forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatski parlamentarni izbori 2024.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2024 : 15:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Zapravo, nije istina da radikalne/esktremne lijeve opcije nikad nisu osvojile vlast u Hrvatskoj. Konkretno, radikalni ekstremisti iz Možemo su osvojili (i to maltene plebiscitarno) vlast u najvećem i glavnom gradu. Ja tako već par godina živim pod njihovom radikalnom woke (straho)vladom, i to vam je tako strašno da iz kuće ne izlazim bez makeupa i suknje, u strahu da me ne skupe u jednu od onih marica duginih boja što kruže gradom.

Zajebanciju i ideološku paranoju na stranu, bitnije je ipak ono što tintač kaže, život pod radikalnom ekonomijom, hihi.

Uglavnom, posljedice te i takve ekonomije su toliko radikalne, da ZG Holding koji kad ga je nova vlast preuzela na tekućem računu nije imao dovoljno novca za isplatu sljedeće mjesečne plaće po prvi put nakon X godina posluje sa plusom, zatečeni nezakoniti deficit od 185 milijuna eura je vraćen 2 godine prije roka, plaćanja dobavljačima koja su kasnila po 6 mjeseci više ne kasne, a povlaćenje novaca iz EU fondova je značajno efikasnije nego kod prethodne vlasti. Zbog tih pozitivnih pomaka, odnosno sređivanja proračuna, poboljšanja likvidnosti i transparentnosti poslovanja, agencija S&P je u mandatu ove vlasti već dvaput podizala kreditni rejting Grada, pa je tako on sada nakon 13 godina prešao iz špekulativnog u financijski. Cijene režija pritom nisu rasle, no nećemo sad u populizam ulaziti, samo makro slika


Ali oni su za pedere i crnce.

Goni bandu, sve ce nas naguzit... a mozda i pocrnimo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/04/2024 : 15:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by ken2

a dobro, mogao si pola sata izaći i glasati
nije valjda da se bojiš da bi bez tebe ubacili 100 listića za hdz, riskirajući da im se osobe koje su zaokružili kasnije pojave na biralištu




treba se pokazati i dokazati... uskoro su evroparlamentarni izbori i ja bi rado da ponovno dobijem takvu funkciju. nisu to neke pare, ali biti glavni, organizirati stvari, nadzirati i naređivati ostalima pruža čovjeku određeno zadovoljstvo.


Naređivanje je sranje.
Nisan zna da si kompleksaš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 19/04/2024 15:20:27
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hohoho,pa jel mi to imamo mini drzavni udar?
https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/ustavni-sud-tvrdi-da-milanovic-ne-moze-biti-mandatar-sdp-najavio-izvanrednu-presicu/2557755.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/04/2024 : 15:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Zapravo, nije istina da radikalne/esktremne lijeve opcije nikad nisu osvojile vlast u Hrvatskoj. Konkretno, radikalni ekstremisti iz Možemo su osvojili (i to maltene plebiscitarno) vlast u najvećem i glavnom gradu. Ja tako već par godina živim pod njihovom radikalnom woke (straho)vladom, i to vam je tako strašno da iz kuće ne izlazim bez makeupa i suknje, u strahu da me ne skupe u jednu od onih marica duginih boja što kruže gradom.

Zajebanciju i ideološku paranoju na stranu, bitnije je ipak ono što tintač kaže, život pod radikalnom ekonomijom, hihi.

Uglavnom, posljedice te i takve ekonomije su toliko radikalne, da ZG Holding koji kad ga je nova vlast preuzela na tekućem računu nije imao dovoljno novca za isplatu sljedeće mjesečne plaće po prvi put nakon X godina posluje sa plusom, zatečeni nezakoniti deficit od 185 milijuna eura je vraćen 2 godine prije roka, plaćanja dobavljačima koja su kasnila po 6 mjeseci više ne kasne, a povlaćenje novaca iz EU fondova je značajno efikasnije nego kod prethodne vlasti. Zbog tih pozitivnih pomaka, odnosno sređivanja proračuna, poboljšanja likvidnosti i transparentnosti poslovanja, agencija S&P je u mandatu ove vlasti već dvaput podizala kreditni rejting Grada, pa je tako on sada nakon 13 godina prešao iz špekulativnog u financijski. Cijene režija pritom nisu rasle, no nećemo sad u populizam ulaziti, samo makro slika



