forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Promišljanje o serijalu Nathan Never
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

dylan_dog12
Starting Member

42 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 27/11/2020 :  04:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Nisam se mislio uopće javljati na ovaj tvoj apsolutno trivijalan topic. Sorry DD12 ali u čemu je tvoj problem? Ti možda gledaš svijet nekim drugačijim očima od nas drugih? Imamo tu na Forumu česta razilaženja u mišljenjima, što je normalno, pa ponekad i zdravo, ali ovo tvoje baljezganje o NN je bezpredmetno. Nisi niti jednog Sancho Panzu uspio namamiti da krene sa tobom, jer tu ih očigledno među nama nema. Sam si sa sobom.

Moj apsolutno trivijalni topic

Ne znam baš, da je trivijalni ne bi uzbunilo toliko ljudi.

Uopće nemam problema, pišem o dekonstrukciji lika Nathana Nevera i odlično mi je. Ako ljudi mogu pisati zbilja tonu trivijalnih stvari ovdje na forumu mogu i ja svoje izložiti. svi su pozvani zar ne? Ali ti si se javio bez ikakvih argumenata koji bi pridonesli raspravi, jednostavno si priložio pritužbu o tome kako te moje pisanje uznemiruje. Pošto moje pisanje nije trolanje kako bi se reklo već sve argumentiram znači da te nešto dotaklo, što uopće nije loše. možda počneš sa nekim dubljim promišljanjem materije koju si do sada uzimao zdravo za gotovo. pa ovo nije prvi puta da netko radi dekonstrukciju nekoga lika, član stinky mnogo puta piše dobre tekstove kojima ukazuje na nedostatke onoga što se uzima kao dobro štivo pa bude izrešetan likovima kao što su se javili na ovome topicu i koji pokušavaju samome sebi opravdati vjerovanja i pomalo neuspješno protuargumentirati meni. No tu nema pobjednika i gubitnika, iako to ljudi ne razumiju, svi su pobjednici jer rasprava donosi promišljanje, a više manje svako promišljanje jest dobrodošlo.

argumentiraj sve što je u mojem pisanju bespredmetno. Pokušaj daj

cilj ovoga topica nije pridobiti ljude uza sebe iako je neću biti licemjeran ugodno kada čovjek naiđe na nekoga slične osvještenosti, pa to vrijedi za svakoga na svijetu. Cilj je iznesti argumente koje drugi ne žele ili ne mogu u svrhu spoznaje
Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

42 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 27/11/2020 :  05:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dylan_dog12

quote:

quote:

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:

quote:
Originally posted by mladjo

Ako se ne varam, u Tumaki je Zagor žrtvovao selo da bi spasio prijatelje, odnonso doveden je u ili-ili situaciju. Pitanje je kako bi većina nas u toj situaciji odlučila.
Ali sumnjam da je tu u scenariju bilo neke namjerne dubine, to je stara light epizoda i vjerojatno je taj scenarij pao Nolitti na pamet, učinio mu se ok i dao ga je u izradu.
Sumnjam da je tada išao u kontemplaciju:D

Zagor je napravija baš ono šta je triba. spašava je goli čmar sebi i prijateljima i to je to. Da je možda usput fućka "odnijela te vodka"," nek ponese me daleko nabujala rijeka" ili "down to The River " to bi bilo recimo pretjerano.

pobio im decu

Upravo to. No konzumenti mnogo puta svjesno ili nesvjesno sklanjaju pogled i počinju sa opasnim samozavaravanjem, braneći naposljetku ono što je gotovo neopravdavajuće.

šta je neopravdajuće? Pregledajte stranu prije i posli.

Gledajući Zagora u cjelini takav čin na njegovim plećima postaje prevelik za ignoriranje i nonšalantni prijelaz na drugu avanturu. Kao što ne bih mogao ignorirati ni kod osobe u realnome životu.

