forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Amerikanci - trazim preporuke:-)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2003 : 15:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Daklem, odlucio sam se malo bolje upoznati sa americkim stripom pa mi trebaju savjeti sto da kupim...
Vec sam kupio Usagija i Bonea, 100 Bullets, DKR, LOEG, From hell, V for Vendetta, Watchmen...
Narucio sam Preachera TPB komplet, a imam namjeru kupiti jos komplet Sandmana. Od ostalih stvari paznju mi je privukao Tranmetropoitan, Mooreov Swamp thing i The invisibles, ali oko toga se jos neckam. Ajde zveles, Djole, Bob, malo natuknica...


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/09/2003 : 16:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Napravit cu jedan kraci popis/prijedlog onog što (i zašto) se meni svida od novih i od starijih ("klasicnih") americkih stripova, te to staviti ovdje vjerojatno sutra.
Nemoj se zaletavati s ovim "razvikanim" naslovima poput Invisibles ili Swamp Thing. Jesu oni dobri i revolucionarni, ali pravo pitanje je da li želiš dobar strip za CITANJE ili želiš teže/programsko štivo za relevantno proucavanje stripa. Mislim, tako ja doživljevam ova "esencijalna" dijela. No, javim se kasnije. U gužvi sam trenutno.

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/09/2003 : 17:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ja sam dobio nedavno "The punisher:welcome back,frank" i mogu ti reci da je fenomenalno.to je valjda obrada starih epizoda ili tako nesto,nisam siguran.

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/09/2003 : 19:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ako si citao Hitmana/Preachera, nema potrebe da odmah citas i Punishera (Ennisovog, barem).

Dakle, Swamp Thing i The Invisbles su pod obavezno, i to ne kao "istorijsko stivo", vec kao stripovi za uzivanje. Swamp Thing ima genijalnih ideja i odlicinih prica...a Invisbles su nesto sasvim posebno, nesto sto se ne da opisati recima (barem ne sa onim slovima koja su nam poznata u abecedi - kad procitas, shvatices... ;) )

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 13/09/2003 : 19:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Ono sto bih ja od srca preporucio je The Metabarons Jodorowskog i Gimeneza. Zapravo nije US vec FR strip ali prokleto dobar. U Americi ga izdao tamosnji ogranak francuskih Humanoida. Imas 17 malih svescica(7 FR albuma) skupljeno u nemam pojma koliko trejdova, plus "Metabarons: Alpha & Omega" u kojem ima nekih kracih pricica raznih autora. Ceo serijal sam procitao 2 puta i jos ne verujem koliko je dobar
A sto je najbolje, nekolicinu trejdova sam video u More Comicsu, tako da ne znam sta jos cekas Ako ti se ne svidi, vracam ti pare koje ulozis (a ovako nesto ne obecavam olako, veruj mi )

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 13/09/2003 : 19:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
A uskoro cu da dam neke prave US preporuke. Mada, ako cemo iskreno, ovo sve sto su zveles i Djole naveli su zapravo GB preporuke :-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

gari
New Member

Croatia
126 Posts

Member since 20/07/2003

Posted - 13/09/2003 : 20:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send gari a Private Message
Sandman, Hellblazer i Pracher.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6144 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/09/2003 : 20:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ne sumnjam u odabir strucnjaka ali pitam se gdje ceš ti sve to staviti ?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/09/2003 : 21:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Bolje nabavi par CD-ova skeniranih stripova tek da imas za svoj preview, pa ces onda lakse odluciti sta da kupis...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2003 : 09:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Ne sumnjam u odabir strucnjaka ali pitam se gdje ceš ti sve to staviti ?

Bond.James Bond.



Dobro pitanje:-) Ali znas kako se kaze, gdje ima mjesta za dvojicu, ima i za trojicu:-)

quote:

Bolje nabavi par CD-ova skeniranih stripova tek da imas za svoj preview, pa ces onda lakse odluciti sta da kupis...



