forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Amerikanci - trazim preporuke:-)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/09/2003 : 11:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Tesko je slijediti Bobov put nakon ovakvog sjajnog posta, ali evo i mog skromnog priloga (u kojem cu se ograniciti na navodjenje imena):

- Jim Woodring: Frank
- Chris Ware: ACME Novelty Library (bilo sto, a najbolje "Jimmy Corrigan")
- Joe Sacco: za pocetak najbolje "Safe Area Gorazde" (bliska tematika)
- Dan Clowes: Eightball ili Ghost World

(sad ce Djole reci da propagiram Fantagraphics, ali Bob je vec predlozio bracu Hernandez, pa ...)

_____________________
Cogito cogito ergo cogito sum. - Ambrose Bierce
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2003 : 11:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade


-- Chris Ware: ACME Novelty Library (bilo sto, a najbolje "Jimmy Corrigan")



Imam. Sjajno!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/09/2003 : 11:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
... mozda jos da dodam "Way of the Rat" Chucka Dixona (tko voli Lone Wolf And Cub) i "Gregory" Marca Hempela (topla preporuka za Gregoryja).

_____________________
Cogito cogito ergo cogito sum. - Ambrose Bierce
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 19/09/2003 : 16:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Tesko je slijediti Bobov put nakon ovakvog sjajnog posta, ali evo i mog skromnog priloga

Hvala, Witchblade! Ali i ti si se super sjetio jos nekih stvarno odlicnih naslova.

"Franka" nazalost nisam imao prilike citati, iako sam cuo da je dobar. Woodringov "Aliens: Labyrinth" mi je bio super. Depresivan i mucan do daske. I mozda jedina dobra strip verzija Aliensa uopce. Killian Plunkett se stvarno tamo ubio od crtanja.

Za Wareom nisam lud, inace, ali trebao sam svakako spomenuti njegovog "Jimmyja Corrigana" koji mi je odlican.

A Sacco je isto jako dobar. Zapravo me najvise zapanjilo koliko je tip dobro proucio povijest ljudi i ratova na ovome podrucju i povezao sve u jednu cjelinu.

>Dan Clowes: Eightball ili Ghost World

Eto! Jos jedna moja greska. Ipak je Clowes uz bracu Hernandez jedan od najboljih i najpopularnijih "nezavisnih" autora uopce. Meni je osobno najdrazi njegov Lloyd Llewelyn, ali preporucio bih sve ostalo. "Pusseya" svakako - kao apsolutno najtragicniji i mozda najrealisticniji prikaz americke strip scene.

Jesi li citao mozda Sethov "It's A Good Life If You Don't Weaken"? Remek-djelo.

Siguran sam da bi i Darko imao stosta za preporuciti da je tu. Pitat cemo ga kad se vrati iz Norveske.

Jedno pitanje za vas DC freakove ... Jeste li imali prilike citati "Hawkworld" od Tima Trumana i Johna Ostrandera? Jedan odlican serijal iz poplave glupavih revizionistickih superherojskih serijala 90-tih.

B.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 19/09/2003 : 16:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
a ja misli da se samo ja ovde navuchen na fantagraphics:)
koje olakshanje:)

Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 19/09/2003 : 16:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
zadnje remek delce od fantagraphicsa koje je proshlo kroz moje ruke je chester brownov i never liked you i to preporuchujem svima koji misle da je autobigrafski strip sranje.
chak je i DeDa fan mrski meinstrimer i zakleti bonelijevac MORAO da prizna da je stripitj A+.
A TO JE NESHTO BRE!:)

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2003 : 17:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dekara cijenim tvoj smisao za humor, ali daj makni sliku iz signaturea i stavi je npr. u profile?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 19/09/2003 : 18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Bob, sorry sto nisam replyao odmah, ali zaista, hvala ti puno. Ti + veles + Djole ste mi dali dovoljno materijala za citanje i skupljanje za narednu godinu dvije:-)

I Witchblade isto!

Nema na cemu, Markose. Samo ti kupi i procitaj te stvari. Pa ako ti se jos i svide - onda super!

>Mooreovog Swamp Thinga. Na prvi pogled, crtez mi se gadi.

Gledaj... Bissete i Totleben su (bez obzira kako ti se cini njihov crtez na prvi pogled) zapravo idealni crtaci za takav strip, ali to mozes skuziti samo tako da ga pocnes citati. Oni su uspjeli stvoriti jezivu atmosferu kakvu nisam nigdje imao prilike vidjeti do sada. Jedini pravi problem tog stripa je ruzan kolor koji stvarno skriva sve njihove crno-bijele finese.

