forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oskar 2023.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/03/2024 : 15:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
Meni žao što neka Fibrina sjajna izdanja nisu bolje prepoznata.



Dosta stripova ima koje ljudi pročitaju nakon glasanja, a inače bi bolje prošli.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/03/2024 : 16:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To je tacno.

Meni je zao sto Sjajna nebesa nisu u top 3.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2024 : 17:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by borg
Meni žao što neka Fibrina sjajna izdanja nisu bolje prepoznata.



Dosta stripova ima koje ljudi pročitaju nakon glasanja, a inače bi bolje prošli.



Ja se ove godine zafrkao samo sa Makondovim Cudovistima. Nisu mi jos dopali saka a cujem da je fenomenalan strip. Samo toga nisam procitao pa nisam mogao ni reci nista o njemu. Ima vremena.
Nego nekidan je bio jedan izrazito cijenjeni clan ovog naseg foruma kod mene doma i kaze mi; pa kupujes stripove kartela! (Ja i ne znam tocno koji su)
Da, rekao sam mu. Kupujem. Zasto ne? Bas me briga za kartel. Volim stripove. A ionako cu ih zamjeniti jednom kad izidu na hrvatskom. Prvenstveno ce to sve kad tad Fibra poizbacivati. I nema da ih ima jos nesto puno, koji nisu na hrvatskom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/03/2024 : 17:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ajde da te podsetim koji su oni koji stoje iza zabrane prodaje fibre (i ostalih hrvatskih albumskih izdavaca iz Hrvatske) u Srbiji

ovako je barem bilo stanje u aprilu 2023
ne znam da li ima izmena

S poštovanjem,

Srpsko udruženje izdavača stripa (suisid), koga sačinjavaju:

300 Čuda

Beli put

Besna kobila

Čarobna knjiga

Darkwood

Forma B

Komiko

Lokomotiva

Makondo

System Comics


Under construction.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/03/2024 : 17:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajde da te podsetim koji su oni koji stoje iza zabrane prodaje fibre (i ostalih hrvatskih albumskih izdavaca iz Hrvatske) u Srbiji





Paralitičaru, ne vidim svrhu da radiš protiv izdavaštva zemlje iz koje potičeš, tako što ćeš podsećati ljude, koga treba da bojkutuju i to one, koji te to nisu ni pitali, na temi, koja definitivno nije o tome.

Ako već izdavač koji je "oštećen", ne poziva na bojkot, to svakako nije tvoj posao.
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 01/03/2024 : 17:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kata očekivano prva,kao i Texas Kid drugi.
Drago mi je da poštujemo svoje i to apsolutno zasluženo.
Nadam se da će jednog dana nova generacija naših autora preuzeti štafetu.
Frano mi prvi pada na pamet,on to može samo da hoće

Edited by - kuzman on 01/03/2024 17:45:16
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2024 : 17:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajde da te podsetim koji su oni koji stoje iza zabrane prodaje fibre (i ostalih hrvatskih albumskih izdavaca iz Hrvatske) u Srbiji





Paralitičaru, ne vidim svrhu da radiš protiv izdavaštva zemlje iz koje potičeš, tako što ćeš podsećati ljude, koga treba da bojkutuju i to one, koji te to nisu ni pitali, na temi, koja definitivno nije o tome.

Ako već izdavač koji je "oštećen", ne poziva na bojkot, to svakako nije tvoj posao.



A ja zaista moram kazati da govoris ko Sveto pismo!
I mene zaista nije briga ko izdaje stripove koje volim. Nisam ni jednom rijecju ni na onim topicima ucestvovao.
A na meni je kad izide na mom jeziku da uzmem ili ne uzmem ono sto do tad nisam imao. I uzimam, tako uvijek radim.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/03/2024 : 18:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajde da te podsetim koji su oni koji stoje iza zabrane prodaje fibre (i ostalih hrvatskih albumskih izdavaca iz Hrvatske) u Srbiji





Paralitičaru, ne vidim svrhu da radiš protiv izdavaštva zemlje iz koje potičeš, tako što ćeš podsećati ljude, koga treba da bojkutuju i to one, koji te to nisu ni pitali, na temi, koja definitivno nije o tome.

