forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

anto
Advanced Member

Serbia
19339 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2023 : 21:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel može kako da se teleru ograniči ulaz samo na teme o boneliju,alan fordu i trondhajmovim stripovima?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member

Serbia
4416 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2023 : 21:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne uzimam previše Fibrinih stripova, ali tu su i izdanja drugih koje povremeno uzimam, od Strip Revije do Nove Novatora, od Nataše do Jugurte itd. Svi izdavači i izdanja obogaćuju scenu (Strip-agent, CRŠ, Frontispis, Više od stripa...).

Pomenuta udruga, koja stoji iza blokade konkurencije, uopšte ne nudi većinu toga što blokira. Ako bojkotujem njih, a ne mogu lako do uvoznih, ostajem bez ičega, praktično.

Rešenje je deblokada!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member

Bosnia and Herzegovina
139 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 27/01/2023 : 21:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno placem kad moram citati knjigu na srpskom ili strip na hrvatskom jer isti nema na bosanskom. Suze mi niz ledja teku. Krokodilske suze. U krilu je strip a desno rijecnik pa jadan nekako to krpim. Da nije google prevoditelja, nema sanse da bi mogao citati ovaj forum. Toliko razlicitih postova od zitelja toliko razlicitih drzava da je to za poludit. Kad citam Fibru a u oblacicu pise cuj kompa, ja bi tako volio da pise ej jarane. Jebena situacija.
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
208 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 27/01/2023 : 22:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji, je li to moguće?
Nažalost jeste.
No budući ničija do zore nije gorila ne znam koliko dugo će ova besmislena zabrana vrijediti.
Dugotrajnije smo svi na gubitku. Znam da BH tržište nije veliko ali će sigurno sve ovo imati utjecaja i na nas u BiH. Ne smatram da se treba uvesti bilo kakva ‘oficijelna’ zabrana jer bi to na neki način značilo da smo isto zatucani. No siguran sm da će ovakvo ponašanje izdavača iz Srbije imati utjecaja na njihov plasman barem u jednom dijelu BiH. Do sada nisam pravio nikakvu razliku ko je izdavač ali ću si do daljnjeg uvesti samocenzuru na izdanja iz Srbije.

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

blueberry9
Starting Member

58 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 27/01/2023 : 22:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Kod takvih stvari nema greske i mozda se tu isplati nabaviti worlwide licencu.

Ma javljao se Marko vec po tom pitanju i rekao da uglavnom nema nekog dodatnog troska za "worldwide" prava, nego on nije vodio racuna o tome ranije pa nije trazio zato sto nije pretpostavljao da ce se pojaviti neki lihvari i angazovati Saula Goodmana da se hvata za tako neke besmislene tehnikalije tipa "worldwide" prava na male jezike.

Jer ne regulise takve specificnosti zakon vec ugovor izmedju vlasnika prava i izdavaca koji prava uzima. Ako ugovor kaze "hrvatski jezik" i ne specificira "za prodaju samo na teritoriji Hrvatske" onda to podrazumeva da se ta izdanja na tom jeziku mogu distribuirati bilo gde. I podrazumeva da se o zastiti postovanja tog ugovora staraju strane potpisnice, a ne izdavaci izdanja na madjarskom.

Ali ne, pojavila se zlocinacka udruga cija logika u isto vreme tvrdi:
- Treba dati prednost izdanjima na svom jeziku a ne tudjem (srpski i hrvatski nisu isti jezik)
- Ne mogu se uvoziti stripovi iz drugih drzava jer je mala pizda kupila prava za izdanja na srpskom jeziku i ne sme niko uvoziti strana izdanja na tom jeziku, ili "prakticno istom jeziku" (srpski i hrvatski su isti jezik)

Edited by - blueberry9 on 27/01/2023 22:37:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster

Croatia
28132 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/01/2023 : 23:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Ja stvarno placem kad moram citati knjigu na srpskom ili strip na hrvatskom jer isti nema na bosanskom. Suze mi niz ledja teku. Krokodilske suze. U krilu je strip a desno rijecnik pa jadan nekako to krpim. Da nije google prevoditelja, nema sanse da bi mogao citati ovaj forum. Toliko razlicitih postova od zitelja toliko razlicitih drzava da je to za poludit. Kad citam Fibru a u oblacicu pise cuj kompa, ja bi tako volio da pise ej jarane. Jebena situacija.

Javlja se nedavno čovjek iz Indije, pita htio bi kupiti naša izdanja, a mi nemamo na sajtu zemlju Indiju. Ja kažem, da ga se riješim, moš mislit što će Indijac kupovati hrvatska izdanja, neka odabere zemlju SAD, mi ćemo znati da je to u biti Indija i nema problema. I čovjek kupi brdo Rip Kirbyja, plati poštarinu duplo skuplje nego stripove, sav sretan se javlja da su mu stigli, zahvaljuje do neba. I sad ga ja pitam, ne razumijem u čemu je kvaka, što će to njemu, da gleda slike samo? Kaže čovjek pa koristit ću google translate.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member

700 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 27/01/2023 : 23:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Javlja se nedavno čovjek iz Indije, pita htio bi kupiti naša izdanja, a mi nemamo na sajtu zemlju Indiju. Ja kažem, da ga se riješim, moš mislit što će Indijac kupovati hrvatska izdanja, neka odabere zemlju SAD, mi ćemo znati da je to u biti Indija i nema problema. I čovjek kupi brdo Rip Kirbyja, plati poštarinu duplo skuplje nego stripove, sav sretan se javlja da su mu stigli, zahvaljuje do neba. I sad ga ja pitam, ne razumijem u čemu je kvaka, što će to njemu, da gleda slike samo? Kaže čovjek pa koristit ću google translate.

Pa google lens na mobilnom radi čuda, veruj mi, šokirao sam se pre par nedelja kada sam čuo i probao...
Jedino što sam izabrao croatian, bolji su prevodi...:)

STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

Bokoja
New Member

122 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 28/01/2023 : 02:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Meni se gade sad svi ti biznismeni koji su naprasno odjednom čuvari srpskog jezika. Koji k će im ta krinka, poštenije je da tu priču oko zaštite jezika nisu ni počinjali, manje bi vređali mušterije.
Od njih mi se samo još više gade ovi srpski izdavači koji su ovde na forumu kao neutralni a koji te uživo odgovaraju da kupiš Fibre, bar je ovo sve prelomilo, ne pada mi na pamet više da se pravdam i da odgovaram prevodiocima na pitanja "šta će ti to", "imaš to na srpskom" i ono priceless pasivno agresivno "a naše izdanje ti nije dovoljno dobro?" kada kupujem ono što želim za svoj novac. Pa srećno svima. Dileme nemam.
Go to Top of Page

Bokoja
New Member

122 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 28/01/2023 : 03:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
I sad je to već stvar principa i inata, a ne racionalnog. Bukvalno, samo za cenu one pucketave folije i zelene nalepnice HK, mogao bih da uzmem neko srpsko izdanje stripa koje me zanima, ALI NEĆU!I odgovoriću svakoga koga znam od kupovine stripova domaćih izdavača; životarite od slučajnih prolaznika dok možete ako je to biznis model, ali i ti prolaznici će čim uđu u priču verovatno brzo shvatiti da niko ne mora da ih nipodaštava kao kupce u omerima kvaliteta sadržaja i tehnikalija. Pa uslovljavajte još malo, dobro vam je krenulo, vidim.
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000