forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatski parlamentarni izbori 2024.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 17

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 18/04/2024 : 16:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke

Edited by - Lorda on 18/04/2024 16:26:21
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 18/04/2024 : 16:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Da se razumijemo, ne postoji niti radikalna desnica, ovi klaunovi iz DP-a ili Skejo su tu samo radi folklora...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25924 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/04/2024 : 16:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
HSPa ima tri i sva tri su praktično beznačajni.
Ali ih ima.
Vrhunac im je okupiti se u crnim uniformama i dizat desnicu.
Ako je to TO od radikalizma nema brige za Hrvatsku.
Ali isto nam je bolje ne dat im ni blizu vlasti.
Isto važi i za RF.
To nisu opasnosti za HR.
Možemo je već druga priča.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 16:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Inače, mene zaista zanima ovo što sam pitao CV-a što se tiče njegovog korištenja pojmovlja. Da ne bi ispalo da ga trolam.



Dakle, na temu sam se javio jer si ti DP nazivao krajnjom desnicom. Inace nemam bas nesto za reci na temu politike, jer demokraciju smatram salom, a ako na temu neke sale imam nesto ozbiljno za reci onda je to eventualno u vezi ljudi koji o njoj ozbiljno raspravljaju, nikako o sali samoj.
Ali mislim da ima smisla reci: radikalne/ekstremne/krajnje opcije u Hrvatskoj demokratskim putem nisu nikada osvojile vlast i nikad i nece pa se toga nema smisla bojati.
Nijanse izmedju "krajnjeg", "ekstremnog" i "radikalnog", ako takve postoje, iz gore navedenih razloga nisam promisljao. Koristim ih kao sinonime, da.
DP svakako nije nista od toga, DP je desni centar te time "krajnja", "ekstremna" ili "radikalna" desnica medju parlamentarnim strankama u Hrvatskoj ne postoji.
"Krajnja", "ekstremna" ili "radikalna" ljevica, medjutim, postoji - u obliku Mozemosa i do nedavno RF-a.
Ali, opet, u Hrvatskoj ekstremi demokratskim putem nikada nece doci na vlast pa koga briga za njih.


Govoriš jako autoritarno i samopouzdano. Gotovo kao naš premijer ili predsjednik.
Ali mislim da nemaš dovoljno argumenata za poduprijeti svoju analizu.
Slažem se s dvije stvari: RF je radikalna ljevica i radikali u Hrvatskoj nemaju dobru prođu.

Ne slažem se da DP nije radikalan. Za Možemo postoje argumenti za obje strane, ali ja sam u pravilu tvrdio da jesu ekstremna ljevica.
Kako bilo, čini se poprilično netočnim reći da su Možemo ekstremi, a DP nisu. Ako je tvoja definicija ekstremizma bazirana na upotrebi nasilja, onda su DP-ovci definitivno najbliže tome da budu radikali. Barem što se tiče opcija koje su ušle u sabor. Da se razumijemo, moja definicija ekstremizma ili radikalizma se ne bi temeljila na voljnosti upotrebe nasilja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 16:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

HSPa ima tri i sva tri su praktično beznačajni.
Ali ih ima.
Vrhunac im je okupiti se u crnim uniformama i dizat desnicu.
Ako je to TO od radikalizma nema brige za Hrvatsku.
Ali isto nam je bolje ne dat im ni blizu vlasti.



Dobro, ali po čemu su Glasnović i Esih radikalniji od Hasanbegovića, Markuša, Pauka ili Bujanca?
Oni svi skaču iz jedne koalicije u drugu kroz godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 18/04/2024 : 16:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ne znam imamo li različite definicije radikalnog, meni je radikalan primjerice Pol Pot ili Staljin ili Hitler...

Da bi RF ili Možemo otvarali logore ili likvidirali nepoželjne je više nego smiješno.

