forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 227 Mjesečevo Lice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/01/2023 : 21:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01




fenomenalno, sustina.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 10/01/2023 : 23:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Prvi Fibrin strip koji sam kupio i nisam uspio pročitati do kraja.

Jodorowski kad se prepusti svojim najgorim pisalačkim nagonima. I da se razumijemo, pri tome ne mislim na "kontroverzne" teme navedene na prethodnim stranicama - to je još jedino što u čitavoj priči vrijedi, jer scenaritički je to na razini "i onda sam se probudila" zadnaćnica iz osnovne škole.

Ich bin nur ein Schauspieler

Edited by - SenG on 18/01/2023 20:07:20
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1196 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/01/2023 : 10:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01





I od mene ovo na prava muslimana da lome i pale u Europi ako im nešto vređa religiju.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1196 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/01/2023 : 10:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Jodorowsky kao po običaju.
-Lik se oženio sestrom koja mu je ujedno i majka...
-Drugog kojeg "gura" za novog verskog proroka na svet donela prostitutka koja sa svojom džinovskom pi**** opslužuje ceo bordel, a ako treba malo stimulacije za vreme odnosa sa klijentima, zove sina da joj svira na uvce dok se sa trojicom ganja u isto vreme.
-Silovanja devojke u komi su mu već verski primat...
I tako dalje...
Uz klasične akcije i društvene frakcije, podignute na Jodo level, ovo bih svrstao u njegov prosek. Ne sečem vene na ove njegove izlive ljubavi prema katoličkoj crkvi, propagiranju incesta, bluda i klanja.
Crtež odličan. Priča zanimljiva, ali nešto fali. Ili nečeg ima previše.
Kao presoljena supa. :)

I dalje Inkal i Metabaroni jedini njegovi koje bih zadržao u kolekciji.





Ovo je po mome vrlo dobar osvrt. Strip mi je zbrkan i kad je Mjesečevo lice odbijao valove i metke i šta još, bilo mi je bezveze ali je Jodo kasnije to izbacio iz prvog plana i scenarij je pošao na bolje. Priča je po mome lošija verzija Inkala.

Crtež je fenomenalan.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/02/2023 : 13:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bolje od inkala. Mjesečevo lice mi je izbilo na drugo mjesto stripova luđaka Jodorowskog odmah iza Metabaruna koji su obranili prvo mjesto samo zbog svoje konstantne i prebogate epičnosti. Mjesečevo lice je ozbiljnije od Inkala, zanimljivije od dosanog Bijelog lame i kompaktnije od Juana Sola. Ispočetka djeluje kao mješavina Jeremiaha i Inkala, ali kako strip odmiče samo raste i dobija dimenziju po dimenziju više. Prepun simbolike i religijskih alegorija strip fenomenalnog ritma i prekrasnog crteža priča priču na način koji u kojem je Jodorowsky najbolji, a to je da likove koristi isključivo kao oruđe za ispričati zamišljeno jer kad ih pokušava približit čitatelju i dati im osobnost tada, na tom polju kao u Inkalu pada. Seksualna ekplicnost i vulgarnost savršeno su ugrađen autorov potpis potpuno u funkciji priče. Remek djelo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/02/2023 : 13:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by petarStripovi10
Zapravo to je religiozni strip s elementima Jodorowsky opačine.



Ili Jodova opačina (svega tu ima čega ima i u svim njegovim kasnijim radovima) s elementima religioznosti i još koječega.



Svakao je velika razlika između prvog i drugog... i definitivno se radi o prvom, nikako o drugom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/02/2023 : 13:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Taman kada sam počeo misliti da na tvoje postove mogu staviti +1 .
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/04/2023 : 13:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Je istina je da ima laganu Inkalovsku vibru ali isto tako je i distopijski mišmaš sa elementima biblijskog, fantastike, avanture, vojne hunte, društvenih slabosti i još 100 čuda. Izgleda da je Jodorowskom jedini element u kojem se neće pronaći krotkost i jednodimenzionalnost.
Boucq je odličan i dojam ovog albuma baš jako počiva na njegovoj maštovitosti i smislu za kompoziciju. Iako mi je Bouncer možda generalno mrvicu bolji strip Mjesečevo lice je ipak superioran što se crteža tiče. Baš se razmahao!
Macanov prijevod super! Pjesmice i parole su baš ispale jako zvučne i urnebesne, baš u potpunosti u jodo stilu tako da sam se više puta nasmijao na klasična ekstravagantna jodopretjerivanja. Ali! Kao i u Hellboyu i dalje mi "ugovna" užasno ide na živce . Tko tako govori jebemmu pa potpuno je nezgrapno, pogotovo za strip.

8,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2023 : 14:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Ajd više ukurac i taj ugovna, to je jebeno sranje!
Al jebiga, čime ga zamijeniti? 😜
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2023 : 16:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Manhunteru, pa ovdje ima i djece .

Postupi po naređenju !
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2023 : 18:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Manhunteru, pa ovdje ima i djece .

Postupi po naređenju !


Istina, ovi nešto stariji opet postaju djeca 😜
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2023 : 19:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Peyo

Manhunteru, pa ovdje ima i djece .

Postupi po naređenju !


Istina, ovi nešto stariji opet postaju djeca 😜



Dobro kažeš i na to treba misliti .
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
200 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 24/06/2023 : 10:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
9/10

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2023 : 23:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kako sam ja razumeo ovaj strip - Žodorovski je hteo da napravi svoju varijantu Novog zaveta,kroz šablon Inkala. Ako me razumete.

I to mi sjajno - uvrnuta avantura gde će autor kroz inkalovsku jurnjavu prikazati svoju verziju Mesije;osobu bezgranične čistoće,dobrote i (pre svega) ljubavi prema svima u jednom uvrnutom, dekadentnom društvu.
Ali pobogu - čemu uplitanje nekih teških blasfemičnih detalja;tu najpre mislim na skaradne aluzije na Bogorodicu.Stvarno ne kapiram zašto mu je to trebalo.
Tu me je Alehandro odmah izgubio kao nekoga kome će taj strip biti od ikakve važnosti.

Ali ajde da zanemarimo te stvari - strip vozi 220 na sat,zabavan je,dinamičan,odlično nacrtan.Sve do pred kraj zadnjeg albuma,gde kreće razrešenje,koje nije na nivou dotadašnjeg scenaria.Kraj mi je mnjah.
Možda je razlog za to i prevelika pauze između drugog i trećeg nastavka (nekih sedam godina).
4/5
Beli lama mi je bolji strip od Mesečevog lica,bajdvej.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/09/2023 23:34:18
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000