forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatski parlamentarni izbori 2024.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 09:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Inače, što se izlaznosti tiče, ona je bila bolja, ali daleko od rekordnih. 2000. je tako bila 72.85%, preko 10% veća nego sada.

No čak i ako nije bila rekordna, bila je puno veća nego prošli put, pa ajmo vidjeti kome je najviše, a kome najmanje koristila.

Oni koji su izašli na izbore ove godine, a nisu prošli put, ovako su glasali:
21.6% hdz (34,42%)
22.9% sdp (25,41%)
11.2% dp (9,56%)
10.5% most (8.02%)
13% mozemo (9.10%)

U odnosu na ukupne postotke glasova (to su vam ovi brojevi u zagradi), vidimo da je SDP tu negdje na istim granama (u laganom minusu) i među tim novim biračima, a DP, Most i Možemo su u plusu (potonji u najvećem), dok daleko najveću negativnu razliku ima HDZ, koji se očito sa pravom boji veće izlaznosti. Pusa.


Da, nažalost slabo informirani ljudi koji inače ne izlaze na izbore i politika ih ne zanima su dobili slobodnu srijedu i gurnuli Hrvatsku ka ovoj nezgodnoj poziciji u kojoj smo sada.
Naravno, nije to bilo dovoljno da skinu HDZ s vlasti, ali izgleda da će najvjerojatnije biti dovoljno da se DP ugura u vladu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/04/2024 : 09:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče HDZ-ove "pobjede u Zagrebu", Zagreb je podijeljen u 3 jedinice, pa je tako u jednoj "Zagreb" sve do Daruvara, a u drugoj je HDZ-ova utvrda Velika Gorica, 7. najveći grad u Hrvatskoj. Vidjet ćemo kako će ta pobjeda izgledati dogodine na lokalnim izborima.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 09:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze imaju Daruvar i Velika Gorica? Pa imamo podatke po biračkim mjestima i HDZ je osvojio relativnu većinu glasova u Zagrebu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25935 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/04/2024 : 09:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Eto vuki...
Vecina onih koji nisu glasali prije su glasali desno.Ako ćeš se slozit da su Most i DP i HDZ(barem njegovi birači ako već nije vrh stranke).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/04/2024 : 09:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
40 i nešto posto ipak nije većina :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25935 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/04/2024 : 10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A ni ostali nisu sve lijevi.😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2024 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mozemo ima najbolju prodju medju mladima od starosnih skupina. Znan nekoliko glasacica sdpa kojima ne pada napamet glasat za njih. O starijima da ne prican.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/04/2024 : 10:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Kakve veze imaju Daruvar i Velika Gorica? Pa imamo podatke po biračkim mjestima i HDZ je osvojio relativnu većinu glasova u Zagrebu.




Imaš pravo. Naravno prednost je znatno manja nego ako se gledaju cijele izborne jedinice, ali mea culpa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2024 : 10:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sta se tice referenduma triba ih maximalno pojednostavnit.
Ovako ih je gotovo nemoguce napravit.
U biti bila su samo 3 referenduma u 30+ godina.
1 po desetljecu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/04/2024 : 10:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mozemo ima najbolju prodju medju mladima od starosnih skupina. Znan nekoliko glasacica sdpa kojima ne pada napamet glasat za njih. O starijima da ne prican.



Pa i nema, uvjerljivo najbolju ima u srednjoj starosnoj skupini, skupina 30-59 god čini 60% njihovih birača. Od svih glavnih stranaka imaju najveći udio mladih među svojim biračima, to da.

Inače, Most i Možemo u dosta ovih kategorija iz linka kojeg si citirao ima slične postotke. Njihova publika je donekle slična, razlika je u svjetonazoru. Most je u jednu ruku konzervativni pandan Možemo i obrnuto.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2024 : 10:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A i od ta 3 glasa san samo na jednom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2024 : 10:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

Mozemo ima najbolju prodju medju mladima od starosnih skupina. Znan nekoliko glasacica sdpa kojima ne pada napamet glasat za njih. O starijima da ne prican.



Pa i nema, uvjerljivo najbolju ima u srednjoj starosnoj skupini, skupina 30-59 god čini 60% njihovih birača. Od svih glavnih stranaka imaju najveći udio mladih među svojim biračima, to da.

Inače, Most i Možemo u dosta ovih kategorija iz linka kojeg si citirao ima slične postotke. Njihova publika je donekle slična, razlika je u svjetonazoru. Most je u jednu ruku konzervativni pandan Možemo i obrnuto.



