forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Amerikanci - trazim preporuke:-)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 22/09/2003 : 19:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Markose, sad kad si ipak kupio (i nadam se procitao) From Hell, kakav je tvoj prvi dojam? Ja vec dugo razmišljam o kupnji, tim više što mi je prica o Jacku Trbosjeku prilicno intrigantna (a i film je kul).

Never argue with a six-year-old who shaves.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/09/2003 : 22:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nisam procitao jos:-( Trenutno citam Ken Parkera na talijanskom iz pocetka i na broju sam 44:-))) Kad procitam ostalih 15 idem dalje:-)
Nisam mislio to bas tako redom citati, ali povuklo me jer sam zapravo tek sad otkrio kako su te epizode zapravo jako povezana i kako ih treba citati po redu da se dobije prava slika o Ken Parkeru kao serijalu. Naravno da te epizode sasvim dobro funkcioniraju zasebno, ali slozene kronoloski cine jedan fin niz gdje vidimo kako se Kenov karakter polako mijenja, sazrijeva obogacen iskustvima koje je prozivio.
Inace, From Hell me odbija zbog crteza koji mi se ne svidja bas (da budem blag). Isto kao i Swamp thing. Mada me je Bob skoro uvjerio da to tako treba biti i da zapravo taj crtez odlicno funkcionira (a kod Swamp thinga je u biti kriv kolor a ne sam crtez). Zauzvrat su me on i Macan morali danas trpjeti kako blebecem tri sata, ali jebi ga, zivot je nekad nepravedan:-) Uglavnom, prislit cu se da ga procitam, tj. da ga pocnem citati. Nadam se da oba pocinju obecavajuce :-))))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 23/09/2003 : 03:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Zauzvrat su me on i Macan morali danas trpjeti kako blebecem tri sata, ali jebi ga, zivot je nekad nepravedan:-)

Dok god placas cugu sve prolazi!

>Nadam se da oba pocinju obecavajuce :-))))

Ako ti prva epizoda u Swamp Thingu ("Anatomy Lesson") ne razvali mozak - nista nece!

From Hell je druga prica. Pocinje tiho, al' kad krene...

B.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 23/09/2003 : 09:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Bob:

> Jesi li citao mozda Sethov "It's A Good Life If You Don't Weaken"?

Ne.

> Jesi li citao mozda onaj "The Path"?

Ne.

> Jel' "Way of the Rat" stvarno dobar?

Cuj, za procitati uvijek preporucim, a za kupiti... imam neka losa iskustva oko toga i ne bih htio da me poslije ganjas po gradu uz bijesne urlike "Vracaj pare!!!"

_____________________
Cogito cogito ergo cogito sum. - Ambrose Bierce
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2003 : 10:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

>Zauzvrat su me on i Macan morali danas trpjeti kako blebecem tri sata, ali jebi ga, zivot je nekad nepravedan:-)

Dok god placas cugu sve prolazi!






quote:
Originally posted by Bob

>Nadam se da oba pocinju obecavajuce :-))))

Ako ti prva epizoda u Swamp Thingu ("Anatomy Lesson") ne razvali mozak - nista nece!

From Hell je druga prica. Pocinje tiho, al' kad krene...



Ej, meni je moj mozak drag, a i treba mi jos neko vrijeme:-) Znaci, krecem s drugom epizodom Swampa:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 23/09/2003 : 13:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>imam neka losa iskustva oko toga i ne bih htio da me poslije ganjas po gradu uz bijesne urlike "Vracaj pare!!!"

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

Taman posla! Zanima me jer nitko ovdje ne cita Cross-Gen. Pa valjda objavljuju bar jednu seriju koja valja!

B.
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 23/09/2003 : 20:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Eh, kad cu i ja s Bobom na cugu...
Reci Bobe, kad ce drugi Mister Macak (album, to jest)?

Never argue with a six-year-old who shaves.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2003 : 23:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

Ako ti prva epizoda u Swamp Thingu ("Anatomy Lesson") ne razvali mozak - nista nece!