Ne razumijem na koji sam nacin u krivu.
Tema je parlamentarni izbori, ne izbori za gradsku vlast. Birali su ljudi i Zeljka Keruma za gradonacelnika drugog najveceg grada u Hrvatskoj (i isti nije potonuo u more) pa nitko to ne prevodi na nacionalnu razinu kao realnu opciju. Davali su ljudi svoj potpis ("i to maltene plebiscitarno") Zeljki Markic za jednu konkretnu inicijativu pa je na nacionalnim izborima dozivjela fijasko. Vodili su primitivceki, navodno, odlicno Metkovic i Vukovar pa se pokazalo da je lokalna razina jedno, a nacionalna nesto sasvim drugo. Hodali su ljudi za "zvizdacima" po Zagrebu nekoliko mjeseci, nasjedali na fore tipa "blokiram delozaciju dok kamere rade, poslije kad ja odem doma, dodje policija i svejedno provede delozaciju" pa koji je rezultat toga osim da neki klinac prima 7,000 eurica osnovne place u Bruxellesu? Lokalne pizdarije su jedno, osvajanje parlamentarne vecine je nesto posve drugo.
Izborni rezultati su jasni - na nacionalnoj razini Mozemo otima neku sicu glasova SDP-u, DP HDZ-u, zahvaljujuci tome sto su te dvije mainstream stranke odavna posve ispraznjene od svakog smisla, ali dalje od toga - nikada.

"Mladi, a strucni" (citaj: "ljudi u srednjim 40-ima koji su diplomirali s 39, a u zivotopisu imaju valjanje po Varsavskoj i zabijanje zastave na Jakusevcu") su zahvaljujuci ne vise samo metropolskim naivcinama i virtue-signalizatorima nego i wannabe kozmopolitima iz provincije dobili koju sinekuru vise? Odlicno za sve navedene, ali s tih 10 saborskih mjesta ce napraviti sto tocno, osim kostati nas ponavljanja izbora?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 15:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Lorda

Ne bih se baš složio da su RF a posebno Možemo krajnja/radikalna ljevica... Ne mogu ih zamisliti da ukidaju demokraciju i uvode jednopartijski sistem te da ubijaju kulake i oduzimaju privatno vlasništvo.

Evo odmah si zamišljam kako Tomašević sjeda na bicikl i sa bakljom prilazi Hrvatskom narodnom kazalištu i pali ga, ili Ivanu Kekin kako s molotovljevim koktelom spaljuje poslovnicu Zagrebačke banke



RF radikalna ljevica?
Radikalniji su Možemo sa svojim pizdarijama.



meni je misterija zašto si ti tako nadrkan na možemo

ovdje u zagrebu rade odličan posao i zato od mene imaju glas i sada i ubuduće - dok me ne razočaraju
a u biti, oni su do sada jedina stranka ili pojedinac za koje sam glasao, a da se (još) nisam razočarao
u zagrebu su uspjeli napraviti u kratkom vremenu jako puno, usprkos 20-godišnjoj pljački i neredu, usprkos saboterima unutar sustava, podvalama iz kontroliranih medija i usprkos prcanjima od strane vlade oko odobrenja sufinanciranja ili dozvola za sve i svašta



Nisan nadrkan jednostavno nisu moj djir.
Adeze organski ne podnosin.
Ono,bolje da ih ne opisujen da ne bi pojedinci povracali.
Jos bi doda pokojne ASH i HKDS.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2024 : 15:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kakav cirkus od drzave... bjezi odavde i ne okreci se sine...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2024 : 16:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Onda ni Bandićeva vlast nije bila kriva za lošu financijsku sliku Zagreba, nego državna vlast, odnosno opet isti ti koji su sad zaslužni za bolju (Plenkovićeva vlada)?


Naravno da to nije tako. Plenkovićeva vlada je konstantno dizala kreditni rejting, tako da ne može biti odgovorna za to što u Zagrebi isti kaska (u vrijeme Bandića je to bilo više, a sada manje). Nisam htio reći da trenutna vlast u Zagrebu nema ulogu u tome, nego samo ukazati na najvažnije faktore.

quote:
Originally posted by vukozec


Ja ti govorim da 2 godine živim u tim ekstremnim ekonomskim stavovima i nikakve negativne posljedice ne osjećam, a pogotovo ne te na koje ti aludiraš. Dapače, kao što vidimo, moja generacija ne pamti bolju situaciju za investitore.


