forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Carl Barks na hrvatskom!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/11/2023 : 21:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Nije loše, ali ne bih imao ništa ni protiv više knjiga godišnje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2023 : 22:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sve je to lepo,ali kad će srpsko izdanje?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/11/2023 : 22:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Znači najmanje tri Paška godišnje,jupi,jupi
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/11/2023 : 23:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
To je dobar tempo. Znači da ćemo se već početkom sljedeće godine moći veseliti novom broju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 10/11/2023 : 08:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sve je to lepo,ali kad će srpsko izdanje?



Pitaj Udruženje.

Kupio jučer, baš lijepo izgleda knjiga.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2023 : 09:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam i ja jučer, izgleda za prste polizat.
Patkice idu na čitanje čim riješim NN Rat Svjetova. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2023 : 14:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
napokon!!!!
videh sliku probnog primerka, krajem meseca u prodaji!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/11/2023 : 15:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

napokon!!!!
videh sliku probnog primerka, krajem meseca u prodaji!!


Ajde da i to dočekamo...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2023 : 18:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovo prvo pročitao od IL ture i baš mi je bilo simpa.
Izdanje je odlično, Patke su zabavne, smiješne.
Za djecu je, ali nije pojednostavljeno do kraja i ima neki šarm, čekam ostatak ako ga ikada bude.
Boja mi je na momente super, a na momente se vidi jeftina kompjuterska gradacija, ali nije strašno.
Pajo Pakšu FTW. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/11/2023 : 18:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

napokon!!!!
videh sliku probnog primerka, krajem meseca u prodaji!!


Izgleda odlično...

Carpe diem
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
110 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 15/11/2023 : 18:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

napokon!!!!
videh sliku probnog primerka, krajem meseca u prodaji!!


Anto, podeli sliku sa nama

Every minute of the future, is a memory of the past...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2023 : 23:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Too bree

quote:
Originally posted by jagodanbg



Go to Top of Page

malimarinko
New Member



137 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 15/11/2023 : 23:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Simpatično, ponekad i za nasmijati se. Više vrijedi zbog nostalgije. Boja mi je generalno bila jako dobra. Na žalost ne uživam više u detaljima kao što su vožnja pačića u portapaku ( prtljažniku jelte ). O tome kao super ideji sam maštao kad sam bio mali, e sad je li bio Mikijev zabavnik ili Mikijev almanah vrag će ga znati. Na žalost moja dica nisu pokazala ni najmanji interes za "neke patke". U điru je Magic7 ( barem dok ne stigne Tintin )
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2023 : 23:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Cromwelle samo za tebe: Ne valja ni taj Disney !
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/11/2023 : 11:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote


Btw ovaj osjećaj nakon čitanja što spominje malimarinko mi zvuči vrlo poznato. Dok sam bio klinac ona fora kad Proka napravi leteću kadu mi je bila nestvarno luda ideja, no da danas to čitam bojim se da mi tu ne bi bilo ničeg više osim kratkog daška nostalgije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/11/2023 : 11:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Imam doma jedno 10ak knjiga Barksovih pataka u izdanju Fantagraphicsa i guštao sam u svakoj dok sam ih čitao Ne zbog nostalgije, već zato što su mi to idalje zabavne i dobro napisane priče s jako lijepim humorom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/11/2023 : 12:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
potpuno se slažem s Pakom, u pitanju su izuzetno snažne, duboke, ljudske priče
greota ako neko ne vidi dalje od (prilično transparentne) površine

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/11/2023 : 12:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Pakom.

Na neki način ovi meh komentari se mogu povezati s ovim današnjim postom Jakoga (ili kako mu tepamo Jakote kandidata za forumaša 2023. )

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=51884#2614130
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 03/01/2024 : 14:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
Ima li nekih novosti oko drugog broja?

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 05/01/2024 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Malo off-topik.

