forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor i ekonomija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Milac Posted - 09/09/2016 : 08:21:17
Živimo u svijetu u kome je ekonomija u osnovi svega ili bar u osnovi logistike potrebne za sve, kako onda Zagor (i Čiko) rješavaju pitanja likvidnosti? I njihov svijet je zasnovan na ekonomiji, bar bi trebao biti
Sjećam se da na kraju "Zagorova odiseja/Opasne vode" onaj pjesnik hoće da plati Zagora, ali shvata da bi ga uvrijedio ako mu ponudi nešto tako prljavo kao što je novac. Na više primjera smo vidjeli da je Zagor nepotkupljiv (to je OK), prijateljima neće ništa da naplati (i to je OK), neće prljav novac/zlato da dotakne i sl. Sve OK, ali kako onda podmiruju troškove npr. čizama za mokre Darkvudske staze, municiju koju nemilice troše u raznim avanturama, održavanje oružija, odjeće (Zagorove majice i hlače, Čikove mašne,...) pa zalihe hrane, posebno imajući u vidu Čikove potrebe, pa građevinski materijal za kolibu itd., itd.
Na početku jedne epizode, ne pamtim koja je, Čiko nabasa na Trampija u nekom gradu čekajući da Zagor unovči grumenje zlata - možda je to rješenje finansiranja: imaju tajno nalazište zlata. Možda se bave lovom i trgovinom krznima, ali to je full-time job, pa onda ne bi imali prostora za mnogobrojne avanture.
Koje je rješenje Zagorove likvidnosti?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 09/02/2017 : 16:05:26
što će im novci kad nemaju struju vodu internet stanarinu i sve ostalo...
ako im sto hrane zafali oni ulove
ako im zatreba novaca uvijek mogu prodati koju kožu ili tome slično

na kraju krajeva uvijek naleti koji grumen zlata
Opti Posted - 09/02/2017 : 14:30:44
Koji je ovo urnebesan topic bio. Ako je nekome do još malo smijeha neka pročita iduće:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31874&SearchTerms=i

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38351

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=511
adriano Posted - 12/09/2016 : 12:07:35
u carevom pečatu je primio od naručitelja krađe 2000 dolara za provaljivanje u sef.
Dwayne_Looney Posted - 11/09/2016 : 11:26:57
Chico konkvistador, konkretno u koloru stranica 8 kada Zagor krene lišiti Chica brkova jer treba izigravati seku zapovjednika utvrde.
DODSFERD Posted - 11/09/2016 : 00:00:39
U epizodi Sloboda ili smrt Zagor je išao u banku prodati svoj posljednji grumen zlata da bi platio Chicov izlazak iz zatvora, uz pomisao; eno banke, to mi barem nudi neko jamstvo da me neće posve pokrasti.
Ma možeš si mislit' kako su banke tako poštene.
JORGE Posted - 10/09/2016 : 23:08:33
Evo onaj primjer o grumenu zlata, ali ne spominje da radi to često, ali zakleo bih se da u jednoj epizodi jest spominjano.
Zagor extra Ludens broj 92, Božić kalibra 45, (epizoda o djed mrazovima razbojnicima).
Stranica 60, 61, 62 Zagor prodaje zlatni grumen u banci za 200 dolara.
JORGE Posted - 10/09/2016 : 23:03:00
Evo jedan primjer:
Zagor extra Ludens br 246 stranica 58 (početak priče o Riječnoj patroli).
Nose kože na prodaju da zarade novac.
JORGE Posted - 10/09/2016 : 22:42:20
Sjećam se jedne epizode ali ne sjećam se naslova, crtao je Donatelli, kada zagorprodaje grumen zlata u banci da bi namaknuo novac za potrepštine.
Čak mislim da spominje (u sebi) kako s vremena na vrijeme prodaje zlato koje uzima negdje u darkwoodu samo koliko mu je potrebno.
Probat ću potražiti strip.
mogorovic Posted - 10/09/2016 : 22:37:31
Obzirom na frizuru, Chico se šiša uz pomoć noćne posude. No, nikada nismo vidjeli noćnu posudu niti u tvrđavi Pitt, niti Henry, a kamoli u kućici u Darkwoodu. Ostaje, dakle zagonetka - čija je noćna posuda!?
Dwayne_Looney Posted - 10/09/2016 : 22:35:30
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sva ova pitanja se mogu 'ladno postaviti i u sticky topicu ZAGOR



Mogu ali ovdje je to tema a tamo niti bi ju vidio isti broj ljudi niti bi bila čvrsta, postojana već bi ju uvijek prekidao neki drugi komentar. Nije isto kad netko raspravu o nečemu pokrene u posebnom topicu i unutar nekog generalnog. Bar Zagorolog ne bi trebao imati ništa protiv cvjetanja tema o Zagoru

PijaniPatak Posted - 10/09/2016 : 20:25:51
Sva ova pitanja se mogu 'ladno postaviti i u sticky topicu ZAGOR
DragonSlayer Posted - 10/09/2016 : 18:32:13
Koliko ja znam brkove je obrijao u Indijanac zvani Chico
Dwayne_Looney Posted - 10/09/2016 : 17:35:34
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog


