forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 problemi sa naručivanjem preko granice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 20:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
Nakon jedne neugodne epizode sa naručivanjem stripova od VČ, dužan sam upozoriti sve potencijalne kupce iz RH.
Dakle, uredno sam ih kontaktirao i javio koje stripove želim kupiti, učlanio sam se u neki njihov klub, dobio 20% popusta, sve 5!
Javljaju mi da je jedini način plaćanja direktno na njihov račun u banci PROCREDIT BANK AD, što nije problem. Odem do svoje banke (PBZ) koji traže 40 kuna za uplatu od 16,50 eura za stripove, i to je još ok.otvorim devizni račun , položim 20 eura, riješimo tu transakciju...
Stripove dobijem u vrlo kratkom roku, svaka čast, ali!!! taj ali...
na tom deviznom računu se pojavi minus 6 i nešto eura!!!pojavi, bez mog znanja i odobrenja.zovem banku i kažu da su to troškovi banke primatelja.10,50 eura za primitak novaca?!?!?!? pa ko je tu lud? platio sam slanje novaca i primitak na tuđi račun, sve skupa 16 eura samo za tu transakciju.
znam da se ne radi o nekim novcima, ali volio bih da me je netko upozorio na te "nevidljive" troškove.na kraju krajeva toliko sam platio 5 stripova, mogao sam ih kupiti onda 10!
Eto, ne želim Vam poručiti da ne kupujete u VČ, sačuvaj bože, izdanja su im super, ali pripazite malo kod ovakvog načina kupnje...

pozdrav svim ljudima dobre volje!

mirkozd

Edited by - mirkozd on 11/08/2010 09:35:24

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 20:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa al to nije problem banke Procredit Bank, a ne Veseloga Četvrtka?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pa al to nije problem banke Procredit Bank, a ne Veseloga Četvrtka?




ne misliš da bi me onda oni trebali upozoriti na taj dio? zar nije normalno da uplatiš samo trošak slanja? ili da ti netko skida lovu sa računa bez tvog znanja?mogli su tako i 100 eura skinuti na račun nekih izmišljenih troškova!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/08/2010 : 21:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, nego bi te banka preko koje si vršio uplatu trebala upozoriti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 21:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Markos pravo govori, tribala te banka upozorit.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, nego bi te banka preko koje si vršio uplatu trebala upozoriti.



a to što ti skinu sa računa bez da te pitaju? da li bi me možda trebao netko pitati možemo li ti skinuti sa računa? pa da ja potvrdim ili odbijem?
mišljenja sam da bi me i prodavač i banka trebali upozoriti na takvo što, jer im nije prvi put da vrše takve transakcije i nije fer da to prešute.
ja samo znam da na taj način nikad više neću kupiti baš ništa!
a Vi ako ćete shvatiti ovaj moj post kao dobronamjerni, ok, ako ćete braniti prodavače, opet ok, svako puše u svoj rog!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 21:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisu ti novci ošli VČ-u nego njihovoj banci Ne razumin se previše u te novčane transakcije i slično
al mislin da to banka uzima sebi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/08/2010 : 21:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a koji đava si iša naručivat stripove direktno od VČ kad ih imaš bez problema kupit u HR???

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a koji đava si iša naručivat stripove direktno od VČ kad ih imaš bez problema kupit u HR???




nema u mene u Zadru (čak san i do Velike Kladuše bija na izletu, nema ni tamo) :), a trošak od 40 kuna uplate nije bio prevelik, poludija san kad su mi skinuli sa računa onaj ostatak bez mog znanja.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 21:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Naručiš iz Zagreba, iz Libellusa jeftinije bi proša svakako.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nisu ti novci ošli VČ-u nego njihovoj banci Ne razumin se previše u te novčane transakcije i slično
al mislin da to banka uzima sebi.



a da li mogu banka&prodavač nešto dogovoriti? ili toga nema kod nas?!
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Naručiš iz Zagreba, iz Libellusa jeftinije bi proša svakako.



