forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 25/01/2019 : 21:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

To sam i mislio reći - nisam skupljao ta izdanja iz Slo ili MK.

Sretno s 71/1. Jako teško za nabaviti. Quarka i Tita ni izbliza nisam imao problema za nabaviti kao taj 71/1.


neskupljam ni ja,al nabavio slucajno pa nek stoji
quark i tita sam prakticno nabavio isti dan kad su se pojavili
qurka bila puna kutija u darkvudu,jeftino bilo
a 71/1 imao sam par ponuda,al bas skupo
od tih cuda imam jos i otrov crne ruze,bobove spinoffove i zlatno izdanje
a naprimer superhika sam dobio na poklon od miroslava iz ALAN FORDA jos devedesetih godina

Edited by - dejan borca on 25/01/2019 21:41:56
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2019 : 15:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejan borca

quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by dejan borca


Quark brate,ne mogu ga gledati bez ljubomore gdje si ga nabavio i za koje pare?


uff,davno,ja mislim jos 2004 da sam uzeo u darkvudu,neka sica je bio
inace numeracija 025


Evo, 'bacio oko' moj Quark je 158/200. Ima par godina, dao sam, mislim, 50 eura. Ili nesto manje u kunama...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 26/01/2019 : 17:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejan borca

alan ford je kruna kolekcije
ovo je moja kruna



Jeli mozes skenirati ovaj Superhik u 200 dpi? Hvala!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/01/2019 : 20:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Klasika
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/01/2019 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#209 - Malo strpljenja

Sad već dolazimo do pravih stvari, Perucca je dobrano pohvatao ritam, te face, ti izrazi već izgledaju jako dobro. Radnja je zabavna, Bert i Berta, Superhik, Genelar War i uobičajene spletke sa Brojem Jedan, i naravno nezaobilazni propali samoubojica. Baš se veselim sljedećim epizodama iz ovog perioda pogotovo što dobar dio njih nikad nisam ni čitao.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2062 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 26/01/2019 : 23:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
595-598




Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2062 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 27/01/2019 : 02:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Htio bih samo reči ako nekom treba slobodna dalmacija koju mi je Ivan kupio rado ču mu je prepustiti jer je ja več imam i ako nije problem Ivanu poslati mu je.


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 27/01/2019 : 10:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
Još samo dva broja do 600-tog. Brate,imam takav osjećaj da će Bunker dalje do broja 1000(ili dok ne umre)

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

Lenco
Junior Member



Croatia
301 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 27/01/2019 : 19:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Sa 600 bi bilo dobro da se zavrsi, ali svi znamo da to nece tako biti, a tko je ovaj na naslovnici broja 597, opet neki novi interdimenzionalni alan!?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2062 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 27/01/2019 : 20:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/channel/UC6mdiMrRg2tFngexzYhLQ2Q

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2019 : 21:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote

Quark brate,ne mogu ga gledati bez ljubomore gdje si ga nabavio i za koje pare?


Imas na kupindu za 150 dinara.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Lenco
Junior Member



Croatia
301 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 27/01/2019 : 21:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Je li taj quark neki specijalac?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 27/01/2019 : 21:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Da,vrlo kratak.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2019 : 21:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Evo ga,približili smo se na 2 broja do 600-te epizode našeg svima omiljenog stripa(bar do dolaska Minuette). Sad ja vas pitam: kakvo smeće će nam servirati. Da nije šenuli starkelja vjerojatno bi vratio cijelu grupu TNT(uključujući i Nosonju)pa bi oni porazili Minuette koja bi sama sebe uništila vještičjim moćima ili bi s Witchcraft upala u petu dimenziju(ne može proći bez čarobnjačkih debilizama,šta ćeš). Možda bi mogao vratiti i kojeg negativca ili više njih(pritom ne mislim na Supersirka i ostalu ekipu)pa da se Superhik,Gumiflex,Aseptik,Katodik i Arsen Lupiga udruže u Kvintet Fantastikus 2.0. No,kako je u pitanju ipak šenuli starac,on bi za broj 600 mogao objaviti i neki specijal u boji (trenutno na raspolaganju: "Roštiljada","Odmor bez odmora","Ananas","Sve uračunato" i "Družba na krstarenju")ili još gore: Alan postaje vještica pa zajedno s Minuette svaki problem rješava tako što opali munju iz šake. Uglavnom,ja se pobojavam ovog zadnjeg,kao i toga da će Bunker nastaviti dalje zato što se svi specijali moraju objaviti dvaput u redovnoj seriji(jer to ima smisla). Naravno,jubilarac nije jubilarac bez Yvonne Leclerc,Rolanda i Divne Mačkolović. Ako još svemu tome pridodamo malo deformiranih osobnosti NEKAD glavnih likova i putovanja po sto i jednoj paralelnoj dimenziji,dobijemo formulu za rastrgati i zapaliti strip te kasnije otići do najbližeg psihijatra na brisanje misli kako se ne bismo sjećali proživljene traume. Malo duži post,ali naprosto ne mogu vjerovati da epizode kao što su "Magični dodir","Zvonko Božić","Tajanstvena žena","Novi dan(naročito)" itd. dijele numeraciju i likove(barem fizički)s epizodama poput "Dan vještica", "Traži se Alex Barry","Pas za milijun dolara",sage o Superhiku i više-manje svim epizodama Magnusovog i dobrim dijelom Piffareriovog perioda. Strašno!!!