Ma ne da mi se trazit cd-ove ionako ih ne bi citao... Vjerovat cu na rijec osabama u ciji ukus imam povjerenja. Ako pogrijese, lijepo su rekli da ce mi vratiti novac:-)))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/09/2003 : 09:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Evo, po obecanju, malo preporuka za americke (istina, medu autorima ima i poneki Eglez!) stripove. Po vlastitom ukusu, tako da su moje preporuke, onako, uvjetno...
Vertigovi stripovi iz 90-ih su u vecini slucajeva zakon. Zahtjevnije strip štivo za zahtjevnije citatelje. Mini serijali koji nemaju tisucu nastavaka i time nedosljednu nadgradnju price. Jedina loša stvar je što vecina odlicnih serijala nikad nije izašla u tradeu. I to iz jednostavnog, ali tužnog razloga – nisu bili dovoljno komercijalni! Sic.
Neki od tih serijala su: Sandman Mystere Theatre (od kojeg su jedino prve 4 sveske objavljene u tradeu – Tarantula), zatim House Of Secrets (takoder ima prvi storyarc u knjizi – Foundations; obavezno štivo!), dva naknadna squarebounda House Of Secrets – Facade (osobno najbolji Vertigov strip ikad – naravno, potpuni komercijalni fijasko).
Mini serija Trenchcoat Brigade koja nikad nije izašla u tradeu vjerojatno zato što 4 glavna lika imaju kompliciran background pa su urednici pretpostavili da je ovo samo za fanove Hellblazera ili Phantom Strangera, što nije tocno – strip odlicno funkcionira sam za sebe i nije potrebno imati nikakvo predznanje o likovima da bi se skužila prica.
Roi/Ribicev Four Horsemen je takoder odlican mini koji nikad nije dobio zasluženo mjesto. Slaba prodaja u USA, a kod nas slabo poznavanje vrlo arhaicnog engleskog jezika upotrebljenog u prici, stripu su priljepili titulu ne previše jasnog štiva. Potpuno pogrešno, odlicno je napisan, a Bucin crtež ne treba posebno hvaliti.
Petrefax, Sandman presents mini (nikad u tadeu) je takoder bio vrhunski mini. Nacrtao ga je Leialoha, a obojao mislim Hansen. Praznik za oci uz odlicnu misticno-kriminalisticku pricu.
Od Vertigo stripova koji su izašli u tradeu toplo preporucam Scene of The Crime (Bruebaker/Lark/Phillips), te ono što vecina vec ima: Enigmu, Human Target, 100 Bullets...
Od današnjih Vertigo naslova fantastican je Lucifer (ali ga treba pratiti u kontinuitetu; mnogi kažu da je nadmašio Sandmana sa cijih stranica je potekao), zatim Fables koji je prosjecno kvalitetan strip, ali iz broja u broj stvarno postaje sve bolji i bolji, rekao bih vrijedi ga pratiti. Hellblazer je lutrija: jedan broj savršen, jedan slab, dva broja odlicna, dva broja predvidiva. To je, nažalost, sudbina svih serijala koji izlaze dugo vremena i cije price treba uvijek krpati da bi se redovito pojavili na trafici svakog mjeseca. Šteta.
Takoder, Vertigo Pop! Serijali: Tokyo, London i Bangkok su odlicni, ali se bojim da nikad nece izaci u tradeu. Mini Beware Of Creeper, jednom prilikom više rijeci o njemu, za sada – odlican!
Od ostalih DC izdanja definitivno preporucam Wildstorm izdanje Sleeper (uskoro treba izaci prvi trade). Misticni/superpower/thriller vrlo blizak nacinu pricanja price u 100B. Intenzivan i strašno dobar.
Zatim, ABC izdanje Promethea. Tom Strong je odlican u svojoj jednostavnosti, namjerno se fura na «djecji» strip, Top Ten je superhero sapunica, League I i II je izvan svih kategorija (obavezno štivo!), mini ABC serijali poput novih Terra Obscura i Smax su simpaticni, ali Promethea je ipak najbolji Mooreov ongoing serijal koji ne gubi intenzitet/provokaciju citateljevih sivih stanica iz broja u broj. Obavezno!

