forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1095

ReemCP
stripovi.com suradnik

Croatia
6974 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/06/2020 :  10:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Neverovatno mi je da su Italijani dopustili onakav spojler da bude na naslovnoj strani za poslednju epizodu, ispade da nam je Dnevnik ucinio uslugu sa zamenskim Mikicinim naslovnim stranama.

Joj da, čitaš cijelu tu avanturu i interesantno je da živiš u toj neizvjesnosti i pitanju tko im to skoro čitavim putem podmeće, dođeš do zadnje sveske (naslovnice) koja ti odmah upropasti sve što je autor do tada gradio, šteta. Ta priča bi bila idealna za klasik izdanje, jedna naslovna i nema greške..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/06/2020 10:15:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7160 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2020 :  20:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Super komentar going going!

Nismo mogli ići preko Paname kada kanala tada nije bilo, a ne vjerujem da bi netko baš išao propješačiti baš taj dio!

Hvala Spock!

Znam da nije bilo kanala, nego da nisu isli peske, koliko se secam citajuci Zagorovu epizodu Na putu za Panamu, a i onu Teksovu o izgradnji Panamskog kanala, tu gde je danasnji kanal postojao je put i to vrlo prometan. Pa sam mislio da su se tuda mozda vratili Zagor i Ciko za Darkvud. Jer bi im trebalo sigurno nekoliko meseci da oplove ceo kontinent.

@ReemCP da, neverovatno da je tako nesto dopustio Tonineli ili tadasnji urednik Decio Canzio, stvarno u najmanju ruku cudna odluka, da ne kazem glupa.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7160 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/06/2020 :  20:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Zig sramote
Nicolai/Ferri

Ovo je sigurno Nicolaiev najbolji rad na Zagoru. Kao sto su vec svi primetili ovo je jedna drugacija prica a opet jako klasicna. Zao mi je sto epizoda nije trajala samo prvih 50ak stranica, bila bi sigurno najbolja minijatura na Zagoru. Umiljata, simpaticna i lepa skvo Pupoljak je, verujem, svim citaocima odmah prirasla za srce i njena pojava je jedna od najinteresantnijih zenskih likova u serijalu. Pored Virdzinije, Fislegove necakinje, koja je po mom misljenju najbolji izbor za Zagora, Pupoljak je na drugom mestu, a na trecem Gambit.

Prica stvarno odise nekim drugacijim stilom, nekim proslim vremenom, i pogotovo prva trecina price je odlicna, steta sto je kasnije scenario poceo da pati od prevelikih naivnosti (Zagorov prolazak kroz ne znam koliko odapetih strelica, Ciko koji se onesvestio???, Pupoljak popije strelu u ledja ali joj nije nista, za to mi je jedino drago sto se nije ispostavilo da je mrtva).

Kao sto su i mnogi drugi zakljucili, treba nam jos neka epizoda sa Pupoljkom u glavnoj ulozi i na naslovnoj strani, em sam kraj epizode mami na nastavak, em je ona toliko zabavan i umiljat lik da je steta da je jos uvek nismo videli.

Maestro Ferri je ovde u najvecem uzletu snage i crtacke bravure, sto unutar stripa, sto na samoj korici. Naslovna strana za Zig sramote je po mom misljenju najbolja naslovna strana celog serijala. Zagor odlucno trci ka citaocu, sa izvucenom sekirom, kroz mocvaru mo hi la koja je obasjana suncevim zracima koji se probijaju kroz guste krosnje sume, a pozadi vidimo Zagorov i Cikov dom. Remek delo.

Prica: 10
Scenario: 6
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

88%

Go to Top of Page

Ferri
Senior Member

Montenegro
1611 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 03/06/2020 :  02:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Spock

Super komentar going going!

Nismo mogli ići preko Paname kada kanala tada nije bilo, a ne vjerujem da bi netko baš išao propješačiti baš taj dio!

Hvala Spock!

Znam da nije bilo kanala, nego da nisu isli peske, koliko se secam citajuci Zagorovu epizodu Na putu za Panamu, a i onu Teksovu o izgradnji Panamskog kanala, tu gde je danasnji kanal postojao je put i to vrlo prometan. Pa sam mislio da su se tuda mozda vratili Zagor i Ciko za Darkvud. Jer bi im trebalo sigurno nekoliko meseci da oplove ceo kontinent.

@ReemCP da, neverovatno da je tako nesto dopustio Tonineli ili tadasnji urednik Decio Canzio, stvarno u najmanju ruku cudna odluka, da ne kazem glupa.

Jooj o cemu vas dvojica! Going-going da covek pomisli da ti nisi uopste procitao ove epizode

Dje si to citao da su krenuli put Juzne Amerike, ili gledao u crtezu da je to podrucje/priroda J.A.!!??

Oni su presli put od istocne do zapadne obale Amerike, i to naravno SAD-a.

Kakav crni panamski kanal..treba vas uhapsit za ovo
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik

Croatia
3175 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/06/2020 :  05:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Ferri: Ne pucaj bez da kažeš stoj!

Sad uzmi lijepo strip u ruke i pogledaj kako su se vratili, znači kraj epizode da ne bi opet bilo zabune.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/06/2020 05:47:40
Go to Top of Page
Page: of 1095 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.87 seconds. Snitz Forums 2000