Meni njihova woke agenda ide neopisivo na živce, ali kada ih vidiš kako razdragano cupkaju s podignutim ručicama na Baretove pjesme, pa gdje će vam duša da ih optužujete za radikalizam

A osim toga samo za glupane u DP-u je najbitnija stvar dvojezične ploče ili Pupovac žetončić.

Općenito svjetonazorske teme su bitne ali samo kao treća ili četvrta tema, prva i najbitnija tema bi trebalo biti isključivo ekonomija i natalitet...

Znači; biciklističke trake, natpisi na zgradama ili krvna zrnca su apsolutno nebitna tema... I tu onda padaju skoro sve stranke na ispitu, i lijevo i desno.

Edited by - Lorda on 18/04/2024 16:36:40
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2024 : 16:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Da oće Peđa sad pokupit koliko može ljudi i pokazat prst vrlom predsjedniku i uć ko čovik u vladu.




Onda možemo ukinit i izbore koji će nam q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2024 : 16:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 16:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.


Mislim da si ti jedina osoba na svijetu koja misli da je Možemo radikalniji od RF-a. Uopće ne znam na što misliš kada to kažeš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 16:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda



Općenito svjetonazorske teme su bitne ali samo kao treća ili četvrta tema, prva i najbitnija tema bi trebalo biti isključivo ekonomija i natalitet...



Ekonomija i natalitet nisu odvojeni od svjetonazora. Upravo su njihovi ekonomski svjetonazori ono što čini Možemovce radikalnima.
Doduše, kod Možemovaca postoji velika distorzija između onoga za što se oni zalažu i onoga što njihovi glasači misle o njima. Dapače, stvari za koje se zalažu su toliko bizarne, da ti ljudi ne vjeruju kad im to kažeš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2024 : 16:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.


Mislim da si ti jedina osoba na svijetu koja misli da je Možemo radikalniji od RF-a. Uopće ne znam na što misliš kada to kažeš.



ide mi na neku stvar proseravanje woke a još više zelena ideologija.
A kad se sitin onih njihovih klečanja za BLM vata me povraćanje.
RF bar neki q govori u prilog radnika,šta NIKO od te nazovi ljevice nije ni spomenija.
U biti Kata ti je nešto ka ona Krišto na desnoj strani,ima neku svoju viziju društva znaju je objasnit al nemaju prođu .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/04/2024 : 16:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaku kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



Mozes li ih zamisliti kako sa stednih racuna plindraju sve iznad 100.000 eura, kako "cancel" kulturno salju neistomisljenike u gulag, kako u borbi protiv izmisljene fobije djeci rezu genitalije, a svakoga tko se tom ludilu protivi zakonski gone, po primjeru zemalja u kojima je Internacionala vec na vlasti, kako se barem solidariziraju s teroristickim pokretima tipa BLM koji su nedavno spalili pola Amerike (malo teze provesti u djelo u zemlji u kojoj rasizma nije nikad bilo jer, osim ako pitamo Beageu, nije bilo drugih rasa, ali zasto ne odgovoriti na poziv Internacionale i organizirati barem skup solidarnosti), kako pale krijesove u sjecanje na doba kad je Crvena armija osigurala da Hrvati ne dobiju slobodne izbore nakon rata pa jos jednom izaberu Maceka, kako ukidaju majkama prava koja su im bila zajamcena ugovorom, jer im se ne svidja tko ga je potpisao, kako po zemlji prakticki bez industrije provode sulude eko-politike jer Zemlja ima jos maksimalno 10 godina prije negoli bude prekasno, ali se moramo pripremiti na dugorocni rat s Rusijom?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2024 : 16:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zajebite te priče s natalitetom ,ni puno bogatije države nisu uspile to popravit šta su ulupale gomilu love pa nećemo ni mi.
Prazna priča za naivčine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10125 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/04/2024 : 16:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Kad sa vlasti odu briselski igrači tek onda smo najebali. Ovi bar moraju slušati pametnije i civiliziranije od sebe.