Veliki DC naslovi Batman – Hush i Superman – Metropolic su užitak za citanje. Ipak, od njih ne treba ocekivati isto kao od recimo Vertiga. Ovo su komercijalni americki stripovi, ali u svom najboljem izdanju.
Mali Batman Elseworld serijali (pitanje hoce li se pojaviti u tradeu?): Nevermore i Arkham Asylium su takoder odlicni i vrlo Vertigovski napravljeni.
Novi The Darkness Volume II (Image) je dobro napisan i fantasticno nacrtan. Prvi storyarc bi se uskoro trebao pojaviti u tradeu – obavezno! (jedina zamjerka je što u stripu nema sisa, guzica i komada u cjelini; znao sam da ce negdje fulati!!!)
Od Marvelovih stripova Alias je užitak za citanje. Britki dijalozi, opora radnja...
X-Statix (koji je donedavno zvao X-Force) meni je zakon...


http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2003 : 10:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Mada, imam averziju prema non-TPB izdanjima, jednostavno ne volim one male svescice sa po 20 stranica stripa i 10 stranica reklama. Mozda se prisilim pa ih kupim, ali... Javim ti kad nesto nabavim i kako mi se svidjelo:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/09/2003 : 10:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
A, ništa... Onda ceš morati kupit X-Force/X-Statix u tradeovima ili HC! :)))

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/09/2003 : 11:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ako pogrijese, lijepo su rekli da ce mi vratiti novac


Ko, kada, kako...?!

A ako ti treba sta od skeniranog, just ask.

p.s.
Arkham Asylum nije Elseworlds. Meni on nije toliko dobar, ali McKeana svakako treba pogledati(pa umreti )

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2003 : 11:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
AA je, kao i vecina Morrisonovih stripova, hemeticki zatvoren za razumevanje. Kad se na to doda i McKeanov... pa, ono nije crtez, ne znam sta je, ali nije crtez... dobijes strip koji je prilicno odbojan na prvo citanje. I drugo. I peto. Ali od desetog pa na dalje... ;)

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2003 : 11:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma Melina mi je posudila Arkham, pa ga nisam uspio procitati. Iz tri pokusaja:-) Jebi ga:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/09/2003 : 11:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
U tom gornjem Pi-eSu sam isprva napisao "ne verujem da bi se to svidelo Markosu" pa sam obrisao jer mi je zvucalo previse podcenjivacki. Ali eto, stvarno je tako. I ja sam na prvoj stranici rekao "what a fuck is this", pa na drugoj i 42. Na zalost, nemam vremana da ga citam 10 puta... :-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2003 : 11:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma lako za vrijeme, ali nemam volje:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
357 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 15/09/2003 : 12:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message
quote:
Originally posted by zveles


Mini serija Trenchcoat Brigade koja nikad nije izašla u tradeu vjerojatno zato što 4 glavna lika imaju kompliciran background pa su urednici pretpostavili da je ovo samo za fanove Hellblazera ili Phantom Strangera, što nije tocno – strip odlicno funkcionira sam za sebe i nije potrebno imati nikakvo predznanje o likovima da bi se skužila prica.


Kompliciran Background? Pa Phantom Stranger nema background, o E-u se gotovo ništa ne zna, o Constantineu se nema posebno što znati, a o Occultu se sav background može svesti u dvije recenice.
Inace o cemu je mini serija, nisam imao prilike procitati još?

quote:
Veliki DC naslovi Batman – Hush


Baš sam procitao prvih 11 dijelova, toplo preporucam Jedva cekam conclusion.