A vi's, meni Anatomy lesson nije nista posebno.

Ali zato The end... e to mi jeste razvalilo mozak, skroz na skroz. Jos uvek se oporavljam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/09/2003 : 00:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Evo i ja sam napokon presao sa Bonellijevaca na Amerikance.
Jucer sam dobio Watchmen, a kasnije ovaj tjedan mi dolazi Preacher, svih 10 TBP-ova! Bit ce citanja. E-bay rules!!!
(Nisam mogao odoliti Preacheru kad sam vidio odlican crtez, psovanje, sex, nasilje itd.itd.)

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 24/09/2003 : 03:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Eh, kad cu i ja s Bobom na cugu...

Jel' placas?

>Reci Bobe, kad ce drugi Mister Macak (album, to jest)?

To se ne pita!

B.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 24/09/2003 : 03:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
A jel citao ko Punisher kills Marvel Universe i Dicks tj. Bigger Dicks? Pazite ovo:

Izgleda poznato?
Odavno sam vec rekao - Ennisa za kralja!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 24/09/2003 : 03:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>A vi's, meni Anatomy lesson nije nista posebno.

Sto ljudi - sto cudi. Glavno da se citalo, ne?

>Ali zato The end... e to mi jeste razvalilo mozak, skroz na skroz. Jos uvek se oporavljam.

One epizode sa Adamom Strangeom i Batmanom su bas bile simpaticne, a epizoda kad Swamp Thinga siluje ona ogromna masina mi je bila odvratna. Mozda nesto najmucnije sto sam u zivotu citao. Ali super.

Najdraza mi je vjerojatno ona sa Swamp Thingovim plodom kojeg nadje onaj stari hipik.

B.
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 24/09/2003 : 03:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Ennisa za kralja!

Moze. Kad pocne ponovo pisati kao na Demonu ili Hellblazeru. Ova sranja sto radi za Marvel su sramota. Ajde, jos Punisher kako-tako, ali Fury, brate...

Okej, ima i ona jedna epizoda War Story: Screaming Eagles koja je stvarno dobra. Crtao ju je Dave Gibbons. To je najvjerojatnije Ennisov scenarij za Sgt. Rocka, samo su imena promijenjena.

Zato ce Rocka sad na moju pregolemu srecu pisati Azzarello. To jest, vec ga je napisao. Brrr...

B.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 24/09/2003 : 03:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ova sranja sto radi za Marvel su sramota. Ajde, jos Punisher kako-tako, ali Fury, brate...


Fury je stvarno nesto najlosije sto sam video od njega dok mi je Punisher vise nego dobar. Treba pogledati i ovog novog Thora kojeg radi sa Fabryjem.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/09/2003 : 08:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>>Reci Bobe, kad ce drugi Mister Macak (album, to jest)?

>To se ne pita!

Ne, ne! Pitajte ga! Pitajte ga svaki dan po tri puta, za doruccak, ruccak i vecceru! Pissite mu mejlove, zovite ga, jadikujte, govorite mu kako ne mozzete zziviti bez MMa, natjerajte ga da vam obecha da che album biti gotov do CRS-a!

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2003 : 13:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by D.J.

Evo i ja sam napokon presao sa Bonellijevaca na Amerikance.
Jucer sam dobio Watchmen, a kasnije ovaj tjedan mi dolazi Preacher, svih 10 TBP-ova! Bit ce citanja. E-bay rules!!!
(Nisam mogao odoliti Preacheru kad sam vidio odlican crtez, psovanje, sex, nasilje itd.itd.)

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.



Zarazio sam te, je li? Sorry

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/09/2003 : 15:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Daklem, odlucio sam se malo bolje upoznati sa americkim stripom pa mi trebaju savjeti sto da kupim...


Probaj si nabaviti Latiga, premda ne znam koliko bi te to zanimalo...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/09/2003 : 16:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

One epizode sa Adamom Strangeom i Batmanom su bas bile simpaticne, a epizoda kad Swamp Thinga siluje ona ogromna masina mi je bila odvratna. Mozda nesto najmucnije sto sam u zivotu citao. Ali super.