Upravo tako.
Izbori kod nas će možda postat bitni za 5 do 10 godina kad nabuja rasizam. Tek tada bi se mogle pojavit ekstremno desne stranke.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 16:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.


Mislim da si ti jedina osoba na svijetu koja misli da je Možemo radikalniji od RF-a. Uopće ne znam na što misliš kada to kažeš.



ide mi na neku stvar proseravanje woke a još više zelena ideologija.
A kad se sitin onih njihovih klečanja za BLM vata me povraćanje.
RF bar neki q govori u prilog radnika,šta NIKO od te nazovi ljevice nije ni spomenija.
U biti Kata ti je nešto ka ona Krišto na desnoj strani,ima neku svoju viziju društva znaju je objasnit al nemaju prođu .


Kata je jednako woke i zelena koliko i Možemovci.
I jedni, i drugi tule o radničkim pravima.
Razlika između njih je jedino što bi RF u potpunosti ukidao privatno vlasništvo, izlazi im se iz NATO-a i generalno su spremniji podržati nasilje ideoloških istomišljenika. Ostalo je jako slično.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2024 : 16:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.


Mislim da si ti jedina osoba na svijetu koja misli da je Možemo radikalniji od RF-a. Uopće ne znam na što misliš kada to kažeš.



ide mi na neku stvar proseravanje woke a još više zelena ideologija.
A kad se sitin onih njihovih klečanja za BLM vata me povraćanje.
RF bar neki q govori u prilog radnika,šta NIKO od te nazovi ljevice nije ni spomenija.
U biti Kata ti je nešto ka ona Krišto na desnoj strani,ima neku svoju viziju društva znaju je objasnit al nemaju prođu .


Kata je jednako woke i zelena koliko i Možemovci.
I jedni, i drugi tule o radničkim pravima.
Razlika između njih je jedino što bi RF u potpunosti ukidao privatno vlasništvo, izlazi im se iz NATO-a i generalno su spremniji podržati nasilje ideoloških istomišljenika. Ostalo je jako slično.



Teško,al svejebno jerbo Kate ne ulazi a ovi imaju neloš rezultat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/04/2024 : 16:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
tinton

Mislim kako se svi slažemo kako je Kelminac ekstremna desnica. Ne znam zašto svi vi potežete, ako je u pitanju ekstremizam, nasilje, iako ni to nije isključeno. DP se svjetonazorski razlikuje od SDP-a i Možemo. SDP je uglavnom pristojna stranka, O.K. Peđa zna arlaukati, ali to je toliko smiješno vidi se to prozirno glumatanje, on je školovani političar kao i Plenky, a i Plenky je u mnogim svojim stavovima svjetonazorski bliži Možemo i SDP-u.
Možemo je vrlo agresivna ekipa. Složio bi se CV-om da oni ustvari nisu opasni te je to vjerojatno glumatanje, mada s njima nikad ne znaš, jer što je na prosvjedima simbol uzdignute pesnice nego simbol ekstremnih pokreta.
Ti si se tintone pogubio, tebi se ne sviđa svjetonazor pa su ti oni koji imaju drugačiji svjetonazor od toga ekstremisti. Meni se ne sviđa SDP-ov svjetonazor ali ne bi za njih rekao da su ekstremisti. Dok Možemosi svojim ponašanjem i agresivnošću jesu, to im je nekakav zadatak kako bi dobili mlade zbunjene revolucionare kojima se sviđa ta nasilna retorika.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25924 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/04/2024 : 17:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Kad sa vlasti odu briselski igrači tek onda smo najebali. Ovi bar moraju slušati pametnije i civiliziranije od sebe.


Upravo tako.
Izbori kod nas će možda postat bitni za 5 do 10 godina kad nabuja rasizam. Tek tada bi se mogle pojavit ekstremno desne stranke.


