forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 AMAZON carina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 2

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
796 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/09/2020 :  15:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Evo, MALO bolje pojašnjeno.

Pa i nije...

Rekoh MALO.
Ako tako nastavimo, garant ćemo mi sve razjasniti do kraja 2025. godine.
Kao što je bilo kad sam ja 2019. otvorio ovu temu, a po pitanju carinskih izmjena koje su stupile na snagu 2013.g.
I taman kad te nove izmjene retrogradno prokužimo, oni će uvesti nove.
Vole oni to tako

Imam literarni opsesivno kompulzivni poremecaj koji sam pretvorio u cistokrvni hedonizam.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
796 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/09/2020 :  16:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

znači slijedeći ove linkove sam se registrirao na vk.com ruski fejsbuk cini mi se
samo da bi skinuo novi pdf bug lista
da bih vidio koji su najbolji mobiteli a jeftini

i onda mi neko kaže guglaj kad ga pitam da mi objasni

NEĆU

To ti sigurno guglaš preko nekog pametnog telefona.
Pa on u hodu odlučuje što je najbolje za tebe.
Zato ja imam stari Samsung mobitel na tipke, kupio sam ga još 2013.g., za 149 kn.
Pokazivala mi u dućanu prodavačica sve te nove "dodirni me nježno" mobitele, a ja sam rekao da mi nek proda najstariji model koji ima.
I osim što ima, povremeno, lijevostranu parezu tipkovnice, radi savršeno već 7 godina!
Internet izgleda da ima, ali nijednu stranicu ne otvara.
Što je sasvim u redu.

Imam literarni opsesivno kompulzivni poremecaj koji sam pretvorio u cistokrvni hedonizam.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Pitcairn Island
29593 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2020 :  18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
16696 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 :  18:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.
Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/10/2020 18:22:12
Go to Top of Page

logo111
Senior Member

Croatia
1162 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/10/2020 :  18:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.

Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna

Ovo podebljano je točno.

Stvari su malo koplicirane jer Carina može naplatiti dva davanja i to porez na dodanu vrijednost i carinu (može i trošarina za trošarinsku robu).

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti su oslobođene PDV i Carine.
Pošiljke vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci oslobođene su samo Carine.

Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 160kn).

U carinsku vrijednost pošiljke ulaze i poštanski troškovi. I moraš znati da oni račun mogu ali i ne moraju priznati. Odnosno svaki proizvod koji si ti dobio gratis Carini ima vrijednost.

Uglavnom ako imaš sreće neće biti ništa od toga ali ako netko odluči raditi narudžba neće baš biti isplativa.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik

Croatia
796 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/10/2020 :  18:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.

Manipulativni se troškovi sastoje:
od cijene za podnošenje na carinski pregled (30, 40 ili 50 kuna bez PDV-a, ovisno o masi pošiljke)
od otpreme poziva za dokaz carinarnici (19,50 kuna)
od ležarine (ako je ima) u iznosu od 2,40 bez PDV-a po danu
od naplate obrasca HUB (5,00 kuna minimalno, 80,00 kuna maksimalno)
+ iznos PDV-a (kao što jaki reče, ovisno kako će ti naplatiti, valjda isto vrijedi i za masu pošiljke)

Uglavnom, računaj da startaš s minimalno 55 kn + iznos PDV-a.
Valjda
U svakom slučaju, ja sam gotov s ovakvim pošiljkama, nakon narudžbe zbog koje sam prošle godine pokrenuo ovu temu

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
16696 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 :  20:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Triba kupovat samo iz EU i onda nemamo nikakvih problema.
Samo mi je sad zajen jer UK od dogodine nije više u Eu pa mi je upitan i Book Depository.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Pitcairn Island
29593 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2020 :  20:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma znam da ima još nekakvih davanja osim PDV-a, ali čak i da sve skupa ode do 850 kn (600 roba + 250 davanja) meni se isplati jer ta ista roba iz EU s dostavom košta 162 € (preko 1200 kn).
Jedino ne bih htio da naplate nešto za one free artikle, pošto za robu preko 150 € (koliko bi bilo za sve ukupno) osim PDV-a ide još i carina.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 26/10/2020 20:17:22
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member

Croatia
3970 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/10/2020 :  20:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sve ti je to kako je bonjovi4ever napisao, ali PDV ti moraju naplatiti na osnovu računa za cjelokupnu pošiljku, nebitno je ovo koliko je komada “free”.
+računaj još dva puta po 5 kn za proviziju na plaćene uplatnice.
Najbolje ti je odmah poslikati sve od ponude do transakcija kako bi carini mogao dostaviti dokaze o računu ako ih budu tražili jer na kraju, ipak postoji tračak nade da sve prođe pored carine bez ikakve obrade:)

Edited by - Oki on 26/10/2020 20:50:07
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
16696 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 :  22:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije nam napisao što misli kupiti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000