Ja sam imao srecu pa sam kupio Vertigova reprint izdanja u sveskama koja su obajvljena u c/b. Ali ni tu nije izasao cijeli Mooreov run. Mogu ti ih posuditi pa prosudi sam isplati li se to citati/kupovati ili ne. Postoje i c/b izdanja albuma od Titan Booksa s kraja 80-tih, ali to ces jako tesko nabaviti, nazalost.

Dosta kasnijih epizoda je tusirao slavni Alfredo Alcala - ako vise volis jedan klasicniji pristup. Moj savjet ti je da ih svejedno probas jer se isplati.

Slicna stvar je i sa Campbellom na From Hell. Mislim da nitko ne bi mogao docarati odvratnost, zmazanocu i mizeriju tih siromasnih londonskih cetvrti. A onu epizodu kad Gull trancira Mary Kelly da ne spominjem. Brrr...

>Sandmana i Transmetropolitan cu sigurno uzeti, iako ni tu crtez nije "my cup of tea", ali nije negledljiv.

E, vidis... Na Sandmanu je bilo dosta osrednjih (pa i losih) crtaca od kojih su se neki poprilicno "arty" izdrkavali. Ali to je krivo razmisljanje glavne urednice Karen Berger koja je potpuno pogresno sparivala crtace i tusere. Tako je nazalost sjajna Jill Thompson nastradala pod tusem totalno neodgovarajuceg Vincea Lockea i Dicka Giordana. Cast izuzecima poput genijalnog Marca Hempela (koji je po meni trebao crtati apsolutno sve epizode jer je rodjen da crta Sandmana) i tu i tamo nekog uleta poznatih faca poput Kevina Nowlana, Teddyja Kristiansena ili nepravedno zapostavljenog Johna Watkissa.

Transmetropolitan je pak druga prica. Crtez Darricka Robertsona je apsolutno cijepljen od bilo kakve estetike ili dobrog ukusa. Ali to u konacnici ima smisla jer je sam "setting" price mega-grad u kojem se sukobljavaju sve kulture svijeta, stara i nova tehnologija, vanzemaljci i ljudi, kic i neukus... ni tus Rodneya Ramosa ne pomaze, a kolor je grozan (sto je u Vertigu neka vrsta tradicije, nazalost). Ali kad krenes citati zaboravit ces na sve mane jer te prica usise i ne pusta. Zato ne odustaj!

>Caniffa volim, to cu uzeti, tnx.

Volis? Odlicno! To mi je drago. Mislim da je Caniff kod nas premalo poznat iako je njegov Steve Canyon izlazio u Stripoteci svojedobno. Naravno, odmah ti preporucam i Johnnyja Hazarda od Franka Robbinsa koji nije nista manje impresivan od Caniffa. Ali i to se da u Stripotekama nabaviti za jeftine pare. Vecinom su dobro odstampani.

>Popay je novinski format ili...?

To ti neki polozeni A4 format jer su novinske pasice u pitanju. I nije ga tesko za nabaviti jer ga Fantagraphics izdaje pa ga ziher ima na Amazonu.

>Eisnerov Spirit me takodjer jako zanima.

To je dosta skupo, ali mogu se naci reprinti u magazinima od Kitchen Sinka iz osamdesetih. Ako kupujes preko e-baya.

>Nema mi druge nego pocet polako, pa kako budem nesto procitao stavit cu svoj komentar na Forum, pa cemo vidjeti koliko mi se toga svidjelo ili ne i zasto.

Tako je. Slobodno opali. I ugodno citanje!


B.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 19/09/2003 : 19:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>chester brownov i never liked you

Joe Matt isto! Kako li se zvao onaj njegov album...? "Peepshow"!

>i to preporuchujem svima koji misle da je autobigrafski strip sranje.

TKO misli da je autobiografski strip sranje? A? DA CUJEM?!

I zaboravili smo na Trondheima, najboljeg medju najboljima! Dva albuma za Fantagraphics (McConey iliti La Pinot) i ove nove sveske za NBM (Dungeon)!

Obavezna lektira!

B.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 19/09/2003 : 19:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>mozda jos da dodam "Way of the Rat" Chucka Dixona

Jel' to stvarno dobro? Skoro sam narucio prvu knjigu, ali Travellers Edition jer je jeftino, no lista mi je ionako prenakrcana pa je nesto moralo otici, nazalost.

