forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MIA: Tally
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/11/2004 : 21:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ako slucajno naletiš na Gargoyle, nemoj ih molim te prevesti kao Vodorige

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...


ja kako cu drugo Vodorige su mi jedan od najgenijalnijih hrvatskih prijevoda koje sam vidio u posljednje vrijeme. sreca HRTova sto u ono epizoda sto sam vidio sam naziv tih bica mozemo procitati samo u uvodnoj spici. Mada, kada rasclanimo rijec Vodo - rige, to bi prije bili norveski Trolovi (ne Tolkienovi) koji su maleni i zive ispod mostova gdje cekaju nepazljivu djecu kada padne mrak, da prijedju preko mosta a onda ih oni uhvate i pojedu ili sta vec sva ta cudovista od babaroge na ovamo rade...
ne bi bila losa horda, zaista ne bi. jedina stvar je sto ne ukazuje na konkretne likove. leglo je genijalno za mjesto odakle ova bica poticu, odakle idu u lov i sl., ali opet necemo ih sad zvati 'oni ruzni, slinavi, koji napadaju iz legla'. takodje, Kitty kaze da je u '[Xavierovoj skoli] ne okruzuju ti [jebeni] Sidri, niti Strazari, niti 'Brood', vec sitnice. Komadici [njenih sjecanja]' ili nesto tome slicno. e jedino ako se u starim epizodama leglo tih aliena nije pojavilo direkt u vjezbaoni, onda cu preskociti.
shvatam sto si mislio mcn, ja sam slicno napravio kada sam prevodio 'brood' kao rijec, rekao sam 'svi oni zajedno'. prilicno blesavo, znam, ali taj dom - leglo u trenutku se nisam sjetio drukcije prevesti.

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 11/11/2004 : 08:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
"Vodorige" mislim da je vrlo dobar prijevod rijeci "gargoyles", jer su gargoyi po definiciji zidni ornamenti koji rigaju vodu.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/11/2004 : 10:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Vodorige" mislim da je vrlo dobar prijevod rijeci "gargoyles", jer
>su gargoyi po definiciji zidni ornamenti koji rigaju vodu.

To je okej, iakomoram dodati da se ista stvar, kad nije ukrassena, zove i tochak (s dugim o - toochak), a da sam za Gargoyles vidio podomachenicu "Garguji". Kad smo kod toga i "grimuar" za "grimoire".

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/11/2004 : 14:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Tek sad vidim da se rijec vodorige koristi i u nas.
Na Zagrebackoj katedrali takoder imamo i vodorige i himere. Interesantno!

E, mcn-e, ovo garguji mi zvuci ipak ljepše. Ipak zadržava duh rijeci iz jezika otkud je potekla (ak dolazi iz gargoyi)

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/11/2004 : 15:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>(ak dolazi iz gargoyi)

Dolazi od onomatopeje grgljanja vode kad tecce kroz njih. Dakle "Grgljevi"?...:)

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6140 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 11/11/2004 : 21:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Vodorige sam gledao na PRO7 i ovo je stvarno pravi potet HTV-a.Odlican crtic iako sam zbog obaveza uspio pogledati svega nekoliko epizoda.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 13/11/2004 : 14:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

much obliged! da ih prevedem onda kao Krvoloci :)
hajte ljudi, meni su cak Sidri i poznati odnekle ali zaista ne mogu da se sjetim. da nisu to oni kretenski nacrtani likovi u X-Menima slobodne dalmacije protiv kojih se bori Oluja? sto izadju iz onog svetog kamena ili sta je?

------------------------


Jok. Nisu. To su bili N`garai ( Uncanny X-men #96) Demonska bica koja
su nekoc vladala zemljom i koja više ne postoje jer su ih istrijebili
Ru`tai - N`garavska robovska rasa demona ( X-men # 75 )

Sidri je skracenica za Sidriskie lovce (Sidrian hunters), koji su
kukco-rakoliki vanzemaljci placenici i došli su na Zemlju loveci
Kiklopovog oca - Gusara ( Unc. X-men #154 i #168)
U svakom slucaju totalno nevažni likovi, osim za Kity, jer se je
posve sama,iako je bila nova u Xavierovoj školi, morala boriti
sa Sidrima.A i sa Broodom.A i sa N`garaiom.........
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 13/11/2004 : 15:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
[/quote]
cisto se ne sjecam kad je colossus umro,u kojem broju uncannya i kako je umro.