Onda m9gu koalirat CCDC i DP😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 18/04/2024 : 17:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s tobom da se način rješavnja ekonomskih problema/nataliteta itekako ima veze sa svjetonazorom. No tu me više nervira što u izbornoj noći najvažnija postizborna udavača akcent stavlja na SDSS i Pupovca...

Nažalost to je njima glavna tema koja ih zaokuplja, a iza toga bojim se da nemaju nikakvu supstancu. Penava ima iskustvo vođenja Vukovara a to je upravljanje novcem koji dobija od države kao područje posebne državne skrbi. Volio bih vidjeti kako je pokrenuo ekonomiju u Vukovaru tako da ne postane grad duhova. I sada bi on trebao voditi državu.

Ništa bolji nije niti Plenković, dobar je samo u spletkarenju i žicanju europske love... Uz sve što nam ide na gore ove mrvice tipa dizanje plaća može zahvaliti samo zato što smo blizu Europe i njenih para. Jelte; zakon spojenih posuda djeluje.

I još je HDZ korumpiran do srži, a većina članova je tamo samo zbog interesa, ideologija im je zadnja rupa na svirali dok se mogu okoristiti na kazanu... Da u paralelnom svemiru dođe Radnička fronta na vlast pola HDZ-ovaca bi prebjeglo tamo.

Možemo izgleda nisu korumpirani ali su nevjerojatno nesposobni, jedino što im dajem za plus što više nema očite pljačke kao za vrijeme Bandića... No na svu sreću oni nikada neće kreirati nacionalnu politiku.

I što ostaje, SDP s Peđom; ima 2 metra ali je mlak k'o para... Mi Balkanjerosi volimo homoerotske vođe; mrke, odlučne, bahate, glasne, prave muškarčine... Peđa voli cvijeće i romantične šetnje uz more... Nije to za vlast.

I šta ostaje; MOST- lokalna stranka...

Uglavnom popušismo kako god da okreneš.

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Lorda



Općenito svjetonazorske teme su bitne ali samo kao treća ili četvrta tema, prva i najbitnija tema bi trebalo biti isključivo ekonomija i natalitet...



Ekonomija i natalitet nisu odvojeni od svjetonazora. Upravo su njihovi ekonomski svjetonazori ono što čini Možemovce radikalnima.
Doduše, kod Možemovaca postoji velika distorzija između onoga za što se oni zalažu i onoga što njihovi glasači misle o njima. Dapače, stvari za koje se zalažu su toliko bizarne, da ti ljudi ne vjeruju kad im to kažeš.


Edited by - Lorda on 18/04/2024 17:09:58
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/04/2024 : 17:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Govoriš jako autoritarno i samopouzdano. Gotovo kao naš premijer ili predsjednik.
Ali mislim da nemaš dovoljno argumenata za poduprijeti svoju analizu.
Slažem se s dvije stvari: RF je radikalna ljevica i radikali u Hrvatskoj nemaju dobru prođu.

Ne slažem se da DP nije radikalan. Za Možemo postoje argumenti za obje strane, ali ja sam u pravilu tvrdio da jesu ekstremna ljevica.
Kako bilo, čini se poprilično netočnim reći da su Možemo ekstremi, a DP nisu. Ako je tvoja definicija ekstremizma bazirana na upotrebi nasilja, onda su DP-ovci definitivno najbliže tome da budu radikali. Barem što se tiče opcija koje su ušle u sabor. Da se razumijemo, moja definicija ekstremizma ili radikalizma se ne bi temeljila na voljnosti upotrebe nasilja.



Da, a ti si, kao sto i prilici klincu kojemu bi vecina nas ovdje po godinama mogla biti tata, olicenje poniznosti.