Ti živiš u Gradu Zagrebu u kojem vlada Možemo, ne u Republici Hrvatskoj u kojoj vlada Možemo. Valjda razumiješ razliku između onoga što se može raditi na lokalnoj i onoga što se može raditi na nacionalnoj razini. Pa i ja sam u drugom krugu izbora glasao za Tomaševića.

quote:
Originally posted by vukozec


Ali, zašto ne bi ti iznio što je to najekstremnije ili najopasnije, kako god tko želi nazvati, u njihovim ekonomskim stavovima? Pitam bez sarkazma i cinizma, stvarno me zanima (a znam da ćeš citirati konkretne navode, a ne pričati paušalno).


Ideja odrasta je nešto najekstremnije što postoji na ekonomskom spektru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 19/04/2024 : 16:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Opa, evo ga i Ustavni sud dolijeva vatru! Sva sreća u pitanju su poslovično anemični i kilavi Hrvati pa se neće desiti ništa strašano, da su u pitanju Francuska ili neke Južnoameričke zemlje već bi i prosvjednici a i vojska bili na ulicama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 16:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
uf,da smo barem latinska Amerika

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/04/2024 : 18:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Kako ustavni süd moze protiv vecine u saboru, a sabor GA je izabrao.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2024 : 18:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne ulazeći u ovu specifičnu odluku, ne znam zašto ne bi mogao?
Dapače, nije li to cijela uloga US-a u RH?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 18:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Al nije svrha suda obrana adezeja?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 18:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kakvi-bi-bili-rezultati-da-je-cijela-hrvatska-jedna-izborna-jedinica/2557841.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

zanimljivo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/04/2024 : 19:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Jel mi moze netko objasniti na koju foru Most i DP mogu (po Grmoji) sastaviti vladu bez HDZ-a?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2024 : 19:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Jel mi moze netko objasniti na koju foru Most i DP mogu (po Grmoji) sastaviti vladu bez HDZ-a?