Čin spašavanja prijatelja od sigurne smrti? svašta. Znači Zagor je triba uvatit crtu,ostavit Chica i znanstvenika da ih luđaci pobiju da ne bi slučajno koga uvridija? ma daj ne zajebaji.

Ne ja se slažem sa tobom, nollita je zagora uvalio u situaciju koju je realistično riješio, ali sam teret ubojstava što proizlazi iz toga čina za zagora u cjelini kao osobu čije epizode trebamo i dalje pratiti jest katastrofalan. Samorušilački.
zašto je to nollita priredio svome liku ovakvu epizodu i još par suludih situacija jest ogledalo njegova nerazumna i hirovita ponašanja koje je trajalo koju godinu očito.
ako je to teško breme i u realnosti za podnesti tada je i u fikciji zar ne? zagor se nakon te epizode niti ne sjeti toga, a mi kao čitatelji bi trebali nastaviti banalno kao da se ništa nije dogodilo. To naposljetku očito ovisi o samome čitatelju. Što ne umanjuje nollitinu banalnost kojom pristupa ovoj epizodi
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
41720 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 :  05:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ako se ne varam, u Tumaki je Zagor žrtvovao selo da bi spasio prijatelje, odnonso doveden je u ili-ili situaciju. Pitanje je kako bi većina nas u toj situaciji odlučila.
Ali sumnjam da je tu u scenariju bilo neke namjerne dubine, to je stara light epizoda i vjerojatno je taj scenarij pao Nolitti na pamet, učinio mu se ok i dao ga je u izradu.

Zagor je napravija baš ono šta je triba. spašava je goli čmar sebi i prijateljima i to je to. Da je možda usput fućka "odnijela te vodka"," nek ponese me daleko nabujala rijeka" ili "down to The River " to bi bilo recimo pretjerano.

Plenković je rekao da će epidemija završiti jedino cijepljenjem. Kada će ljudi uistinu napraviti što treba i pobuniti se protiv ove bolesne farse?

nikad,a cjepivo stiže uskoro.

Ne samo da stiže uskoro nego smradovi Božinović i milanović koji je očito zbog pritiska afere za koju se šmrko veže okrenuo ploču i podupire obavezno cijepljenje. Biti će borbe to sigurno. Krv mi uzavre kad vidim nerazumnike s krpama na licu primjerice i dok su sami na ulici. Toliko je mozak ispran.

Podupireš teorije zavjere a? zanimljivo za nekog šta stalno spominje realnost.

Pogledaj, svijet funkcionira pomoću zavjera nad naivnim ljudima blago rečeno. Masa se bavi svojim životima što je sasvim u redu ali lako budu zbog neosvještenosti zavedeni od ekipe koja na svim poljima konstantno radi protiv njih, ali svugdje. To je REALNOST i sam to pretpostavljam barem djelomično osjećaš. A teorija zavjere je u mom cjeloživotnom iskustvu pojam koji koriste ljudi koji nemaju ponekad i osnovnu argumentaciju i žive po paradigmi ako mi je netko rekao tada je to tako.

vidiš kod mene je pak obrnuti zaključak. Teorije zavjere uglavnom koriste ljudi koji pojma nemaju o realnosti a privlači ih virovanje u nedokazive stvari.

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
41720 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 :  05:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pobio im decu

Upravo to. No konzumenti mnogo puta svjesno ili nesvjesno sklanjaju pogled i počinju sa opasnim samozavaravanjem, braneći naposljetku ono što je gotovo neopravdavajuće.

Gledajući Zagora u cjelini takav čin na njegovim plećima postaje prevelik za ignoriranje i nonšalantni prijelaz na drugu avanturu. Kao što ne bih mogao ignorirati ni kod osobe u realnome životu.

Čin spašavanja prijatelja od sigurne smrti? svašta. Znači Zagor je triba uvatit crtu,ostavit Chica i znanstvenika da ih luđaci pobiju da ne bi slučajno koga uvridija? ma daj ne zajebaji.

