forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

anto
Advanced Member

Serbia
19131 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/07/2022 : 18:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
reko' ja da Džer cepa i nakon 15.albuma

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
19131 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/07/2022 : 18:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a i meni je Crvena linija ponajlošija u prvih 18

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
8753 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/07/2022 : 00:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko
... kod Tri motora imam skroz suprotan utisak - utisak spontanosti, vrcavosti i originalnosti. Scenario za 10, crno-humorni dijalozi za 10, likovi za 10. (Crtež naravno odličan). Svi elementi priče i likovi su tako vešto isprepleteni i iskorišćeni na ovom ipak nevelikom broju strana.

Namjerno ti ništa nisam sugerirao za ovu epizodu i drago mi je da dijelimo iste utiske.

Go to Top of Page

mrmada
Junior Member

Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 18/09/2022 : 11:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Suska li se nesto da ce uskoro 13. integral od CK?

Epizode 37-39 su tu, steta bi bilo da ne zavrse kolekciju.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik

Croatia
10481 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/09/2022 : 13:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hermann je prije par dana stavija nove table iz 40. epizode... vezano uz "završetak kolekcije" ;-)))

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member

Croatia
5144 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/09/2022 : 15:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da, Herminator se nikako neda. Duke-a i Jeremiaha stalno šiba.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik

Serbia
1090 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/10/2022 : 03:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Džeremaja 18: Ave, Cezare

Sama ideja epizode odaje utisak već viđenog. Radne logore smo imali u nekoliko prethodnih epizoda, počev od Divljih naslednika, pa do high-tech grada u Juliju i Romei. U oba navrata su Džer i Kurdi bili, sticajem okolnosti, unutar logora na ovaj ili onaj način. Ovoga puta ne kao logoraši niti obični radnici, već kao čuvari (mada to mu dođe na slično, jer su kako god okreneš pod prismotrom nadređenih).
Tiranin iz ove priče, koji je umislio da je Cezar, podseća na mešavinu debelog gmaza iz priče Padaju kegle i feminiziranog vođe iz prve priče, Noć grabljivica.
Međutim, koliko god priča da predstavlja varijaciju na temu, moram priznati da sam tokom čitanja imao kez na licu, što je neobično jer Džeremaja u osnovi nije humorističan strip. Ali u ovoj epizodi je, kao i u prethodnoj (koja mi je dosta bolja), Herman očigledno dao oduška sebi, i kroz priču provukao neke smešne likove i gotovo apsurdne situacije, crni humor, i naravno njegove prepoznatljive žargonske dijaloge (u kojima prednjače oni prepucavajući, između Džera i Kurdija).
Scenario teče fino, a epizoda je zabavna, pre svega zahvaljujući našem dvojcu koji sticajem ludih okolnosti iz nevolje upada u još veće (naročito u prvoj trećini), Kurdi je u svom elementu, tu je (stereotipni) Cezar kao velika sirovina i gluperda, njegov učitelj latinskog, čikica sa zidnim satom koji se pojavljuje i kad ga očekuješ i kada ne, Centurion koji podnosi raporte, itd. Neke od simpatičnih scena su one kada Kurdi ukrade karnevalske kostime za beg, kada ostavi grafit ''fuck New Rome'' na zidu, kada nasamari onog kolegu pričom o popucalim najlonskim kablovima, ili ona četvrtčasovna ''meditaciona'' pauza naratora (tj. Hermana)... ''Cezar'' definitivno ima svoje momente.
Ipak, tu su i neke mračne scene: kada Džeremaja prisustvuje hladnokrvnom ubistvu, ili ona kada neke od logoraša prikucaju na krstove - ta scena osim na čitaoca ostavlja vrlo jak utisak i na Džera, koji je u duši pravednik. Ne mogu da se ne zapitam da li su militaristički milje priče i tenk koji s brda bombarduje grad inspirisani ratom 90-ih... Sviđa mi se, kako u serijalu tako i u ovoj epizodi, što ni Džer ni Kurdi spočetka nisu ni na jednoj konkretnoj strani, već kako znaju i umeju balansiraju između priglupih policijskih snaga i još glupljih New Rome militarističkih fanatika.

Ave Cezare mi zbog ponavljajućih motiva nije u gornjem domu od dosadašnjih 18, ali britki humor i dijalozi, i vešto vođen scenario je čine sasvim prijatnom za čitanje.

Edited by - Jocko on 16/10/2022 12:44:35
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000