forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC vs SC - Lucky Luke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da li bi pre kupili vaš omiljeni strip u mekom ili tvrdom uvezu?
Razlika u ceni je 15%.

Meni lično je draži tvrdi uvez jer mi 15% ne igra neku ulogu ako dobijam ono što mi je puno bolje.
Puno bolje u smislu da mi je lakše za čitanje, za održavanje, smeštanje na police, lepše za oko, dugotrajnije.

Dosta ljudi, naročito novijih stripofila odmah skoče kad neko zatraži tvrdi uvez, a da pri tom pojma nema (ili ne uključi mozak, što je danas jako aktuelno) da cena neće otići duplo ili više za fucking tvrdi uvez.

Ovih dana me je napalo više njih da traženjem tvrdih korica zahtevam luksuz i nepotrebno fenserisanje, da želim elitizaciju stripa i tako dalje.
Na 1000 dinara taj HC bi trebao da pdigne cenu za oko 150 dindži, odnosno na 10 evra, 15 centi na tiražu od oko 500-600 komada, što sam lično proverio danas u jednoj od jačih štamparija u čačku i regionu.

Pucajte!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/12/2011 09:53:06

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 15/12/2011 : 23:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Definitivno prednost dajem HC stripovima,naravno ukoliko razlika u cijeni nije prevelika.
Uvijek nastojim strip kojji me zanima nabavit u HC izdanju.
No nije mi problem niti čitati sc trejdove (kažem trejdove zato što sam se u zadnje vrijeme skroz bacio na amerikance :) )

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/12/2011 : 23:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U načelu prednost dajem HC-u, ali s određenim ogradama. Recimo, Alan Ford klasik uzimam samo meki jer mi ne pada na pamet HC platiti 166,66 % više, što je čista pljačka, bez obzira pod kojim nazivom Strip-agent knjiži tu transakciju. Također, bitna stavka mi je uvijek oskudni prostor jer meki uvez zauzima skoro upola manje mjesta od HC-a, a uz pažljivo čuvanje ni trajnost nije upitna. Ali za nešto što mi je stvarno bitno - apsolutno HC.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Prevod i format igraju vecu ulogu od uveza kod mene. Uvez mi je otprilike poslednje sto me brine. Jedino mu dajem prednost ako ostatak edicije imam u nekom od ta dva, pa da ne razbijam koncepciju.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Puno bolje u smislu da mi je lakše za čitanje, za održavanje, smeštanje na police, lepše za oko, dugotrajnije.



E vidiš, meni je baš teži za čitanje.
Doslovno je teži, te se ruka kojom ga držim zna ukočiti (pogotovo knjižice od 300 str.).
No, sve ostalo stoji.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Prevod i format igraju vecu ulogu od uveza kod mene. Uvez mi je otprilike poslednje sto me brine. Jedino mu dajem prednost ako ostatak edicije imam u nekom od ta dva, pa da ne razbijam koncepciju.


Prijatelju, zaboravi na format i prevod - podjednako bitne stavke, pa čak i bitnije, složio bih se.
Ali ovde je težište priče samo na uvezu!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/12/2011 : 23:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
talijane, japance i amere u SC
francuze, belgijance u HC

uglavnom
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 15/12/2011 : 23:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
HC sigurno. Stranice se nece lagano raspast, niti korice ozlijedit

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 15/12/2011 : 23:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

talijane, japance i amere u SC
francuze, belgijance u HC

uglavnom


da, tako nekako

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/12/2011 : 23:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ako je 15% razlika u cijeni, definitivno HC. Osobno mislim da je apsolutno najljepša kolekcija koju sam vidio Fibrin HC Ken Parker, odmah iz je Alan Ford klasik od SA.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by anto

Puno bolje u smislu da mi je lakše za čitanje, za održavanje, smeštanje na police, lepše za oko, dugotrajnije.



E vidiš, meni je baš teži za čitanje.
Doslovno je teži, te se ruka kojom ga držim zna ukočiti (pogotovo knjižice od 300 str.).
No, sve ostalo stoji.


