forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 problemi sa naručivanjem preko granice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mirkozd Posted - 10/08/2010 : 20:51:57
Nakon jedne neugodne epizode sa naručivanjem stripova od VČ, dužan sam upozoriti sve potencijalne kupce iz RH.
Dakle, uredno sam ih kontaktirao i javio koje stripove želim kupiti, učlanio sam se u neki njihov klub, dobio 20% popusta, sve 5!
Javljaju mi da je jedini način plaćanja direktno na njihov račun u banci PROCREDIT BANK AD, što nije problem. Odem do svoje banke (PBZ) koji traže 40 kuna za uplatu od 16,50 eura za stripove, i to je još ok.otvorim devizni račun , položim 20 eura, riješimo tu transakciju...
Stripove dobijem u vrlo kratkom roku, svaka čast, ali!!! taj ali...
na tom deviznom računu se pojavi minus 6 i nešto eura!!!pojavi, bez mog znanja i odobrenja.zovem banku i kažu da su to troškovi banke primatelja.10,50 eura za primitak novaca?!?!?!? pa ko je tu lud? platio sam slanje novaca i primitak na tuđi račun, sve skupa 16 eura samo za tu transakciju.
znam da se ne radi o nekim novcima, ali volio bih da me je netko upozorio na te "nevidljive" troškove.na kraju krajeva toliko sam platio 5 stripova, mogao sam ih kupiti onda 10!
Eto, ne želim Vam poručiti da ne kupujete u VČ, sačuvaj bože, izdanja su im super, ali pripazite malo kod ovakvog načina kupnje...

pozdrav svim ljudima dobre volje!

mirkozd
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
feka82 Posted - 13/08/2010 : 11:09:58
Ja sam neki dan sa jaranom slao pare preko western uniona sa saltera banke i vjerovali ili ne osoba koja je radila na salteru nema pojma kako da posalje pare i na kraju smo se mi prepirali , jer fino na prospektu od western uniona pise za slanje do sto eura provizija kosta 8 eura , a ona je svakim novim izracunom dobivala vecu cifru i to je na kraju ispalo puno vise nego sto je trebalo po nasem izracunu . Druga stvar je bila da nas nije ni upozorila na konverziju valute odnosno koliko je trebao dobiti taj neko kome smo slali preko western uniona , nesposobnost na vrhuncu , morali smo sami odgonetnuti sve zivo .

Na kraju se mi fino ispalimo sa tog saltera , jer kao prvo stvarno nema smisla da takva osoba radi na salteru i ne zna tako jednostavne stvari poput ove :)

Ne dajte da vas varaju ljudi :)
mirkozd Posted - 13/08/2010 : 09:43:48
quote:
Originally posted by scanturion

Mirkozd
Radi se o troškovima banke korisnika. Naime, kod svake uplate postoje dvije strane, dvije banke. Svaka ima svoje troškove. Ti si uplatio 40 kuna troškove PBZ, 6 EUR su troškovi Procredit bank. U svakom nalogu za plaćanje u inozemstvo postoje dvije opcije. Prva opcija: troškovi se dijele na pola. Trošak PBZ snosiš ti, trošak Procredit bank snosi VČ. U tom slučaju, ti si uplatio 40 kuna (trošak PBZ), a VČ bi dobio 10,50 EUR zato što bi Procredit bank umanjila isplatu za svoje troškove.
Druga opcija je da sve troškove snosi pošiljatelj, tj. ti. I to se tebi dogodilo. U svakom slučaju banka te trebala upozoriti na te dodatne troškove prije same uplate jer vjerovatno onda nebi ni platio na takav način.




da, sad i ja to znam, ali nisam do sad znao, pa eto za ubuduće da svi članovi foruma koji ovo čitaju budu upoznati s tim.
i trošak procredit b. nije 6 nego 10,50 eura!pojma nisam imao da plaćam i slanje i primitak novca. nekako mi je logično da platim slanje, a primitak novca da se uračuna u ukupnu cijenu pošiljke, pa onda da odlučim hoću li ili neću kupiti na taj način. ali kad su banke u pitanju logika je odavno rekla pa-pa!
no, da ne pilam više po tome ni ja ni drugi, predlažem adminu da ovu temu zaključa jer je već dosta rečeno i svak koga interesira ova priča a pažljivo pročita sve napisano znat će donijeti zaključak o cijeloj priči.

