forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prvi susret Zagora i Teksa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29326 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/03/2022 : 17:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kupio danas, večeras možda pročitam, nisam čitao Zagora već ohoho godina.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12947 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/03/2022 : 20:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kupio danas, večeras možda pročitam, nisam čitao Zagora već ohoho godina.



Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 04/03/2022 : 21:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kupio danas, večeras možda pročitam, nisam čitao Zagora već ohoho godina.




vrati titulu!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18414 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/03/2022 : 21:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kupio danas, večeras možda pročitam, nisam čitao Zagora već ohoho godina.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2052 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 04/03/2022 : 21:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Da Tex izlazi u onolikoj mjeri ko Zagor sa svim silnim reprintima, ne bi ni ja citao Zagora. Ovako nemam sto drugo kupiti na kiosku, pa kad sam vec tamo kupim Zagora heheh
Sala na racun nerazumnog nesrazmjera u popularnosti izmedu ova dva junaka kod nas. Mene isto zanima ova epizoda, definitivno cu je probati nabaviti

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/03/2022 : 18:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Sterilno, nit smrdi nit miriše. Sam susret je banalan, kao i šakački obračun, a priča slijedi matricu Dugog putovanja. Zagor ima neke introspekcijske momente, ali zapravo se ne vidi da je išta stariji, iako je prošlo dvadeset godina, kao što nisu ostarili ni Adam Crane ni negatvac Bernet. Tu je Quanah Parker, a radnja se dotiče i događaja iz
ove knjige:

https://www.danas.rs/nedelja/ratnik-koji-nikad-nije-izgubio-bitku/
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 06/03/2022 : 19:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Nevjerovatno koliko se strip scena promijenila zadnjih 10-15 godina. Prije toga ovakvo izdanje bi imalo barem tri topica sa stotinu postova

Sjećam se kada je BP objavio prvo izdanje Hellblazera, koliko je bilo komentara, priče oko toga, pa prve slike kada je neko okačio, sveopće uzbuđenje... A danas, team up Texa i Zagora jebote! Većina ravnodušna, mnogi nisu ni znali da je to izašlo, uključujući i mene. Ono kao, meh...još jedno izdanje.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/03/2022 : 20:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Stari se, stari…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2022 : 23:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Zagor i Teks: Bandera!
Bosseli/Piccineli

Prvi susret Zagora i Teksa se odigrao u ediciji Mladi Teks Viler specijal #3, ali ovo je ipak nastavak prica koje smo videli na stranicama redovnog Zagora odnosno treci deo sage o braci po krvi Adamu Krejnu-Sivom Vuku-Zagoru. Za one koji su propustili tu informaciju te price su Izgubljeni rudnik (https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-26-28-izgubljeni-rudnik/319/) i Pod meksickom zastavom (https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-94-97-krvna-braca/813/), dve maestralne Bosselijeve epizode iz vremena kada je bio u punoj snazi na Zagiju. Nakon vise od 20 godina Bosseli se vraca ovoj tematici, a tacno 20 godina je i proslo od desavanja iz Pod meksickom zastavom i sada smo u 1859. godini.
Bosseli nastavlja s njegovim stilom pisanja kao da ova epizoda nije susret Zagora i Teksa: mnogo likova, sto novih, sto poznatih iz prethodnih prica, komplikovana situacija koja zahteva dosta teksta i ovo je ustvari treca Zagorova prica o ratu Komanca i Teksasana u koju je slucajno upleten i mladi Teks. Ne bih otkrivao nista, ali jako dobro je ovo Bosseli izveo, ostao je veran sebi i svom stilu pisanja, nije napravio previse pompe oko samog susreta unutar epizode, ali ipak prica ima odredjene manjkavosti a to je da je ogranicena na 130 stranica, nema onog osecaja epske sudbonosne epizode kao prethodni deo iz neformalne trilogije brace po krvi, a i mnogi elementi se ponavljaju iz Pod meksickom zastavom i poslednja jako vazna stavka jeste da je epizoda ocigledno namerno napisana tako da mora da ima nastavak jer mnoga pitanja su ostala bez razresenja a i sam kraj i finalni obracun i epilog je dosta mlako i (Zagorovo pismo je pomalo i pateticno).