Kupio sam "Rusea" koji okej, ali samo okej. Waid ionako nikad nije niti ce ikad biti posebno dobar scenarist pa me nije zacudilo sto je takvo sve skupa. Samo je steta crtaca (Butch Guice) koji se stvarno trudio. Onako klasican crtez, nesto izmedju Alexa Raymonda u svojoj najdetaljnijoj Flash Gordon fazi i pouzdanog Johna Prenticea.

Jesi li citao mozda onaj "The Path"? To me isto zanima, ali se ne usudim.

>(tko voli Lone Wolf And Cub)

Tko ne voli - pogubit cemo ga! Javno! BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

>i "Gregory" Marca Hempela (topla preporuka za Gregoryja).

To bi volio procitati svakako. "Tug & Buster" njegovi su mi bili urnebesno smijesni. Sto je sa Hempelom uopce? Nigdje ga nema...

B.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/09/2003 : 20:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
I zaboravili smo na Trondheima, najboljeg medju najboljima! Dva albuma za Fantagraphics (McConey iliti La Pinot) i ove nove sveske za NBM (Dungeon)!
Ja bas cuvam Harum scarum & Hoodoodad za Dekaru (ovog od par postova ranije) al' sve si nesto mislim da mu to i zapljenim. Nego, zanima me sto je od Trondheima izaslo na engleskom osim toga? Vidio sam na Amazonu da ima Li'l Santa (dva albuma ako se ne varam)... no ima li jos sto? A ak je dobro kao McConey onda to hocu odma i u neiscrpnim kolicinama!

-|VJ|-
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/09/2003 : 20:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by MarkosEisnerov Spirit me takodjer jako zanima.
Imas tog dosta za pocetak i po Stripotekama (a i jedna pricica je u Spunku).

-|VJ|-
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 21/09/2003 : 22:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>zanima me sto je od Trondheima izaslo na engleskom osim toga

Osim "Dungeona" izaslo je nekih 6-7 sveski serije "Oddballz" u kojoj su reprintali jos McConeya i neke druge stvari od onog njegovog kompe Sfara. Objavila ista izdavacka kuca - NBM. A za Fantagraphics svake prestupne godine izadje po jedan broj serije "Nimrod" u kojoj ima Trondheimovih autobiografskih stripova. Imam jednu svesku samo, i to 6. ili 7. pa nemam pojma sto je u ostalim brojevima.

B.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 22/09/2003 : 00:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
Nego, zanima me sto je od Trondheima izaslo na engleskom osim toga
********************************************************************

zasad 7 brojeva NIMRODA + GN La Mouche za Fantagraphics(ili worldless MIster O(Delcourt)na koji je DeDa svrshavao neki dan:)
ali zato na francuskom ima TONA stvari od koje se po kolichini najvishe izdvaja serijal Donjon.
istina tu se trondheim pojavljuje ravnomerno i kao scenarista i kao crtach ali i tih par crtacha(christope blain,mazan ili jean-christophe menu)koji su uleteli uopshte nisu za baciti.naprotiv!
ja nazalost nemerem ni da beknem rechcu na francuskom al sam ipak sebe chastio jednim albumchekom Donjona u nadi da tje mi ga ljubazna prijateljica prevesti:)
...a i kanim se vetj sedmicama da upishem neki kursitj francuskog,pa de tjesh bolju priliku:)


Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 22/09/2003 : 00:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Gde si ti bre? ;-))

p.s.
Markos kaze da skines sliku i ti se odmah povinujes! Ocekivao sam mnooogo vise od tebe... Sta ces, na kraju svakoga samelje sistem...

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 22/09/2003 : 00:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
Joe Matt isto! Kako li se zvao onaj njegov album...? "Peepshow"!
********************************************************************
PEEPShOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))))))
pa naravno kako sam TO mogao zaboraviti!!!!!!?
josh jedan u nizu IZVANREDNIH autobiografskih stripova koje kad jednom krenesh da chitash ne stajesh do zadnje strane(provereno u praksi:)
setjam se da sam trejd onako rekreativno krenuo chitati negde u pola 5 popodne da bih zavrshio negde oko pola osam valjajutji se od smeha po krevetu pratjen zbunjenim pogledom i sazaljivim osmehom svoga cimera:)
kome se peepshow ne svidi tome definitivno nema spasa!
ima definitivno neshto u tim ludim kanadjanima poshto u zadnje vreme nemilice izbacuju dobre autore(seth,chester brown,joe matt,julie doucet...)
najlepsje je shto su svi okupljeni oko iste izdavachke kutje(drawn & quarterly - koja iako ume da DERE sa cenama stvarno uspeva da izbacuje izvanprosechne naslove(iko chitao optic nerve od adriena tominea?)
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 22/09/2003 : 00:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Gde si ti bre? ;-))

p.s.
Markos kaze da skines sliku i ti se odmah povinujes! Ocekivao sam mnooogo vise od tebe... Sta ces, na kraju svakoga samelje sistem...