tako će i biti ubuduće, super su mi njihova izdanja, ali san se malo opeka, neću više...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 21:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno ne mogu, banka ima svoju politiku i amen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Vjerojatno ne mogu, banka ima svoju politiku i amen.



nešto kao HYPO kod nas, a? još ćeš ti čuti toga, a i iznenaditi bogami.ja san malo upućeniji po tom pitanju.sve se može, baš sve kad je lova u pitanju!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/08/2010 : 21:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne bi zna, reka san maloprije da se ne razumin previše u banke i slične stvari, al eto, opet tvrdin da
to šta ti se desilo nije krivnja VČa nego banke i to je to

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/08/2010 : 21:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mirkozd

quote:
Originally posted by Markos

Ne, nego bi te banka preko koje si vršio uplatu trebala upozoriti.



a to što ti skinu sa računa bez da te pitaju? da li bi me možda trebao netko pitati možemo li ti skinuti sa računa? pa da ja potvrdim ili odbijem?
mišljenja sam da bi me i prodavač i banka trebali upozoriti na takvo što, jer im nije prvi put da vrše takve transakcije i nije fer da to prešute.
ja samo znam da na taj način nikad više neću kupiti baš ništa!
a Vi ako ćete shvatiti ovaj moj post kao dobronamjerni, ok, ako ćete braniti prodavače, opet ok, svako puše u svoj rog!


Da, banke su inače jako poznate po svom fer odnosu prema klijentima i kako nikad unaprijed ne prešute dodatne troškove.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
čija je krivnja ne bih previše razglabao, mislim da su me trebali upozoriti, dvije su karike u nizu bile. VČ i PBZ, ovi treći su mi samo skinuli lovu.
poanta cijelog javljanja je da pripazite kod takve vrste transakcija da ne popušite kao i ja. a da ću i dalje kupovati stripove VČ, to svakako, samo na drugi način.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/08/2010 : 21:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
mirkozd, bi li molim te mogao promijeniti naziv topica, posto si shvatio da oni nemaju nista sa tim dodatnim troskovima vec banka.
Treba biti fer prema izdavacu
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

mirkozd, bi li molim te mogao promijeniti naziv topica, posto si shvatio da oni nemaju nista sa tim dodatnim troskovima vec banka.
Treba biti fer prema izdavacu




krivo si shvatio ono što sam ja shvatio ;)
držim da je dio krivnje i njihov, jer kao pravi prodavatelji trebali su mi i to bar natuknuti!ali da smirim strasti, promjeniti ću, ajde mi daj prijedlog..
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/08/2010 : 21:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
problem sa bankom-skriveni troškovi
Go to Top of Page

mirkozd
Starting Member



47 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 10/08/2010 : 21:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mirkozd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

problem sa bankom-skriveni troškovi



može ovako? :)

svi već znamo koji su lihvari bankari, ali svi, bez iznimke, tako da ipak onda očekujem da me upozori prodavatelj.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/08/2010 : 21:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
odlično. Mnogi su imali slične probleme, ne samo sa naručivanjem izdanja VČ, već uopšte kada se radi o porudžbini iz druge zemlje. Neka se jave i podijele svoja iskustva, da ljudi znaju prije nego što se ovako nešto slično desi
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/08/2010 : 21:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prvi put čujen za ovako nešto

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 10/08/2010 : 23:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message  Reply with Quote
jbte kolko zavrzlama, a paket iz bilo koje striparnice u HR 15-30 kn

volim grad koji tece...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 11/08/2010 : 00:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Evo da se utjesis malo, jos jedan koji je slicno kao ti prosao

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37740&whichpage=1

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/08/2010 : 00:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

Evo da se utjesis malo, jos jedan koji je slicno kao ti prosao

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37740&whichpage=1


krenulo nešto sawitcha,prvo sa onim iz austrije pa sad i banka...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000