živili ekipa!!
scanturion Posted - 13/08/2010 : 09:06:10
Mirkozd
Radi se o troškovima banke korisnika. Naime, kod svake uplate postoje dvije strane, dvije banke. Svaka ima svoje troškove. Ti si uplatio 40 kuna troškove PBZ, 6 EUR su troškovi Procredit bank. U svakom nalogu za plaćanje u inozemstvo postoje dvije opcije. Prva opcija: troškovi se dijele na pola. Trošak PBZ snosiš ti, trošak Procredit bank snosi VČ. U tom slučaju, ti si uplatio 40 kuna (trošak PBZ), a VČ bi dobio 10,50 EUR zato što bi Procredit bank umanjila isplatu za svoje troškove.
Druga opcija je da sve troškove snosi pošiljatelj, tj. ti. I to se tebi dogodilo. U svakom slučaju banka te trebala upozoriti na te dodatne troškove prije same uplate jer vjerovatno onda nebi ni platio na takav način.
mirkozd Posted - 12/08/2010 : 16:20:39
quote:
Originally posted by karven

malo si kivan i to je ok, ali nemoj da objektivnost izjednacavas sa frendovskim odnosom prema VC. Koliko i kako je tebe banka zajebala to je vasa stvar, ali niti jednog prodavca ne zanima na koji nacin ih ti isplacujes, ili mislis da VC treba da brine o kamatnim stopama, taksama i nametima svake banke u belom svetu - to je tvoj posao i tvoja stvar (u prevodu: ako hoces da narucis nesto i platis iz druge drzave, onda se raspitaj sam koliko ce te to kostati). Iskreno, kupovao sam preko aukcija stripove iz Hrvatske i nisam se zalio kada me postarina i prenos novca izadje vise nego cena stripa, jer sam to sam izabrao. Ja ne vidim gde je tu krivica VC jer da sam na njihovom mestu ni ja ne bih cimao banke da se raspitujem o tvojim troskovima.



i tvoje mišljenje poštujem!
i očekivao sam troškove, ali slanja novca, koje mi je djelatnica u "mojoj" banci rekla i kad sam shvatio da su prihvatljiva dao sam novce.
ovdje se radi o "skidanju" novca sa računa banke koja nije "moja" matična banka, već banka prodavatelja i to za primitak novaca na nečiji račun.bez ikakvog upozorenja!a kako da pitam za te troškove kada takva banka ne postoji kod nas??
ne bih se ni ja žalio da sam unaprijed znao kolika me "poštarina" očekuje, već kad me ogule za nešto što me nitko nije upozorio.
molim Te zato da ne brkaš lončiće, da se netko treba brinuti o drugim bankama i gluposti koje nabrajaš, treba se samo brinuti o svojoj matičnoj banci i upozoriti kupce da njihova matična banka ima takve i takve prohtjeve.
pročitaj molim Te još jednom ali pažljivo sve što sam napisao pa mi reci di spominjem to što ti govoriš.

ne bih više polemizirao o ovoj temi, nadam se samo da sam pomogao mnogima koji su se spremali napraviti glupost kao i ja.
i da, za kraj ponovim: VČ izdanja su mi super, nemam ništa protiv njih, dapače, ali malo više poslovnosti ne bi bilo naodmet (bar da uvedu neki drugi način plaćanja, paypal, recimo)
karven Posted - 12/08/2010 : 15:43:52
malo si kivan i to je ok, ali nemoj da objektivnost izjednacavas sa frendovskim odnosom prema VC. Koliko i kako je tebe banka zajebala to je vasa stvar, ali niti jednog prodavca ne zanima na koji nacin ih ti isplacujes, ili mislis da VC treba da brine o kamatnim stopama, taksama i nametima svake banke u belom svetu - to je tvoj posao i tvoja stvar (u prevodu: ako hoces da narucis nesto i platis iz druge drzave, onda se raspitaj sam koliko ce te to kostati). Iskreno, kupovao sam preko aukcija stripove iz Hrvatske i nisam se zalio kada me postarina i prenos novca izadje vise nego cena stripa, jer sam to sam izabrao. Ja ne vidim gde je tu krivica VC jer da sam na njihovom mestu ni ja ne bih cimao banke da se raspitujem o tvojim troskovima.
mirkozd Posted - 12/08/2010 : 12:30:11
quote:
Originally posted by lwood