----
http://www.dcsvemir.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2003 : 15:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Kako PS nema background? A onaj Secret Origins ili sta vec sa 4 verzije njegovog postanka? Ili je sve to nestalo u Zero Houru?

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
357 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 15/09/2003 : 15:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Kako PS nema background? A onaj Secret Origins ili sta vec sa 4 verzije njegovog postanka? Ili je sve to nestalo u Zero Houru?



Nije nestalo, ali negdje je receno da niti jedna verzija nije istinita.

----
http://www.dcsvemir.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2003 : 17:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Steta. Dopadala mi se Mooreova, sa ANDJELOM Etriganom... ;)

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/09/2003 : 17:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Vidim da je došlo do zabune. I meni je McKeanov Arkham totalni promašaj; rekoh vec da ne volim teške/programatske stripove!
Mislio sam na novi mini Arkham Asylum (6 nastavaka) koji ce vjerojatno za pola godine izaci u tradeu. Osim toga, o Arkhamu sam pisao u dijelu posta o novim stripovima. U stvari, evo naslovnice novog/odlicnog Arkhama!



http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 15/09/2003 : 20:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
Ovako, Markose…

Nemoj se neckati oko Mooreovog Swamp Thinga niti oko Ellisovog Transmetropolitana jer nema razloga. To su odlicni stripovi. Mooreov Swamp Thing je obavezna lektira, a Transmetropolitan je jos jedan u nizu Vertigovih kvalitetnih i uspjesnih serijala nakon Sandmana, Preachera i Hellblazera. Ovdje mislim na Hellblazera od Gartha Ennisa, jasno (eventualno od Jamiea Delana). Ne od Azzarella, niti Mikea Careya. Azzarellovog HB-a toplo ne preporucam iz dva razloga – jer mu bolje leze 100 Bullets i jer americki scenarist nema sto traziti na Hellblazeru. Careyevog nisam citao niti me zanima. Kad procitas Ennisovog (ili Delanovog) – bit ce ti jasno zasto.

E, kad smo vec kod Gartha Ennisa svakako preporucam njegovog Unknown Soldiera (meni najdrazi Ennisov strip) kojeg je crtao opiceni Killian Plunkett. Mozes probati i Ennisov "Enemy Ace: War In Heaven" ako volis ratne stripove. Steta sto njegov Demon nikad nije izasao u albumu.

Sto se Warrena Ellisa tice svakako bih ti preporucio njegov Authority koji je kompletan izasao u tvrdoukoricenom izdanju. Ima ga na Amazonu. Nije bas jeftin (30-tak dolara), ali vrijedi svakog centa, vjeruj mi. Nemoj ni slucajno uzimati dalje epizode koje je pisao Mark Millar ili ove nove od Robbiea Morrisona jer su to sve blijede Ellisove kopije.
Od ostalih Ellisovih stvari obavezno probaj Planetary i Global Frequency. Global Frequency jos uvijek izlazi u sveskama, ali skupit ce ga u albumu cim izadje svih 12 komada, bez brige.

Od Moorea, naravno, preporucam sve sto mozes naci. Pa cak i njegov "run" (u nedostatku hrvatske rijeci ) na WildC.A.T.s-ima (dvije knjige – "Homecoming" i "Gang War"). Cisti dokaz da se moze napraviti odlican strip od najstupidnije ideje ili likova.
Nedavno je izasao album "Across The Universe – The DC Universe Stories Of Alan Moore" koji ti isto toplo preporucam. Unutra su neke od najboljih epizoda sa DC-jevim junacima ikad napisane. Vec sama uvodna prica o Supermanu "For The Man Who Has Everything" vrijedi koliko i cijeli album.
Probaj nabaviti i "The Ballad Of Halo Jones". Titan Books su ga nedavno izdali kompletnog. I nek te ne plasi crtez. Naviknut ces se cim krenes citati.