A šta znam - ja stripove isključivo čitam u krevetu, ležeći i obično mi je strip naslonjen na ivicu kreveta ili na sam krevet - znači bitna je tehnika čitanja bez ruku
(tu tehniku sam naučio još u adolescentskim godinama čitajući štiva za koje su bile potrebne slobodne ruke, u stvari jedna ruka - ali sam kasnije tehniku usavršio oslobađajući i drugu ruku!)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 15/12/2011 : 23:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
SC uglavnom, mada ima izuzetaka. Obimne stripove bi mi bilo bezveze objaviti sa mekim koricama..

Naravno, pored cene, bitan mi je i prevod npr..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2011 : 23:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

talijane, japance i amere u SC
francuze, belgijance u HC

uglavnom


Pa ne bih baš voleo da imam DW Konana,BP Nadzirače,Fibrinog Ripa i BG Usagija i Bonea u mekom uvezu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 15/12/2011 : 23:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih da spomenem. Čisto sumnjam da bi u većini slučajeva, HC izdanje bilo samo 15% skuplje od SC.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/12/2011 : 23:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

talijane, japance i amere u SC
francuze, belgijance u HC

uglavnom


Pa ne bih baš voleo da imam DW Konana,BP Nadzirače,Fibrinog Ripa i BG Usagija i Bonea u mekom uvezu.


Posedujem i ne žalim se:
Kompletni Bone - meke korice.
Usagi - meke korice.
Nadzirači - meke korice.
SSOC - meke korice.
Da postoji Rip - siguran sam da ne bi loše izgledao u, you guessed it, mekim koricama.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/12/2011 : 23:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Petnaest odsto cijene nije ni toliko malo, a kod stranih izdanja, razlika je često još veća... Vi, izgleda, odbijate da shvatite da nije u pitanju to što neko "ne voli dovoljno stripove", već da, objektivno, nema dovoljno novca?! Ako je vama normalno platiti dvadeset eura za HC strip od dvije stotine strana, onda nemamo o čemu govoriti. Plus činjenica da svi volimo da smanjujemo cifru koju zaista dajemo na stripove, kako nas ne bi grizla savjest. :)

Eto, ja imam "Nadzirače" u mekom uvezu i kao novi su, nakon nekih četiri-pet čitanja i još mnogo prelistavanja.

Ovo se pretvara u sumanuto skup hobi.

P.S. A moram reći - toliko smo sitničavi da se ne možemo ni ljudski obradovati tako dobrom stripu kao što je moj imenjak "Torpedo"!

Edited by - Mhejl on 15/12/2011 23:57:50
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 16/12/2011 : 00:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Kupujem Modesty od Tina HC 99kn SC je mislim 55kn...tako da je odgovor potpuno jasan što se mene tiče

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/12/2011 : 00:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

HC sigurno. Stranice se nece lagano raspast, niti korice ozlijedit

I sad ovde dolazi ono čuveno "ali".
15% razlike u ceni je gotovo nemoguće naći, bar na našim prostorima.
Pogledajte samo šta radi ekipa iz Libelusa: Svoje stripove (čiji kvalitet ne sporim, već ih i skupljam) izdaje u HC varijanti, podiže cenu za minimum 100%, i lepo zaradjuje. Samo tvrdo koričenje ne ide više od 2 evra (maksimalno), dok oni to verovatno računaju oko 10 evra.
Znači: ZA HC varijantu 15% skuplju. Ali...

Carpe diem
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/12/2011 : 00:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
15% veća cena nije probelm ako je u pitanju jedan strip, bez obzira koliko da košta. Problem je što svi mi imamo na desetine stripova koje planiramo da kupimo, a tu tih 15% već počinje da budu problem.
Evo skorašnjeg primera: skoro su poskupela MP izdanja u DW-u, pa recimo Petar Pan nije više 650 nego 800 dinara. Razlika je samo 150 din. ili malo više od 20%. Međutim, kada sam nabrojao šta mi je u planu da kupim od njihovih izdanja ispalo je (kreŠa izračunao) da je razlika 4500 dinara, odnosno ceo jedan Inkal po punoj ceni.