u svakom slučaju vČ tu nije ništa kriv



to je tvoje viđenje i ja ga poštujem.a ja da nešto prodajem na taj način, upozorio bih kupca na eventualne probleme. zašto njima ne odbija sa računa tih 10,50 eura kao što je sawitch rekao da je bilo u njegovom slučaju, nego baš kupcu?
poanta cijele priče nije da VČ nije NIŠTA kriv jer im ovo sigurno nije prva ovakva transakcija, nego da se niko više ne zajebe kao ja!
žao mi je što tako ispada, ali nemojte biti subjektivni Vi svi koji ste u frendovskom odnosu sa njima, sutra kad popušite na nekoj drugoj strani, lajati ćete na misec kao i ja i siguran sam da nećete opravdavati nikoga u cijelom lancu zajeba!
bvagner3 Posted - 11/08/2010 : 21:14:49
Meni su problem i poštanski troškovi koji su za inozemstvo dosta visoki,a banke izbjegavam,šaljem novac u stripu i nisam imao problema,doduše taj se rizik isplati kod manjih iznosa,i kad kupuješ od pouzdanog prodavača.
split85 Posted - 11/08/2010 : 18:14:18
quote:
Originally posted by Obi-wan

"Nije lopov tko pljačka banke već tko ih osniva".
DyD Golconda...



ma bankari su legalni kamatari
Obi-wan Posted - 11/08/2010 : 16:53:22
"Nije lopov tko pljačka banke već tko ih osniva".
DyD Golconda...
lwood Posted - 11/08/2010 : 15:39:45
u svakom slučaju vČ tu nije ništa kriv
mirkozd Posted - 11/08/2010 : 08:59:43
uopće me ne tješi to što su i drugi popušili, volio bi da se svi opamete i da niko više ne popuši kao ja, sawich i ostali...mamicu im lihvarsku.
zato treba što više ljude obavijestiti glede ovakvih gluposti.
ja sam ovdje kao kupac platio duplu proviziju!!za slanje i primanje novca na račun prodavatelja. i to lijepih 16,00 eura!
zeraprinc Posted - 11/08/2010 : 00:56:36
Vezano je i za stripove i za banku, ali više za banku.
Samo, u pitanju je Komercijalna banka ekspozitura u Negotinu. Dok sam imao račun kod njih, naravno da bi mi ljudi uplaćivali za stripove, jer sam se nakon mnogih opekotina odlučio da ih više ne šaljem kao otkupninu, politika banke je bila 80 dinara onog meseca kada imam promet, a kada nemam promet ništa. Takva je politika ista skoro kod svih banaka, osim cene, ona varira. U ovu godinu sam ušao sa plus nekoliko dinara, čisto da ne bude 0. Tokom januara promene politiku, da mora proći 3 meseca, ako ne želiš ništa plaćati, a ako plaćaš ili dobiješ pare recimo drugog meseca onda puje-pike ne važi. 31.03 meni sa računa skinu 130 dinara, nova tarifa, a da tog meseca nisam imao nikakvog prometa. Ja odem lepo kod dečka na šalteru. Odštampa mi uvid sa komentarom da će mi sada sigurno biti jasnije, jer mi nikako nije bilo jasno, s kojim pravom to rade. Ja pogledam uvid, i kažem da mi nije jasno i da mi on objasni. Uzme on i gleda, ni njemu nije jasno. Pošalje me kod neke plavuše (Ne ložite se, iako je plavuša, nije lepotica. ) Ona plavuša mi ponovi priču i ja kažem o5 da mi nije jasno da pogleda da i da mi objasni. Uzela uvid gleda ga i iščuđava se. Reče da mora da pita šeficu. Vraća se od šefice sa pričom da su pravila promenjena i da nakon 3 meseca skidaju lovu bez obzira da li ima ili nema promet. Naravno ko da se seti da o tome obavesti i zaposlene, a i klijente. Dok sam čekao razjašnjene slušam radnike na šalteru kako nenamerno lažu klijente i govore im staru priču, jer i oni sami veruju u nju. Odem ja kući i pozovem Beograd, devojka Slađana (koja se javila) 3x me je stavila na čekanje dok i sama ne razjasni, da bi na kraju rekla da su ovi kreteni sigurno pogrešili i da treba da odem kod šefice da ona to razreši. Ovo kreteni je moj pridev, nisam nju citirao. :)
zlatan bihac Posted - 11/08/2010 : 00:55:41
quote:
Originally posted by ponki