Ne ja se slažem sa tobom, nollita je zagora uvalio u situaciju koju je realistično riješio, ali sam teret ubojstava što proizlazi iz toga čina za zagora u cjelini kao osobu čije epizode trebamo i dalje pratiti jest katastrofalan. Samorušilački.
zašto je to nollita priredio svome liku ovakvu epizodu i još par suludih situacija jest ogledalo njegova nerazumna i hirovita ponašanja koje je trajalo koju godinu očito.
ako je to teško breme i u realnosti za podnesti tada je i u fikciji zar ne? zagor se nakon te epizode niti ne sjeti toga, a mi kao čitatelji bi trebali nastaviti banalno kao da se ništa nije dogodilo. To naposljetku očito ovisi o samome čitatelju. Što ne umanjuje nollitinu banalnost kojom pristupa ovoj epizodi

očito ovisi o čitatelju. Eto ima vas zasad čak dvojica šta vam to smeta .

Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

42 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 27/11/2020 :  06:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Toliko puta si upotrebio osveštavanje/osvestiti, da si relativizovao sopstveni osvrt na NN/Zagora kao antijunake...

quote:

Dekontrukcija i osvještavanje ovoga svijeta neminovno donose razočaranja i trenutnu tugu ali na kraju sreću jer možemo spoznati ono što je bilo trulo i ono što je kvalitetno. Dolazimo do spoznaja i idemo naprijed.

Gde je onda zapelo?

quote:
Priča o dekonstrukciji Dylana Doga je također vrijedna eseja jer je jaz između intrinzično besmislenih temelja koje nudi Sclavi ali i ostali autori koji se ugledaju na njega i ponekad briljantnih konstrukcija poražavajuće velika. Ali o tome neki drugi puta.

Sve dobija smisao u Priči o Dylanu Dogu. Ako je nisi pročitao, pročitaj obavezno, a onda Jungov zapis Sedam propovedi mrtvima.
http://gnosis.org/library/7Sermons.htm

A Nathan je svoj mir pronašao s trećom bitnom ženom u serijalu, Hadijom. Postoji istoimena epizoda u kojoj autori odlično podvlače kako on nije ni heroj, ni antiheroj, već samo čovek. Sudiš, a saslušao si (pročitao) samo jednu stranu priče; jer čitav serijal je ta druga strana, naspram dvodelne epizode U ponoru.../Zapovijed. Zato je ona tako važna, a ne sama po sebi.

upotrebom osvještavanja relativiziram svoj osvrt na nn i zagora kao antijunake

Zanimljivo, objasni i argumentiraj

Nigdje nije zapelo, dobio sam želju za ispisivanjem svojih promišljanja i učinio sam to, imaš nešto protiv?

sve u DD dobiva smisao ako ti to želiš, jer ako to zbilja želiš kao dar ispod bora tada ćeš opravdati sav besmisao kreacije Sclavija svim sredstvima, kao što se vodila rasprava pred koju godinu upravo o velikoj praznini koju nudi sclavi. ali rado ću čuti sve tvoje argumente. Ne treba mi treća partija u obliku junga koji je inače intrigantan kako bi meni bilo nešto objašnjeno kao pozitivno što je u svojoj srži zdravorazumski besmisleno pa čak i suludo.više o tome neki drugi puta.

nathan se kao skrasio sa hadijom ali to je konstrukt u koji ti želiš vjerovati da je uspio naspram nathana iz prošlosti jer tako prikazuju autori. Svi ste veliki vjernici jer želite da nešto tako bude, poprilično lakše od realne dekonstrukcije jer jedno je tvoje vjerovanje a drugo realna plauzibilnost. ako mi već protuargumentiraš trebaš pročitati što sam sve do sada napisao. to bi bilo fer zar ne ? Nisam nigdje napisao da sam pročitao samo par brojeva nathana

ali se sapunica nathana i sare otegla skroz do epizode 233 operacija terra mater.
Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

42 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 27/11/2020 :  06:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Plenković je rekao da će epidemija završiti jedino cijepljenjem. Kada će ljudi uistinu napraviti što treba i pobuniti se protiv ove bolesne farse?

nikad,a cjepivo stiže uskoro.

