forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MANGA...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/01/2004 : 00:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
...na japanskom jeziku znaci "stripovi" i mislim da to svi znaju.
Takodje mislim da svi znaju da kod japanskih stripova slike (pasice) a samim time
i tekst ide sa desna na lijevo, dakle obrnuto od nas.
Ono sto mene zanim je sto vi ostali konkretno mislite kada bi neko izdavao mange kod nas
dali bi se mi (citatelji) mogli tome prilagoditi ili bi to bio problem?
Recimo u njemackim izdanjima to je ostalo kao i u orginalu i njemci su se navikli,
stovise cak im je to i na neki nacin "cool".
Znajuci pomalo nas mentalitet koji cesto nije spreman prihvatiti nesto drugacije,
mislim da bi se mi teze prilagodili takvim izdanjima.
Ovo MI prije svega mislim na drzave iz Ex YU...
Ne znam kako je to u Mangama na drugim jezicima osim njemackog, jer sam imao do sada
priliku vidjeti jos jedino neka engleska izdanja koja su takodje bila kao i u japanu.
Meni je ispocetka bilo cudno, neobicno i uglavnom sam citao po nasem dok ne skuzim
da mi radnja ne odgovara...
S vremenom sam se navikao i nimalo mi ne smeta a i lako se prebacim sa Mange na
jednog Texa ili MM...
Cak mi se to na neki nacin i dopada jer na neki nacin nosi "orginalnost" japanskog stripa.
Siguran sam da medju nama ima onih koji su se susretali sa raznim japanskim stripovima
i mozda bi mogli nesto reci o njihovim iskustvima.


Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/01/2004 : 00:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A za one koji se jos nisu sa tim susreli evo nekoliko skenova (koji nisu bas najbolji ali eto)
sa tekstom na engleskom jeziku iz serije

20th Century Boys by Naoki Urusawa










Edited by - Dado on 09/01/2004 00:17:56
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/01/2004 : 00:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
sustina je da se da vremena da se manga "primi"....eto najhrabriji potez u zadnjih 10 godina na ovim prostorima je uradio marketpint izdavanjem akire,...ali trebalo ima je godinu dana da to pocne da se kupuje i da nebudu u gubitcima...

samo se treba naci neko ko ce da istripi neke gubitke na odredjeno vreme

japanci su ludaci,i njihove price i crtezi nipocemu ne zaostaju za ostatkom sveta...e sad to sto je malo drugacije,to je druga stvar...
ali definitivno zasluzuju paznju


...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/01/2004 : 00:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Meni je manga OK. Akira je ludilo, a Otomo (prezimena se nikako ne mogu sjetit:-() je lud kazem vam lud.
Prva manga koju sam citao i urrezala mi se u pamcenje kao i Watchmeni i Miracleman(jebiga, opet spominjem moorea:-))))

Uglavnom, nije tako tesko za citanje, taj njihov desno-->lijevo sistem.

A proklet bio macan. onim pricama o mooreu me covjek zarazi:-)))))

Bill Gates - "It's not a bug, it's an additional feature"
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2004 : 01:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Japanci su bolesnici. Normalno da su takvi kad im sa radija po cijele dane tresti hevy metal! ;) Legende!

Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 09/01/2004 : 01:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
I sjetio sam se prezimena tj. imena --> Katsuhiro Otomo????

Bill Gates - "It's not a bug, it's an additional feature"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/01/2004 : 09:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ono sto mene zanim je sto vi ostali konkretno mislite kada bi neko
>izdavao mange kod nas dali bi se mi (citatelji) mogli tome
>prilagoditi ili bi to bio problem?

Ako je meni, starom prdonji, trebalo desetak strana da se naviknem na izokrenute mange, onda che klincima trebati joss i manje. I tako se vechina manga stranica konzumira u totalitetu, a ne sekvencijalno.

Plus, uvijek ih se mozze flipati lijevo-desno, kako su ponekad na zapadu izvedene, pa ih ccitass normalno, jedino ssto su svi ljevoruki...

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 09/01/2004 : 09:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Ja to nisam ni primjetio u onoj Otomovoj Akiri? Ili toga nema tamo? Anyway, treba mlao da se privikne na crtež-možda 2-3 broja, ali onda slijedi užitak.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/01/2004 : 09:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Byoman:
>A proklet bio macan. onim pricama o mooreu me covjek zarazi:-)))))



mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/01/2004 : 12:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

Ja to nisam ni primjetio u onoj Otomovoj Akiri? Ili toga nema tamo? Anyway, treba mlao da se privikne na crtež-možda 2-3 broja, ali onda slijedi užitak.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.


Pojma nemam kako izgleda nase izdanje.
Cak imam 11 brojeva ali mi je kod prijatelja a ja to nisam ponovo citao
posto sam citao na njemackom.
Njemackih izdanja akire ima nekoliko pa cak i u boji kao albumi,
a ono sto sam ja citao bilo je napravljeno po europskom standardu,
znaci s lijeva na desno...
Go to Top of Page

