forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 85

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  00:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja radim u Njemačkoj.

Dvije stvari opisuju covjeka.Strpljenje kada nema ništa,i ponašanje kada ima sve.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
23651 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/02/2018 :  00:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako onda Nijemci rješavaju situacije kada netko ima dugove koji se ne mogu naplatiti jer čovjek ne prima plaću preko računa?

Satanas Vobiscum et Spiritum Tuo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1025 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/02/2018 :  14:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nažalost, bez računa se ne može ako misliš nekako primati plaću. Jest da taj račun može olakšati kupovinu putem interneta, ali da je previše 11-12 kn mjesečno samo za njegovo vođenje to svakako stoji.
Nitko nas ne tjera da posuđujemo novac od banke, zato sam ja davnih dana zatvorio dozvoljeni minus jer im ne želim biti dužan ni lipe.
Za kupovinu iz inozemstva imam web prepaid karticu sa kojom ne možeš u minus (nikakva kreditna sranja me ne znimaju), trošim samo ono što stvarno imam i tako sam puno mirniji.

Ovako i ja, krediti 0, minus 0, trošim samo ono što sam zaradio.
Imam maestro zbog plaće i visu electron za devizni tekući zbog internet kupovine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

Croatia
13725 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/02/2018 :  15:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by tinton

quote:

quote:

Svaku plaću dižem do zadnje kune i ništa ne ostavljam na banci, to su lopovi skoro k'o i političari.

Ja nemam niti jedan račun u niti jednoj banci.
Bankari su gori od političara, nevjerojatno koja lopovska legalna mašinerija.
Samo otiđite i pitajte ih dvije stvari i usporedite ta dva odgovora...
-kolika je kamata kada posuđujem od vas novac?
-kolika je kamata kada ja vama posuđujem novac?
Još malo pa će se morati platiti banci postotak zato što nam čuvaju novac.

Inače, interesantna je pozicija da su bankari lopovi jer daju različite kamate. Trebali bi ti besplatno služiti? Ili te netko tjera na poslovanje s bankama kada ti uvjeti ne odgovaraju?

Kada prostudiraš malo te ponude, svatko tko zna i hoće razmišljati, stvori isti zaključak.Svatko ima pravo tražiti što god hoće, hoće li to dobiti, e to je već druga tema.
Ovo o besplatnom služenju meni ili bilo kome drugome, neću ni komentirati jer nema smisla.
Ne tjera me nitko i zato s njima ne poslujem jer mi uvjeti ne odgovaraju, iznio sam samo svoje mišljenje.

Upravo tako, tvoje je pravo ne poslovati s njima ako ti to ne odgovara. Drugi smatraju da im odgovara, pa posluju s njima. S obzirom da nikoga ne prisiljavaju na ništa, nije u redu zvati ih lopovima.

DOKTOR ZAGOROLOG 2017.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  15:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:

Kako onda Nijemci rješavaju situacije kada netko ima dugove koji se ne mogu naplatiti jer čovjek ne prima plaću preko računa?

Prvo ti šalju opomene a onda ti dođe odvjetnik na vrata i popiše što ti je vrijedno u kući/stanu a da s time može namiriti dug, i onda ti to lijepo pokupe.

Dvije stvari opisuju covjeka.Strpljenje kada nema ništa,i ponašanje kada ima sve.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  15:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Svaku plaću dižem do zadnje kune i ništa ne ostavljam na banci, to su lopovi skoro k'o i političari.

Ja nemam niti jedan račun u niti jednoj banci.
Bankari su gori od političara, nevjerojatno koja lopovska legalna mašinerija.
Samo otiđite i pitajte ih dvije stvari i usporedite ta dva odgovora...
-kolika je kamata kada posuđujem od vas novac?
-kolika je kamata kada ja vama posuđujem novac?
Još malo pa će se morati platiti banci postotak zato što nam čuvaju novac.

Inače, interesantna je pozicija da su bankari lopovi jer daju različite kamate. Trebali bi ti besplatno služiti? Ili te netko tjera na poslovanje s bankama kada ti uvjeti ne odgovaraju?

Kada prostudiraš malo te ponude, svatko tko zna i hoće razmišljati, stvori isti zaključak.Svatko ima pravo tražiti što god hoće, hoće li to dobiti, e to je već druga tema.
Ovo o besplatnom služenju meni ili bilo kome drugome, neću ni komentirati jer nema smisla.
Ne tjera me nitko i zato s njima ne poslujem jer mi uvjeti ne odgovaraju, iznio sam samo svoje mišljenje.

Upravo tako, tvoje je pravo ne poslovati s njima ako ti to ne odgovara. Drugi smatraju da im odgovara, pa posluju s njima. S obzirom da nikoga ne prisiljavaju na ništa, nije u redu zvati ih lopovima.

Ako netko uzima ono što ga ne pripada na ilegalan način i na legalan način, takve se naziva lopovima.
Danas se lopovluk obavlja na legalan način i na suradnju malog čovjeka.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

Croatia
13725 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/02/2018 :  15:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A što ga ne pripada?
I kako ti određuješ što koga pripada?

DOKTOR ZAGOROLOG 2017.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  15:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Određujem po tome što ne želim dati zato što nema potrebe za time.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

Croatia
13725 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/02/2018 :  15:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:

Određujem po tome što ne želim dati zato što nema potrebe za time.

Pa oni ti ni ne uzimaju što ne želiš dati, isključivo ono na što pristaneš.

DOKTOR ZAGOROLOG 2017.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  15:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Manipuliraju, tako da u većini zemalja ne možeš primiti plaću bez njih.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
23651 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/02/2018 :  16:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Prvo ti šalju opomene a onda ti dođe odvjetnik na vrata i popiše što ti je vrijedno u kući/stanu a da s time može namiriti dug, i onda ti to lijepo pokupe.

Zar nije vjerovniku cilj da dobije novac koji mu netko duguje, pljenidba imovine bi trebala biti zadnja opcija u slučaju kada se nikako ne može izvući potreban novac.
Vrlo lako se može dogoditi da dužnik radi i prima plaću a nema nikakve imovine u svojem vlasništvu, kako će onda od njega namiriti dug?

Satanas Vobiscum et Spiritum Tuo
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member

Germany
9780 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 :  16:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nigdje na svijetu ne postoje institucije kao što je fina u republici Hrvatskoj.

Go to Top of Page
Page: of 85 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000