forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 272 Brazda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/10/2023 : 13:58:55


Interventne krstarice, admiralski brodovi, bojne fregate, brodovi za održavanje, piratske letjelice. Ima ih na tisuće, a tvore zapanjujući međuzvjezdani konvoj koji traga za novim naseljivim planetima. U tom konvoju pod nazivom BRAZDA nalaze se rase svakojakih podrijetla i vjerovanja. Pa ipak, jedna je vrsta svima njima strana: ljudi.

Nävis je divlje dijete koje živi u džungli u savršenom skladu s prirodom. Sa svojom medvigricom Huyo vodi bezbrižan život, koji se sastoji od lova, igre i odmora. Tome dolazi kraj kada jednog dana na planet stigne svemirski brod koji mu želi povisiti temperaturu, ne mareći za floru i faunu. Suočena s nepoznatom tehnologijom, Nävis će učiniti sve što je u njezinoj moći da spasi svoj planet prije negoli od njega ostane prah i pepeo.

Kolorka 272 • Brazda • 300 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-David Morvan • Crtež Philippe Buchet • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.10.2023. • Cijena 37 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-272-brazda/918/


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 22/04/2024 : 20:46:28
quote:
Originally posted by anto

...



Anto koji si ti nemač pojma, Markos već najavio novu Brazdu, a i dalje nema tvog osvrta
anto Posted - 05/04/2024 : 12:35:46
...
pcoro Posted - 31/01/2024 : 21:57:34
Dok sam čitao treću priču prisjetio sam se kultne Djoletove recenzije Zupčanika iz ranih dana stripova.com. Sjećam se da sam se tih dana čudio toj recenziji i svim desetkama i razmišljao: ma koji je to sad strip, nikad nisam čuo ni za naslov ni za autore.. otkud je to ovaj izvukao?? Bilo je to doba prije Fibrica i ostalih, noviji francuski strip je bio terra incognita. Još se činilo da je riječ o nekoj najobičnijoj SF komercijali, ali recenzija je obećavala nešto više..
pcoro Posted - 31/01/2024 : 21:54:10
Pročitao sam i ovo izdanje i definitivno je format malo premali.. mislim, sve je OK, da se čitati ali bilo bi ljepše da je malo veće.

Što se stripa tiče, prve tri priče su mi bile bolje od iduće tri. Ne znam dal je do toga što sam ih već dva, tri puta čitao ali činile su mi se bolje razrađenima. Iduće tri mi se čine malo zbrzane (iako bi zapravo svim pričama dobro došla koja stranica viška).

Najbolja mi je bila trica, Zupčanici. U njoj je nekako najbolji omjer akcije, politike i filozofije. Ta priča mi je baš top, top. Čini se i da je u ta tri prva albuma Navis rasla kao lik i onda je u iduća tri albuma već definirana, sve se zna.

Crtež detaljan, ali zbog formata malo umara. Odlično je nacrtano ali ipak malo sterilno, fali mi malo onog osobnog štiha i vizije koju je imao Mezeires u Valerijanu.
Tonto Posted - 30/01/2024 : 21:34:31
Brazda je izvrsna, punokrvni nasljednik valerijana. Marko je sigurno imao svoje razloge, ali ogromna je steta sto ovo nije islo na vecem formatu. Ponekad je stvarno mucenje razaznati sto sve kadar sadrzi, a i slova su presitna. Ovo je trebalo na format podmuklih indija.
going going Posted - 01/12/2023 : 05:08:14
quote:
Originally posted by tinton


Sada otvori topic u pdf-u Mange o tome kako tko slaže stripove na polici.



vice Posted - 30/11/2023 : 08:53:58
Osobno ne slažem ni po kakvom redu već kako mi pukne. Kolekcija mi nema nikakvu lipotu ni divotu estetike.
DiSkAcH Posted - 30/11/2023 : 07:54:20
Ha ha, krivo si kvotao, gledam, tražim... slaja kad se vidimo. :)
NESVRSTANI Posted - 29/11/2023 : 21:41:39
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ma ovo je samo dio, imam ih puno vise od 18 (izbrojao sam ih 54, valjda sam dobro, ne znam, nije baš složeno ). nitko nije pogodio nacin slaganja.
Ovo je samo primjer i da nerviram ekipu koja to slaze nekim svojim redom. :D


Meni ovo izgleda "Bilo kako samo da šta više stane" način slaganja.




