forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 272 Brazda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2023 : 13:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Interventne krstarice, admiralski brodovi, bojne fregate, brodovi za održavanje, piratske letjelice. Ima ih na tisuće, a tvore zapanjujući međuzvjezdani konvoj koji traga za novim naseljivim planetima. U tom konvoju pod nazivom BRAZDA nalaze se rase svakojakih podrijetla i vjerovanja. Pa ipak, jedna je vrsta svima njima strana: ljudi.

Nävis je divlje dijete koje živi u džungli u savršenom skladu s prirodom. Sa svojom medvigricom Huyo vodi bezbrižan život, koji se sastoji od lova, igre i odmora. Tome dolazi kraj kada jednog dana na planet stigne svemirski brod koji mu želi povisiti temperaturu, ne mareći za floru i faunu. Suočena s nepoznatom tehnologijom, Nävis će učiniti sve što je u njezinoj moći da spasi svoj planet prije negoli od njega ostane prah i pepeo.

Kolorka 272 • Brazda • 300 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-David Morvan • Crtež Philippe Buchet • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.10.2023. • Cijena 37 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-272-brazda/918/



Trouble will find me

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2023 : 14:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam nekoliko albuma ali nedovoljno za neku ocjenu. Nakupilo se toga već dosta.

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2023 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam citao kod Bookglobea, prije 15 godina, niti se icega sjecam, niti znan gdje sam ih stavio...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/10/2023 : 14:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni su oni albumi što je izdao BG bili super, tako da je ovo insta-buy.
Veseli dječji crtež, ali nije za djecu. Ako se dobro sjećam, strip je i humorističan, ugl sa guštom ću ovo opet pročitati. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/10/2023 : 15:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni su Bookglobeovi albumi bili fora. Ovo je SF sapunica koja želi biti i politična i filozofska i angažirana.. Prvi album je priča o kolonizaciji, drugi politika + seks, treći revolucija, pa je jedan o bombašima samoubojicama, sve skupa popraćeno odrastanjem i sazrijevanjem glavne junakinje. Svaki album je bio gust i bogato nacrtan, nije to 50 stranica koje preletiš. Vjerovatno bi mu bolje odgovarao format veći od kolorke, ali biće da je Markos procijenio da će se ovako bolje isplatiti.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/10/2023 : 16:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi malo postalo gadno nakon citanja previewa zbog ruznih stvorenja. ALi crtez je super.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 17/10/2023 : 19:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam najduže čekao da ga Fibra objavi...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 17/10/2023 : 21:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzimam celu turu, kao i do sada, ali mi je Brazda najdraža, upravo zbog ona dva BG albuma koja su mi se svidela, mislim da ih još uvek imam negde. Koliko se sećam ima i Navis, priče o glavnoj junakinji kad je bila klinka. Možda i to stigne jednog dana?
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/10/2023 : 23:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Čeka sw drugi dio - imam prva tri od BG, te dva dupla integrala od NBM-a (albumi 4/5 i 6/7)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2023 : 23:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Uzimam celu turu, kao i do sada, ali mi je Brazda najdraža, upravo zbog ona dva BG albuma koja su mi se svidela, mislim da ih još uvek imam negde. Koliko se sećam ima i Navis, priče o glavnoj junakinji kad je bila klinka. Možda i to stigne jednog dana?



Ja isto uzimam sve. Bez ikakvih zavira, ili vrlo, vrlo rijetko zavirim.
Bookglobe je svojevremeno izdao 3 albuma Brazde. I dva Navis, albuma. (Bili su oni malo veci, lijepo su izgledali, to znam)
'Problem' mi je ipak, sto je to bilo davno i ne sjecam se jasno radnje. (Bila je neka velika bestija, ljubimac) Ja ih imam sto posto doma, ali gdje su zboksani, pitanje je...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/10/2023 : 23:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by night

Uzimam celu turu, kao i do sada, ali mi je Brazda najdraža, upravo zbog ona dva BG albuma koja su mi se svidela, mislim da ih još uvek imam negde. Koliko se sećam ima i Navis, priče o glavnoj junakinji kad je bila klinka. Možda i to stigne jednog dana?