Ne samo da stiže uskoro nego smradovi Božinović i milanović koji je očito zbog pritiska afere za koju se šmrko veže okrenuo ploču i podupire obavezno cijepljenje. Biti će borbe to sigurno. Krv mi uzavre kad vidim nerazumnike s krpama na licu primjerice i dok su sami na ulici. Toliko je mozak ispran.

Podupireš teorije zavjere a? zanimljivo za nekog šta stalno spominje realnost.

Pogledaj, svijet funkcionira pomoću zavjera nad naivnim ljudima blago rečeno. Masa se bavi svojim životima što je sasvim u redu ali lako budu zbog neosvještenosti zavedeni od ekipe koja na svim poljima konstantno radi protiv njih, ali svugdje. To je REALNOST i sam to pretpostavljam barem djelomično osjećaš. A teorija zavjere je u mom cjeloživotnom iskustvu pojam koji koriste ljudi koji nemaju ponekad i osnovnu argumentaciju i žive po paradigmi ako mi je netko rekao tada je to tako.

vidiš kod mene je pak obrnuti zaključak. Teorije zavjere uglavnom koriste ljudi koji pojma nemaju o realnosti a privlači ih virovanje u nedokazive stvari.

Zato svijet i jest pun tumora i tjelesnog i kognitivnog, jer se stvari uopće ne propituju, evo ti sada upravo živiš jednu veliku zavjeru zvanu covid 19 i još mali milijun koji se veže uz to. ali masa to i dalje zove teorijom zavjere. Pitanje je tko raspravlja o kojoj materiji raspravljamo.

a s druge strane zar nije bolje za um promišljati o svačemu pa čak i stvarima koje na prvi pogled djeluju čudno. Na kraju krajeva svako promišljanje dovede do nečega, ne treba čak ni biti u vezi sa inicijalnim pojmom. svaka spoznaja nešto znači. Tvoj odabir je pokušati predvidjeti potez ili većinom skupljati krhotine posljedica stvari koje si možda unaprijed imenovao teorijom zavjere. eto za mjesec dana ćeš možda biti tjeran uzeti cjepivo na bazi nanotehnologije, a to još neki zovu teorijom zavjere

Edited by - dylan_dog12 on 27/11/2020 06:24:25
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
41720 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 :  06:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Naravno da triba promišljat,al ako kreneš s krivim temeljem pada cila konstrukcija. Kad tad. Ako ti npr crkne auto ićeš u automehaničara a ne u pekara ili ribara.

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik

4207 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 27/11/2020 :  07:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pobio im decu

očito ovisi o čitatelju. Eto ima vas zasad čak dvojica šta vam to smeta .

kako će tek stiltat kad vidi Zagora kako ubija vojnike pučiste u trećem hellingenu

Aaaaaaahhhhyaaaaaakkkkk
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik

Croatia
3518 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2020 :  08:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
pa ovo nije prvi puta da netko radi dekonstrukciju nekoga lika, član stinky mnogo puta piše dobre tekstove kojima ukazuje na nedostatke onoga što se uzima kao dobro štivo pa bude izrešetan likovima kao što su se javili na ovome topicu i koji pokušavaju samome sebi opravdati vjerovanja i pomalo neuspješno protuargumentirati meni.

Sreća tvoja pa stinky očito smatra tvoje bljezgarije nebitnima, pa se nije uključio. Ne zazivaj ga da ti ne uzdrma to lažno visoko mišljenje koje imaš o sebi.
Nažalost, kod takve razine zadrtosti i zaluđenosti kao kod tebe nema pomoći.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/11/2020 08:12:31
Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

31 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 27/11/2020 :  08:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
Počelo je ok, čak mi je zanimljiv bio osvrt u originalnom postu. Ali koliko nadrobitog osobnog mišljenja upakiranog u "istinu" nakon toga, strašno. :)
Koliko god neke točke u vezi Nathana kao stripa i bile pogođene, oko životnih tema mislim da je fulan "ceo fudbal".