[/quote]
Kolos se je ubio u Unc.X-men # 390, žrtvujuci se da da svijetu lijek
protiv tzv. Legacy virusa - smrtonosne mutanske bolesti od koje je umrla i njegova sestra, a kojeg je u svijet pustio Stryfe- Cableov klon
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/11/2004 : 21:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
genijalno, igman, onda da to ostavim tako, lijepo zvuci i na nasem a nece se desavati situacije da klinci citaju rijec kao malo produzeni 'brod' :)

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Colossus
Junior Member

Croatia
425 Posts

Member since 31/01/2004

Posted - 15/11/2004 : 15:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Colossus a Private Message
'ce taj Astonishing izlaziti kao Ultimate, jednom mjesecno ili??

http://www.ultimatexmen.bravehost.com
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 15/11/2004 : 15:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
I hoce li ici epizoda po epizoda ili ce ici dvije po svesci? Kolika ce biti cijena?

|Everything is a lie...|
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2004 : 18:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
jos mi nije rekao koliko ce cesto izlaziti ali cini mi se da je za sljedecu godinu uzeo samo ovaj prvi serijal od 6 epizoda. izlazice po dvije sveske kao i u ostalim izdanjima, a cijenu nisam pitao - ionako dobivam sve besplatno :)

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/11/2004 : 18:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
heh... a i dajes besplatno... :-(((

osim ako se nesto nije promijenilo, pa ti prijevod ipak placaju?

Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2004 : 19:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
mah to mi nije bitno sad za sad. kad mi pukne film i odlucim sve radit za lovu koju moj rad zasluzuje, necu vise ni prevodit. sad za sad zadovoljan sam sto cijela Hrvatska i dio SiCG i BiH mogu vidjet moje ime i gledace ga u buducnosti, kad god otvore strip :)
eh da, nemojte biti tako ostri prema Tallyu. ovih nekoliko brojeva sto sam ranije preveo su bili darovi za novog deckica koji je nedavno prosirio njegovu porodicu, a ovo sto sad radim ide na racun onih 200-300 americkih originala koji ce me cekat kad dodjem u Zagreb na CRS :D

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 15/11/2004 : 19:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
Pretpostavljam da ce cijena biti kao i ona za ultimate izdanja, tj. astronomska...
Malo koji klinac ima toliko love...

|Everything is a lie...|
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6140 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/11/2004 : 19:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ja sam definitivno odlucio prestati sa kupovinom Spider-man/X-men u izdanju LMI.Odlicna kvaliteta samog izdanja ali price su živa katastrofa i to stvarno više nema smisla.Kad citam te stipove osjecam se ko idijot.
Emire,tebi ipak pohvale jer X-men su koliko-toliko citljivi za razliku od Spideya.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/11/2004 : 20:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> 200-300 americkih originala koji ce me cekat kad dodjem u Zagreb na CRS :D

steta sto nisu dc-jevi!

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/11/2004 : 20:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Ja sam definitivno odlucio prestati sa kupovinom Spider-man/X-men u izdanju LMI.Odlicna kvaliteta samog izdanja ali price su živa katastrofa i to stvarno više nema smisla.Kad citam te stipove osjecam se ko idijot.
Emire,tebi ipak pohvale jer X-men su koliko-toliko citljivi za razliku od Spideya.

Bond.James Bond.



Aco, ja isto. I potpisujem sve sto si napisao.

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 15/11/2004 : 22:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Ja sam definitivno odlucio prestati sa kupovinom Spider-man/X-men u izdanju LMI.Odlicna kvaliteta samog izdanja ali price su živa katastrofa i to stvarno više nema smisla.Kad citam te stipove osjecam se ko idijot.
Emire,tebi ipak pohvale jer X-men su koliko-toliko citljivi za razliku od Spideya.