Rijeke pravde 41
DP 14
Most 11
IDS/Posavec/Fokus 5
Manjine bez Srba 5

=76

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/04/2024 : 19:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Meni se jako dopada nastup, stil i retorika Radničke fronte kod vas u Hrvatskoj. Tip partije za koju bih odmah glasao da postoji u ovim napaćenim državicama tkzv. "srpskog sveta". Nekako glas normalnosti i postavljanja pravih pitanja, pokušavam da zamislim da neko od ovih magaraca koji su ukorijenjeni po Srbiji i BiH donese i čita pisma radnika nasred skupštine (!). Baš primjer retorike koju bi trebalo da ima jedna moderna ljevičarska stranka (ne liberalna koja se ovdje prodaje kao ljevica) i konstantno vraćanje pitanja na privatizaciju, sumnjive poslove, tokove novca koji su mnogo bitniji od brojanja krvnih zrnaca i u kojima se krije prava priča. Zato je bitno da se "srpski svet" drži orijentalnog despotizma, narativa nacionalne ugroženosti i "presudnih istorijskih borbi u kojima moramo biti jedinstveni u odanosti velikome vođi". Hoću reći, vidim dosta ljutnje i ogorčenosti u ovom topiku, ali ipak u vašoj zemlji dominiraju normalniji politički narativi, eto u nekima od njih se mogu i pronaći.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25929 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2024 : 19:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Most uopće ne zanima vlast.
Oni su u lagodnoj poziciji.
Imaju svoje glasače,kritiziraju vlast i nemaju nikakvu odgovornost.
Mogu tako do penzije.Kad bi bili vlast mogu samo nazadovat.
DP će nastojat "unovčit"svoje mandate.
Nikakva ajmo svi zajedno za dobrobit Hrvatske slogan njima ne odgovara.
Oni hoće iskamčit od hdza koliko mogu.(vrli predsjednik im pomoga)
S drugim ne mogu ić jer bi propali na idućim izborima.
Možemo je isto u dobroj poziciji jer šta je gore sdpu njima bolje.
Oni će rasti i dalje.
sdp je mrtav i znaju da je mrtav ali se svi prave da nije.Milanović ih je vuduizirao ali ne zadugo.
hdz je u dobitnoj ulozi.imaji i ustavni sud na svojoj strani.(sve zahvaljujući mister prirodnoj nepogodi).
Plakanje za naćinom izbora sad kad su izbori održani po važećoj metodi je smiješno-Zna se kako se mijenja zakon(u saboru ili na referendumu).pa nezadovoljnici počnite skupljat potpise...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/04/2024 : 19:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Most uopće ne zanima vlast.
Oni su u lagodnoj poziciji.
Imaju svoje glasače,kritiziraju vlast i nemaju nikakvu odgovornost.
Mogu tako do penzije.Kad bi bili vlast mogu samo nazadovat.
DP će nastojat "unovčit"svoje mandate.
Nikakva ajmo svi zajedno za dobrobit Hrvatske slogan njima ne odgovara.
Oni hoće iskamčit od hdza koliko mogu.(vrli predsjednik im pomoga)
S drugim ne mogu ić jer bi propali na idućim izborima.
Možemo je isto u dobroj poziciji jer šta je gore sdpu njima bolje.
Oni će rasti i dalje.
sdp je mrtav i znaju da je mrtav ali se svi prave da nije.Milanović ih je vuduizirao ali ne zadugo.
hdz je u dobitnoj ulozi.imaji i ustavni sud na svojoj strani.(sve zahvaljujući mister prirodnoj nepogodi).
Plakanje za naćinom izbora sad kad su izbori održani po važećoj metodi je smiješno-Zna se kako se mijenja zakon(u saboru ili na referendumu).pa nezadovoljnici počnite skupljat potpise...



Dobra šala.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2024 : 20:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Most uopće ne zanima vlast.
Oni su u lagodnoj poziciji.
Imaju svoje glasače,kritiziraju vlast i nemaju nikakvu odgovornost.
Mogu tako do penzije.Kad bi bili vlast mogu samo nazadovat.
DP će nastojat "unovčit"svoje mandate.
Nikakva ajmo svi zajedno za dobrobit Hrvatske slogan njima ne odgovara.
Oni hoće iskamčit od hdza koliko mogu.(vrli predsjednik im pomoga)
S drugim ne mogu ić jer bi propali na idućim izborima.
Možemo je isto u dobroj poziciji jer šta je gore sdpu njima bolje.
Oni će rasti i dalje.
sdp je mrtav i znaju da je mrtav ali se svi prave da nije.Milanović ih je vuduizirao ali ne zadugo.
hdz je u dobitnoj ulozi.imaji i ustavni sud na svojoj strani.(sve zahvaljujući mister prirodnoj nepogodi).
Plakanje za naćinom izbora sad kad su izbori održani po važećoj metodi je smiješno-Zna se kako se mijenja zakon(u saboru ili na referendumu).pa nezadovoljnici počnite skupljat potpise...


Potpis.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/04/2024 : 20:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Dp Ide s hdz-om. Napali Su ideju mosta o tehnickoj vladi koja bi ponistila neke hdz poteze i zatim raspisala izbore Po novon izbornom zakonu. Sve je jasno dp +hdz + 5 manjina
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/04/2024 : 22:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

Jel mi moze netko objasniti na koju foru Most i DP mogu (po Grmoji) sastaviti vladu bez HDZ-a?


Rijeke pravde 41
DP 14
Most 11
IDS/Posavec/Fokus 5
Manjine bez Srba 5

=76



Fala!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/04/2024 : 22:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

Jel mi moze netko objasniti na koju foru Most i DP mogu (po Grmoji) sastaviti vladu bez HDZ-a?


Rijeke pravde 41
DP 14
Most 11
IDS/Posavec/Fokus 5
Manjine bez Srba 5

=76



Fala!