Kad već fantaziramo... ja bi da Bunker proda Alan Forda nekoj velikoj izdavačkoj kući tipa Pannini ili Bonelli i onda da oni sa svojim scenaristima i crtačima vrate Alana magnusovskim korijenima sa Grupom TNT u punom sastavu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2019 : 21:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Još samo dva broja do 600-tog. Brate,imam takav osjećaj da će Bunker dalje do broja 1000(ili dok ne umre)


Jedno ne iskljucuje drugo...😉

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2019 : 21:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Sto reci?
Specijalac,pirat...nekoc sveti gral Alan Ford sakupljanja. Izasao u 200 primjeraka. A poslije i poduolan sa masu nenumeriranih knjizica...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2019 : 21:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Dragi alanfordovci,

Za sve koji ove godine ne mogu na more,ne brinite!!! CPG brine za vas i omogućio vam je ljetovanje kod kuće za samo 20 kn po mjesecu. Zato dođite do kioska i uzmite novog CPG Alan Forda u ruke te zasurfajte,zaronite i zaplivajte morem loših epizoda zajedno s našom ljubaznom vješticom Minuette koja će se potruditi da ovo ionako bolno iskustvo(a da ne spominjem reprintirano)učini još bolnijim.

Vaš jedan jedini neprikosnoveni CPG iliti Svet iliti Color Media International



...oslobozebodi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 27/01/2019 : 21:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Sto reci?
Specijalac,pirat...nekoc sveti gral Alan Ford sakupljanja. Izasao u 200 primjeraka. A poslije i poduolan sa masu nenumeriranih knjizica...


Jeste,napravljen 1994. u hotelu Quark na sajmu stripova u Milanu gdje je Bunker gostovao,crtao Oscar Scalco ima na netu za pročitati na hrvatskom.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2019 : 21:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Sto reci?
Specijalac,pirat...nekoc sveti gral Alan Ford sakupljanja. Izasao u 200 primjeraka. A poslije i poduolan sa masu nenumeriranih knjizica...


Jeste,napravljen 1994. u hotelu Quark na sajmu stripova u Milanu gdje je Bunker gostovao,crtao Oscar Scalco ima na netu za pročitati na hrvatskom.


Da. Do prije koju godinu bio je jako rijedak i trazen. Ne znam kakva je situacija danas...
Inace, cestitke za 'udaren' desettisuciti post na ovom topicu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 27/01/2019 : 22:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Sto reci?
Specijalac,pirat...nekoc sveti gral Alan Ford sakupljanja. Izasao u 200 primjeraka. A poslije i poduolan sa masu nenumeriranih knjizica...


Jeste,napravljen 1994. u hotelu Quark na sajmu stripova u Milanu gdje je Bunker gostovao,crtao Oscar Scalco ima na netu za pročitati na hrvatskom.


Da. Do prije koju godinu bio je jako rijedak i trazen. Ne znam kakva je situacija danas...
Inace, cestitke za 'udaren' desettisuciti post na ovom topicu.


Eno par ljudi na Kupindu prodaje jeftinije od CPG-ovih izdanja(žalosno).

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2019 : 23:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#210 - Osveta šahom

Prvih tridesetak stranica je obećavalo, bilo je tu smiješnih skečeva sa Grunfom i Bobom, Broj Jedan i general War su se prepirali u društvu mladih sisatih cura... još uvijek se pokušava riješti pitanje starkeljinog skloništa u New Yorku i onda Bunker odlučuje ubaciti neku besmislenu i apsurdnu osvetu sa šahovskom pločom koja ima moć da opije/drogira ljude pa onda oni čine ono što im gospodari ploče narede, naravno od tog trenutka sve ide nizbrdo.
Go to Top of Page

Lenco
Junior Member



Croatia
301 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 28/01/2019 : 01:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-af-bo-142-trazi-se-osoblje/18344/0/


Upravo pročitao, na prvu je izgledalo kao da će ova epizoda biti stvarno zanimljiva, ali što se više odmicala radnja to se sve više i ubrzavala, nismo dobili nikakav zaključak što su točno Alan, Broj 1 i Bob radili i zašto, mislim da je pojavljivanje Arsena Lupige, Gumiflexa i Lakrdijaša prekratko razrađeno, ali u svakom slučaju lijepo ih je za vidit u ovoj "novijoj" epizodi

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2062 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 28/01/2019 : 06:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by nikotin

https://www.youtube.com/channel/UC6mdiMrRg2tFngexzYhLQ2Q


Gdje iskopaš te kanale,majke ti! I usput,na tvom kanalu,odakle ti one dvije pjesme od Grupe Bob?

To je gramofonska ploča.

https://www.discogs.com/Grupa-Bob-Tajna-Grupa-Poznajem-Tu-Djevojku/release/4954373

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2019 : 09:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Lenco

Je li taj quark neki specijalac?


Sto reci?
Specijalac,pirat...nekoc sveti gral Alan Ford sakupljanja. Izasao u 200 primjeraka. A poslije i poduolan sa masu nenumeriranih knjizica...


Jeste,napravljen 1994. u hotelu Quark na sajmu stripova u Milanu gdje je Bunker gostovao,crtao Oscar Scalco ima na netu za pročitati na hrvatskom.


Da. Do prije koju godinu bio je jako rijedak i trazen. Ne znam kakva je situacija danas...
Inace, cestitke za 'udaren' desettisuciti post na ovom topicu.


Eno par ljudi na Kupindu prodaje jeftinije od CPG-ovih izdanja(žalosno).


To su vjerovatno primjerci bez numeracije. Pirati, pirata. Tih je bilo ohoho, u odnosu na Quark od 200 numeriranih primjeraka. Neke od tih 200 je jos bilo moguce naci do prije par godina, i kostali su (mislim), 50-tak eura.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/01/2019 : 10:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000