Otprilike tako nekako, eno mi Akira zapakirana na poslu već mjesecima.
Baš sam znao da ćeš ti pogodite jer se sjećam priče o tome gdje sve ti ostavljaš stripove.



Obožavan sladoled.
DiSkAcH Posted - 29/11/2023 : 20:55:28
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ma ovo je samo dio, imam ih puno vise od 18 (izbrojao sam ih 54, valjda sam dobro, ne znam, nije baš složeno ). nitko nije pogodio nacin slaganja.
Ovo je samo primjer i da nerviram ekipu koja to slaze nekim svojim redom. :D


Meni ovo izgleda "Bilo kako samo da šta više stane" način slaganja.



Otprilike tako nekako, eno mi Akira zapakirana na poslu već mjesecima.
Baš sam znao da ćeš ti pogodite jer se sjećam priče o tome gdje sve ti ostavljaš stripove.
NESVRSTANI Posted - 29/11/2023 : 19:37:32
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ma ovo je samo dio, imam ih puno vise od 18 (izbrojao sam ih 54, valjda sam dobro, ne znam, nije baš složeno ). nitko nije pogodio nacin slaganja.
Ovo je samo primjer i da nerviram ekipu koja to slaze nekim svojim redom. :D


Meni ovo izgleda "Bilo kako samo da šta više stane" način slaganja.
petarStripovi10 Posted - 29/11/2023 : 16:35:03
quote:
Originally posted by tinton
Kako naivno stoje nebranjeni, samo čekaju da ih se uzme i proda na Hreliću...


Bez brige, naš kolega super strip zaštitnik s foruma koji operira po Hreliću valjda u slobodno vrijeme, će ih spasiti.
ivanl Posted - 29/11/2023 : 15:11:28
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl

Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.



Koliko sam skužio, ti ih imaš sve posložene po brojevima- reci mi imaju li te boje neku pravilnost, odnosno, jesi li otktio neki sustav po kojem Markos izabire boje hrbta(tama, žanr, autor, ponavljajući slijed boja)
... ili je sve samo random



Ako pogledaš svaku naslovnicu Kolorke vidjet ćeš da je boja kvadrata uzeta odnekud s nekog detalja ilustracije na naslovnici... Ne pazi se/provjerava je li ta boja ikad prije korištena na nekoj prethodnoj korici ili ne, to nije bitno, bitno samo da kvadrat lijepo "sjedne" na naslovnicu.

Ovo je bilo nedavno Markovo objasnjenje, s drugog topika.

Je, imam ih sve po brojevima i nije mi se nikad ucinilo da te pastelne boje slijede neki posebni smisao. Uvijek mi se dojmilo da je njihova 'snaga' i 'sjaj' bas kolicina tih sarenih hrbata poslozenih jedan za drugim. Dakle, bas na kvantiteti se jos vise vidi koliko su posebne i drugacije od svih edicija koje sam vidio.
DiSkAcH Posted - 29/11/2023 : 14:45:51
Ma ovo je samo dio, imam ih puno vise od 18 (izbrojao sam ih 54, valjda sam dobro, ne znam, nije baš složeno ). nitko nije pogodio nacin slaganja.
Ovo je samo primjer i da nerviram ekipu koja to slaze nekim svojim redom. :D
IGMAN2 Posted - 29/11/2023 : 14:35:36
quote:
Originally posted by ivanl

Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.



Koliko sam skužio, ti ih imaš sve posložene po brojevima- reci mi imaju li te boje neku pravilnost, odnosno, jesi li otktio neki sustav po kojem Markos izabire boje hrbta(tama, žanr, autor, ponavljajući slijed boja)
... ili je sve samo random
ivanl Posted - 29/11/2023 : 14:34:13
quote:
Originally posted by jaki

Opet ste na krivom topiku.