Slažem se da stripove velikog obima, nebitno da li po broju stranica ili po formatu, poput Pakla, Konana, OFH-a treba raditi u HC opremi, ali ne vidim zašto bi to trebalo primenjivati na sve stripove. Šta će bilo kom albumu od 48 stranica HC? Ili Bonellijevim stripovima, Mačku Fricu, Plavim pilulama i sličnim manjim stripovima gde su korice skoro teže od onoga što je unutra. S druge strane, šta fali mekokoričenom Autoputu Sunca ili Kalvinu i Hobsu, TT-u, Ligi izuzetnih džentlmena, Strancima u raju, Ludensovim gigantima? Meni tu ni najmanje ne fale tvrde korice, a za kintu koju sam uštedeo od onih 15% koji bi otišli na HC sam uzeo još 5 drugih stripova.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/12/2011 : 00:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

HC sigurno. Stranice se nece lagano raspast, niti korice ozlijedit



A ti treseš tepihe stripovima?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/12/2011 : 00:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Što da ne - ne mora da kupuje praher - eto još jedne uštede.
A kad te žena iznervira - samo HC i po vugli - i da vidiš hoće li ponovo da kenja??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/12/2011 00:26:54
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/12/2011 : 00:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Što da ne - ne mora da kupuje praher - eto još jedne uštede.
A kad te žena iznervira - samo HC i po vugli - i da vidiš hoće li ponovo da kenja??



Žene kenjaju samo ako kupuješ HC stripove. Ako kupiš SC i objasniš joj da si upravo uštedeo 15% biće prezadovoljna.


Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/12/2011 : 00:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by anto

Što da ne - ne mora da kupuje praher - eto još jedne uštede.
A kad te žena iznervira - samo HC i po vugli - i da vidiš hoće li ponovo da kenja??



Žene kenjaju samo ako kupuješ HC stripove. Ako kupiš SC i objasniš joj da si upravo uštedeo 50% biće prezadovoljna.




bogme, koliko su skuplja HC izdanja, ovaj procenat je realniji
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 16/12/2011 : 00:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

15% veća cena nije probelm ako je u pitanju jedan strip, bez obzira koliko da košta. Problem je što svi mi imamo na desetine stripova koje planiramo da kupimo, a tu tih 15% već počinje da budu problem.
Evo skorašnjeg primera: skoro su poskupela MP izdanja u DW-u, pa recimo Petar Pan nije više 650 nego 800 dinara. Razlika je samo 150 din. ili malo više od 20%. Međutim, kada sam nabrojao šta mi je u planu da kupim od njihovih izdanja ispalo je (kreŠa izračunao) da je razlika 4500 dinara, odnosno ceo jedan Inkal po punoj ceni.

Slažem se da stripove velikog obima, nebitno da li po broju stranica ili po formatu, poput Pakla, Konana, OFH-a treba raditi u HC opremi, ali ne vidim zašto bi to trebalo primenjivati na sve stripove. Šta će bilo kom albumu od 48 stranica HC? Ili Bonellijevim stripovima, Mačku Fricu, Plavim pilulama i sličnim manjim stripovima gde su korice skoro teže od onoga što je unutra. S druge strane, šta fali mekokoričenom Autoputu Sunca ili Kalvinu i Hobsu, TT-u, Ligi izuzetnih džentlmena, Strancima u raju, Ludensovim gigantima? Meni tu ni najmanje ne fale tvrde korice, a za kintu koju sam uštedeo od onih 15% koji bi otišli na HC sam uzeo još 5 drugih stripova.


Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 16/12/2011 : 00:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
HC definitivno najbolje resenje za nase trziste. Ali uzivam isto i u originalnim americkim svescicama od 24 str. sa providnim koricama.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/12/2011 : 00:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Stripovi/knjige - i to kakvi! - ovog izdavača su dokaz da ako nešto ide u mekom povezu, nema ni govora o raspadanju.

Možda ove fotke neće biti dovoljan dokaz, pa verujte ili ne verujte na reč... Flash (veći od A4) je štampan na teškom kunstdrucku, Xenozoic (širi od A4) na tek nešto malo laganijem mat papiru i ima 350 strana...









Čemu onda hc, osim ako nije neophodno? A uglavnom nije, imho. Čovek je sve rekao:

quote:
Originally posted by Mairosu

Prevod i format igraju vecu ulogu od uveza kod mene. Uvez mi je otprilike poslednje sto me brine. Jedino mu dajem prednost ako ostatak edicije imam u nekom od ta dva, pa da ne razbijam koncepciju.


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000