forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Vlaadisha
Senior Member

USA
2469 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/02/2021 :  15:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

THE LAST GOD
jebote kakva je ovo stripčina hvala na preporuci
quote:

DC će svih dvanaest brojeva skupiti u jednoj tvrdokoričenoj knjizi i moram priznati da bih je prije ili kasnije volio imati na svojoj polici.
cijena prava sitnica
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
7254 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/02/2021 :  15:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajd baš mi je drago da ti se sviđa Ja iskreno nisam očekivao puno u početku, al izašao je skroz dobar strip. Cijena, ha, paprena je, al šta je tu je...

https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
7254 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/02/2021 :  12:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SIN TITULO

Scenarij: Cameron Stewart
Crtež: Cameron Stewart
Izdavač: Dark Horse
Žanr: nadnaravna misterija, triler

Nakon smrti djeda s kojim nije imao posebno blizak odnos, Alex Mackay otkriva fotografiju na kojoj vidi starca u društvu prelijepe nepoznate žene. Odlučivši otkriti kakvu je to tajnu njegov djed ponio u grob, Alex će žrtvovati sve; obitelj, posao, pa čak i zdrav razum. Svaki novi trag koji otkrije približiti će ga gotovo nemogućoj istini na granici sna i jave te ga natjerati da preispita vlastitu svijest te se zapita kako je sve što mu se događa uopće moguće.

Sin Titulo je autorski projekt Camerona Stewarta, originalno izašao kao web strip te je kasnije skupljen u tvrdokoričeni integral u izdanju Dark Horsea. Stewart nam ovdje donosi brzopoteznu priču inspiriranu prvenstveno radovima Davida Lyncha, tako da ako ste ljubitelji zamršenih priča u kojima nije u potpunosti jasno što je stvarno, a što ne, mislim da bi vam Sin Titulo mogao dobro sjesti. Ipak, po mom mišljenju Stewart ne posjeduje jednaku količinu ekscentričnog stila pripovijedanja koju ima Lynch tako da je Sin Titulo ipak ostavlja poprilično "blaži" dojam, da se tako izrazim. No i unatoč tome, brzo se čita i konstantno drži pažnju, tako da svakako preporučam da ga provjerite.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
7115 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/02/2021 :  12:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se da me svojevremeno oduševio iako se sada baš radnje ne mogu potpuno sjetiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
7254 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/02/2021 :  15:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
UNCLE SCROOGE & DONALD DUCK: Return to Plain Awful

Scenarij: Don Rosa
Crtež: Don Rosa
Izdavač: Fantagraphics
Žanr: avantura / humor

Evo napokon je i druga knjiga Rosinih patki došla na red. Ovdje imamo miks svega i svačega i mislim da ne griješim kad kažem da je ovo knjiga u kojoj kvaliteta priča možda i najviše varira. Kako sam Rosa kaže u predgovoru, našlo se tu svakakvih radova tako da osim priča za koje je radio i scenarij i crtež, ima i onih koje je samo pisao, onih koje je samo crtao te čak i jedna koja je predstavljena u obliku skica olovkom jer nikad nije dovršena.

Kvalitetom variraju od onih koje su samo okej pa sve do vrhunskih. Suprotno očekivanjima, ne mogu reći da mi je naslovna "Return to Plain Awful", nastavak Barksovog klasika "Lost in the Andes", favorit iz ove knjige. Tu čast ima "The Crocodile Collector", uistinu vrhunska avantura koja još jednom pokazuje ono najbolje što Rosa umije, a to je slanje svima nam dragih likova na jedno neočekivano, zabavno i poučno putovanje koje dugo ostaje u sjećanju. Kao što rekoh, ima u ovoj knjizi još nekoliko bisera poput "On a Silver Platter" koja sadrži neke od najboljih gegova do sada te "The Money Pit" u kojoj mi je jedna od najdražih scena s kojima sam se susreo

Mislim, ovo je čisto zlato Ako zamijenimo riječ "coins" s "comics" dobivamo situaciju u kojoj bi se (čini mi se) većina nas mogla prepoznati.

Ukratko, čak i unatoč ponešto neujednačenoj kvaliteti priča, druga Rosina knjiga još uvijek predstavlja izvor vrhunske zabave i pravog opuštajućeg štiva za sve ljubitelje kako humorističnog stripa, tako i neodoljivo atraktivno napisane avanture.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Senior Member

USA
2469 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/02/2021 :  16:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
i on ih tako cuva

Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member

Serbia
1010 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/02/2021 :  16:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ha! Pretekao sam te: ja sam na šestoj knjizi, koju upravo sad čitam! Doduše skenove, iskreno....
Meni je u drugoj odlična i “His Majesty McDuck” kad se odcepi od Amerike.
Slično genijalan strip ima i Kyle Baker “Birth of a Nation”, isto urnebesan.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000