Jaksa moj, dzaba si krecio...
Em dolaze ovdje, (skupa samnom), a ne na topik koji si posteno otvorio, em otvaraju druge nove...
Kazem ja; zabrazdili smo! :)
ivanl Posted - 29/11/2023 : 14:29:29
quote:
Originally posted by Poli


Nekako mi se cini da Diskach slaze iz sredine prema vani, na lijevu i desnu stranu. :)






To je i meni palo na prvu na pamet, zbog Tehnooceva i Druzbe iznimne gospode, koji su slozeni 2 pa 1. Ali onda koncept ruse Metabaruni i Paper girls koji su poredani normalno.
borg Posted - 29/11/2023 : 14:27:47
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=54292&REPLY_ID=

Da ne produbljujemo brazdu. :)

Poli Posted - 29/11/2023 : 14:20:49

Nekako mi se cini da Diskach slaze iz sredine prema vani, na lijevu i desnu stranu. :)


ivanl Posted - 29/11/2023 : 14:20:42
Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.
tinton Posted - 29/11/2023 : 14:15:58
Ova Halo Jones koja razbija kolorke na pola je izvrsna.
IGMAN2 Posted - 29/11/2023 : 14:10:58
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Najjači topik.

Shaneur NHF, ali glava me zaboljela pokušavajući vizualizirati tu logiku slaganja na mojoj kolekciji. Pregorio mi osigurač. Sad ozbiljno, poštujem tuđi OKP jer ga ja imam na izvoz, ali na nekim drugim stvarima...

Ugl čisto za provokaciju, par slija moje kolekcije i načina koji ja ''slažem''. Inače volim Tetris jako, jedna od onih igara koju mogu uvijek odigrati pa makar i 10min.

Apropos skupljanja cijele edicije to mi i nema nekog smisla, ali opet moram priznati da ja radim isto sa Nathan Neverom. Pobogu kupio sam i Ujedinjeni za planetu, to je valjda dovoljan dokaz koliko sam šašav po tom pitanju.
Većina napala Paku, a Paka IMHO u potpunosti u pravu i nije fulao nikakvu poantu, sve je kako je.
Ali neka svako sa svojim novcem, a vidim i po nekim napisima događajima/odlukama u životu upravlja kako mu paše, em nismo robovi, em ne bi bilo fora da smo svi isti.

A sada evo slije da se vidi kako drug Diskoteka slaže, ko pogodi po kojoj logici, dobije slaju kada se vidimo :







Za mirisne svijeće je već bilo pitanja pa da odmah odg: ne volim smrad...ovaj miris stripova, a volim miris vanilije, cimeta...




Eto, svi naslovi se lijepo vide OSIM, naravno, Kolorki :(
Taj dizajn hrbata može voljeti samo netko tko se srami što ima strip na polici
DiSkAcH Posted - 29/11/2023 : 13:28:52
Najjači topik.

Shaneur NHF, ali glava me zaboljela pokušavajući vizualizirati tu logiku slaganja na mojoj kolekciji. Pregorio mi osigurač. Sad ozbiljno, poštujem tuđi OKP jer ga ja imam na izvoz, ali na nekim drugim stvarima...

Ugl čisto za provokaciju, par slija moje kolekcije i načina koji ja ''slažem''. Inače volim Tetris jako, jedna od onih igara koju mogu uvijek odigrati pa makar i 10min.

Apropos skupljanja cijele edicije to mi i nema nekog smisla, ali opet moram priznati da ja radim isto sa Nathan Neverom. Pobogu kupio sam i Ujedinjeni za planetu, to je valjda dovoljan dokaz koliko sam šašav po tom pitanju.
Većina napala Paku, a Paka IMHO u potpunosti u pravu i nije fulao nikakvu poantu, sve je kako je.
Ali neka svako sa svojim novcem, a vidim i po nekim napisima događajima/odlukama u životu upravlja kako mu paše, em nismo robovi, em ne bi bilo fora da smo svi isti.

A sada evo slije da se vidi kako drug Diskoteka slaže, ko pogodi po kojoj logici, dobije slaju kada se vidimo :







Za mirisne svijeće je već bilo pitanja pa da odmah odg: ne volim smrad...ovaj miris stripova, a volim miris vanilije, cimeta...

jaki Posted - 29/11/2023 : 11:03:01
quote:
Originally posted by tinton

Sada otvori topic u pdf-u Mange o tome kako tko slaže stripove na polici.


Pa kolorka i orka su 99% BD.
Tonto Posted - 29/11/2023 : 10:46:07
Amateri, stripovi se slazu prema scenaristima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000