Ja isto uzimam sve. Bez ikakvih zavira, ili vrlo, vrlo rijetko zavirim.
Bookglobe je svojevremeno izdao 3 albuma Brazde. I dva Navis, albuma. (Bili su oni malo veci, lijepo su izgledali, to znam)
'Problem' mi je ipak, sto je to bilo davno i ne sjecam se jasno radnje. (Bila je neka velika bestija, ljubimac) Ja ih imam sto posto doma, ali gdje su zboksani, pitanje je...

.

Imam i ja u starom stanu, i Brazdu i Navis. Dosta su veliki albumi. Tad kad sam to čitao bio mi je to simpatičan SF.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 17/10/2023 23:51:58
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/10/2023 : 01:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan crtež.
Kad se sve sabere, uzimam celu ovu turu...

Carpe diem
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/10/2023 : 09:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
moze brazda
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/10/2023 : 09:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
vrlo interesantno, pogotovo što je umjetnička sloboda dozvolila tinejdžerku u toplesu :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/10/2023 : 10:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Tole je eden od petih, ki sem jih pri Fibri čakal več kot 10 let! Markos darling, kapo dol!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2023 : 10:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Tole je eden od petih, ki sem jih pri Fibri čakal več kot 10 let! Markos darling, kapo dol!



I onda ce neko rec da ne razumi Slovenski...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2023 : 17:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
U kako je meni Brazda dobra, evo danas sam ju pročitao. Ostala mi je u sjećanju kao nešto super, a pročitao sam samo prva 2 BG albuma.
Ovo kako ide dalje je sve bolje. Crtež je odličan, a radnja je uvijek vrlo napeta relativno jednostavna, opisao bi ovo kao akcijsko humoristični SF.
Mene ovo po sjećanju podsjeća na Valerijana, i čitao sam samo ona 2 integrala od DW-a, i moram priznati da je za mene Brazda dosta bolja od Valerijana (čekam napad stare garde :D).

Moram priznati da se slažem sa gornjim navodom da je ovo možda ipak za dlaku premali format za ovaj strip. Krcat je bogat i zna imati hrpu kadrova na 1 strani, a i negdje je tekst baš dosta sitan.
No sve u svemu, ja sam prezadovoljan ovim stripom i presretan što ćemo napokon dobiti cijelu Brazdu/Sillage ijedva čekam ostale knjige.

BTW ne znam jeste li skužili, ali ovo čudo je izgleda izmilkano do daske, ima mislim još 3-4 spin off-a.
Pretpostavljam da će o prodaji glavnoig serijala ovisiti hoće li Marko objaviti i spinoffove.

EDIT: Pročitao sam i odličnog Predaka prvu knjigu danas, ali su mi misli još uvijek na Brazdi. Nije Brazda 10/10 strip, ali mi ima ono nešto.
A o Predaku pišem kad ga dokusurim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/11/2023 18:02:22
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2023 : 00:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh,teško je biti bolji od Valerijana,jednog od najprecenjenijih stripova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2023 : 00:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ajde ante ne sramoti se.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2023 : 00:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Proslo je trinaest godina od kad sam procitao Bookglobeovu trecu Brazdu, Zupcanike, a sedamnaest od prve... puno bogami. Odlozio sam ih negdje i kako nije bilo ni glasa, godinama, o mogucnosti izlazaka nastavaka, vise ih nikad nisam uzeo u ruke... ali ostalo mi je u zakutku svijesti da je bilo dobro i da je bilo sjajno nacrtano.

Do danas, kad sam iscitao svih sest epizoda u Fibrinom izdanju.