Mozda u zg i ima u srednjoj dobi u st sumnjan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 10:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Zato što Split ima Centar kao pandan Možemu, pa onda možemo vidjeti da su 'Rijeke pravde' bile relativni pobjednik dolje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4833 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 23/04/2024 : 11:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zato šta je u Split samo Hajduk vječan a sve je prolazno.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/04/2024 : 13:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Kako bilo, u glavi sam imao prije svega činjenicu da je HDZ prije 4 godine dobio 5 mandata više, uz značajno manju izlaznost. Teško da je od tih izbora izgubio veći dio birača, tako da slabiji rezultat ipak pripisujem većoj izlaznosti.



Izbori prije 4 godine bili su prije covid terora (dapace, taman nakon sto je HDZ bio "pobijedio" koronu) i prije tsunamija migranata i stranih radnika. Mene, dakle, upravo suprotno, fascinira da nisu izgubili znatno veci dio biraca.


'Covid teror' je završio ima dvije godine. Većina ljudi je krenula dalje, osim onih najzagriženijih koji su vjerojatno već 2020 bili glasači alternativnijih opcija od HDZ-a.
Strani radnici su opet tema koja više motivira ondašnje glasače Mosta i DP-a. Ne vidim da bi HDZ tu izgubio previše svoje baze koji zahvaljujući tome imaju jeftiniji taxi i bržu dostavu.



Covid teror je zavrsio kad je virus misteriozno nestao (a bas zgodno poceo rat u Ukrajini, koji treba financirati pod svaku cijenu, iako istovremeno imamo mozda 10 godina za poduzimanje radikalnih mjera protiv klimatskih promjena prije nego sto bude prekasno), ali posljedice su ostale, a s usvajanjem novog UN sporazuma o pandemijama repriza (ili da kazem revans?) stize cim se ukaze potreba. Super za tebe ako te taj teror nije osobno pogodio (u dobnoj si skupini koja nije bila rizicna, a o realnom zivotu znas koliko i o kriketu, pa ne vidim kako te i mogao znacajnije pogoditi), ali hrpu ljudi je. Meni su osobno oba roditelja dobila rak nakon boostera, mame vise nemam, sestra mi se nije uspjela od nje ni oprostiti, hrpu ranije zdravih ljudi znam s ugruscima, misterioznim zdravstvenim problemima, agresivnim tumorima... hrpu novaca su mi ukrali za agresivno kopanje po nosu, ne bi li nasli virus koji se navodno moze pokupiti i s velike distance preko aerosola, zeznuli su mi hrpu poslovnih planova, hrpu sam zivotnih odluka donio samo zato sto se teroru nije nazirao kraj.
Mama mi nije govorila pidgin engleski pa, da je i prezivjela korona teror, danas ne bi u svom Zagrebu mogla kupiti krafnu, jer prodavacice ne govore hrvatski, a ilegalni migranti mi divljaju po zemlji za cije smo granice za moga zivota ginuli.
Inace ne izlazim na izbore, jer nema smisla, buduci da ce u Hrvatskoj uvijek pobjedjivati centar i samo bacamo vrijeme i novac, ali plandemijski teror i migranti su stvari koje DP vjerujem da ipak ne bi bio dopustio pa sam morao izaci i glasati za njih. I, da, cudi me da nisu, na osnovi te dvije stvari, vise glasova oteli HDZ-u.




Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 23/04/2024 13:16:57
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 14:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma da, nije me uopće pogodilo to razdoblje.
Eto, konkretno, djed mi je umro u staračkom domu bez da je imao ikoga koga zna kraj sebe u zadnjim danima života. Slično kao i u tvom primjer, njegov sin, a moj ujak, nije mogao doći ni na sprovod. Preselio sam se u drugu zemlju studirati, a te zemlje i pravog studija jedva da sam i vidio jer su skoro kompletne tri godine studija protekle u lockdownu. To je, naravno, rezultiralo i slabijim ocjenama (iako je to, bez sumnje, moja odgovornost), što i dalje ima utjecaja na moje prospekte zaposlenja. Naravno, nisam ni blizu prošao najgore, mnogi su u covidu izgubili i više od jednog člana familije i bili financijski oštećeniji, ali tvoji zaključci da mene nije imalo što pogoditi jer 'nemam pojma o realnom životu' su krajnje moronski.
Što je najbolje, samo sam ti probao objasniti zašto HDZ nije gubio glasove, a ne raspravljati o tome koliko je užasan bio 'covid teror'. Vidim da je tebi nezamislivo da itko razmišlja drugačije od tebe, ali vjerovao ili ne, kada ljudima rastu plaće koliko dosad nisu nikada, onda im je lakše zaboraviti da su im prije dvije godine kopali po nosu i manje im smeta što moraju pokazati na krafnu umjesto samo reći što žele.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2024 : 14:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimages.org/][/url]