Ali neka, svi smo tu da drobimo što nam je na pameti. Dobrodošao nam u grupu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik

Croatia
3518 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2020 :  08:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ako je za tebe 0,039% NAVODNIH smrti od covida epidemija i potebno je obavezno cijepljenje onda stvarno nas dvojica nemamo više što razgovarati. Kao što sam rekao prije svijet funkcionira kao zavjera, na 1000 levela, a iskustvom znam da upotreba termina teorija zavjere ukazuje na ljude koji su slabo ili nikako potkovani argumentima o realnom stanju svijeta. Kakav si ti lik da je to nevjerovatno završili smo

Resistance is futile!
Kad te cijepimo, postat ćeš jedan od nas!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik

Germany
1121 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/11/2020 :  09:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Vidi se da si podosta idealist što se tiče realne slike ljudi, pomalo impulzivna što se vidi u prošlome odgovoru koji si napisla gubeći fokus zbog ovladanosti osjećajima. Ovaj post ti je uravnoteženiji. Nažalost iako izvana ljude skrši nedaća u životu, iznutra ostanu gotovo jednaki, kao životinje kad se primire jer ližu rane zbog sukoba. Nažalost većinom je tako i pripazi da ne pustiš naivno nekoga blizu i poslije platiš cijenu za to. Mnogi ju konstantno plaćaju, možda i većina u nekim djelovima života.

Joj kako si ti nama brižan i plemenit!

Pričaš o duhovnosti i ravnoteži s kozmosom, a nemaš empatiju, uskogrudan si, osuđuješ, ne vjeruješ u grižnju savjesti, kajanje, nečiju promjenu na bolje, nemaš milosrđe, suosjećanje. Kozmos samo čeka takve da se uravnoteži s njima. Da ne zaboravim najbitnije,ako zbilja vjeruješ da ljudi bez obzira na sve ostanu iznutra gotovo jednaki, čemu tvoj interes za duhovnost, ako ni sam ne vjeruješ da ćeš s tim doživjeti neku unutarnju promjenu. Kužiš li ti koliko si ti zapravo zbrčkan. I ti ćeš mi govoriti da gubim kompas. Nevjerovatno!

Promišljatelj, koji nije samo sljedbenik. Najvažnije je to da si ti dekonstruirao Nathanove temelje, da nisi nasjeo na zle Meddine manipulacije, a to što si usput zbrčkao vlastite temelje i ispao hladan, nemilosrdan, bezosjećajan. To nema veze. Ja sam dobro svjesna toga da autori vrlo često igraju na emociju čitatelja, pa i s jeftinim forama, ali ako bih u situacijama poput Nathanove (Ep. U ponoru pamćenja) počela osuđivati i bila hladna na njegovu tragediju, prvo bi se zapitala gdje je to nestala moja osjećajnost i pretvaram li se ja osobno u zlu hladnu kučketinu. Ti to slobodno interpretiraj time da sam idealist, naivna ili ovladana osjećajima. Bolje i to nego hladna kučka.

Gle, ne da mi se više raspravljati s tobom. Sve što ti se reklo nekako izokreneš, nahraniš sebi ego i upotrijebiš da bi uvrijedio drugog. I onda se čudiš zašto i mi postajemo grublji. Još bi na sve to da te mazimo i kličemo tvojim zaključcima. Da ima ikakve koristi od toga, najradije bih te stavila na ignore. Al pošto kvotaš kvotove kvotova, ne bi te ni Sigmund iz NN uspio ukloniti s foruma.

Edited by - grofica Varga on 27/11/2020 09:49:45
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

4273 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/11/2020 :  11:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nije svako zlo za zlo, ova pandemija dobro dođe kao sociopat detektor...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000