Evo da se utjesis malo, jos jedan koji je slicno kao ti prosao

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37740&whichpage=1


krenulo nešto sawitcha,prvo sa onim iz austrije pa sad i banka...
ponki Posted - 11/08/2010 : 00:34:36
Evo da se utjesis malo, jos jedan koji je slicno kao ti prosao

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37740&whichpage=1
tomislav.baretic Posted - 10/08/2010 : 23:58:18
jbte kolko zavrzlama, a paket iz bilo koje striparnice u HR 15-30 kn
lwood Posted - 10/08/2010 : 21:57:30
prvi put čujen za ovako nešto
King Warrior Posted - 10/08/2010 : 21:46:38
odlično. Mnogi su imali slične probleme, ne samo sa naručivanjem izdanja VČ, već uopšte kada se radi o porudžbini iz druge zemlje. Neka se jave i podijele svoja iskustva, da ljudi znaju prije nego što se ovako nešto slično desi
mirkozd Posted - 10/08/2010 : 21:30:32
quote:
Originally posted by King Warrior

problem sa bankom-skriveni troškovi



može ovako? :)

svi već znamo koji su lihvari bankari, ali svi, bez iznimke, tako da ipak onda očekujem da me upozori prodavatelj.
King Warrior Posted - 10/08/2010 : 21:27:47
problem sa bankom-skriveni troškovi
mirkozd Posted - 10/08/2010 : 21:26:33
quote:
Originally posted by King Warrior

mirkozd, bi li molim te mogao promijeniti naziv topica, posto si shvatio da oni nemaju nista sa tim dodatnim troskovima vec banka.
Treba biti fer prema izdavacu




krivo si shvatio ono što sam ja shvatio ;)
držim da je dio krivnje i njihov, jer kao pravi prodavatelji trebali su mi i to bar natuknuti!ali da smirim strasti, promjeniti ću, ajde mi daj prijedlog..
King Warrior Posted - 10/08/2010 : 21:22:47
mirkozd, bi li molim te mogao promijeniti naziv topica, posto si shvatio da oni nemaju nista sa tim dodatnim troskovima vec banka.
Treba biti fer prema izdavacu
mirkozd Posted - 10/08/2010 : 21:20:39
čija je krivnja ne bih previše razglabao, mislim da su me trebali upozoriti, dvije su karike u nizu bile. VČ i PBZ, ovi treći su mi samo skinuli lovu.
poanta cijelog javljanja je da pripazite kod takve vrste transakcija da ne popušite kao i ja. a da ću i dalje kupovati stripove VČ, to svakako, samo na drugi način.
Markos Posted - 10/08/2010 : 21:16:46
quote:
Originally posted by mirkozd

quote:
Originally posted by Markos

Ne, nego bi te banka preko koje si vršio uplatu trebala upozoriti.



a to što ti skinu sa računa bez da te pitaju? da li bi me možda trebao netko pitati možemo li ti skinuti sa računa? pa da ja potvrdim ili odbijem?
mišljenja sam da bi me i prodavač i banka trebali upozoriti na takvo što, jer im nije prvi put da vrše takve transakcije i nije fer da to prešute.
ja samo znam da na taj način nikad više neću kupiti baš ništa!
a Vi ako ćete shvatiti ovaj moj post kao dobronamjerni, ok, ako ćete braniti prodavače, opet ok, svako puše u svoj rog!


Da, banke su inače jako poznate po svom fer odnosu prema klijentima i kako nikad unaprijed ne prešute dodatne troškove.
Paka01 Posted - 10/08/2010 : 21:16:27
Ne bi zna, reka san maloprije da se ne razumin previše u banke i slične stvari, al eto, opet tvrdin da
to šta ti se desilo nije krivnja VČa nego banke i to je to
mirkozd Posted - 10/08/2010 : 21:15:15
quote:
Originally posted by Paka01

Vjerojatno ne mogu, banka ima svoju politiku i amen.



nešto kao HYPO kod nas, a? još ćeš ti čuti toga, a i iznenaditi bogami.ja san malo upućeniji po tom pitanju.sve se može, baš sve kad je lova u pitanju!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000