Dojam mi je jos bolji nego nekad. Ovo je izvrstan SF. Jako dobro osmisljen i kvalitetno narativno voden.
Ali ono pravo je crtez. Ovo je stvarno posebno i jedinstveno. Ovoliko detalja, bilo da je radnja vani u sumi, u dalekom svemiru ili u gradu, je rijetko videno. Posto su svih sest albuma, godina za godinom radeni, za zapitati se kako je uspio Philippe Buchet iscrtati ovako detaljne table. Mora da je osim sto je strasno precizan i jako brz. Mnostvo likova, Aliena, tehnickih sitnica, mehanike, finih i jasnih vizura krajolika ili dijelove gradova je pravo zadovoljstvo proucavati. A sto ga tek ide kadriranje... gro plan, pozadina, pticja i zablja perspektiva, masovke, borbe i pucacina te kretnje likova u prostoru, pa to je; stani gledaj i divi se! Ne znam koji mi je album bio drazi a svi su postavljeni u drugacijem okruzenju.

Ne znam samo sto je s bojom bilo, (zadnji je album iz 2006e), da li je digitala ili ne, i da li se tada uopce radilo na taj nacin, ali bilo kako bilo, kolor je krasan.

Tko je za pravi punokrvni SF ovo je zgoditak na duge staze. Ovdje se ima zasto vracati i ponovo proucavati ovaj istancani crtez.

Moja sitna primjedba ide na format. Misljenja sam da bi ovo vizualno bogatstvo sigurno ljepse izgledalo u vecoj knjizi. (Bookglobove su radene dosta vece)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2023 : 01:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čudno je da se nije išlo na posebnu ediciju sa većim formatom;pogotovu što toga ima dosta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/11/2023 : 05:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ajde ante ne sramoti se.

Nista strasno, navikli smo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/11/2023 : 13:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao prije. Uglavnom, ovo je daleko od humoristicnog stripa, dapače to je vrlo angažirana space opera, dosta me podsjeca na star trek.

Glavni lik Navis, jedino ljudsko bice koje je prezivjelo havariju svemirskog broda na nepoznatom planetu, i to kao dijete, sticajem okolnosti nađe se u brazdi, svojedobnoj struji svemirskih brodova napucenog raznim inteligentnim rasama u stalnom pokretu u potrazi za novim svjetovima. Navis je kao jedino ljudsko bice u brazdi ali i jedino bice čiji um je zatvoren za psihoskeniranje, jedinstvena pojava u toj putujućoj megakoloniji i postaje agentica za vladajuce tijelo brazde. Svaki album se bavi jednom misijom bilo na ojedinim planetima, bilo unutar brazde, a usput je u potrazi za svojim porijeklom, i taj dio me podsjeca na star trek. Kako vidim, ima još dosta albuma, i madam se da necemo dugo cekati nastavke, ali kqko rekoh, svaki album je jedna musija, pa nema potrebe prvo za kompletiranjem pa tek onda čitanjem.

Lijepo je sto navis odrasta, evoluiraju i drugi likovi u brazdi, kai i njihovi medusobni odnosi.

Crtež je fantastičan, vrlo detaljan i ugodqn i slazem se da bi ovo izgledalo jos mocnije na vecem formatu ali ja sam zadqovoljan i ovim.

Sve u svemu bas sam zadovoljan
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/11/2023 : 13:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

čudno je da se nije išlo na posebnu ediciju sa većim formatom;pogotovu što toga ima dosta.


Kolorka će se bolje prodavat nego li bi se prodavala zasebna serija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/11/2023 : 15:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by anto

čudno je da se nije išlo na posebnu ediciju sa većim formatom;pogotovu što toga ima dosta.


Kolorka će se bolje prodavat nego li bi se prodavala zasebna serija.

Kao sto je trebalo i Nedirka, Paul, Jerome...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2023 : 17:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Paul nikako nije mogao u Kolorku,ali je ladno mogao u Orku.

I da,što kaže Jaki - birajući između većeg formata 240x320 i zasebne serije čije izlaženje bi trajalo dugo sa mogućim prekidanjem,i 215x280 u Kolorci gde će ići extra brzo sa sigurnim kompletiranjem,bolja je druga opcija.

Treba u stvari da markos roka sve što izdaje u Kolorku,kad se bolje razmisli.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000