jbga
bilo je ili to ili da skupim dvesta evritja pa da pokrenem svoj perverzni forum :)
nije mi bilo teshko da se opredelim:)


p.s.sutra radim drugu tako da na LOEG mozemo itji samo na projekciju u deset:(
ti chastish ovaj put!:)
dosta si se grbavio o mene:)
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 22/09/2003 : 01:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:
Originally posted by dekara

Joe Matt isto! Kako li se zvao onaj njegov album...? "Peepshow"!
********************************************************************
PEEPShOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))))))
pa naravno kako sam TO mogao zaboraviti!!!!!!?
josh jedan u nizu IZVANREDNIH autobiografskih stripova koje kad jednom krenesh da chitash ne stajesh do zadnje strane(provereno u praksi:)
setjam se da sam trejd onako rekreativno krenuo chitati negde u pola 5 popodne da bih zavrshio negde oko pola osam valjajutji se od smeha po krevetu pratjen zbunjenim pogledom i sazaljivim osmehom svoga cimera:)



Jesi to meni ikada pokazao?

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 22/09/2003 : 01:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:
Originally posted by dekara



jbga
bilo je ili to ili da skupim dvesta evritja pa da pokrenem svoj perverzni forum :)
nije mi bilo teshko da se opredelim:)


p.s.sutra radim drugu tako da na LOEG mozemo itji samo na projekciju u deset:(
ti chastish ovaj put!:)
dosta si se grbavio o mene:)


Onda idemo prekosutra(moze i u 10) posto ja sutra svakako imam neku slavu pa idem da se prezderavam...

A ti radis(& zaradjujes) sto ce reci da TI castis SVAKI put! Get it? Nego, kad si ti ono mene castio bioskopom?

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/09/2003 : 11:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Siguran sam da bi i Darko imao stosta za preporuciti da je tu. Pitat
>cemo ga kad se vrati iz Norveske.

Mislim da chu se ovom prilikom samo zavaliti i gledati kako se evandjelje ssiri bez moje pomochi... Doista je nevjerojatno ugodno i srcu drago vidjeti da ipak, mozzda, ne mora ccovjek bass sve sam.

Podrzzavam, daklem, sve recceno i idem u pemziju.

mcn


Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/09/2003 : 11:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Cast izuzecima poput genijalnog Marca Hempela (koji je po
>meni trebao crtati apsolutno sve epizode jer je rodjen da crta
>Sandmana)

Nagradni kviz; koji se crtacc Sandmana najvisse gadio Amerima



mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

gogo
New Member

Croatia
127 Posts

Member since 22/10/2002

Posted - 22/09/2003 : 12:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit gogo's Homepage  Send gogo a Private Message
kako niste spomenuli Alex Rossa i njegov fantastican "Homecoming".u tom stripu crtez i prica su fantasticni ,a "Marvels" ne zaostaje po tom pitanju.Od Moora mi je dobar "Watchmen" prica odlicna

jedna obicna atomska bomba u stanju je da covjeku upropasti citav dan
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 22/09/2003 : 13:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Nagradni kviz; koji se crtacc Sandmana najvisse gadio Amerima

Hempel?!

Kad su ameri imali pojma o icemu?!

B.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/09/2003 : 18:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Hempel?!

E.

>Kad su ameri imali pojma o icemu?!

Kazze se "i o ccemu".

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 22/09/2003 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Jucer sam bio u MC i prolistao sam par trejdova Mooreovog Swamp Thinga. Na prvi pogled, crtez mi se gadi. Ali ono, doslovno mi se gadi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Da se nadovežem: iako sam na polju zvanom Alan Moore teški pocetnik (citao sam samo Toma Stronga), cini mi se da crtež u Swamp Thingu dosta dobro funkcionira kao c/b. Ove kasnije epizode koje su u koloru se i meni gade. U pravu si, Markose.

Never argue with a six-year-old who shaves.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000