[/url]


Ono sto je dobro jeste Bosselijeva hrabrost u tretiranju odredjenih likova, prikaz starijeg iskusnijeg Zagora koji odise mudroscu i aurom tajanstvenosti, misticnosti i ,,mitotvornosti" (nepostojeca rec){nazalost Piccineli ga crta kao da uopste nije 20 godina stariji sem sto ima sede zulufe i taj tu deo oko usiju, da li je ovo njegova greska ili vise svesna odluka urednistva da se Zagor ne menja previse, ne znam, ali sam naklonjeniji drugoj teoriji i smatram je velikom greskom} i to sto cemo 99% videti nastavak ove price sto znaci dve pozitivne stvari: Bosseli posle mnogo godina opet pise Zagora iako je to u Teksovom serijalu i imacemo priliku da vidimo vise starijeg Zagora i njegovog karaktera i zivota. Ko zna, mozda popularnost i dobra prodaja ovog serijala konacno dovede do lansiranja spin-off koji bi pratio Zagora u zrelijim godinama, poput onog Andreuccijevog predloga od pre mnogo godina (sto nije nemoguce s obzirom na mini serijale Le Origini i jos vise Darkvudske novele). U tom potencijalnom serijalu predlazem da scenaristi budu Bosseli i mlade snage (Marolla ili neka potpuno nova imena), a crtaci naravno sam krem nekadasnjeg Zagora a danasnjeg Teksa i Dampira - Piccineli, Andreucci, Rubini, Prisco, onaj Grk, moze i Brindisi da se okusa, spomenuo je u svom Teksoneu da mu je oduvek omiljeni strip junak bio Zagor.

Tako da ovo je uspesan susret, nista ne deluje isforsirano ili nametnuto na silu, nema pompeznosti i ludila oko tog susreta (sem one patetike na kraju), tako da me raduju buduci susreti i mogucnosti koje se mogu pojaviti u promenama u izdavackom planu Bonelija koje bi mogao doneti ovaj susret/i.

Prica: 8
Scenario: 8
Crtez: 10 {jedini problem je sto Zagor nije dovoljno ostario, ali kao sto spomenuh mislim da je to namerna odluka urednistva i onda je to njihova greska a ne Piccinelijeva, pa ne vredi zbog toga njemu umanjivati ocenu na 9)
Naslovna strana(Dotti): 1

Ukupna ocena: 79%


Sto ne iskoristise ovu Piccijevu ilustraciju kao naslovnu stranu (samo da ,,ofarbaju" Zagijevu kosu malo i obuku mu jaknu) niko ne zna.



***pricali smo na nekoj drugoj temi da je moguce da je Veseli omasio sa prevodom naslova epizode, medjutim nisu nista omasili, Bandera je mesto u Teksasu i veliki deo price Pod meksickom zastavom se u njoj odigrava, a i veliki deo ove price, tako da je ta Bandera toponim i nema potrebe da se prevodi.

Edited by - going going on 08/03/2022 00:04:37
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1308 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 08/03/2022 : 07:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Da, ostavio je Boselli dosta, kako ono kažu, easter eggs, po stripu, mene intrigira hoće li Tex ikad imati pustolovinu gdje se spominju Nakai, Shumavi i ostali Navaji...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12556 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2022 : 10:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Prvi susret Zagora i Teksa se odigrao u ediciji Mladi Teks Viler specijal #3..

Nisam ovo skužio, čekaj, onda ovo u ZS 36 je drugi njihov susret?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/03/2022 : 10:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
ZS 36 je Mladi Tex Willer Specijal br. 3.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29326 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/03/2022 : 11:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Strip mi se svidio!

