forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji junak EsseGesse tria
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13061 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 21/06/2022 : 08:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Siljak66

Iskreno, nisam očekivao da će Mark biti ovako ubedljiv, očekivao sam bolji skor Bleka Stene.



Tako to izgleda danas, dojma sam da bi u djetinjstvu ova anketa izgledala drugačije.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29513 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/06/2022 : 09:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
U djetinjstvu bi Miki bio prvi!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7067 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/06/2022 : 10:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma šta vam je. U mom kraju je nekad Blek bio najveća faca, u rangu sa Zagorom. Sjećam se uvijek podjela tabora na Blekovce i Zagorovce.

Mark i Miki su bili škart sprem njima. Da ne govorim za Kena, on je bio najveće smeće. ;)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11230 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/06/2022 : 10:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ipak se okreće. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
316 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 22/06/2022 : 00:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Blek, Mark I Miki su dobri stripovi, odlično nacrtani sa scenariom namenjenim za osnovnoškolski uzrast i sa tog aspekta ih treba posmatrati i vrednovati. Svakako ih ne treba ubrajati u remek dela devete umetnosti, ali su mnogim generacijama bili savršena ulaznica za svet stripa. U zlatno doba LMS-a i zlatne serije Blek i Zagor (tim redom) su bili ubedljivo najpopularniji o čemu svedoče najveći tiraži. Sudeći po reakcijama novijih generacija Blek je najlošije ostario, a tome su doprineli ostali autori nakon essegesse-a koji su po meni "pokvarili" izvornog Bleka sa akcentom na preterano i do neukusa nabildovano telo i nadljudsku snagu. Iz nostalgičnih pobuda (a nostalgija je zajebana stvar) u koleciji i danas imam kompletnog essegesse Bleka, Marka i Mikija tek po par komada. Uz ogradu da sam ih jako davno čitao, oslanjajući se na adolescentsku vizuru, čini mi se da su u odnosu na Marka koji je trebao biti "unapređena" verzija Bleka , priče kod Bleka raznovrsnije, manje repetativne i predvidljive. Možda je tome doprinela i činjenica da Blekove epizode nisu uglavljivane u 64 strane tako da svi elementi u razvoju priče i karakterizaciji likova nisu bili ograničeni. U svetlu navedenog moj redosled je: 1. Veliki Blek 2. Komandant Mark 3. Kapetan Miki. Da dodam da iako je trio essegesse (Sinchetto, Guzzon, Sartoris) postigao zavidnu uniformnost u crtanju, Sinchetto je za klasu bio najbolji crtač, čije su gotovo sve naslovnice za desetku.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2022 : 03:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Smark
Bleksmor
No, 'Miki-Miki veliki', je kralj/car/faraon dosade...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 23/06/2022 : 01:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Blek kada ga je crtao essegesse (Ludens 1-25) mi je neprikosnoven i mada cudno zvucalo ozbiljniji mi je nego kasniji crtaci koji su blekove epizode radili na nivou sprdacine i prica sa obaveznim suvisnim humorom,
Blek je mogao da bude bolji lik i bolje price i da se iskoristi ozbiljnije ali sad je gotovo.Tako je nastao Mark posle,verovatno su videli da to moze bolje (essegesse)
Dakle

Blek
Mark

Miki
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 23/06/2022 : 01:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ma šta vam je. U mom kraju je nekad Blek bio najveća faca, u rangu sa Zagorom. Sjećam se uvijek podjela tabora na Blekovce i Zagorovce.

Mark i Miki su bili škart sprem njima. Da ne govorim za Kena, on je bio najveće smeće. ;)



Potpisujem sve
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13061 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/06/2022 : 11:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ma šta vam je. U mom kraju je nekad Blek bio najveća faca, u rangu sa Zagorom. Sjećam se uvijek podjela tabora na Blekovce i Zagorovce.

Mark i Miki su bili škart sprem njima. Da ne govorim za Kena, on je bio najveće smeće. ;)



To je bilo dok su momci igrali "kamema sa ramena". Danas skupljaju bodove u igricama ma mobitelu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18431 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/06/2022 : 11:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
essegesse Blek je neponovljiv, priče zanimljive a crtež vrhunski!
Baš sam uživao u pizdarijama Okultisa i Rodija i u scenama kad zapovjednik Mundira u stožeru pere
mozak svojim vojnicima, koje je Blek opet nadmudrio...
do Smotre Straže sam uživao a onda šok!
Neki potpuno drugi lošiji crtež, sečam se da sam bio zafrustriran koliko se crtež pokvario..
Ako se uzme samo početni period BLEK I MARK su poravneti a i prvi Mikiji nisu loši..
pogotovo Brodolom Aretuze i Snežna kraljica su mi top, da o Magicface (1000 lica) i ne pričam..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1602 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/06/2022 : 16:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Komandant Mark, naravno!

Iz kog god ugla posmatrano, i kao detetu mi je bio najdraži junak (Bleka i Mikija se ne sećam da sam čitao u tom nekom najranijem periodu,
kad sam se upoznavao sa strip junacima iz ZS i LMS), mislim da mi je bio draži i od Zagora (mada je Zagor imao zanimljiviji kostim),
a uz Kita Telera, to je bila trojka koju sam tad najviše čitao. Kod Marka mi je bio plus to što su većinom zaokružene epizode, pa ne moraš
da juriš nastavke, iako je to po pitanju razrade priče nekad bilo i mana.

Iz sadašnjeg ugla, opet mi je Mark najbolji, zreliji crtež, zrelije i zanimljivije epizode, bolji humor u njemu (kvalitetniji i više prilagođen za odraslu publiku nego Čikovi gegovi u Zagoru, ako već pričamo o tome koji je strip ozbiljniji) itd.


Na drugom mestu mi je Miki, mada ga sad slabo čitam, ali jesam i to par puta, a u nekadašnje vreme mi je najveća mana bilo ono večito "nastaviće se",
kad epizode nisu bile lepo razdeljene da se zna gde je početak a gde kraj.

Ako bi računali Blekove kasnije epizode, on bi mi bio na drugom mestu, ali, ako se računa samo EsseGesse period, njega sam najmanje čitao.
Onih nekoliko početnih brojeva, koje su kasnije reprintovali u LMS, mi se nisu ni najmanje svideli, što zbog sitnijeg crteža, što zbog
sličnog razloga kao kod Mikija, spojenih nekoliko pričica u jednu svesku i večitog "nastaviće se"...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000