Logan
Junior Member



Croatia
362 Posts

Member since 02/12/2003

Posted - 11/01/2004 : 20:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Logan a Private Message
Odlican je crtež u Japanaca,pogotovo krajolik.Ja znam jednog super manga crtaca-Ratko ... Fantastican crtac.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Vidim da se jos neki pojedinci zanimaju za samuraje i japanske stripove pa me ovo pitanje
postavljeno skoro prije godinu dana i dalje zanima.
Vidio sam kod americkih izdanja Lone Wolf da su izokrenuta i kako rece MCN svi su
nekako ljevoruki.
Ja sam u medjuvremenu nasao jos dosta Mangi koje su zbilja odlicne, pogotovo one
sa samurajima ali ima i drugih jako, jako zanimljivih.
Ja sam se brzo privikao na "orginalno" citanje, no pomalo sumnjam da bi se kod
nas ljudi lako na to navikli, ne znam...
Siguran sam da je u medjuvremenu vise ljudi citalo Lone Wolf i slicne stripove
i mozda cujem ovaj put malo vise odgovora nego prije desetak mjeseci...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja se u vezi mangi nekako pridružujem mišljenju Seinfelda, a cini mi se da i Porter nije baš lud za njima
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ne znam, no reci cu po sebi iz iskustva, ne valja nesto odbaciti, imati predrasude
prije citanja, prije nekoliko procitanih stripova...
Go to Top of Page

galan
New Member

167 Posts

Member since 14/07/2004

Posted - 01/11/2004 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send galan a Private Message
ja nemorem da citam//puno velike oci imaju///volim vise miki i silja jer nemaju velike oci
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Ne znam, no reci cu po sebi iz iskustva, ne valja nesto odbaciti, imati predrasude
prije citanja, prije nekoliko procitanih stripova...



nisam još odbacio ali nikako da krenem. Imam deset akira u predalu vec godinu dana ali ne vuce me.
ali moj brat ih je odbacio. i to doslovno. Letjeo je broj 1 po sobi uz uzvik: šta je ovo??
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ako kupujes domacu akiru, skoro pa me ne cudi, premalo je objavljenog u jednom broju,
nekako fali onaj osjecaj da imas pricu u ruci, procitas pola za minutu jer je puno
crteza a malo price.
Mada meni akira nije losa, ali procitao sam poslje toga jos i puno boljih stvari.
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 01/11/2004 : 23:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Pa sad....medju japanskim stripovima moze se naci mnogo odlicnih prica, pogotovo onih iz 80ih godina. Kako kaze Dado neki nude više crteza a manje price....
Ja osobno ne volim klasicni manga crtez dok neke varijacije i mixevi mogu proci. Citanje i listanje s desne strane na lijevo mi je normalna stvar s obzirom na porijeklo :))
Svaka strip kreacija ima svoje ljubitelje i mislim da bi kod nas to moglo proci nekako na nivou popularnosti NN-a i sl.

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina = vitruvian
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/11/2004 : 23:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ja sam za objavljivanje mangi. jeste da ne bi bilo lako, ali mislim da ima buducnost. ima neka nova izdavacka kuca, Libellus, i mozda ce oni objaviti neku mangu u ovim krajevima. srecno

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 01/11/2004 : 23:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
quote:
Originally posted by dobricina
Citanje i listanje s desne strane na lijevo mi je normalna stvar s obzirom na porijeklo :))


odakle su dobricine;-)

Libellus ce se specijalizirati na mange za odrasle;-)))




Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 01/11/2004 : 23:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by Tomek

quote:
Originally posted by dobricina
Citanje i listanje s desne strane na lijevo mi je normalna stvar s obzirom na porijeklo :))


odakle su dobricine;-)

Libellus ce se specijalizirati na mange za odrasle;-)))





Uh...ovdje ima MNOGO dobricina! Na koje si mislio!?
ovaj dobricina vuce korijene dijelom (25%) iz Galileje i Judeje a dijelom (25%) je Askenazi! Ostatak je iz SiCg, nešto malo iz Hr.


Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina = vitruvian
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 01/11/2004 : 23:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by byoman

Meni je manga OK. Akira je ludilo, a Otomo (prezimena se nikako ne mogu sjetit:-() je lud kazem vam lud.
Prva manga koju sam citao i urrezala mi se u pamcenje kao i Watchmeni i Miracleman(jebiga, opet spominjem moorea:-))))

Uglavnom, nije tako tesko za citanje, taj njihov desno-->lijevo sistem.

A proklet bio macan. onim pricama o mooreu me covjek zarazi:-)))))

Bill Gates - "It's not a bug, it's an additional feature"



Meni je Akira okej (istina, nisam je cijelu procitao, 4 od 6 albuma), ali mi je Domu daleko žešci. On je do jaja.

Sinoc, mala, cudan san sam usnio,
Oružje skriveno u sijenu i zamak što je gorio
Vatre u šumi, culi su se bubnjevi, a
Jedna zvijezda na nebu nad Balkanom poce jace sjati
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 01/11/2004 : 23:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ja novine listam "zguza", ali ne idem dalje od polovine, ne znam kako bi to bilo sa stripom...
Ma znam! Pressao bih i tu polovinu i ccitao sve do kraj...ovaj, poccetka
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/11/2004 : 00:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Nekidan ... Nekidan sam razgovarao s ccovjekom koji pricca da bi u doglednoj (premda ne i bliskoj) buduchnosti objavljivao LW&C. Ne znate ga i ne treba mu sve vjerovati (ima volje, nema uvijek para), ali ovaj Forum i tako zzivi od tracceva visse no od ccinjenica ...

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2435 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 02/11/2004 : 01:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Ja bi da se izda strip Kameni cvet - Partizani, zbog tematike mislim da bi i danas išlo dobro u prodaju:

http://users.volja.net/budi1979/21-06-04082.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04127.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04128.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04185.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04290.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04292.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04316.jpg

ima i nešto za Slovence:
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04041.jpg
http://users.volja.net/budi1979/21-06-04044.jpg

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/11/2004 : 08:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
Hm. Na prvoj slici za Slovence nešto ne štima. Ako se postaviš pred ulaz u Postojnsku jamu dvorac je na desnoj strani; a ovdje je na ljevoj. ne valja!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000