Pretražio sam taj stari period i našao da se radi o epizodi Indijanski teritorij u kojoj je Zagor obrijao Chicu glavu da bi sličio pukovniku Clarku jer je trebalo preveslati trgovce oružjem koji su zahtijevali časnika kao taoca. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-sd-ext-55-56-indijanski-teritorij/1061/



Hmm... onda je brkove obrijao u jednom Chico specijalu kad je trebao glumiti sestru zapovjednika neke utvrde
DODSFERD Posted - 10/09/2016 : 17:29:14
U tom početnom periodu Zagor je još više štedio na hrani. Bilo je dosta primjera a sada sam upravo naletio na jedan iz epizode Slomljeno koplje.
Chico: Želudac mi je potpuno prazan! Gladan sam Zagore!
Zagor: Stegni remen i glad će te proći, vjeruj mi!
Svašta sam čuo, ali da stezanje remena rješava glad samo od Zagora (i eventualno naših političara).
DODSFERD Posted - 10/09/2016 : 17:12:30
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog


Pretražio sam taj stari period i našao da se radi o epizodi Indijanski teritorij u kojoj je Zagor obrijao Chicu glavu da bi sličio pukovniku Clarku jer je trebalo preveslati trgovce oružjem koji su zahtijevali časnika kao taoca. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-sd-ext-55-56-indijanski-teritorij/1061/
DODSFERD Posted - 10/09/2016 : 17:04:34
Treba predložiti Burattiniju da napiše jednu priču iz svakodnevnog darkwoodskog života Zagora i Chica.
Kada malo bolje razmislim, toga je već bilo u početnom periodu, pogotovo kod G.L. Bonellija.
vešmašina Posted - 10/09/2016 : 15:08:21
Pa ak smo imali milijun puta prožvakanu priču o banditima koji prodaju indijancima vatrenu vodu,onda možemo jednu o tom kak zagor i chico peru veš, briju se, kenjaju, vade zlato iz nekog svog tajnog nalazišta i time plaćaju putne troškove, krpaju si odjeću, kuhaju jedan drugom,dr..ju jedan drugom...

Da vidimo jedan dan u darkwoodu bez pustolovina za promjenu.
RAKOSI4 Posted - 10/09/2016 : 14:42:13
Crtači nas ne opterečuju sa suvišnim kadrovima , kad se biju . Zamisli da bude crtež kad Zagor i Čiko i drugi : pišku , kaku , plucaju ,peru se..... pa pola stripa bi bilo zadovoljavanje fizioloških potreba pa bismo onda napadali scenariste i crtače da nam podvaljuju nepotrebne gluposti Doduše nekad mogu uvaliti tuširanje ilitiga neznam šta napr. Fride ...
Opti Posted - 10/09/2016 : 14:19:25
Da, te nadasve čiste i sigurne vode Darkwoodske močvare. (osim ako ne misliš na obližnje rijeke)
Nije stvar u rastu brade, nego očito samo o pustinji. Ima dosta avantura koje podosta traju a Zagor se nema vremena obrijati, pa je na kraju pustolovine svjež i golobrad kao i na početku. Samo avanture u pustinji uključuju i bradu, čini se. :D
RAKOSI4 Posted - 10/09/2016 : 14:14:04
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by supermark

nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost



Mene pak zanima kako to da im brada raste jedino ako su u pustinji. Imao sam svoju teoriju glede toga, ali zaboravio sam na kojem je topicu bila iznesena.


Opti , Opti pa u pustinji na visoku temperaturu brada brže raste a nema ni vode u pustinju da se obriju ka ljudi , kao što bi se obrijali u obilje vode Darkvuda.
Opti Posted - 10/09/2016 : 14:03:04
quote:
Originally posted by supermark

nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost



Mene pak zanima kako to da im brada raste jedino ako su u pustinji. Imao sam svoju teoriju glede toga, ali zaboravio sam na kojem je topicu bila iznesena.
Dwayne_Looney Posted - 10/09/2016 : 13:50:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.




To je u nekom Chico specijalu.
A maramu je nosio kad ga je gnjevna rulja ošišala, zaboravio sam razlog
DODSFERD Posted - 10/09/2016 : 12:52:49
U epizodi Riječna patrola Chico je cijelo vrijeme bio ošišan na nulu, samo što je nosio maramu.
Bio je još jedan slučaj negdje na početku serijala kada je šišanje bilo nužno da bi mogao odglumiti jednog časnika.
Dukidule Posted - 10/09/2016 : 12:07:13
Ma "Pleasant Point" im je središte gdje obavljaju sve moguće nabavke i zadovoljavaju razne potrebe.
Od kupovina svega i svačega sve do šišanja, pa i onog drugog "šišanja" (muškarcu potrebnoga).
Tamo se uvijek nađe ponešto, samo što pravi džentlmeni o tome ne govore javno.
supermark Posted - 10/09/2016 : 11:59:28
nije tako teško ako se šišaš na nulu
sve pustolovine im se dogode tek kad im kosa naraste! čista slučajnost

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000