Obavezno nabavi sve od Darka i Eddyja ako vec nisi. Vecinom je to sve izaslo u albumima, a ono sto nije moze se trenutno kupiti direktno od Darka (reklama! ).

Ako volis klasicni americki superherojski strip (cisto iz nostalgije za Stripotekom ili Eks Almanahom, recimo) probaj Marvelova Essential izdanja. To su ti crno-bijele, debele knjizurine od po 400-tinjak strana (za sitne pare). Sati i sati nevjerojatne zabave. Preporucam Essential Fantastic Four (Jack Kirby i Stan Lee u svom najboljem izdanju), Essential Spider-Man (obavezna lektira - Steve Ditko, Stan Lee i John Romita), Essential Conan The Barbarian (Roy Thomas, Barry Windsor–Smith, Gil Kane i nazalost samo malo Johna Busceme, ali Conan je Conan bez obzira na sve), Essential Silver Surfer (sve epizode iz Stripoteke u jednom albumu! Stan Lee i John Buscema) i Essential Wolverine (preko 300 strana genijalnog Busceme sa sjajnim Alom Williamsonom i Billom Sienkiewiczem na tusevima. Vecinu pisao ne pretjerano bitni Chris Claremont, ali ima i par epizoda od odlicnog Petera Davida).
Uskoro izlazi i Essential Tomb Of Dracula (Marva Wolfmana i Genea Colana) – sa reprintima onog Drakule iz Eksa, ako se sjecas.

Ako ti se svidi Jack Kirby onda probaj DC-jeva izdanja njegovih najboljih serijala iz 70-tih: "New Gods", "Mister Miracle" i "Forever People".

Od novijih stvari preporucam album Batman/Superman: World's Finest kojeg je pisao iznenadjujuce dobri Dave Gibbons, a crtao neponovljivi Steve Rude (ciji crtez izgleda kao kombinacija Alexa Raymonda i Jacka Kirbyja). A ako pozelis jos Batmana i Supermana onda svakako probaj Batman ili Superman Adventures naslove. Provjerena kvaliteta.

A sad, malo za promjenu – nesuperherojski americki stripovi. Znam, zvuci nevjerojatno, ali postoje i odlicni su. Pa krenimo redom: serijal Love And Rockets, Jaimea i Gilberta Hernandeza, kraljeva americke nezavisne strip-scene, koji izlazi vec skoro 20 godina (to su price o zivotu amera meksickog porijekla u predgradju L.A. – ne mijesati sa onom idiotskom serijom "American Family" koja se trenutno reprizira na HRT-u), zatim 2 najbolja albuma genijalnog Kylea Bakera - "Cowboy Wally Show" (urnebesna sprdacina na racun televizije i filma ispricana kroz karijeru izmisljene anti-zvijezde) i "Why I Hate Saturn" (duhovit i realistican prikaz suludog urbanog zivota u New Yorku), pa onda Bacchus Eddiea Campbella (pustolovine grckog bozanstva u 20. stoljecu), "Age Of Bronze" Erica Shanowera (odlicna, fosterovski detaljna adaptacija Homerove Ilijade, bez stihova ), takodjer i Calvin & Hobbes (koje, pretpostavljam, vec imas, ali za svaki slucaj) i na kraju nesto sto bi ti sigurno preporucio svaki Bonellijev crtac koji bar malo drzi do sebe – "The Complete Classic Adventures Of Zorro" legendarnog Alexa Totha.

I to su sve lakse nabavljive stvari (zahvaljujuci Amazonu ili More Comics shopu).

Od teze nabavljivih, ali stvarno kvalitetnih stvari preporucio bih ti svakako reprinte jednog od najboljih americkih stripova ikad "Terry And The Pirates" Miltona Caniffa. Isto tako i "Wash Tubbs And Captain Easy" nepravedno zapostavljenog Roya Cranea (meni osobno mozda najdrazeg crtaca) ili originalnog "Popeyea" odlicnog E.C. Segara. To su definitivno stripovi za sva vremena (poput Tin Tina ili Spiroua).