Moja definicija ekstremizma jest bazirana na upotrebi nasilja, da - nasilja nad slobodom misli, govora i vjere, nasilja nad privatnim vlasnistvom, nasilja nad djecacima kojima su mozda hlace bile neudobne pa su si iz fore zavezali rucnik oko pojasa, iz cega je bjelodavno da im treba otvoriti rupu u pubisu, ili djevojcicama koje vise vole plavu od ruzicaste boje, sto je djetinja sifra za: "Stavite me na blokatore puberteta!", nasilja nad stocarima jer meso ima prevelik carbon footprint, nasilja nad ljudima koji jedva imaju i za dovoljno drva da prezime, ali njihovo grijanje ce podici razinu mora na Maldivima u 24. stoljecu... Da, sve je to za mene ekstremizam, definiran nasiljem i svakako ne "lijeva" politika u smislu zakona o radu ili subvencioniranog zdravstva ili skolstva i slicnih kamilica.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 17:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Govoriš jako autoritarno i samopouzdano. Gotovo kao naš premijer ili predsjednik.
Ali mislim da nemaš dovoljno argumenata za poduprijeti svoju analizu.
Slažem se s dvije stvari: RF je radikalna ljevica i radikali u Hrvatskoj nemaju dobru prođu.

Ne slažem se da DP nije radikalan. Za Možemo postoje argumenti za obje strane, ali ja sam u pravilu tvrdio da jesu ekstremna ljevica.
Kako bilo, čini se poprilično netočnim reći da su Možemo ekstremi, a DP nisu. Ako je tvoja definicija ekstremizma bazirana na upotrebi nasilja, onda su DP-ovci definitivno najbliže tome da budu radikali. Barem što se tiče opcija koje su ušle u sabor. Da se razumijemo, moja definicija ekstremizma ili radikalizma se ne bi temeljila na voljnosti upotrebe nasilja.



Da, a ti si, kao sto i prilici klincu kojemu bi vecina nas ovdje po godinama mogla biti tata, olicenje poniznosti.


A jel' sam bar prestao smrditi po majčinom mlijeku ili i dalje zaudaram?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/04/2024 : 17:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by kiky

nisam stigao glasati na izborima, upravo zbog cjelodnevnog rada i angažiranosti na izborima u svojoj izbornoj jedinici, ali čestitke za MOŽEMO. jako lijepo iznenađenje i jako dobar rezultat jedne jako zanimljive stranke odlučnog i odrješitog vodstva. lijepo je tako nešto vidjeti. malo nas je, al nas ima...


Kada ti ovo quotam za par godina, hoćeš opet tvrditi da nikada nisi podržavao Možemo?



što to mene briga hočeš li ti mene kvotati za par godina ili ne? kao da se ja tebe bojim? i baš se meni jako tresu gaće svaki put kad ti vadiš moje citate iz prošlosti...



samo neka MOŽEMO ne završi kao ORAH mirele holy. taj fenomen novih strančica koje tako sjajno (i brzo) zabljesnu na političko-izbornom nebu pa se zatim još brže ugase i nestanu u moru propalih političkih projekata je nešto za što se nadam da ovi znaju kako izbjeći...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/04/2024 : 17:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa nisam rekao da bi te trebalo biti strah, nego samo pitam jel' se može ovo protumačiti kao podrška.
Za one prijašnje postove si mi rekao da to nije bila podrška, pa zato želim da utvrdimo na vrijeme.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/04/2024 : 17:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
više mi je ovo kao veselje da postoji podosta ljudi koji vole ovakve političke opcije.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7798 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/04/2024 : 18:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je kurac, a ne demokracija. Demokracija bi bila da je cijela drzava jedna izborna jedinica. Ovako imamo situaciju da mozemo ima vise od 20 tisuca glasova vise od mosta i mandat manje, da ima niti 10 tisuca manje od dp-a i cetiri mandata manje. Da fokusa treba 40 tisuca glasova za mandat, a hdz-u i sdp-u desetak. Ovo je cirkus, a ne izbori. Kakvi izbori takva i drzava. Al neka, u cirkusu je uvijek veselo, nasmijes se... a klaunova kolko os.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 17  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000