Silovanje? To je probably u onim epizodama koje tek treba da budu sakupljene u trejd.

quote:
Originally posted by Bob

Najdraza mi je vjerojatno ona sa Swamp Thingovim plodom kojeg nadje onaj stari hipik.


Da, ali ona se uklapa u celokupnu American gothic tematiku da dobro i zlo nikako nisu razdvojeni i da postoje dve strae svakog novcica.

Inace, i The curse je za rasturanje mozga dusu dalu. Takav ritam! Takav tajming! Takva tematika!!!! Ali, iznad svega, RITAM!!!

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 24/09/2003 : 18:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ne, ne! Pitajte ga! Pitajte ga svaki dan po tri puta, za doruccak, ruccak i vecceru! Pissite mu mejlove, zovite ga, jadikujte, govorite mu kako ne mozzete zziviti bez MMa, natjerajte ga da vam obecha da che album biti gotov do CRS-a!


Jel dobio kompletan scenario? ;-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/09/2003 : 19:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Jel dobio kompletan scenario? ;-))

Iss, jedno preklani ...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 24/09/2003 : 20:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
govorite mu kako ne mozzete zziviti bez MMa,



bez Marti Misterije?

Never argue with a six-year-old who shaves.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/09/2003 : 22:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by D.J.

Evo i ja sam napokon presao sa Bonellijevaca na Amerikance.
Jucer sam dobio Watchmen, a kasnije ovaj tjedan mi dolazi Preacher, svih 10 TBP-ova! Bit ce citanja. E-bay rules!!!
(Nisam mogao odoliti Preacheru kad sam vidio odlican crtez, psovanje, sex, nasilje itd.itd.)

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.



Zarazio sam te, je li? Sorry

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Jesi! Ali to je dobro, otvaranje uma i prosirivanje horizonta je uvijek dobro.
Osim za novcanik, naravno.

Don't let your dreams be dreams, you know this living is not so hard as it seems.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15531 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/09/2003 : 11:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Daklem, odlucio sam se malo bolje upoznati sa americkim stripom pa mi trebaju savjeti sto da kupim...
Vec sam kupio Usagija i Bonea, 100 Bullets, DKR, LOEG, From hell, V for Vendetta, Watchmen...
Narucio sam Preachera TPB komplet, a imam namjeru kupiti jos komplet Sandmana. Od ostalih stvari paznju mi je privukao Tranmetropoitan, Mooreov Swamp thing i The invisibles, ali oko toga se jos neckam. Ajde zveles, Djole, Bob, malo natuknica...


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



naletio sam na covjeka koj prodaje americke stripove evo ti broj telefona možda nadeš nešto kaj te zanima
tel.6195440

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/09/2003 : 11:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Tnx!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 26/09/2003 : 15:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

...
Od teze nabavljivih, ali stvarno kvalitetnih stvari preporucio bih ti svakako reprinte jednog od najboljih americkih stripova ikad "Terry And The Pirates" Miltona Caniffa. ..





Od ovih svih stripova koje si nabrojao, prepoznao sam samo jedno ime: Milton Caniff (ocigledno ne poznajem danasnji americki strip! - hajde, dobro, cuo sam i za onog Popajevog autora, bio je u Politikinom Zabavniku godinama). To je jedan od mojih najdrazih autora svih vremena, pored Pratt-a, Raymond-a, Maurovica i autora Kena Parkera, da druge ne nabrajam. Ovog zadnjeg pominjem jer vidim nekoliko redova dalje da Markos cita Kena. Ko voli Kena, svakako ce voljeti sve sto je Caniff uradio. To je covjek u cijem je jednostavnom crtezu sve receno. Nikad nisam u drugom stripu vidio da tus vise "voli" papir nego kod njega. To je strip koji citaoca navodi na razmisljanje da i sam nekad uradi neki strip (jer to izgleda tako lako i jednostavno). U svojim ranim godinama ga je Pratt jako oponasao, sve dok tokom godina sazrijevanja nije izgradio vlastiti stil.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000