Kod mene u lokalnu trafiku par puta godisnje nose ove talijanske Paperino stripove. Super je to malo procitati i odmoriti mozak. :)

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/01/2024 : 15:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ima mislim nešto sitno i u Rijeci u Editu na Korzu, tj barem je znalo biti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Lenco
Junior Member



Croatia
301 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 01/03/2024 : 14:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
viđen u tisak medie, naručio sam 2 čim je izišlo

zna li tko kakva je prodaja bila?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/03/2024 : 16:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Eto, nisam ni znao da su (cak) dva broja izasla '95.
Hvala na informaciji del.


Bilo je još Diznija na makedonskom, npr. 1960. u magazinu Naš svet i 1995. u Ilustriranom zabavniku (reprinti iz Politikinog zabavnika).
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 29/03/2024 : 22:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Kad će više drugi dio, ovaj sam sad već valjda 40-50 puta pročitao...djetetu nikako da dosadi (4,5 godine).

Kratki osvrt po kriteriju 'koliko je zabavno čitati po tko zna koji put' + 'koliko je interesantno djetetu':

Povratak u klondike - ok priča, malo preduga, nema nekih extra zabavnik fora, mozda smo je i najmanje citali

Hipnoza - zabavna za čitati, super crtež (Paško kao djetlić, svizac, kokoš, gorila..). Ima dobru 'prođu'.

Superkajgana - meni najbolja, nikako da mi dosadi čitati, ima super fora, koke su uvijek hit, lako razumljiva, maloj nije teško pratiti

Slatkiš ili spačka - jako dobra, par super fora (uvijek je smijeh kad Paško polije ekipu i gurne ih niz stepenice), malo duga pa je brzo dosadila, pri kraju postane teze za pratiti kad začara Paška.

Mudrićev izum - dosta nezanimljiva, priča nejasna, tko su gnomovi, zašto ih nema, među lošijim pričama

Na tuđi račun - među zabavnijim pričama, lako za pratiti, par zanimljivih fora, nije mi još dosadila...kako je Srećko otvorio prozor iz vana, ha?

Blagdanski ručak - super zabavna, lako za čitati, nikako da dosadi. Senor naftalino de vazelino de paškorino me uvijek odvali. Inače, mala je skuzila da na strani 134 Tvrdica ima naočale na prvoj sličici, nema naočale na trećoj i onda opet ima na četvrtoj.

Pismo ili glava - ok priča, malo teže objasniti što je pismo, što glava, punchline je preteško djeteu za shvatiti

Riba, riba posvuda - još jedna ok priča, maloj je nejasno zašto su mu ribu stavili na krov a ne sa strane. Meni zanimljiva jer pokazuje koliko je škrtica zapravo dobar businessman...od jedne ribe do bogatstva.

Slikovita kampanja - super priča, laka za pratiti. Jedino mi je baš žao paška u ovoj priči, nije baš zasluzio da tako prođe. Kraj sa

Iza nanosa i rijeka - među boljim pričama, zanimljiva za čitati, nema ništa prekomplicirano da dijete ne moze shvatiti. Opet 'listonoša Pierre poste-restante', vrhunski..

Pseći govor - ova nikako nema prođu, ne znam zašto, jako malo smo je čitali.

Debeli crvi - još jedna dobra priča, laka za čitati i razumiti, nije mi još dosadila

Nizašto - nikako. Preduga, nezanimljiva.Prekomplicirano za objasniti.

Kuća za prodaju - meni dosadna, ali djetetu nikako da dosadi. Nije joj jasno zašto su stube pale...fali kadar na kojem se vidi da izvlače potporanj.

Bogati nasljednik - duga. Kud ćeš bolje od toga. Zanimljiva pričica, nije duga, ima dobru pouku.

Sijač kiše - kratka i zanimljiva. Malo zbunjuje oblik oblaka, kako je moguće da je oblak takav, kakav je to zmaj kraj Paška...

Uglavnom, kupio sam strip s ciljem da ću ga čitati djeci za koju godinu, ali izgleda da već sa 4-5 godina to ide bez problema...
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 02/04/2024 : 10:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
Počelo je proljeće, ima li ikakvih vijesti?

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000