života.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/01/2022 15:04:03
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2022 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pod maksimom; o ukusima se ne raspravlja, krije se najgora moguca klopka i floskula... dapace, dogma.
Bas se,treba i mora raspravljati! Uvijek i svugdje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/01/2022 : 09:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma ko kaže da se ne raspravlja, ja sam ne volim baš kad netko kaže za nešto da je npr sranje, a nekome je to super.
Može se i normalno raspravljati bez vrijeđanja. ;)

A Borovnicu ću onda evo samo zato što je Anto dosadan probat pročitat ali iz knjižnice ili sken. Kada? Kad stignem. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 10:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Na preporuku njuške kojoj je svaki BD strip super ;)
Ajde dobro!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/01/2022 : 13:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mi je misterija da neko kome su svideli drugi westerni, Blub nije. To mi je kao da neko uživa u svim živim špageti vesternima a onda kaže da mu filmovi Leonea nisu legli.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 14:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Stvarno mi je misterija da neko kome su svideli drugi westerni, Blub nije. To mi je kao da neko uživa u svim živim špageti vesternima a onda kaže da mu filmovi Leonea nisu legli.



Prije da je obrnuto ;)

Svida ti se Leone, ali ti nije legel npr. Hisseinov Une corde un colt ili neki drugi biser iz spageti kolekcije.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/01/2022 : 14:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Red Marquis

Stvarno mi je misterija da neko kome su svideli drugi westerni, Blub nije. To mi je kao da neko uživa u svim živim špageti vesternima a onda kaže da mu filmovi Leonea nisu legli.



Prije da je obrnuto ;)

Svida ti se Leone, ali ti nije legel npr. Hisseinov Une corde un colt ili neki drugi biser iz spageti kolekcije.


Bluberi je u ovoj metafori Leone, jer je klasik, i najbolji serijal iz žanra.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 15:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Red Marquis

Stvarno mi je misterija da neko kome su svideli drugi westerni, Blub nije. To mi je kao da neko uživa u svim živim špageti vesternima a onda kaže da mu filmovi Leonea nisu legli.



Prije da je obrnuto ;)

Svida ti se Leone, ali ti nije legel npr. Hisseinov Une corde un colt ili neki drugi biser iz spageti kolekcije.


Bluberi je u ovoj metafori Leone, jer je klasik, i najbolji serijal iz žanra.



Klasik je, ali najbolji vestern strip nije sigurno. Pogotovo ne s današnje točke gledišta, pregazilo ga je malo vrijeme (način na koji je pisan, s puno "nepotrebnog" opsivanja). Kaj je očekivano za vrijeme u kojem je pisan jer tad ljudi nisu imali iste predodžbe o Divljem zapadu pa se autor trudil to dodatno opisati riječima. U usporedbi s Leonovim filmovima koji su bezvremenski i pitki, poglavito "Bilo jednom na Divljem Zapadu", Blub nije pitak i fluidan strip a i dosta je zahtjevan za praćenje priče. Novim generacijama redom ne odgovara Blub jer je "dosadan" (objašnjava ono kaj je mlađim generacijama već viđeno (na filmovima) i poznato (iz drugih serijala)) za čitanje, to je barem lako isčitati iz pisanja na forumu. Neka djela (ma koliko bila klasici) ipak teže prežive test vremena. I ne samo djela ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000