Split,rezultati po gk

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/04/2024 : 14:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
brda su poplavila
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/04/2024 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ma da, nije me uopće pogodilo to razdoblje.
Eto, konkretno, djed mi je umro u staračkom domu bez da je imao ikoga koga zna kraj sebe u zadnjim danima života. Slično kao i u tvom primjer, njegov sin, a moj ujak, nije mogao doći ni na sprovod. Preselio sam se u drugu zemlju studirati, a te zemlje i pravog studija jedva da sam i vidio jer su skoro kompletne tri godine studija protekle u lockdownu. To je, naravno, rezultiralo i slabijim ocjenama (iako je to, bez sumnje, moja odgovornost), što i dalje ima utjecaja na moje prospekte zaposlenja. Naravno, nisam ni blizu prošao najgore, mnogi su u covidu izgubili i više od jednog člana familije i bili financijski oštećeniji, ali tvoji zaključci da mene nije imalo što pogoditi jer 'nemam pojma o realnom životu' su krajnje moronski.
Što je najbolje, samo sam ti probao objasniti zašto HDZ nije gubio glasove, a ne raspravljati o tome koliko je užasan bio 'covid teror'. Vidim da je tebi nezamislivo da itko razmišlja drugačije od tebe, ali vjerovao ili ne, kada ljudima rastu plaće koliko dosad nisu nikada, onda im je lakše zaboraviti da su im prije dvije godine kopali po nosu i manje im smeta što moraju pokazati na krafnu umjesto samo reći što žele.




Ne poznajemo se osobno - zakljucak da te nije pogodio sam izvukao iz toga sto si covid teror stavio pod navodnike. (I opet ne razumijem zasto ih stavljas u ovom postu.)

Ako sam dobro shvatio, studirao si pravo u Engleskoj? Imam mrvicu iskustva s time, jer sam i sam to studirao nakon postdiplomskoga i jedini razlog zasto sam od tog puta odustao je bilo sto mi zena nije bila sretna u Engleskoj. Ne znam kako je u danasnje vrijeme, ali u moje vrijeme ocjene nisu bile nesto previse vazne - najvazniji ti je intervju za LPC. Rasturi na tome i nikoga nece biti briga za ocjene, koje su ionako zbog covida vecini slabije.

Nije mi nezamislivo da netko razmislja drugacije od mene - rekao sam da sam osobno ocekivao da ce vise ljudi prici DP-u zbog dvije teme koje mene dovoljno diraju da izadjem na izbore koje inace smatram besmislenima. Place nekima nisu narasle nista, penzije svakako nisu nikome, a i oni kojima jesu narasle place nemaju HDZ-u sto zahvaliti osim da im je rastjerao hrpu sunarodnjaka, koje sada zamjenjuje ljudima s kojima nemaju nista zajednicko.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 15:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Sad sam u Engleskoj, ali tada sam bio u Nizozemskoj na preddiplomskom.

Sistem se mijenja sada, tako da ja nisam na LPC-u. Većina firma gleda ocjene, s tim da neke baš inzistiraju na dobrim ocjenama, a neke samo imaju neke minimalne kriterije (koje ja uspijevam zadovoljiti ponajviše na konto zadnjeg i prvog semestra mojeg perioda u Nizozemskoj). Hvala na savjetu svejedno.

Ne mogu uvijek svima rasti plaće, ali govorimo o nekom prosjeku. Prosječna neto plaća je prije osam godina bila oko 800 eura, prije četiri godine oko 900 eura, a sada je preko 1200. Hoće li ljudi zahvaljivati HDZ-u ili ne je njihova stvar, ali generalno kada netko dobro ekonomski stoji, nije sklon velikim promjenama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/04/2024 : 16:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ma, znam da sad imaju taj SQE (pretpostavljam da nisi toliko glup da zelis biti nezaposleni barrister), samo ne koristim taj zargon vec dugo. Nisam ni mislio na intervju za LPC, nego na intervju za training contract. Gledali su i u moje doba ocjene u predizboru, koji i ne rade partneri nego neka tam HR balavica, ali jednom kad si dosao do intervjua, gledali su samo kakav si na intervjuu (i kak izgledas u odijelu).

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2024 : 16:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
E da, to vjerujem, jednom kada me puste do intervjua će značiti da su zadovoljni s CV-om. Valjda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/04/2024 : 16:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ma, samo se sjeti da se u Engleskoj prije Blackstonea pravo nije uopce studiralo, a ni nakon njega se nije studiralo zato da bi se uslo u profesiju. Ali necemo vise off-topicariti. Sretno!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2024 : 12:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Eto cuprija se pocela raspadat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/04/2024 : 12:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Stavili Su Onog generala mitraljesca na listu
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000