Složio bih se Goingom, Boselli je uobičajeno napravio odličan scenarij za priču. Tex, mladi avanturist, koji se divi i začudo ljubomoran na Zagora i Zagor zanesenjak. Možda ipak malo previše likova za ovoliko malo stranica. Akcijske scene su fantastične i da nije trebala patetika za kraj. Opet Boselli ostavio prostor i za idući susret. Sve pet! Preporuka za čitanje!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12556 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2022 : 12:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

ZS 36 je Mladi Tex Willer Specijal br. 3.


Hvala Valter Nisam znao da je to jedno te isto.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 08/03/2022 : 15:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam konačno.
Moraću pročitati još barem jednom da formiram svoj sud o stripu.
Ali ovako na prvu, priča je dinamična, zanimljiva te dovoljno jasna, barem meni koji nisam čitao te prethodne priče za koje se vezuje. Nabavio sam ih svakako u Odabranim pričama.
Mnogo mi se dopala. Nekako je sve fino teklo, a sam Zagor, da se nadovežem na going goingov post - je mističan.
Međutim, bio je taj jedan trenutak u stripu, da ne spoilam, kada je Zagor razmišljao, to se barem može napisati i čini se da je tu bio na pragu svog "Povratka mračnog viteza." Nadam se da će to iskoristiti u narednim pričama, još više razraditi tu legendu o Zagoru kao nekakvom vrhovnom junaku Boneli univerzuma.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/

Edited by - J.Stickman on 08/03/2022 15:52:10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2022 : 17:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman

Pročitao sam konačno.
Moraću pročitati još barem jednom da formiram svoj sud o stripu.
Ali ovako na prvu, priča je dinamična, zanimljiva te dovoljno jasna, barem meni koji nisam čitao te prethodne priče za koje se vezuje. Nabavio sam ih svakako u Odabranim pričama.
Mnogo mi se dopala. Nekako je sve fino teklo, a sam Zagor, da se nadovežem na going goingov post - je mističan.
Međutim, bio je taj jedan trenutak u stripu, da ne spoilam, kada je Zagor razmišljao, to se barem može napisati i čini se da je tu bio na pragu svog "Povratka mračnog viteza." Nadam se da će to iskoristiti u narednim pričama, još više razraditi tu legendu o Zagoru kao nekakvom vrhovnom junaku Boneli univerzuma.