Bond.James Bond.



ja sam stao kod broja 7.nije mi jednostavno imalo smisla kupovati x mene u duplo a spiderman je ionako smece.

necu kupovati ni astonishinge jer ih uzimam u orginalu i isto mi nema smisla kupovati dva puta jednu te istu stvar bez obzira koliko Emirov prijevod bio dobar.
a o marvel age spidermanu..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 16/11/2004 : 19:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
eh sta sada da vam kazem? koliko god vi pricali i interesirali se za americku produkciju, znali o njoj pa i pola toga koliko zna Djole (jah, sve ocu da vas pitam, koji je najveci znalac ?), niko vas ne pita. u sustini su ovo sve privatna izdanja, i ako niste znali, privatnik nikog ne pita za misljenje. on zna sta njemu valja i sta moze da proda, cak i kad pogrijesi, nije pogrijesio nego su svi ostali pogrijesili (znam, nosao sam knjige za jednog takvog a moja mama i danas mu te knjige prodaje).
cijeli Tallyev pohod na Marvel jebe prodaja, a sva kvalitetna izdanja je zaustavila katastrofa zvana 'Banner' vi imate zamjerke na prijevod, a sef na nikakvu prodaju, i sta bi sad? sve privatniku recite, samo da mora platit ne! mislite da bi ove nove brojeve izbacio da nisu na Novoj poceli prikazivat one crtice?
Aco, Ultimate War vrijedi imati ako ista zbog nekih duela izmedju superjunaka, ali i cjelokupni povratak Magneta je odlicno i nacrtan i napisan.
Jgorane, ma haj makar kupi onu Ribicevu epizodu sa Gambitom bas sam se potrudio oko prijevoda...

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 16/11/2004 : 19:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> niko vas ne pita

heh... mi smo mu kupci, a ne "znalci". da je pravi poduzetnik, onda bi se borio za svakog kupca... cak i za ovakve poput nas...

ali znam te price s "poduzetnicima" koji su ustvari obicni gladni "kapitalisti" bez trunke ljubavi premu onom cime se bave, vec u tome gledaju samo profit. tuzno.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6140 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/11/2004 : 19:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Sebe ni u snu ne ubrajam u znalce ali valjda smijem reci da mi se nešto ne svida i da je loše.U probleme sa šefovima ne ulazim.U biti,oni me uopce ne zanimaju..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 16/11/2004 : 21:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Jgorane, ma haj makar kupi onu Ribicevu epizodu sa Gambitom bas sam se potrudio oko prijevoda...

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji




E PA BOME CU SE POTRUDITI DA JE KUPIM NA CRŠU

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/11/2004 : 00:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Sebe ni u snu ne ubrajam u znalce ali valjda smijem reci da mi se nešto ne svida i da je loše.U probleme sa šefovima ne ulazim.U biti,oni me uopce ne zanimaju..

Bond.James Bond.


Hej! pa nemoj mislit da te vrijedjam ili potcjenjujem vase ukuse! naravnoo da sve gore navedeno nije najbolje sto marvel a posebno amerika nudi!
ali zaista me interesuje koji se od vas smatra najvecim znalcem, tj. poznavaocem date tematike. a ca cete, volim zakuhavat i bog!

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 17/11/2004 : 08:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

> niko vas ne pita

heh... mi smo mu kupci, a ne "znalci". da je pravi poduzetnik, onda bi se borio za svakog kupca... cak i za ovakve poput nas...

ali znam te price s "poduzetnicima" koji su ustvari obicni gladni "kapitalisti" bez trunke ljubavi premu onom cime se bave, vec u tome gledaju samo profit. tuzno.





Pa ne znam baš ni jednog uspješnog "poduzetnika" koji bi se borio za svakog kupca ako nema zaradu. Ljubav je super, ali pare su draže. I Marvel i DC i svi izdavaci ukidaju naslove koji se ne prodaju, ma koliko bili dobri. Naravno, ima i iznimki - Spider-Girl su htjeli ukinuti vec 50 puta, ali ih je public outcry navodno sprijecio.

Meni se osobno kod "katastrofe zvane Banner" nije svidio samo crtež, jer Corbena i inace nimalo ne volim, ali prica i nije loša. Barem meni.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000