Ako već izdavač koji je "oštećen", ne poziva na bojkot, to svakako nije tvoj posao.


Kakav crni bojkot (gde u napisanom vidis poziv na bojkot??) pa i sam uzimam od carobnjaka, 300cuda, lokomotive i razmisljam o aldobrandu od komika

jednom se zivi

covek je ziveo u neznanju sta ima lose da zna
nesto malo vise kad vec sam spominje kartel


i kakav rad protiv pola izdavastva u zemlji odakle poticem kad pola srpskog izdavastva nije u kartelu?!?

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 01/03/2024 18:11:47
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2024 : 19:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znam pricu. Znam slucaj. Nisam pobrojao sve sudionike, to sad nije ni bitno.
Nisam zivio u neznanju. Dapace...
Ali nisam nasao za shodno da se ocitujem o tome. Nije niposto ni ovdje mjesto za takvo sto.
Kupujem i kupovacu, uglavnom. (Dok i ako, ne izidu ovdje)
E da... i nisam ja spomenuo kartel, vec gospodin koji je bio kod mene kuci. Pa vidio si sto pisem...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/03/2024 : 19:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro mogao si nas mozda postedeti detalja posete izrazito cijenjenog clana ovog naseg foruma, ali dobro kao friski forumas godine zasluzujes odredjene privilegije.

Nakon dugo vremena evo mi aleksa opet na grbaci.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 01/03/2024 19:21:05
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2024 : 19:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zasto?
Prica je super i u sklopu sa 'zadanom' temom.
Ali vidim da je ovo jednosmjerna cesta. Ti si kao poreznik, uvijek se vracas.
Ok je to, imas volje.
Ja je nemam.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/03/2024 : 20:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Jedino ne mogu da procenim da li će ljudi ove godine izglasiti Cat Claw ili Spaghetti box kao #1.



Zovite me sledeći put da vam čitam horoskop.

Šalim se ja malo, ali za mene je Lazarus duhovni pobednik ovogodišnjih izbora. Em nije novo izdanje starog stripa, em je strip odličan. Drago mi je što je rangiran tako visoko
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 01/03/2024 : 21:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Tu je naker potpuno u pravu.
Treba izdvojiti najbolje izdanje od najboljeg novog stripa.
Jer ovdje je većina retro stripova .
Prošle godine pobjednik je bio Inkal prije Alvar...
Radi se o fantastičnim boxevima bez daljnjeg ali treba odvojit kategorije.

Edited by - kuzman on 01/03/2024 21:36:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2024 : 18:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Po listi bih rekao da su ljudi gladni westerna.

Sad će anto: Hoćemo Džonu Heksa!


ne znam šta se čeka
Ralf će u nekoj skorijoj budućnosti (na moju sreću ne toliko dalekoj) biti izdan (priča se po kuloarima),tako da mi je sad Džona prva želja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2024 : 18:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by naker
Jedino ne mogu da procenim da li će ljudi ove godine izglasiti Cat Claw ili Spaghetti box kao #1.



Zovite me sledeći put da vam čitam horoskop.

Šalim se ja malo, ali za mene je Lazarus duhovni pobednik ovogodišnjih izbora. Em nije novo izdanje starog stripa, em je strip odličan. Drago mi je što je rangiran tako visoko


+1
A Predak je zaslužio višu poziciju definitivno.
Čudi me da je Skarbek tako loše kotiran,mislio sam da će ući u prvih petnaest.
Jedino mi je žao slabih pozicija Najkulinih Spirua od Emila Brava - u pitanju su stripovska remek dela.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/03/2024 18:57:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2024 : 17:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

To je tacno.

Meni je zao sto Sjajna nebesa nisu u top 3.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000