Steta sto nisi prvo procitao te Odabrane price, verujem da bi ti utisak onda bio jos bolji! Procitaj Odabrane kad stignes pa onda ponovi i ovu Zlatnu seriju i lepo ce sve leci na svoje mesto.
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 08/03/2022 : 20:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Ma hoću svakako, a nije mi baš toliko smetalo dok sam čitao, ono malo šturih objašnjenja je bilo tamam. Ali svakako su došle pa ću sve to fino i natenane da iščitam i uživam. Treba Boneli ovo malo češće raditi.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 13/03/2022 : 15:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Konačno sam sve pročitao. I odabrane priče koje su prethodile ovom susretu i još jednom ovu priču zbog koje sam pokrenuo temu.
Pa da krenemo redom.
Priča je dobra i dinamična. Crtež je prati u stopu. Početak fino gradi atmosferu i podsjeća na prethodne događaje. Zagor je drugačiji, više psihički nego fizički. Mislim da ne bi štetilo da mu se tijelo malo proširilo, da je dodana pokoja bora pored ovih sijedih vlasi, tik iznad ušiju. Naš legendarni junak ovako više podsjeća na mladolikog Mister Noa, ne bukvalno naravno ali s pedeset ljeta na plećima, trebao je imati koji ožiljak i trag proteklih godina više. Ne znam zbog čega nisu to dopustili. Možda su se plašili reakcije čitatelja na starijeg Zagora? To bi bila prava šteta. Kod Dylana to nije bio problem u PLaneti Mrtvih.
Što me dovodi do druge propuštene prilike.
Kao što sam ranije napisao, mogla je ovo biti dobra prilika za Zagorov "The Dark knight returns" trenutak. Međutim, razumijem i mogućnost zbog koje se nije išlo u tom pravcu. Ovo je na kraju svega Texov strip. Ali barem su prvi koraci u tom pravcu načinjeni. Nešto malo ali jako dobro je poduzeto u Ambisu Zla gdje je Zagor uistinu, u svakom smislu postao Duh sa Sjekirom. I ovdje je, kao što je to going going pisao, Zagor legenda. Ojeća se taj mitski status junaka i strahopoštovanje koje gaje prema njemu. Nekoliko scena uplašenih i zabrinutih likova koji su spazili crvenu košulju je samo pojačalo taj osjećaj. A tek Zagorovo lamentiranje o proteklim godinama? Da, to zaslužuje svoj poseban strip.
Ostala je na kraju ta najava novih mogućih susreta pa me baš zanima u kojem bi se to pravcu moglo odvijati. I gdje? S ovom pričom, trilogija o komančima i rendžerima bi trebala biti završena.
A sada nešto malo o Teksu.
Nisam dovoljno upoznat sa mladim Teksom. Pročitao sam dosta njegovih priča ali o njegovim mladim danima baš nijednu. Ali mi je zanimljiv lik i baš se vidi da je Kit Viller njegov sin. Barem mene podsjeća taj nadobudni, veći od života stav sa daškom zdrave zajebancije. U tome se i vidi ta razlika likova. Zagor je jesen, a Tex proljeće.
Dobra je ovo priča. Jaka, brza i žestoka ali ne i epska.
Da li je dovoljna za prvi susret ove dvojice junaka?
Za sada jeste. Ali otvorili su sebi puteve za nove ideje pa će biti zanimljivo pratiti u kojem će se pravcu ovo odvijati.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 18/03/2022 : 13:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Svakakve priče su dobivale nastavke, pa se iskreno nadam da će i ovaj susret dobiti nastavak...
Ima li ikakvih naznaka da bi Talijani mogli izbaciti još ovih crossover epizoda?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25920 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2022 : 13:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Biti će sigurno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12223 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/03/2022 : 19:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
da li če to Ludens jednom izdati?
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 18/03/2022 : 19:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
ja prezadovoljan. Očekivao sam ništa, a dobio sasvim korektnu i nepretecenzionu priču, sa odličnim crtežom, koja je nastavak dvije priče u top 10 Zagora svih vremena. Kao što svi prije rekose, žal je što Zagor nije prikazan stvarno ostarjelim. Sjajna mu je promjena u razmisljanju, a Teks je legao na sve vrhunski. E sad, preglupo je što Teks u 700 i kusur brojeva, nije spomenuo legendu poput Zagora, ali ispraviće to već Boseli u nekom od narednih brojeva redovnog Teksa. Jedva čekam nastavak.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25920 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2022 : 21:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne znaš ko je gori;današnji Boselli ili Burattini.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29326 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/03/2022 : 22:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Boselli je odličan, sve fino prostudira, Tex mu naravno nije kao Bonellijev, ali nije nimalo loš! Ima svoj stil (hrpa likova, ne boji se koristiti i lik Kita Willera, priče unutar priča, povijesni likovi, povijesni neprijatelji...), nije to štih davnih vremena, ali nije uopće loše!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 21/03/2022 : 07:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Marvelov recept.
Stavi sve svoje heroje u jedan film.

A sad Mali Rendžer i Zagor. Pa onda Trio Fantastikus. + Tex
A da prije toga bi mogli Kit i Miki. Pa Blek i Mark ... pa vremeplov, vremenski potres i svi oni zajedno ...

A ništa uzeo sam ga nedavno. Nisam imao pojma o čemu se radi.
Probudili ste znatiželju. Možda ga i pročitam.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000