Teško izvodivo jer se " svjetonazorski " razlikuju. Stavio sam svjetonazorski pod navodnike jer su različiti centri moći koji upravljaju ovim strankama.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7889 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/04/2024 : 23:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Dp Ide s hdz-om. Napali Su ideju mosta o tehnickoj vladi koja bi ponistila neke hdz poteze i zatim raspisala izbore Po novon izbornom zakonu. Sve je jasno dp +hdz + 5 manjina



mislim da to nije realno ni civilizacijski ispravno i na to (pretpostavljam) ap ne bi pristao, a vjerujem ni ostali manjinci
to bi značilo očitu diskriminaciju jednog naroda (iako oni to predstavlaju kao sdss, a ne srbe kao manjinu)
imali bi (s pravom) automatsku reakciju iz eu, pritiske, a možda i konkretne sankcije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/04/2024 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


meni je misterija zašto si ti tako nadrkan na možemo
ovdje u zagrebu rade odličan posao i zato od mene imaju glas i sada i ubuduće - dok me ne razočaraju
a u biti, oni su do sada jedina stranka ili pojedinac za koje sam glasao, a da se (još) nisam razočarao
u zagrebu su uspjeli napraviti u kratkom vremenu jako puno, usprkos 20-godišnjoj pljački i neredu, usprkos saboterima unutar sustava, podvalama iz kontroliranih medija i usprkos prcanjima od strane vlade oko odobrenja sufinanciranja ili dozvola za sve i svašta




Pomalo me iznenađuje tvoj komentar. Nemožemo kao ne „ krade „. Namjerno navodnici.
Ti kao bauštelac sustava, isto kao i ja, ti u svojoj sferi, a ja u svojoj volonterskoj, bi trebali znati ili znamo kako sustav funkcionira. Čini mi se kako si u nekim raspravama spominjao muljaže iz sfere građevine. Građevina je izvrstan ogledni primjer starog pokvarenog olinjalog sustava koji korijene vuče iz komunizma. Uostalom ovaj naš pokvaren sustav je totalno iz tog komunističkog doba. Dakle u građevini je normalno da nešto na početku gradnje košta 10 a na završetku gradnje košta 100, treba namiriti sve okolo.
Svjedočio sam jednom izglasavanju odluke gdje se donosila jedna jako štetna odluka s kojom se mi nismo složili ali nismo imali moć kako bi tu štetnu odluku spriječili. Dakle gradski radio je financiranje izdavanja gradskih novina sa nekih 2 000 eura ( tada su to bile kune, pa eure pretvorite u kune ) povećao na nešto ispod 30 000 eura. Ne bih sad o opravdavanjima tadašnje gradske vlasti ali svakom pa i onom tko je totalno neupućen jasno ima uvid kako je ovo legalna muljaža. Ovo je jedan običan plastičan primjer kako stvari legalno funkcioniraju. Oni koji imaju alat donošenja odluke mogu puno toga napraviti. Što puno, ogromno puno.
Na mikrorazini što tiče naknada političara koji nisu bitni su smiješne, na županijskoj su već zanimljivije običnom smrtniku a na državnom vjerujem kako većina nema blage veze koliku su naknade odbora, pododbora i raznih tih nekakvih ureda ogromne, Oni su tu bez na oko smisla ali itekako bitne kako bi se namjestilo ili uhljebilo. To su ogromni novci.
Osobno imam uvid na nivou mikrorazine, znam kako nam je sustav pokvaren a o većim razinama mogu samo nagađati ( iako i o tome imam saznanja, spletom okolnostima ).
Vukozec je izvrsno spomenuo EU fondovi. Moram priznati kako se stari olinjali kadrovi iz prijašnjeg komunističkog sustava slabo ili nikako ne snalaze sa ovim novim sustavom odobravanjem sredstava. Oni su nekako skloniji pri kopanju smo i možemo reketirati. Novi sustav odobravanja sredstava je puno kompliciraniji ali nemožemo su majstori tog sustava muljaže.
Većina ovdje prisutnih koji raspravljaju o politici ili sustavu su na nivou 5togodišnjeg djeteta ili političkih navijača. CV-a ne računam.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2024 : 06:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Dp Ide s hdz-om. Napali Su ideju mosta o tehnickoj vladi koja bi ponistila neke hdz poteze i zatim raspisala izbore Po novon izbornom zakonu. Sve je jasno dp +hdz + 5 manjina



Nema sanse da odjebu Pupija. Nece ni ursula ni andrej to dozvolit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000