Probaj nabaviti svakako neke starije stvari od Howarda Chaykina. Pogotovo American Flagg, ali moze i The Shadow, Blackhawk ili Thick Black Kiss). Ovaj novi Chaykinov serijal "American Century" nazalost nije ni do koljena njegovim porvokativnim i svjezim stripovima koje je radio 80-tih i 90-tih.
(da ne spominjem kako na "Centuryju" Chaykin vjerojatno samo smislja zaplete, a Tischmann zapravo pise scenarij).

Od skupljih i luksuznijih izdanja spomenut cu DC-jevu biblioteku Archives u kojoj izlazi Spirit Willa Eisnera (ciji je utjecaj na americku strip scenu neizmjeriv), Plastic Man Jacka Colea (Eisnerovog ucenika) i originalni C. C. Beckov Captain Marvel, danas poznatiji kao Shazam! Ova zadnja dva naslova su prototip klasicnog djecjeg avanturisticko-superherojskog stripa.

Nadam se da ce ti ovo pomoci (ako ti se ne raspukne glava od ove gomiletine podataka). Ako imas kakvih pitanja ili komentara – slobodno raspali.


B.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/09/2003 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
e svaka ti dala Bob :)
odoh kopirati ;)

Freddy, you're my older brother, and I love you. But don't ever take a side with someone against youre own family.
Never.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2003 : 10:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Bob, sorry sto nisam replyao odmah, ali zaista, hvala ti puno. Ti + veles + Djole ste mi dali dovoljno materijala za citanje i skupljanje za narednu godinu dvije:-)
Samo par komentara:
Jucer sam bio u MC i prolistao sam par trejdova Mooreovog Swamp Thinga. Na prvi pogled, crtez mi se gadi. Ali ono, doslovno mi se gadi. Imena autora mi ne znace bas previse, ali meni je ono lose do bola. Samim tim mi je kupovina umnogome otezana. Da sam prolistao From Hell prije nego sam ga kupio, vjerujem da ni njega ne bi kupio, pa nek je Moore genijalan koliko god hoce. Watchmen i V for Vendetta su mi skroz dobro nacrtani, cak mi je V for Vendetta bolji i drazi, ali ova dva mi se jednostavno ne svidjaju. I sad ne znam, da se zaista prisilim citati to bez obzira na crtez koji me odbija (i sto nije nimalo nebitno, 5 trejdova Swampa kostaju 100 Eura)? Sandmana i Transmetropolitan cu sigurno uzeti, iako ni tu crtez nije "my cup of tea", ali nije negledljiv. Hellblazer me isto zaintrigirao, to je svakako na wishlisti. Ellis i Ennis takodjer, bar po jedan naslov. Za Moorea sam ti vec odgovorio. Ako uspijem savladati gadjenje prema crtezu, uzet cu to:-)
Od Darka i Eddyja imam dosta ali ne i sve. Ali dobro, to nije problem
Sa Essentialsima me Parlov vec dugo "gnjavi" isto kao i sa Alex Tothom, tatom svih Bonellijavaca! Iskreno, nisam bas neki ljubitelj superjunaka, ali silver surfer i spiderman su mi uvijek bili dragi. Pogodnost je sto to ionako Parlov ima pa cu to posudit od njega.
"Love and Rockets" su mi vec dugo u amazon shopping cartu, nikako da to kupim. Caniffa volim, to cu uzeti, tnx.
Popay je novinski format ili...? Eisnerov Spirit me takodjer jako zanima.
U principu, ima toga hrpetina Nema mi druge nego pocet polako, pa kako budem nesto procitao stavit cu svoj komentar na Forum, pa cemo vidjeti koliko mi se toga svidjelo ili ne i zasto.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000